trawa

Autor Wątek: "Magazyn Fantastyczny" - nowy numer  (Przeczytany 36511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andre

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« dnia: Luty 27, 2004, 11:12:40 am »
Czytał ktoś?jakie wrażenia?Mnie wnerwiła ortografia w komiksach i teksty naczelnego,Szyda i Sobota całkiem,całkiem.

Offline mr.maras

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2004, 02:13:35 pm »
Hmm. Jeszcze nie czytałem. Szczerze mówiąc pojawienie się Magazynu Fantastycznego przyjmuję z mieszanymi uczuciami. Jako fan i kolekcjoner czuję wewnętrzny przymus zakupu każdego czasopisma poświęconego s-f&f. Moja kieszeń jest już w bardzo poważnym stopniu obciążona NF, Sferą, Ubikiem, S-F, Sfinksem, Superfantastyką, Fantasy (wymieniłem wszystkie?) oraz (od niedawna) dodatkami do tychże pism. Wydawcy wpadli chyba w jakiś amok, nowe pisma pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czy naprawdę mamy taki boom na fantastykę? Maniaków podobnych do mnie jest pewnie trochę ale ogólnie wygląda to na odbieranie czytelników innym pismom i pożeranie własnego ogona. Jasne, konkurencja wpływa na poziom ale... Przeciez Polska to nie USA. Poza tym są jeszcze magazyny internetowe, no i oczywiście książki, których wychodzi również sporo... Przesilenie i przesycenie musi nadejść. I co wtedy? Pozostanie tylko "Nowa Fantastyka" czy może "Fantasy"? Wybieram pierwszą opcję.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Nyala

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2004, 02:42:05 pm »
Mr.maras - czy równoczesnie dajesz radę czytać książki? Też mam kolekcjonerskie zapędy, ale zwykle siła przerobowa (bardzo ograniczona, niestety) nie pozwala mi czytać tyle, ile bym chciała. Równoczesnie ogranicza to moje wydatki na czasopisma  :|

Co do Magazynu Fantastycznego, to kupiłam i przejrzałam "na spróbowanie". Pismo jakoś do mnie nie trafiło. I nie jest to kwestia samej oprawy. Mam wrażenie, ze jest wiekszą gratką dla fanów komiksu. Lubię komiks, ale nic więcej.

W ogóle jestem trochę dziwnym odbiorcą. Dlatego moje zdanie nie powinno być brane zbyt poważnie pod uwagę.
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline mr.maras

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2004, 02:56:07 pm »
Powiem inaczej, nie daję rady czytać w całości wszystkich czasopism. Przeglądam raczej, czytam rzeczy które mnie zainteresują, publicystykę, recenzje... Ale zbieram wytrwale i wracam do nich w wolnych chwilach, a to by poczytać autora, którego twórczość "śledzę", a to by sprawdzić w praniu polecanki znajomych itp.  Mniej więcej po kilku miesiącach jako-tako nadrabiam zaległości... No, może nie do końca. Książki nabywam zrywami (przypływ gotówki), najczęściej przez internet szukając okazji (np. wyprzedaż ostatnich tytułów Zysk i Ska, Prószyńskiego na KKKK). Do księgarni wpadam tylko po wyczekiwane z wywieszonym ozorem pozycje... Inna sprawa - dlaczego piszesz, że jesteś dziwnym odbiorcą, a twoje zdanie nie powinno być brane pod uwagę? Każdy w wyborach i zakupach kieruje się innymi kryteriami. Czytasz, kupujesz (nie ważne co i jak często) więc twoja opinia zawsze ma znaczenie.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Averg

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2004, 04:27:43 pm »
Ogólnie fajny pomysł z połączeniem literatury i komiksu. Narazie czytam 1st numer, więc zobacze na jakim poziomie stoi magazyn. Komiksy, póki co średnie

Offline Tichy

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2004, 02:27:16 pm »
Też z ciekawości kupiłem pierwszy numer. Zawartość drażni mnie, komiks więcej niż w połowie beznadziejny, za dużo "naczelnego", poza tym po pierwszym czytaniu rozpada się w rękach. Ma się wrażenie, że pismo zrobiła jedna osoba. Opowiadanie Soboty całkiem całkiem, ale reszta nie za bardzo mi się podobała.
pozdr

Offline Nyala

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 29, 2004, 11:01:25 am »
Mr.maras - piszę że jestem dziwnym odbiorcą, ponieważ zwykle nie wiem czego chcę i tylko metodą prób i błędów sprawdzam czy coś mi się podoba, czy też nie. No i tym samym trudno mnie zadowolić. Jestem po prostu bardzo trudnym klientem  ;)
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Shadowmage

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2004, 05:11:46 pm »
Nyala-->jeśli dobrze pamiętam to jestes z Wawy, Mozesz mi powiedzieć, gdzie kupiląś MF, bo ja nigdzie go nie widziałem.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Nyala

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2004, 04:14:15 pm »
Zielony kiosk przy Placu Szembeka (niestety - jestem z Pragi  :D ).  Ten przy przystanku tramwajowym w kierunku Gocławka. Jak ostatnio patrzyłam, to chyba jeszcze mieli kilka egzemplarzy. W innych miejscach narazie nie widziałam, ale jeśli gdzieś jeszcze MF znajdę to dam znać (oczywiście gdy będzie taka potrzeba).
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Shadowmage

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2004, 07:08:37 pm »
A ja akurat tam byłem dzisiaj... A ze na Pragę rzadko kiedy jeżdże, to następna okazja moze sie szybko nie powtórzyć. Niestety nie mam na tyle wolnego czasu by tam pojechać specjalnie po pismo.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Mcolin

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2004, 08:56:03 am »
MF prawie kupile jedank zabraklo mi kasy (akurat kupowalem NF i Fantastyke iSF ) ale wydaje mi sie ze nie bedzie to juz nic ciekawego wiekszosc ludzi piszacych ciekawie jest w wyzej wymienionycch czasopisamach. raczej po waszych opiniach jak ktos z znajomych nie kupi to nie bede mial mozliwosci przejzenia (a moze maja stronke w necie ?? )

Anonymous

  • Gość
"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2004, 08:46:03 am »
Bardzo podoba mi się profil tego pisma: opowiadania+komiks+publicystyka. Zawartość pierwszego numeru, jak i cena w stosunku do objętości, nie były zadowalające, ale liczę, że to się zmieni. A pomidorowa była fajna ;)

Offline mr.maras

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2004, 10:59:20 am »
Kurzęca twarza, do mojej mieściny "Magazyn" nie dotarł, żaden kiosk (bez)RUCHU, który ma być ponoć głównym dystrybutorem, nie zamówił... Albo nie dowieźli czy jak? No i nie mam w tej sytuacji nawet adresu by zamówić wysyłkowo. Poratujcie kamraci...;], adres chociaż podajcie, namiar jakikolwiek... Zdesperowany mr.maras.
Spalić po przeczytaniu.

Offline andre

"Magazyn Fantastyczny" - nowy numer
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2004, 12:28:09 pm »
Oto mail do naczelnego robertzareba@op.pl

Robert Zaręba

  • Gość
Magazyn Fantastyczny nr 2
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2004, 10:19:48 pm »
Drugi numer MF już w kioskach RUCHu i EMPiKach.
Co o nim sądzicie? Jeśli macie jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.