trawa

Autor Wątek: Kondycja komiksu polskiego  (Przeczytany 39111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2004, 10:14:09 pm »
Cytat: "turucorp"
:twisted: alez Karolu, co tez Karol, przeciez ja nie pluje na zadne "superprodukcje" tylko odpadam przy ich czytelnikach, szczegolnie takich co to potem lataja po roznych forach i na imprezkach komiksowych tez bywaja i blyszcza tam swoja wiedza i obyciem


ja tam nie wiem ja nie latam po imprezkach
na forach belkocze wiec trudno mi przypisac etykietke znawcy
a czytelnikami superprodukcji powinny byc dzieciaki...


Cytat: "turucorp"
a to ciekawe, bo u nas oprocz marchewki mamy jeszcze drzewa na haldach 8)
nie wiedzialem, ze rozrywka i sztuka sie wykluczaja, no coz, "czlowiek cale zycie sie uczy i glupi umiera"


cytat: nie wciagniesz mnie w swoje brudne gierki marto
(nie mam tutaj na mysli skurwla marty o ktorym gdzies kiedys pisalem)
anyway - nic sie nie wyklucza nie wciagaj mnie jak dziecka w dyskusje o sztuce...
nic sie nie wyklucza chodzi mi o podstawe- rozrywka raczej plytka przynoszaca "ciekawe" twory skierowane do czytelnika ktory sie  znudzil prostym efekciarstwem a'la strzelanie proimieniami z oczy czy tez dywagacjami nad prawem do zycia mutantow wladajacych polem enigmatycznym ziemi..
 :)
co do haldy- mam zdjecie jak wyciagam rzadkiewke dziko rosnaca  w takim miejscu wlasnie-  bylem wtedy malym bąkiem

Cytat: "turucorp"
jak to, ktory?! oczywiscie; bury,
no i dobrze zauwazyles, powoli, powolutku tworza sie podstawy do tego zeby lac po glowach "znawcow" twierdzacych, ze krajowe komiksy sa do bani, bo zagraniczne sa lepsze


no gowno wlasnie prawda- gros tego co kupuje i na co czekam to wbrew pozorom polskie produkcje
zagramaniczne albo moge sobie zamowic a jak mnie nie stac to pozyczyc od kogos i cacy

Cytat: "turucorp"
w koncu mozna zaczac sie konkretnie pytac (jak np. N.N. wlasnie tutaj zrobil): "jeski uwazasz, ze sa lepsze to prosze bardzo, uzasadnij, lepsze od czego?"
spox, a jeszt szansa, ze bedzie jeszcze lepiej (z komiksami oczywiscie, bo czytelnicy to wiadomo


powiem krutko:
fak ju!!!! 8)
jestem czytelnikiem i nie czuje ze "moze byc lepiej"
no offset :)
oczywiscie

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2004, 10:20:23 pm »
Cytat: "Macias"
ty turu czytasz te posty?czy tylko przelatuejsz wzrokiem?dalem kasena jako PRZYKLAD-rozumiesz?czy dalej tlumaczyc?
w ogole cale to twoje marudzenie bierze sie nie wiadomo skad.boli cie,ze twoje "dziela" nie zdobeda raczej takiej pozycji,ze bedziesz mogl na nich zarabiac?nie?to o co chodzi?za duzo wolnego czasu?


sugeruje zebys sam zaczal czytac wlasne posty zanim wezmiesz sie za dyskusje; "popatrz na kasena-ci postanowili wydawac polskich tworcow.i na razie poziom jest niziutki"
zastosowales tzn. uogolnienie majace na celu wykazanie nizutkiego poziomu polskich tworcow, jak nie odrozniasz poslugiwania sie przykladem i uogolnieniem we wlasnych wypowiedziach to nie domagaj sie rowniez tego od innych :roll: .
o "moich dzielach" to juz zdaje sie sam mowilem juz wystarczajaco czesto i wystarczajaco negatywnie, wiec te swoje "blyskotliwe uwagi" to mozesz sobie raczej wsadzic raczej w buty niz doszukiwac sie jakis moich "niespelnionych ambicji" :roll:
tutaj mowie o polskim komiksie komercyjnym,
jestes slepy czy tylko calkowicie brak ci racjonalnych podstaw do normalnej dyskusji?
w moim "marudzeniu" przynajmniej pojawiaja sie jakies konkretne argumenty i informacje, czego o Twojej "argumentacji" nie mozna niestety powiedziec (jak zwykle zreszta :twisted: ),
za duzo wolnego czasu? jasne, siedze w pracy i moge marudzic sobie cala noc :twisted:

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2004, 10:25:23 pm »
moge przerwac ta urocza wymiane zdan?
to tak:
komiksy polskie sa w pyte
siedzenie w pracy w nocy nie jest w pyte
czytelnicy komiksow sa w pyte albo nie
superprodukcje sa w pyte ale tylko troche
generalnie jest roznie

tururuu czy taka wypowiedz jest wystarczajaca abym mogl pretendowac do bycia znawca?

