Autor Wątek: Nazgul na koniu.  (Przeczytany 10991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pablooss1

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2004, 08:23:53 pm »
Ehh tak fisha no i powiedz mi jak zdejme figurke z nazgula ?? odkleje??
i sobie chyba na sznurku powiesze
Poprosze o jakies fachowe dane ( bez urazy fisha ) :)
alczący z potworami winien uważać aby nie stać się jednym z nich.

Offline Rav-SD

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2004, 08:33:02 pm »
Chyba Cię zabardzo emocje poniosły i nie pomyślałeś logicznie :)  Można zsiąść z konia czy też bestji albo w wypatku śmierci jednego albo drugiego nie ginie figsa na grzebiecie. Odklejanie figurki odpada ale jest jedno jedyne rozwiązanie musisz mieć wersje pieszo i mounted :)  GW jest sprytne w wyciąganiu kasy...... :wall:
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline fisha

c.d.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2004, 10:13:47 am »
Człowiek chce wrzucić troche humoru na forum to jeszcze zbesztają.
Jeśli zdaży się taka sytuacja to najlepiej :
1. Odnotuj śmierć wierzchowca w dzienniku gry.
2. Graj tą figurką tak jak zwykłym Nazgulem.

Zaoszczędzisz troche forsy na figse bez konia.
Nie jestem pewien ale chyba Nazgul bez konia był jako kartonówka w jednym z numerów Gier Strategicznych. Jak masz to postaw wzamian se kartonówkę :giggle: .
A po pewnym czasie jak nie bedziesz miał na co wydac forse to spasujesz sobie ładnego Upiorka "na nogach"

Offline Isembold

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2004, 03:18:27 pm »
Tylko tutaj zachodzi jeden problem. Podstawki figsow na koniach sa "troszke" wieksze od pieszych, a w grze ta roznica jest widoczna. Poza tym taka gra traci swoj klimat, kiedy kazdy sie umawia czym jest dana figurka. Papierowe postacie to juz wogole bez komentarza..... ;]
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline LordThom

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2004, 04:00:54 pm »
to jest wlasnie bardzo dobre rozwiazanie z papierowymi figsami- sa wydrukowane w dobrej jakosci, wystarczy przykleic je na jakas wolna podstawke i po problemie... no bo roznica wielkosci podstawek to bez kitu przeszkadza
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline pablooss1

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2004, 09:11:54 am »
Panowie mała prosba czy mogłby ktos mi pomoc w dwoch rzeczach:

1. Czary nazgula, zasięg co dają jak je sie rzuca(chodzi o kostki)

2. Czary Sarumana i tak jak wyzej zasięg co dają i jak  to z tymi kostkami

Bede bardzo wdzieczny za wyczerpującą odpowiedz.Aha i nie piszcie zebym sobie sprawdził w ksiązce bo takowej nie posiadam. :P
alczący z potworami winien uważać aby nie stać się jednym z nich.

Offline Kacek

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2004, 07:20:12 pm »
Ja też mam dwa pytanka odnośnie nazguli:

1mam nazgula na wywernie i jest taka sytuacja: nazgul styka sie z figurką wroga , czy moge zadeklarować że walczy np tylko wywerna a nazgul nie bierze udziału w walce i rzuca czary, oszczędzało by to pkt woli nazgula bo nie traciłby 1 pkt will  za to że walczy


2na stronce GW jest plik pdf w który jest strona ze statsami wszystkich figurek do rotka, wydrukowałem tę stronę i tam witch king ma 10 will, a nazgul ma 7 will, w  podręczniku do rotka jest napisane że nazgul ma 14 will, a witch king 20 will. co o tym myślicie czym sie sugerować?

Offline LordThom

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2004, 07:28:23 pm »
ad1. za walke wrecz bestii i tak i tak placisz punktami Will nazgula... kochane GW... no i nigdy nie mozesz odmowic walki wrecz jesli podstawki sie stykaja...

ad2. na stronie GW sa staty z FOTR, czyli "przestarzale". "sugeruj się" podrecznikiem do ROTK.

ad_kolejny. czary nazgula (chyba wszystkie):
1. transfix/3+/28cm/paraliz, figsa nic nie moze robic w swojej turze, procz uzywania pkt MWF, jej F spada do 1, znaczy Walka nie Fate.
2. comepl/4+/28cm/paraliz j.w. tyle ze mozesz figse wroga przesunac do polowy jej normalnego ruchu
3. sap will/4+/28cm/will wroga zeruje sie
4. black dart/5+/28cm/wrog jest uderzany z sila 9
- sa chyba jeszcze dwa czary, ktorych dokladnie nie pamietam, jeden m.in. to drain courage, znaczy odwaga wroga spada o 1

ad_#kolejny. czary sarumana:
1. effortlessy immoblisie/2+/palantir daje mozliwosc rzucania tego czaru gdzie popadnie/paraliz tak jak transfix.
2. instantly command/3+/palantir/tak jak compel nazguli

no i teraz moja prosba!: jest jeszcze czar Sorcerous Blast, ktoego nie rozumiem do konca. moglby mi ktos go dokladnie wyjasnic?
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Kacek

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2004, 07:41:05 pm »
LordzieThomie są tam statsy ludzu minas tirith i innych nowych jednostek ale i tak grałbym z zasadami z podręcznika bo są korzystniejsze.thanx

Offline pc1

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2004, 03:11:19 pm »
Właśnie pomalowałem konnego Nazgula. Wg mnie jest to najladniejsza figurka w grze - cały urok w ciemnych barwach i w ogóle we wszystkim.
Teraz musi zagrać :). Do zabawy dostał jeszcze Sarumana.
Czy jest jakieś dobre Kombo na czaary tych postaci?

