trawa

Autor Wątek: Kondycja komiksu polskiego  (Przeczytany 38894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 04, 2016, 01:07:29 pm »
Kolega sobie stawia chochoła, którego potem atakuje i obala.
Wydaje mi się, że takie wrażenie jest wynikiem tego, że próbowałem prowadzić rozmowę z dwiema osobami, z ktorych każda zgłaszała inne pretensje.


Cytuj
W którym miejscu wypowiedziałem się przeciwko obecności "maziajów" i obwiniałem je winą za nieobecność komiksów których pożądam ?
Już samo uzycie pogardliwego określenia "maziaje" jest rodzajem wypowiedzenia się przeciw.


Cytuj
To w ankietach na podsumowanie 2015 roku wydawcy i sprzedawcy lamentowali na temat niskiej sprzedaży polskich komiksów, co notabene świadczy o tym jak szeroka jest owa grupa wiernych i zagorzałych odbiorców "maziajów".
Dziwne. Powołujesz się na jakieś ankiety, a kierowane bezpośrednio do Ciebie pytania wydawcy, z którym mógłbyś spokojnie porozmawiać o tym, co cię interesuje i u źródła się dowiedzieć, jakie są szanse na to, że to coś się ukaże, ignorujesz.


Cytuj
Ładne polskie komiksy się sprzedają - ze sklepu gildii zniknęły już drugie wydania komiksów IPNu, wyczerpała się też jedynka Misia Zbysia, żeby podać tylko dwa przykłady znalezione ad hoc.
Skoro się sprzedają, to znaczy, że są skoro są, to czemu narzekasz, że ich nie ma?



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Nawimar

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 04, 2016, 01:37:12 pm »
Holcman: "Mówią Ci coś Jinx i Torso?"
 
Skądże; przecież znajomość tego typu utworów ogranicza się do grona wtajemniczonych wydawców. Oczywiście tylko tych oświeconych.
 
"Z kimś Ci się musiałem pomylić :-)"
 
Sączone wówczas treści były umysłowo tak wzbogacające, że nawet nie śmiałbym tego uczynić.
 
"Jeśli są jakieś zapisy, że było inaczej to chętnie się z nimi zapoznam."
 
Też mam nadzieję, że pewnego dnia takowe wypłyną. Na swój sposób to było ciekawe spotkanie.

Offline holcman

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 04, 2016, 01:43:47 pm »
Potoki słów wypływają z Ciebie Nawimarze, sensu w nich jednak żadnego.

Offline Nawimar

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 04, 2016, 01:50:46 pm »
Pyszna uprzejmość. Niczego zresztą innego się po Tobie nie spodziewałem. Lata lecą, a grunt jak był jałowy tak dalej takim pozostaje. Bywaj zatem arbitrze elegantiarum.

Offline Kokosz

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 04, 2016, 01:58:20 pm »
Zostałem przekonany, że obecna sytuacja polskiego komiksu jest zajebista i odpowiada twórcom, wydawcom i odbiorcom.

Nie jest zajebista, ale nie wynika to z braku komiksów mainstreamowych.

Wręcz przeciwnie, brak większej ilości komiksów mainstreamowych wynika właśnie z niezajebistej sytuacji polskiego komiksu.

Co z tego co widzę wiele osób próbuje ci wytłumaczyć, ale trochę bezskutecznie.

Offline holcman

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 04, 2016, 01:59:47 pm »
Pyszna uprzejmość. Niczego zresztą innego się po Tobie nie spodziewałem. Lata lecą, a grunt jak był jałowy tak dalej takim pozostaje. Bywaj zatem arbitrze elegantiarum.

To nie uprzejmość, a jedynie konstatacja. Przeczytaj swoje odpowiedzi do moich prostych pytań, spróbuj połączyć kropki. Żadnych konkretów, same domniemania, przypuszczenia, śmieszki chiszki zdradzające "grunt jałowy".

Ja naprawdę lubię z ludźmi rozmawiać, szczególnie z tymi, którzy mają inne zdanie na sprawy. Ale w Tobie chęci dyskusji nie widzę. Zamiast tego są jakieś erystyczne popisy przypominające gitarowy onanizm Satrianiego.

