trawa

Autor Wątek: Karton - magazyn komiksowy  (Przeczytany 17571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:28:29 pm »
Ja mogę tylko zachęcić do zakupu. Kupa śmiechu była przy lekturze "Piątku". Dawno się tak nie ubawiłem przy komiksie  :lol:
 
Przy okazji Jaszczu - planujesz coś podziałać w tym temacie dalej?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:40:10 pm »
Może kiedyś wrócimy jeszcze do tych bohaterów, bo jest w tym koncepcie spory potencjał, ale na razie mamy tyle innych planów, że nie wiem, czy to się uda.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:32:49 am »
Nie chciałem zakładać oddzielnego wątku, a ogólnego o komiksach Piotrka Nowackiego chyba nie ma więc piszę tutaj. Jak coś to można usunąć jeśli to OT, albo zmienić tytuł wątku :)


Świeżo po lekturze "Kapitana Minety".


Często wymienia się tę postać jako przykład komiksu superbohaterskiego, czego ja szczerze mówiąc nie do końca dostrzegłem. Jest to to według mnie raczej komiks komediowy i to przeznaczony do wąskiego grona odbiorców ze względu na swoją tematykę. Nie jest ona tak uniwersalna jak choćby Byle do piątku trzynastego. Nie oznacza to, ze komiks jest zły. Autorzy dodali do niego dużo smaczków i wzbogacili kreską Jaszczura. Swoją drogą to w jakiej głowie musi się urodzić pomysł na historię o Kapitanie Minecie walczącym z "obwisłymi łechtaczkami 80 - letnich emerytek"? :)


Za jakość wydania należy się jednak najwyższa ocena. Rzadko można czytać tak dobrze i z głową wydany komiks, szczególnie jeśli jest on nieco zinowy. Nawet Ci, którzy mają wszystkie zeszyty i postać tę lubią powinni go kupić dla dodatków.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2016, 10:03:41 am »
Akurat z "Kartonem" KM ma mało wspólnego. Bardziej pasuje to do tego tematu, jeśli mogę coś zasugerować moderatorom:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28209.msg1276251.html#msg1276251

Offline Kokosz

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2016, 01:54:18 pm »
Jaszczu to mistrz komiksu i jego twórczość zasługuje na osobny wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2016, 12:54:05 pm »
Nie no daj spokój. Mistrzem to był Christa, ja to tam sobie coś działam i nie jest to jakaś fałszywa skromność. Osobny wątek jest bez sensu. Kto tu będzie chciał gadać o tym co ja robię, skoro cały ten dział cieszy się niewielkim zainteresowaniem forumowiczów.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2016, 01:05:55 pm »
Ale Gedeon mówi, że jesteś Mistrzem, no to nie podważaj jego autorytetu i Mistrzem bądź.

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2016, 01:08:15 pm »
Gedeon tak mówi? Gdzie?

Offline Kokosz

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 01, 2016, 01:30:37 pm »
Mistrzem to był Christa

Christa był mistrzem. Jaszczu jest mistrzem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2016, 08:03:18 pm »
Gedeon tak mówi? Gdzie?
Sorki, ale jakoś chwilowo zinterferowało mi część historyjek Szcześniaka z opowiastkami Grzeszkiewicza, tak jakby Gedeon jakoś dziwnie (bo nienaturalnie biorac pod uwage tematyke i forme) zassał cześć fabułek z Robaczków. A zatem to Dominik rozpowiada wszem i wobec o Twoim mistrzowstwie; niemniej, jestem pewien, że Daniel o Twoim mistrzowstwie wszem i wobec rozmyśla.

Offline Jaszcząb

Odp: Karton - magazyn komiksowy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2016, 11:41:27 am »
Haha, skoro tak to przyjmuję na siebie to brzemię ;)

 

anything