trawa

Autor Wątek: Fastnachtspiel  (Przeczytany 89968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Fastnachtspiel
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 17, 2007, 11:37:41 am »
Cytat: "Viritim"
Podciagam topik, bo na blogu Kultury Gniewu wyczytałem, że gdyby Marek Turek cos miał, to oni by chętnie wydali.
Z drugiej strony pomyslałem sobie, że Fast zasługuje na trade'a.

No ja na pewno bym tego trade'a kupił.

Offline turucorp

Fastnachtspiel
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 17, 2007, 12:31:32 pm »
Cytat: "Viritim"

Może KG by się skusiło..
Jest szansa?


Szansa jest zawsze ;)
A tak na powaznie, to tak jak napisal Maciej, jest kilku zainteresowanych takim trejdem wydawcow, ale ja sie uparlem, ze jesli trejd to uzupelniony o dodatkowa czesc (52 str. p.t. "Zapomniana opowiesc"), wiec najwczesniej za rok-poltora (ci, ktorzy maja calosc beda mieli problem, sorry :cry: ).
Prawa do "Fastnachtspiel" mam ja i tylko ja. a sprzedaz jest kiepska, ale relatywnie, bo komiks jest dostepny tylko w paru miejscach w kraju, za chwile skonczy sie naklad 4-tej czesci (ale byl ograniczony tylko do poziomu sprzedanych wczesniejszych czesci).

Cytat: "Blacksad"
Postulowałbym, żeby Turu wydał na papierze co ma w zanadrzu i w sieci, a później bawił się w tzw. retrospekcje :) przyjdzie czas na "dzieła zebrane" ze złotymi napisami i w płótnie  :D


To co zaspojlerowal tutaj Empro to poniekad retrospekcje, tyle tylko, ze wiekszosci malo znane, wiec mam nadzieje, ze ktos sie skusi na zakup :(
TUTAJ
prawie ostateczna wersja okladki.

Cytat: "Belzebiusz"
mnie także skojarzyło to się z Ottem.
Turu, jaka techniką ty to robisz?


Ott drapie na czarnym a ja rysuje czarnym na bialym (czyli robie negatyw), podobny efekt (roznymi technikami) uzyskuja min. Andreas, Drooker, Kuper, a przed nimi np. Ward.
W tym albumie wazne jest zestawienie rysunku i fabuly (jak zwykle u mnie) a nie kto wczesniej robil cos podobnego  ;)

Na chwile obecna robie cztery albumy, z jednym z nich bede uderzal do KG, i to chyba tyle

Offline Maciej

Fastnachtspiel
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 17, 2007, 12:39:26 pm »
Cytat: "turucorp"
ale ja sie uparlem, ze jesli trejd to uzupelniony o dodatkowa czesc (52 str. p.t. "Zapomniana opowiesc"),

No i coś takiego to ja rozumiem jako ekskluziwa  :)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Binareus

Fastnachtspiel
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 17, 2007, 01:19:20 pm »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "turucorp"
ale ja sie uparlem, ze jesli trejd to uzupelniony o dodatkowa czesc (52 str. p.t. "Zapomniana opowiesc"),

No i coś takiego to ja rozumiem jako ekskluziwa  :)


Jeśli takowy trejd się pojawi to napewno nabędę  :D
a jeśli w ekskluziwie to z podwójną przyjemnością :D :D

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Fastnachtspiel
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 17, 2007, 04:55:39 pm »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "turucorp"
ale ja sie uparlem, ze jesli trejd to uzupelniony o dodatkowa czesc (52 str. p.t. "Zapomniana opowiesc"),

No i coś takiego to ja rozumiem jako ekskluziwa  :)

Format absolute, slipcase, kreda + hc obite skórą.
Marzę o takim wydaniu Fasta.
I to nie jest żaden żart. Dałbym sporo kasy za takie piękne wydanie.
A komiks jest tego godzien ze wszech miar!

N.N.

  • Gość
Fastnachtspiel
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 17, 2007, 05:05:59 pm »
Cytat: "Binareus"
Cytat: "Maciej"
Cytat: "turucorp"
ale ja sie uparlem, ze jesli trejd to uzupelniony o dodatkowa czesc (52 str. p.t. "Zapomniana opowiesc"),

No i coś takiego to ja rozumiem jako ekskluziwa  :)


Jeśli takowy trejd się pojawi to napewno nabędę  :D
a jeśli w ekskluziwie to z podwójną przyjemnością :D :D


Ja kupię dwa, bo moja córka jest absolutną fanką Marka Turka (ze szczególnym uwzględnieniem "Fastnachtspiela")

Offline turucorp

Miedzyczas
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 17, 2007, 08:00:17 pm »
Timof juz wrzucil w zapowiedzi, wiec tylko gwoli uzupelnienia:
albumik pt. "Międzyczas"- 100 stron komiksow b/w, w formacie "amerykanskim", zawiera jakies 90% krotkich form, ktore popelnilem w ciagu kilku ostatnich lat, wiekszosc gdzies juz byla publikowana (w minimalnych, "zinowych" nakladach), troche premierowego materialu, okladka zapodana kilka postow wyzej, calosc do nabycia na stoliku Timofa w pazdzierniku (obok takich cudeniek jak legendarna juz adaptacja "Butow" Lesmiana w wykonaniu Oli Czubek czy zebranych w calosc "Morfolakow" Skutnika i Skrodzkiego).