Proszę o wskazówki - muszę koledze, który ma Minas Tirith dokopać.

Acha, ile kosztuje box z 3 nazgulami, a ile pojedyncza sztuka? (pytam bo ten moj to byl prezent)

Offline Isembold

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2004, 06:40:05 pm »
Ja sie raczej niezgadzam w kwesti "pieknosci" tej figsy, chociaz moja ulubiona to tez raczej kontrowersyjna - Glorek na koniu ;))

A co do pary Saru + Nazgul to jedna taktyka jest na pewno na Gandalfa. Jeden rzuca Sap Will i ucieka, a drugi go unieruchamia caly czas. Tak najlatwiej wyeliminowac Bialasa.
A co do innych bohaterow (bo tylko na takich raczej sie czary oplaca rzucac, chyba ze ktos jest zdesperowany :)) to kombosy typu: Transfix Sarumana + Black Dart Nazgula skutecznie sie uporaja z kazdym bohaterem. Pamietaj tylko o oczywistej rzeczy, czyli kitraniu Sarumana w takim miejscu, gdzie ciezko go bedzie zobaczyc i nie wahaj sie poswiecac kilu figsow na uratowanie go.

Nazgul dzieki koniu jest bardzo mobilny, wiec rzuca sobie czar i ucieka jak najszybciej,  choc to i tak czasem moze zawiesc. Chyba ze zagrasz jak Lordthom ostatnio, ktory Saurona pusci praktycznie na pierwszy ogien, a Witchking stal sobie na kancie stolu (a raczej łóżka), kusil moich lucznikow i zadnego czaru nie rzucil... ;))
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline LordThom

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2004, 08:48:44 pm »
to ześ mnie teraz zdenerwowal. zaraz Maximus sie bedzie czepial, ze zalatwiamy na forum prywatne sprawy, ale no nie moge.
a niby gdzie mialem puscic tego nazgula? trwala walka miedzy piechota na calej lini, a sauron wykanczal aragorna z andurilem, przy czym troche sie zagrzal (np. trzy 1 przy zadawaniu rany), a witch king czekal, az ktorys z bohaterow (przede wszystkim drzewiec) przepchnie sie przez orki, wtedy by dostal z paraliza. a co mial nazgul robic wg ciebie? walczyc razem z orkami w pierwszym szeregu? a ze bitwy udalo nam sie zagrac tylko 1/3 i nazgul nie mial nic do roboty, to juz nie moja wina... a poza tym kto wystawil radagasta, ustal na srodku i na tym zakonczyl, he?  ;)

w sumie ten tekst mozna potraktowac jako wskazowke jak nie grac magikami, a nie jako OT  :P

polaczenie sarumana i witch kinga (wylacznie na koniu, bestia odpada) jest perfect. gdy bohater zostanie pozbawiony woli, a procz gandalfa i drzewca zaden nie ma wiecej niz 3 praktycznie, kolega heros z armii przeciwnej zostaje unierachamiany, dostaje black darta i jest oblegany przez piechote... jesli wygra sie pierszenstwo, wszystko rozplanuje jak trza i bedzie sie mialo szczescie w kosciach [proste nie?  :) ]...to zazwyczaj bohater ginie w przeciagu 2 tur...  :P
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Isembold

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2004, 06:09:01 am »
Sorry Maximus :) ale musze na to odpowiedziec....

Nie napisalem ze Nazgul nie walczyl, tylko ze zadnego czaru nie rzucil!!! To jest chyba roznica?? Bo o ile pierwsze byloby raczej totalna glupota, o tyle drugim bys mogl Saurona troche wspomoc. Dobra...EOT...
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Isembold

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2004, 06:10:01 am »
Sorry Maximus :) ale musze na to odpowiedziec....

Nie napisalem ze Nazgul nie walczyl, tylko ze zadnego czaru nie rzucil!!! To jest chyba roznica?? Bo o ile pierwsze byloby raczej totalna glupota, o tyle drugim bys mogl Saurona troche wspomoc. Dobra...EOT...
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline pc1

Nazgul na koniu.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 31, 2004, 09:38:31 am »
Jeżeli chodzi o "piękność" tej figurki, to oczywiście nie można tego traktować dosłownie.

Wiadomo, Glorfindel na koniu jest ładny, ale Nazgul jest po prostu doskonale "mroczny" jeżeli rozumiecie o co mi chodzi

Nie jest kolorowy, tylko raczej czarny, ale to tylko dodaje mu wyglądu. Poza tym figurka jest tak zrobiona, ze oddaje ruch postaci - co nie jest latwe.

A w kwestii gry - czy jest Witch King na koniu, czy tylko pieszo?