 

 

Offline Koalar

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 04, 2016, 02:00:32 pm »
Kto się boi mejnstrimu? Od pół roku macham komiksik science fiction w stylu Funky'ego (głównie 1. i 2. części) do scenariusza uznanego polskiego scenarzysty średniego pokolenia (dozujemy napięcie). Styl rysunku to mieszanina kreski Rosińskiego, Polcha i nieodżałowanego Jaśka Kopytki.
Mamy gotowe projekty figurek i wstępną umowę z pewnym polskim producentem klocków bardzo podobnych do bardzo popularnych duńskich klocków (będzie duży statek kosmiczny, mały śmigacz, osobne ludziki i wielka baza Kantersjan).
Negocjujemy z dwoma największymi polskimi stacjami telewizyjnymi w sprawie zakupu praw do serialu. Ekipa serialu to będą autorzy pewnej, cóż, nieudanej ekranizacji baaardzo znanego polskiego cyklu książek fantasy (padły zapowiedzi "Zmażemy tę plamę." i my w to wierzymy).
Chyba nie muszę naprowadzać na to, kto będzie twórcą gry komputerowej?
Do tego karcianki, rpg, zabawki typu pistolety neutrinowe i topory świetlne.
Więcej nie zdradzę, bo muszę wracać do pracy. Ale to science fiction pierwszego sortu, zapewniam.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Nawimar

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 04, 2016, 02:15:19 pm »
Holcman: "Przeczytaj swoje odpowiedzi do moich prostych pytań (...)"
 
Dziwię się, że się dziwisz. Trudno bowiem na poważnie rozmawiać z osobnikiem, który ma wyraźną skłonność do pouczania kogo się tylko da i jak widać nie potrafisz wyzbyć się tej, nie ukrywam, irytującej cechy. Drapowanie się na znawce (z tego co czytam nie tylko w zakresie komiksów, ale również twórczości Satrianiego i onanizmu) robi się już nudne. Teksty typu "posłuchajcie mnie wy zaczadziali, nie znający się jaskiniowcy" były na swój sposób nawet pocieszne. Tyle, że kilka lat temu. Dziś już nie chcę mi się tracić na Ciebie czasu.

Offline mummu

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 04, 2016, 02:18:51 pm »
Będzie kolejne 'Strange Years' ?
Ivan Kotowicz raz na rok ? Autorzy wiedzą już na ile tomów rozpisana jest historia ?
Kiedy będą kolejne serie poboczne do Osiedla Swoboda ?
Kiedy wydanie zbiorcze zeszytówek z Osiedla Swoboda ?

I już tak ogólnie. Ktoś stara się o wydanie w Polsce 'Złota Renu' Daniela Grzeszkiewicza ?

Offline holcman

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 04, 2016, 02:19:35 pm »
Dziś już nie chcę mi się tracić na Ciebie czasu.

A patrz, tracisz :smile:
Cieszę, że mam takiego fana, serio.

Offline holcman

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 04, 2016, 02:21:25 pm »
Będzie kolejne 'Strange Years' ?

Będzie

Ivan Kotowicz raz na rok ? Autorzy wiedzą już na ile tomów rozpisana jest historia ?

Mam nadzieję, autorzy mówią o pięciu tomach.

Kiedy będą kolejne serie poboczne do Osiedla Swoboda ?

Nie wiem.

Kiedy wydanie zbiorcze zeszytówek z Osiedla Swoboda ?

W tym roku.

I już tak ogólnie. Ktoś stara się o wydanie w Polsce 'Złota Renu' Daniela Grzeszkiewicza ?

My nie.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 04, 2016, 02:23:39 pm »
Grzeszkiewicz w wywiadzie dla "czasu na komiks" mowil ze jego album jest ktoras czescia serii i nie da sie go czytac osobno mowil tez ze fabula moze byc zbyt "historycznie-insiderska" dla ludzi spoza Francji

Offline Nawimar

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 04, 2016, 02:25:49 pm »
Holcman - Twoje bon moty (i ogólnie proces myślowy) są na tyle rozczulające, że niekiedy pozwalam sobie na ten komfort Ty mój "idolu" : )
 
PS - chociaż i tak numerem jeden na zawsze pozostanie Ystad. Mam nadzieję, że mi to wybaczysz.

Offline turucorp

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 04, 2016, 02:30:59 pm »
NuoLab jest zapewne w szoku jak widzi do czego doprowadziła jego niewinna, w sumie rzeczy, wrzuta o polskich komiksika 8)

Offline NuoLab

Odp: Kondycja komiksu polskiego
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 04, 2016, 02:38:24 pm »
NuoLab jest zapewne w szoku jak widzi do czego doprowadziła jego niewinna, w sumie rzeczy, wrzuta o polskich komiksika :cool:

Zastanawiam się nad umieszczeniem na youtubie filmiku na którym drę i palę co cenniejsze egzemplarze ze swojej mizernej kolekcji a potem na wpół zwęglonym rulonem polskiego komiksu smaruję na śnieżnobiałej ścianie napis "TO PRZEZ FORUM GILDII  SIE ZRAZIŁEM".

 

anything