trawa

Autor Wątek: Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne  (Przeczytany 58903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rebel

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2005, 08:31:41 am »
Kolejny turniej we Wrocławiu.
Tym razem w dniu 29.01.05.
Scenariusze i informacje na stronie www.twierdza.wroclaw.pl

Pozdro
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline Bliz

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2005, 05:33:37 pm »
Ekipa z Łodzi z przyjemnością oświadcza, iż organizujemy turniej konfrontacji w naszym miasteczku pawulonu i ośmiornicy mafijnej

Gdzie, kiedy: Turniej na 99% (jutro upewniam sie u naszego szefa) odbędzie się 19 lutego o godz 10:00 w klubie Oddział 8 na Piotrkowskiej 107.
Wejściówka wynosić będzie 10 zł i zakupione będą za nią dodatkowe nagrody.
Zasady: 200 A.P. 4 bitwy (bitwy maxymalnie 2 godzinne i maxymalnie na 6 tur). Wszystkie wymogi rankingowe. Aktualnie czekamy na odpowiedz od mythosa czy miejsca będą nagradzane smoczymi gemami.

W miarę możliwości prosimy o zabranie własnych miarek, kostek i znaczników.

A o to scenariusze:
1. Dominacja
Scenariusz żywcem wzięty z gier fpp. Na planszy znajdują się 3 znaczniki dominacji. Na koniec każdej z tur jeśli figurka gracza stoi na znaczniku (uwaga-podstawka musi całkowicie zakrywać żeton!) gracz ten dostaje 1 punkt. Na koniec gry sumujemy punkty, ten kto ma więcej wygrywa scenariusz.
2. Zabij generała
Scenariusz polega na zabiciu najdroższego punktowo modelu w armii przeciwnej. Do punktów wliczamy artefakty, czary itp. Uwaga! Jeśli figurka ucieknie z pola bitwy lub zostanie zabita przez jej kontrolera (w wyniku strzału, czaru itp.) zadanie uważa się za wykonane dla strony przeciwnej. Scenariusz jest wykonany tylko wtedy, gdy przeciwnik nie zabił najdroższej punktowo jednostki
3. Skrzynie ze skarbem
Na planszy znajdują się 3 skrzynie ze skarbami i każdy z graczy posiada własne obozowisko w jego strefie wystawienia. Aby wykonać scenariusz należy donieść skrzynie na teren własnego obozowiska - gracz otrzymuje za to 1 punkt. Na koniec gry liczymy ile skrzyń jest na każdym z obozowisk i sumujemy punkty, ten kto ma więcej wygrywa scenariusz. Uwaga-liczy się ilość skrzyń w obozowisku na końcu gry! Skrzynie może wziąć dowolna jednostka przez zajęcie znacznika (tak jak w wypadku dominacji). Należy przy niej położyć ten znacznik. Model następnie zanosi skrzynie do obozowiska. Po dotarciu na miejsce model może upuścić skrzynie, lecz nie może już wykonać w fazie ruchu żadnej akcji. Skrzynie można przejąć w dowolnym momencie gry, lecz zostawić tylko podczas fazy ruchu w momencie aktywowania karty modelu, który ją posiada. Jeśli na koniec gry mamy remis punktowy wygrywa gracz, którego model trzyma nie zaniesione skrzynie. Jeśli nie ma takiego żaden z graczy nie wygrywa scenariusza. Gdy model trzymający skrzynie jest zdejmowany z pola żeton skrzyni należy umieścić na miejscu jego podstawki. Modele, które zmuszone są uciekać porzucają skrzynie w miejscu, w którym przebywały.
4. Rzeź niewiniątek
W tym scenariuszu chodzi o to aby jak najbardziej zmasakrować oddziały przeciwnika. Jeśli na koniec gry na planszy będą modele z ranami to do sumy małych punktów dodajemy punkty z ran, a liczymy je w ten sposób:
-lekka rana=1/4 wartości punktowej modelu
-poważna rana=2/4 wartości punktowej modelu
-krytyczna rana=3/4 wartości punktowej modelu.
Wszystkie części dziesiętne zaokrąglamy zgodnie z zasadami matematyki do całości.
Jeśli gracz wyeliminuje wszystkie jednostki wroga, przed upływem 6 tur dostaje dodatkowe małe punkty. Za każdą turę, która została do końca(wliczając w to ostatnią, jaka była grana) gracz otrzymuje 10 małych punktów.

Za wykonanie scenariusza gracz otrzymuje + 0,5 dużego punktu. Zasada ta nie obowiązuje w przypadku ostatniego ze scenariuszy. Uwaga - wykonanie zadania nie oznacza wygrania gry! Bitwę wygrywa się mając 80 ptk przewagi na stole na końcu gry.

