trawa

Autor Wątek: Kondycja komiksu polskiego  (Przeczytany 39160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 29, 2004, 08:25:40 pm »
a Ty z jakiej planety jestes? z Marsa czy Jowisza?



Nie no jak?[/quote]

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 29, 2004, 10:16:08 pm »
co, "nie no jak?"
jak spotykam ufoludka, ktory wlasnie pierwszy raz wyladowal na Ziemi (i nieszczesliwie sia zlozylo, ze w Polsce :roll: ), to sie go grzecznie pytam z jakiej choinki sie urwal, zeby nie popelnic jakiegos nietaktu.
tak wlasnie, z grzecznosci  :)

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 29, 2004, 10:22:49 pm »
ufoludka :eek:
a to dobre!

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 29, 2004, 10:37:31 pm »
czy takie dobre to ja nie wiem :roll: ,
slucham, zdaje sie, ze miales podac jakies konkretne informacje na temat ubogiego polskiego komiksu?
przyklady i argumenty?
czy moze wszedles tutaj tylko po to zeby "blysnac"? :roll:

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 29, 2004, 10:46:33 pm »
Nie pisalem ze jest ubogi tylko mi sie nie podobaja historie w porownaniu z tym co lezy na pólce obok za ta samą cene

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 29, 2004, 10:55:33 pm »
Nie to ze mi sie nie podobaja. Kwestia wyboru jest  podyktowane głównie względami finansowymi . Bardzo dopinguje rodzimej twórczości . Najbardziej.

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 29, 2004, 10:57:15 pm »
jakies konkrety moze?
bo jak chodzisz do sklepu warzywnego po komiksy to obok moze za ta sama cene lezec jakas marchewka, a bezdyskusyjnie marchewka bywa lepsza (bo zdrowsza)
zestawienie komiksow polskich i zagranicznych w tej samej cenie raczej przemawia na korzysc polskich, wiec jesli chcesz sie tutaj odzywac to poprosze o jakie konkrety, czyli co takiego polskiego jest be i jaki tego odpowiednik zagraniczny bije to na leb, bez tego sorry, Twoje wypowiedzi maja charakter czystego zadymiarstwa :x

N.N.

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 29, 2004, 11:16:10 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "M"
Polskie komiksy nie maja charakterystycznych postaci, wciągającej akcji tylko rozważania moralne i rozliczenia z pszeszłością, polityką itp

Mógłbyś podać konkretne tytuły?

Bardzo proszę o odpowiedź. Już długo czekam...

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 29, 2004, 11:23:45 pm »
Opisze caly ten niesamowity proces. Ma dajmy na to 40zl ide do ksiegarni. Widze na pólce Hellboya Usagiego Punishera Lucky Luka i bez żadnych obiekcji np " Zło" Kupuje Hellboya i Punishera . Nie dlatego że sa zagraniczne ale ogólnie podobają mi się rysunki fabuła dialogi, kolory, klimat, rozkład kadrów,kształt dymków, rys osobowościowy bohaterów ...
i okładka.

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 29, 2004, 11:35:53 pm »
Cytat: "M"
Opisze caly ten niesamowity proces. Ma dajmy na to 40zl ide do ksiegarni. Widze na pólce Hellboya Usagiego Punishera Lucky Luka i bez żadnych obiekcji np " Zło" Kupuje Hellboya i Punishera . Nie dlatego że sa zagraniczne ale ogólnie podobają mi się rysunki fabuła dialogi, kolory, klimat, rozkład kadrów,kształt dymków, rys osobowościowy bohaterów ...
i okładka.


K*** :wall:  wy naprawdę jesteście ślepi - jeden widzi tylko Kasen, czy jak mu tam, a drugi Zło. Albo specjalnie zamykacie oczy przechodząc obok innych polskich komiksów, albo wiskacie kit jak cholera! :x

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 29, 2004, 11:36:13 pm »
aha, czyli z wszystkich komiksow polskich wydanych w ostatnich latach zauwazyles tylko jeden :eek: ? no to niezle, gratuluje :roll:

N.N.

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 29, 2004, 11:56:32 pm »
Cytat: "M"
Opisze caly ten niesamowity proces. Ma dajmy na to 40zl ide do ksiegarni. Widze na pólce Hellboya Usagiego Punishera Lucky Luka i bez żadnych obiekcji np " Zło" Kupuje Hellboya i Punishera . Nie dlatego że sa zagraniczne ale ogólnie podobają mi się rysunki fabuła dialogi, kolory, klimat, rozkład kadrów,kształt dymków, rys osobowościowy bohaterów ...
i okładka.

Pozwolę sobie odpowiedzieć w podobnym stylu. Moim zdaniem ten proces wygląda następująco: masz 40 złotych, idziesz do księgarni i - z sobie wiadomych powodów - kupujesz "Hellboya" i "Punishera" (nie krytykuję twojego wyboru - też kupuję te komiksy).
Potem jednak - z sobie wiadomych powodów - wchodzisz na forum i piszesz, że:
Cytat: "M"

Polskie komiksy nie maja charakterystycznych postaci, wciągającej akcji tylko rozważania moralne i rozliczenia z pszeszłością, polityką itp

Piszesz to, chociaż owo stwierdzenie jest jawną nieprawdą. Piszesz to, chociaż po dokonaniu takiego wyboru, jakiego dokonałeś, mógłbyś równie dobrze napisać, że francuskie komiksy nie mają charakterystycznych postaci, wciągającej akcji tylko rozważania moralne i rozliczenia z przeszłością, polityką itp... Łatwiej by ci było tak napisać, bo w księgarni, w której kupowałeś komiksy, jest jakieś dziesięć razy więcej francuskich komiksów niż polskich (chyba, że jest to naprawdę marnie zaopatrzona księgarnia).
Z jakiegoś powodu jednak nie zdecydowałeś się na wieszanie psów na komiksie francuskim, postanowiłeś je natomiast wieszać na komiksach polskich, chociaż na tym forum nie spotkasz ani jednego twórcy komiksów francuskich, a polskich twórców jest tu od zatrzęsienia...
Sam się zastanów, czy zasłuyżyłeś na tę napaść, jakiej na ciebie dokonaliśmy...

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 01, 2004, 12:01:56 am »
prawdziwa napasc to go dopiero spotka, jak dalej bedzie pisal podobne brednie :x

N.N.

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 01, 2004, 12:08:46 am »
Cytat: "turucorp"
prawdziwa napasc to go dopiero spotka, jak dalej bedzie pisal podobne brednie :x

Chciałem napisać "jakiej na ciebie zamierzamy dokonać", ale późno już jest i mi się pomyliło :liar:

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 01, 2004, 12:31:29 am »
spoko, "M jak malkontent" i tak na wlasne zyczenie podniosl sobie poprzeczke na forum :twisted:

 

anything