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 28, 2004, 10:42:35 pm »
Cytat: "Macias"
to opisz nam cwaniaczku,co jest nie tak z czytelnikami.bo w.g mnie to cos jest nie tak z toba.syndrom sfrustrowanego,niedocenionego tworcy?


a moze chodzi bardziej o sfrustrowanego, niedocenionego czytelnika komiksow z 3miasta?
a moze raczej cwaniaczka probujacego udawac obytego czytelnika?
ech, oczywiscie polscy czytelnicy komiksow sa cudowni i kochani, maja doskonaly gust i otwarte umysly, bardzo cenia rodzima tworczosc i popieraja ja w calej rozciaglosci, szczegolnie dotyczy to tworczosci komercyjnej, ktora wrecz na kazdym kroku spotyka sie z pochwalami i poparciem wspanialych fanow komiksu :eek: (rany, co ja bredze?),

p.s.ja tutaj nic nie musze opisywac, od tego jest moj topic i tam wypowiadam sie zupelnie powaznie o moim geniuszu i wielkosci :) (i na Gildii i na Wraku), jak masz cos do powiedzenia o tym co robie to zapraszam to tamtych tematow

Offline Macias

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2004, 10:46:07 pm »
na jakiej podstawie piszesz takie bzdu...twierdzenia?chodzi mi o teorie n.t czytelonikow,bo reszte postu olewam-bo nie widze sensu dyskusji,skoro ja sie nie znam itd.

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2004, 10:48:32 pm »
Cytat: "karol_konw"
moge przerwac ta urocza wymiane zdan?
to tak:
komiksy polskie sa w pyte
siedzenie w pracy w nocy nie jest w pyte
czytelnicy komiksow sa w pyte albo nie
superprodukcje sa w pyte ale tylko troche
generalnie jest roznie

tururuu czy taka wypowiedz jest wystarczajaca abym mogl pretendowac do bycia znawca?


jakim znawca? to jest forum dyskusyjne, tu sie dyskutuje a nie zna!,
znawcy to sa w telewizji albo w gazetach (np. takich co juz sie ich nie redaguje w Krakowie :roll: )
siedzenie w pracy w nocy jest w pyte bo mozna troche bohomazow wyprodukowac albo na jakims forum glupoty "pomarudzic"
z reszta postulatow sie gadzam :twisted:

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2004, 10:50:02 pm »
a ja jeszcze w temacie:
patrzac tutaj na forum na liste najlpeszych komiksow ubieglego roku polacy trzymaja sie calkiem wysoko i to raczej dobrzy polacy
wniosek jeden ani z tworcami nie ejst zle-powstaja dobre pozycje
ani z czytelnikami-rozrozniaja co dobre a co zle
przypomne tylko ze byl okres kiedy niezaleznie od tego czy dobre czy zle kupowalo sie to to bo polskie...

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2004, 10:55:50 pm »
Cytat: "turucorp"

jakim znawca? to jest forum dyskusyjne, tu sie dyskutuje a nie zna!,
znawcy to sa w telewizji albo w gazetach (np. takich co juz sie ich nie redaguje w Krakowie :roll: )
siedzenie w pracy w nocy jest w pyte bo mozna troche bohomazow wyprodukowac albo na jakims forum glupoty "pomarudzic"
z reszta postulatow sie gadzam :twisted:


to kompleksy i brak akceptacji srodowiska

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 28, 2004, 11:04:04 pm »
Cytat: "Macias"
na jakiej podstawie piszesz takie bzdu...twierdzenia?chodzi mi o teorie n.t czytelonikow,bo reszte postu olewam-bo nie widze sensu dyskusji,skoro ja sie nie znam itd.

jak juz wielokrotnie wykazalem, ja tym bardziej sie nie znam, tylko intryguje mnie, skad sie u niektorych bierze sie taka 100% pewnosc i jednoznacznosc wlasnych sadow? bo jak chce sie czegos od np. Ciebie dowiedziec to albo zaczynasz bluzgac albo olewasz temat, wiec nie rozumiem; jak stawiasz jakies tezy to chyba nie bezpodstawanie?

a o ktora teorie nt. czytelnikow ci chodzi?
o ta, ze sa "superowi"?
czy o ta, ze sa tepi i ograniczeni?
obie tezy sa prawdziwe, tylko proporcje miedzy tepymi a "superowymi" w naszym kraju niestety sa jeszcze bardzo zachwiane.