Zadawajcie śmiało pytania. Podejrzewam, że będzie ich najwięcej w przypadku 3 scenariusza bo strasznie go zagmatwałem :> niedługo pojawi się opis dojazdu do klubu lub ewentualnie jakaś mapka.


Pozdrawiamy i Zapraszamy
ie In The Name Of Freedom!!!

Offline _Wychwethyl_

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 01, 2005, 05:34:05 pm »
Zasady

11 XII 2005 - Warszawa

Miejsce: Gimnazjum nr 2 w Warszawie, ul. Narbutta 65/71
Start: 10:00 (przewidywane zakończenie 18:00)
Wejściówka: 10 zł/gracz
Format: Czar Par 2*300pkt, 3 bitwy
Obowiązują wymogi rankingowe (http://www.mythos.pl/rank_zasady.php)

Zasady turnieju:

=> Sojusze dowolne, ale jesli zgadzaja sie ze "sciezkowymi" (a takze armie spoza sciezki, ale mogace byc ze soba w sojuszu) to modele traktowane sa jako friendly i moga korzystac z liderki swoich sojusznikow, w innym przypadku jako "neutral" i z liderki korzystac nie moga.

=> Jeżeli przeciwnikowi (wrogiemu sojuszowi) na koniec bitwy nie zostanie na stole ani jedna figurka, to zwycięzcy bitwy dostają +0,5 dużego punktu na koniec

=> Zwycięstwo daje 3 duże punkty, a remis 1. Do osiągnięcia zwycięstwa potrzebna jest na koniec przewaga 175 małych punktów.

=>W każdym scenariuszu limit tur wynosi 6 a limit czasu 150 minut

=> Na koniec turnieju w przypadku 2 par ex equo na 1szym miejscu decyduje wynik bezpośredniego starcia (jeśli takie się odbyło) lub małe punkty.

=> Max 50% bohaterow, 30% maszyn itd


Obowiązuje zakaz wystawiania jakichkolwiek sojuszników

Scenariusze :

1.Choinka

Na srodku pola bitwy znajduje się las, w którym stoi mega-sup***bista choinka, ktora kazda armia chcialaby zdobyc na swieta. Zasady takie jak w typowym Capture the Flag, z tym, ze flaga (choinka) jest jedna i znajduje sie na srodku stolu. Za posiadanie na koniec bitwy choinki warte jest +100 pkt. Jezeli model niosacy choinke zostanie zabity, to ona zostaje polozona w miejscu smierci niosacego, skad moze byc oczywiscie podniesiona.

2.Prezenty
Na stole znajduje się 6 znaczników reprezentujących skrzynie z ubraniami. Model, który dotknie zamkniętej skrzyni może ją otworzyć i przymierzyć ubranka Wink Gracz wykonuje rzut D6 i sprawdza, co znajdowało się w skrzyni:
1 - Mikolajowy Worek -2,5 Mv
2 - Mikołajowa Broda +1Cou/Fear
3 - Mikołajowa laska +1Str
4 - Mikołajowy Płaszcz +1Res
5 - Mikołajowe Buty +2,5 Mv
6 - Mikołajowa Czapka +1Dys

Za kazdy znacznik na koniec bitwy model dostaje +20 pts. gdy model ginie ubranka sa niszczone.


3.Świąteczny Karpik
Na środku bitwy znajduje się staw/jezioro/rzeka/jakas inna woda. Model w trakcie gry moze podejsc tak, by byc z nia w kontakcie i posiwecic cala ture na lowienie ryb ( nie moze sie ruszac/strzelac/czarowac itp)- rzuca wtedy D6 i na 5+ udalo mu sie wylowic dorodnego karpia. W wodzie jest max 10 rybek - znacznikowi, jak model ze znacznikiem ginie, to rybki zostają w miejscu smierci. Model musi zaczac aktywacje w kontakcie z woda
Jesli model jest w walce, to może albo nie łowić i walczyć normalnie, albo łowić i tylko bronić, bez kontrataków/oburęczności itp. Po prostu nie moze w zaden sposob zaatakowac przeciwnika
Kazda rybka na koniec bitwy jest warta 10 pkt.

Wszystkich serdecznie zapraszamy Smile
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Piter

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 10, 2007, 10:30:07 pm »
kiedy jakiś turniej?
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline drakon

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2007, 10:18:34 pm »
Najbliższy mi znany to turniej na Krakonie (w Krakowie :) ) - 26 stycznia.

Offline Morgoth1990

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2007, 07:46:54 pm »
Ta wasza gra jest dziwna... :roll: nic nie kumam z tej bonanzy
~~Nadchodzi czas apokalipsy~~~ :E

Offline Ten Gobo

Ogłoszenia drobne i grube czyli imprezy konfrontacyjne
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2007, 08:13:42 pm »
to Krakon upadł juz tak nisko, ze organizuja turnieje konfy, a WFB odbywa sie oddzielnie w innej czesci miasta... kondolencje...
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]