Autor Wątek: Idż i patrz  (Przeczytany 3105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mafi

Idż i patrz
« dnia: Listopad 05, 2006, 06:54:23 pm »
Czy ktoś oglądał ten film?

Jest to rosyjski film o II wojnie światowej, ponoć bardzo okrutny i realistyczny. Jak ktoś to oglądał czy mogłby coś o nim powiedzieć?

(CENZURA) Następnym razem poleci od razu ostrzeżenie. Irytuje już mnie upominanie każdego z osobna :?
j.


Pozdro
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline papiesz

Idż i patrz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2006, 08:44:46 pm »
film ukazał się w Wyborczej w kolekcji 30 filmów wszechczasów.  można go ściągnąć np. z allegro
http://allegro.pl/search.php?string=id%C5%BA+i+patrz
nothing positive only negative

Offline Mafi

Idż i patrz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2006, 09:31:12 am »
Ehh no można "sciagnac" ale poczekam jednak na inna forme ukazania sie filmu :P :(
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Idż i patrz
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2006, 06:08:17 pm »
widziałem ostatnio i musze przyznać że jestem wielce pod wrażeniem, czegoś takiego w życiu nie widziałem - sam pomysł orginalny a i wykonanie naprawde piorunujące - wstrząsająca jest scena jak Niemcy palą cała białoruską wieś wraz z mieszkańcami i końcówka, jak główny bohater, nastoletni partyzant strzela z karabinu do pływającego w błocie portretu Hitlera i przed oczami widzi obrazy prosto z kronik filmowych - hitler z dziećmi, parady wehrmachtu, marsze hitlerowskie, obozy zagłady i tych co je przezyli lub nie, Luftwaffe "w akcji", manewry wojskowe (niemieckie) walki w miastach (wszedzie gruzy i zniszczenia) walki na  froncie, tonące okręty w Pearl harbor, płonące wsie czy Niemcy w czasach nazizmu... na końcu widzi zdjecia Hitlera  cofajace sie w czasie - od jego z czasów władzy  i początku kariery politycznej, poprzez te z IWŚ aż po te jak jego matka trzyma go na rekach gdy Fuhrel był bardzo, bardzo mały... w tym momencie nasz bohater powstrzymuje sie i przestaje strzelać... naprawde, czegos tak sugestywnego i mocnego dawno nie widziałem... PO prostu idz i patrz...
RIP Gildio...

Offline Mafi

Idż i patrz
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2006, 08:16:38 pm »
No własnie Polonista nam o nim opowiadał, dlatego strasznie chciałbym ten film obejrzec. Ponoc tez dobra jest scena gdy kogos palą, ale juz dokładnie nie wiem kto kogo
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Idż i patrz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2006, 02:49:29 pm »
a nam to nauczycielka od polskiego to na lekcji puszczała :)  w sumie to jest tam scena ze zamykają mieszkańców wsi w jednym budynku który podpalają...  :?
RIP Gildio...

Offline balum

Idż i patrz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2006, 04:05:23 pm »
Nie jest to jedyny znakomity film sowiecki o II wojnie. Inne:

Lecą żurawie
Ballada o żołnierzu
Dziecko wojny
Tak cicho o zmierzchu

i wiele innych

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Idż i patrz
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2006, 11:42:19 am »
btw. te znakomite  filmy nie byly szczególnie lubiane przez władze, która preferowała te który pokazywały ich wizje historii i realiów IIWŚ  ;)
RIP Gildio...

Offline balum

Idż i patrz
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2006, 11:55:47 am »
Te filmy były robione za państwowe pieniądze przez państwowe radzieckie wytwórnie. Były za czasów ZSRR i PRL regularnie puszczane w państwowych kinach i telewizjach.