Autor Wątek: Komiksy IPN-u  (Przeczytany 73837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 05, 2017, 06:12:40 pm »
Łupaszka jest do kupienia np. na Gildii: https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/krzysztof-wyrzykowski
A Kampinos jak zwykle dodrukują pewnie na jakieś targi książki, bo zazwyczaj robią wtedy zbiorowy dodruk wszystkich brakujących na rynku komiksów duetu Wyrzykowski-Zajączkowski.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:29:30 am »
Film animowany na podstawie pierwszego tomu Wojennej odysei Antka Srebrnego lub poprawniej mówiąc ruchome kadry z komiksu:
https://www.youtube.com/watch?v=Tsyo3r5ro08

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 01, 2019, 04:05:53 pm »
Instytut Pamięci Narodowej udostępnił w sieci 11-minutowy film animowany, który powstał na podstawie komiksu Wojenna odyseja Antka Srebrnego #8: Na partyzanckich ścieżkach 1946 r., stworzonego przez Michała Konarskiego (scen.) i Huberta Ronka (rys.).


Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline graves

Odp: Komiksy IPN-u
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 07, 2019, 06:00:13 pm »
Kilka dni temu przeczytałem komiks "Srebrni na szlakach niepodległej".
Nie spodziewałem się, że będzie tak dobry.
Rysunki Ronka znam nie od dzisiaj i zawsze je lubiłem, ale tutaj nie tylko rysunki, ale przede wszystkim scenariusz jest bardzo składnie napisany.
Historia jest i dla młodszych i dla starszych. Ładnie okraszona historycznymi wstawkami (dużo zdjęć) występującymi nie tylko na końcu albumu (jak to zwykle w komiksach IPN), ale po każdej części komiksu.
Komiks składa się z 5 części (wstęp, opowieść o Mikołaju, opowieść o Janie, opowieść o Kacprze i epilog) i po każdej jest wstawka. Naprawdę spora dawka. Historie są bardzo dynamiczne i fajnie przedstawiają jak żyło się Polakom po różnych stronach granicy w czasie zaborów.
Całość jest bardzo ładnie wydana z twardą oprawą.
Jedno co mogę powiedzieć na minus, to... nie ustrzeżono się błędów i literówek. Znacznie więcej niż w samym komiksie jest ich niestety w dodatkach historycznych.
Za przykład niech tu posłuży opis "Żuawów Śmierci" czyli formacji z czasów powstania styczniowego, która została sformowana wg wpisu w lutym 1963 roku. Oczywisty błąd, ale powinien podczas redakcji albumu zostać wychwycony. Takich "kwiatków" jest kilka w albumie.

Poza tym mogę mówić o tym albumie w samych superlatywach i polecam go każdemu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."