Autor Wątek: Kondycja komiksu polskiego  (Przeczytany 39123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 03, 2004, 01:31:42 am »
z Corbenem jest ten problem, ze nigdy nie wiadomo co mu odbije, robi wycyzelowane cudenka a potem odwala taka kiche jak Denz (a wlasciwie nie on tylko "asystenci" :wall: ), kupic to pewnie kupie (jak wszystko Corbena) ale z zachwytami to sie wstrzymam az zobacze :x

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 03, 2004, 07:03:29 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "turucorp"
tym razem to ja nie rozumiem :wall:

turu - odpuść sobie. M wyraźnie określił swoje preferencje: "Punisher" i "Asterix" to jego ulubione komiksy.
Jakbyś nie wiedział, to "Asterix' jest serialem o chłopach, którzy jak się napiją, to każdego pobiją, a Punisher nawet pić nie musi...
Jest to rozrywka prosta, siermiężna i rzeczywiście pozbawiona jakichś głebi, wydumań, rozliczeń z czymkolwiek czy moralnych dylematów...
To jego gust, jego wybór i jego pogląd na sprawę.
Napisał niezbyt mądrą rzecz, a teraz - przyciskany do muru - plącze się w zeznaniach. Też byś się poplątał, gdyby ktoś tak na ciebie wsiadłm jak ty na niego. Odpuść, daj mu okrzepnąć, dojrzeć do czytania "Sandmana" i "V jak Vendetta".


  Punidher i Asterix to nie moje ulubione komiksy, jedne z ulubionych. Te dwa na końcu też czytałem.

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 03, 2004, 07:16:58 pm »
Cytat: "M"
Cytat: "N.N."
Napisał niezbyt mądrą rzecz, a teraz - przyciskany do muru - plącze się w zeznaniach. Też byś się poplątał, gdyby ktoś tak na ciebie wsiadłm jak ty na niego. Odpuść, daj mu okrzepnąć, dojrzeć do czytania "Sandmana" i "V jak Vendetta".


  Punidher i Asterix to nie moje ulubione komiksy, jedne z ulubionych. Te dwa na końcu też czytałem.


i jak ja mam ci odpuscic?! :wall:
nie chcesz czytac polskich komiksow, to nie czytaj, ale po prostu nie zabieraj glosu w temacie, na ktorym (jak zdazyles to wykazac) sie nie znasz :roll: .
poczytaj sobie forum, poserfuj po sieci, zorientuj sie w polskich komiksach a potem tutaj wroc i pogadamy :roll:

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 03, 2004, 07:23:58 pm »
Cytat: "turucorp"
tym razem to ja nie rozumiem :wall:
     
jesli chodzi o Dampca to nastepny epizod robi zupelnie inny rysownik (Antoni Serkowski konkretnie) wiec co to za argument, ze nie kupisz nastepnego bo ci sie rysunki nie podobaja (jak nawet nie wiesz jakie beda?! :wall: )
 
 sie zobaczy

Jak do tej pory wszyscy sie czepiali, ze polscy rysownicy "sila sie na orginalnosc", teraz znowu zaczyna sie, ze nie sa orginalni?!
O co chodzi?!
Jak czarno-biale to zle bo nie kolorowe,
jak kolorowe to zle bo malowane,
jak kolory z komputera to zle bo inne niz w ameryce :roll:
 

 Jakby chodziło o same rysunki to bym sobie pooglądał album z obrazami

U nas dopiero sie rozwija sie rynek czytelniczy a nie rysowniczy, rysownikow to od dobrych kilku lat mamy w brod i to robiacych konkretne, orginalne rzeczy,
kilku z nich bywa na tym forum albo je czyta,
a jeden z nich bedzie cie gnebil przy kazdej mozliwej okazji bo mu tutaj podpadles :x (z "pojedynczym zdaniem z gawiedzi" liczy sie tutaj kazdy, bo tu nie ma zadnych "grup spolecznych" tylko kazdy odpowiada za wlasne slowa)
 
 Masz chyba strasznie despotyczną nature. Może jesteś jednym z tych twórców.  

Nadal nie rozumiem Twojej idei "Postaci Charakterystycznej", bo z tego co do tej pory napisales to wynika, ze musi miec czaszke namalowana na klacie? (a Asterix ani Thorgal nie maja i tez sa charakterystyczni?, jak Pawluk i Josephine i Dampc czy moze inaczej?)


  Powinna mieć peleryne, pazury wysuwające się z dłoni i być wychowywana przez wikingi.

  Poza tym całkiem nieżle wyszukujesz słówka do złapania.


Możesz pisać, co chcesz i obrażać kogo chcesz. Za pisanie głupot nazwą Cię głupkiem, na obrażanie innych zaregują obrażaniem Ciebie - takie życie...


  mistrzu...