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 24, 2013, 11:04:12 pm »
No, a jak fajnie by bylo, gdyby najpierw udalo sie, w koncu, uzyskac na to zgode posiadaczy praw autorskich :(
BTW, szanowny posiadaczu praw autorskich, kiedy integral "Fastnachtspiela", bo słyszałem, że to znaczący tytuł w historii polskiego komiksu? W sensie - chciałbym poznać i się ustosunkować...

Offline maximumcarnage

Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 24, 2013, 11:20:59 pm »
W sensie - chciałbym poznać i się ustosunkować...

Dariuszu. Tutaj są tomy do nabycia http://www.imago.com.pl/?cPath=589_626

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 24, 2013, 11:32:00 pm »
Dariuszu. Tutaj są tomy do nabycia http://www.imago.com.pl/?cPath=589_626
Dziękuję. Słyszałem jednak, że integral i tak się ukaże. Poza tym intuicyjnie czuję, że wydanie zbiorcze pozostawi tamtą edycję daleko w tyle.

Offline vision2001

Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 24, 2013, 11:33:35 pm »
Dariuszu. Tutaj są tomy do nabycia http://www.imago.com.pl/?cPath=589_626
1. Brakuje części czwartej.
2. Marek Turek "przeprojektowuje" tę serię (nowa grafika, zmiany w wątkach?), którą finalnie ma chyba wydać KG.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 24, 2013, 11:35:59 pm »
Poza tym intuicyjnie czuję, że wydanie zbiorcze pozostawi tamtą edycję daleko w tyle.

Bardzo możliwe. Ja nie miałem jeszcze sposobności zapoznania się z tym tytułem, więc spróbuję to teraz nadrobić. Najwyżej będę miał 2 wydania na półce  :smile: .

vision wiem, że brakuje części czwartej jednak te 3 są w naprawdę świetnej cenie.

Offline turucorp

Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 25, 2013, 12:52:41 am »
1. Brakuje części czwartej.
2. Marek Turek "przeprojektowuje" tę serię (nowa grafika, zmiany w wątkach?), którą finalnie ma chyba wydać KG.

czwarta czesc rzeczywiscie jest juz "czarnym krukiem" (w odroznieniu od "bialych" nie pojawia sie raczej w obiegu gieldowym, naklad byl na tyle maly, ze kupili go chyba tylko ci naprawde zainteresowani i chyba nie chca sprzedawac ;) ), mam bodaj dwa ostatnie egz. ale (przepraszam), raczej sie ich nie pozbede.
nowe wydanie jest w trakcie rysowania, aktualnie siedze nad piata czescia cyklu (pt. "Zapomniana opowiesc"), ktora bedzie miala docelowo 52 str. (tak jak poprzednie), do tego powstaja dodatki i rozne bajery, calosc, zebrana w jednym tomie, powinna liczyc ok. 300 str.
teoretycznie powinienem sie z tym uwinac w tym roku, jesli wydawca sie zgodzi, to format docelowy bedzie taki jak "Bajabongo" i "NeST" (czyli posiadacze pierwszej edycji niekonieczne beda sie jej pozbywac, bo wiadomo, wiekszy format, lepiej widac obrazki etc.)
testowalem ten mniejszy format, wyglada dobrze i w dodatku mozna sobie postawic na polce tuz obok innych moich rzeczy ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 25, 2013, 08:02:26 am »
nowe wydanie jest w trakcie rysowania, aktualnie siedze nad piata czescia cyklu (pt. "Zapomniana opowiesc"), ktora bedzie miala docelowo 52 str. (tak jak poprzednie), do tego powstaja dodatki i rozne bajery, calosc, zebrana w jednym tomie, powinna liczyc ok. 300 str.
teoretycznie powinienem sie z tym uwinac w tym roku, jesli wydawca sie zgodzi, to format docelowy bedzie taki jak "Bajabongo" i "NeST"

I dobrze. Mam Bajabongo i NeST i oba bardzo mi się podobały. Nie mogę się doczekać takiego kloca Fastnachtspiel!

Offline Jaszcząb

Odp: Fastnachtspiel
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 25, 2013, 09:05:45 am »
czwarta czesc rzeczywiscie jest juz "czarnym krukiem" (w odroznieniu od "bialych" nie pojawia sie raczej w obiegu gieldowym, naklad byl na tyle maly, ze kupili go chyba tylko ci naprawde zainteresowani i chyba nie chca sprzedawac ;) ), mam bodaj dwa ostatnie egz. ale (przepraszam), raczej sie ich nie pozbede.
nowe wydanie jest w trakcie rysowania, aktualnie siedze nad piata czescia cyklu (pt. "Zapomniana opowiesc"), ktora bedzie miala docelowo 52 str. (tak jak poprzednie), do tego powstaja dodatki i rozne bajery, calosc, zebrana w jednym tomie, powinna liczyc ok. 300 str.
teoretycznie powinienem sie z tym uwinac w tym roku, jesli wydawca sie zgodzi, to format docelowy bedzie taki jak "Bajabongo" i "NeST" (czyli posiadacze pierwszej edycji niekonieczne beda sie jej pozbywac, bo wiadomo, wiekszy format, lepiej widac obrazki etc.)
testowalem ten mniejszy format, wyglada dobrze i w dodatku mozna sobie postawic na polce tuz obok innych moich rzeczy ;)

No to teraz narobiłeś smaka :)