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2004, 11:09:48 pm »
Cytat: "karol_konw"

to kompleksy i brak akceptacji srodowiska


tak, tak Karolu, to wszystko tlumaczy :)
i przestan traktowac forumowiczow jak obiektywna reprezentacje czytelnikow, bo to naprawde slepa uliczka ( jak obiektywna reprezentacje tworcow tez z laski swojej nie traktuj)

Anonymous

  • Gość
( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 28, 2004, 11:16:19 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "karol_konw"

to kompleksy i brak akceptacji srodowiska


tak, tak Karolu, to wszystko tlumaczy :)
i przestan traktowac forumowiczow jak obiektywna reprezentacje czytelnikow, bo to naprawde slepa uliczka ( jak obiektywna reprezentacje tworcow tez z laski swojej nie traktuj)


ja niczego ze swojej laski nie traktuje
i nie traktuje forumowiczow jako reprezentatywna probke
gdyby bylo inaczej polowa polskich komiskow nie ukazala by sie wogole a
drugiej polowy nikt by nie kupil
 tak sobie pieprzee
a co? inni moga a ja nie?
co do tworcow podobnie :)
zreszta nie jest zle ..
tak wogole ze wszystkim

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2004, 11:33:28 pm »
nie jest zle, to fak, bywalo gorzej, znacznie gorzej,
chociaz,
w marcu sobie poobserwuje, moze bede tutaj jeszcze bardziej jadowity :twisted: , a moze mniej :)
tak w ogole, na kazdy temat

Offline Macias

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 29, 2004, 12:13:22 am »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "Macias"
na jakiej podstawie piszesz takie bzdu...twierdzenia?chodzi mi o teorie n.t czytelonikow,bo reszte postu olewam-bo nie widze sensu dyskusji,skoro ja sie nie znam itd.

jak juz wielokrotnie wykazalem, ja tym bardziej sie nie znam, tylko intryguje mnie, skad sie u niektorych bierze sie taka 100% pewnosc i jednoznacznosc wlasnych sadow? bo jak chce sie czegos od np. Ciebie dowiedziec to albo zaczynasz bluzgac albo olewasz temat, wiec nie rozumiem; jak stawiasz jakies tezy to chyba nie bezpodstawanie?

a o ktora teorie nt. czytelnikow ci chodzi?
o ta, ze sa "superowi"?
czy o ta, ze sa tepi i ograniczeni?
obie tezy sa prawdziwe, tylko proporcje miedzy tepymi a "superowymi" w naszym kraju niestety sa jeszcze bardzo zachwiane.
jesli mozesz,zaprezentuj cala swoja teorie.
100% pewnosci moich sadow przeze mnie?ja nie zauwazylem,ale niec ci bedzie :x

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 29, 2004, 01:00:09 am »
Cytat: "Macias"
jesli mozesz,zaprezentuj cala swoja teorie.
100% pewnosci moich sadow przeze mnie?ja nie zauwazylem,ale niec ci bedzie :x


ktora teorie?
ta, ze jak wchodze do empiku to mam problem z przejsciem miedzy polkami bo mi sie pod nogami klebia "czytelnicy" japonskich i amerykanskich komiksow (krajowe "na szczescie" stoja nietkniete, i dobrze przynajmniej nie zniszcza),
czy moze ta, ze zapraszam na kazda jedna impreze do Wawy czy Lodzi na gielde, te tlumy kupujace dotepne w kazdej ksiegarni polskie komiksy kontra kilku koneserow, ktorzy starannie wybieraja miedzy unikalnymi zachodnimi i dalekowschodnimi komiksami, tak, to naprawde robi wrazenie,
troche uogolniam, oczywiscie, ze jest lepiej, o czym swiadcza np. wyniki sprzedazy w ksiegarniach komiksowych, ale w nich kupuja raczej pasjonaci, masowy czytelnik idzie do megastorow i tam tak naprawde "kreci sie biznes",
widzisz Macias, ja nie wnikam w to co ci sie podoba czy nie podoba, to twoja prywatna sprawa, zastanow sie tylko nad jednym, ile  obiektywnie (czyli nie kierujac sie prywatnym widzimisie) dobrych zachodnich komiksow jestes w stanie wymienic na poczekaniu, ile twoi znajomi czytajacy komiksy (zaloze sie, ze duzo), a potem sprobuj tego samego z polskimi (jak bedziesz znal wiecej niz 10 to gratuluje, znajomych tez przetestuj)
to tyle,
wiem, ze to sie powolutku zmienia, ale niestety caly czas jest aktualne powiedzonko "cudze chwalicie swego nie znacie" czego dowodem jest min. Kudranski i kilka innych osob, ktore gdzies tam probuja swoich sil, bo gdyby probowaly w kraju to chociazby na tym forum juz dawno by ich po prostu rozszarpali a tak beda chwalic (i bardzo dobrze, bo nalezy chwalic sukcesy)

Offline turucorp

( KPK ) Kondycja Polskiego Komiksu, wariacja kudrańska
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 29, 2004, 04:34:00 am »
i tak jeszcze (zeby nie bylo OT a potem zapomne),
Macias, poniewaz masz jak sie okazuje duzo do powiedzenia o tym co ja robie, to zapraszam do stosownego tematu, tylko, ze tam panuje zasada; zeby sie wypowiadac trzeba wiedziec co robie, gdzie to robie i dla kogo, jesli masz o tym pojecie to zapraszam, jesli nie, to sugeruje zebys nie interpretowal mojej obecnosci na forum. koniec OT