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 03, 2004, 07:46:30 pm »
i jak ja mam ci odpuscic?! :wall:


 A rób sobie co chcesz. Wolny kraj

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 03, 2004, 09:32:30 pm »
a co ma do tego kraj?
jestes na forum dyskusyjnym a tutaj nie obowiazuje wolna amerykanka tylko postawowe zasady dyskusji, czyli:
argumentacja,
obrona stawianych przez siebie tez,
nie popadanie w belkot (w miare mozliwosci :roll: )

na chwile obecna:
postawiles teze, ze komiks polski nie ma bohaterow charakterystycznych :eek:
uargumentowales ja (w ramach obrony) tym, ze bohater charakterystyczny ma "miec peleryne, pazury wysuwajace sie z dloni i byc wychowany przez wikingi" (co to sa wikingi :eek: ?)
i popadles w belkot

czyli zero, nulo, nic
sorry, wygrales, odpadam :roll:

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 03, 2004, 09:58:56 pm »
Cytat: "turucorp"
a co ma do tego kraj?

a jednak cos ma, z takim Turkiem na przyklad nie wygrasz, a wikingi juz dawno by wymiekly

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 03, 2004, 10:08:08 pm »
Cytat: "2dope"
Cytat: "turucorp"
a co ma do tego kraj?

a jednak cos ma, z takim Turkiem na przyklad nie wygrasz, a wikingi juz dawno by wymiekly

 
 :twisted:
no dobra, ale ja tu jestem na emigracji i w dodatku przgralem z M (bo mlot pnematyczny do betonu zostawilem w pracy :wall: )
aha, znam paru potomkow wikingow i jakos nie wymiekaja (chociaz przy wodeczce ustepuja pola :twisted: )

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 03, 2004, 10:44:14 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "2dope"
Cytat: "turucorp"
a co ma do tego kraj?

a jednak cos ma, z takim Turkiem na przyklad nie wygrasz, a wikingi juz dawno by wymiekly

 
 :twisted:
no dobra, ale ja tu jestem na emigracji i w dodatku przgralem z M (bo mlot pnematyczny do betonu zostawilem w pracy :wall: )
aha, znam paru potomkow wikingow i jakos nie wymiekaja (chociaz przy wodeczce ustepuja pola :twisted: )



Czysta demagogia i prowokacja

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 03, 2004, 10:56:55 pm »
Cytat: "M"

Czysta demagogia i prowokacja


oczywiscie, ze jestem prowokacyjnym demagogiem, ale przynajmniej potrafie racjonalnie poslugiwac sie konkretnymi argumentami :P

Offline M

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 03, 2004, 11:00:58 pm »
Cytat: "2dope"
Cytat: "turucorp"
a co ma do tego kraj?

a jednak cos ma, z takim Turkiem na przyklad nie wygrasz, a wikingi juz dawno by wymiekly

 
Ja tu z nikim nie walczyłem to turucorp walczy z gromada swoich wyimaginowanych wrogów

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 03, 2004, 11:11:55 pm »
Cytat: "M"
Cytat: "2dope"
Cytat: "turucorp"
a co ma do tego kraj?

a jednak cos ma, z takim Turkiem na przyklad nie wygrasz, a wikingi juz dawno by wymiekly

 
Ja tu z nikim nie walczyłem to turucorp walczy z gromada swoich wyimaginowanych wrogów


zeby to byla gromada wyimaginowanych wrogow to bym sie nawet cieszyl, niestety trafif mi sie tylko jeden rzeczywisty oszolom :roll:

Offline konradkonrad

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 03, 2004, 11:33:43 pm »
Czy to jest syndrom napięcia przed WSK?

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 03, 2004, 11:41:10 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Czy to jest syndrom napięcia przed WSK?


niestety nie, to tylko forma relaksu podczas rysowania Fasta4 (ale bagno sobie zrobilem, tyle &%$#@ kreskowania i szczegolikow i jeszcze powiazac te wszystkie watki :wall: ), co, tylko ja sie mam z tym meczyc?!

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 04, 2004, 08:50:03 am »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "konradkonrad"
Czy to jest syndrom napięcia przed WSK?


niestety nie, to tylko forma relaksu podczas rysowania Fasta4 (ale bagno sobie zrobilem, tyle &%$#@ kreskowania i szczegolikow i jeszcze powiazac te wszystkie watki :wall: ), co, tylko ja sie mam z tym meczyc?!


no tak jakbym mial na slasku rysowac wieloryby to tez bym sie czul spiety
a na mlodzierz na naskakuj mlody demagogu
i nie narzekaj na belkotliwosc
no!

 

anything