trawa

Autor Wątek: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne  (Przeczytany 356754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madame_Kadamon

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2004, 02:37:45 pm »
czyli biegiem do empiku :D
ttp://kadeska.republika.pl

Offline mr.maras

Dla miłośników Warhammera
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2004, 02:03:26 pm »
REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO "Rubieże Chaosu"
1. Konkurs literacki "Rubieże Chaosu" jest integralną częścią Konwentu Miłośników Fantastyki SzAFa2004.
2. Nadsyłane opowiadania powinne być osadzone w świecie Warhammera 40.000.
3. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami nowymi, nigdzie wcześniej nie publikowanymi.
4. Jeden twórca może nadesłać na konkurs tylko jedno opowiadanie.
5. Nadsyłając pracę na konkurs autor zgadza się na jej późniejsze upowszechnianie przez organizatora w jego publikacjach.
6. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach portalu Nowa Gildia.
7. Oceny prac dokona komisja, wyłoniona spośród organizatorów i honorowych gości.
8. Wraz z pracą należy nadesłać swoje dane (imię, nazwisko, adres zamieszkania i wiek). Należy także wybrać sposób, w jaki autor będzie chciał odebrać nagrodę (w przypadku jej zdobycia): osobiście podczas trwania konwentu / pocztą.
9. Prace należy nadsyłać na adres: Szczecińska Alternatywa Fantastyczna "SzAFa" ul. Zbójnicka 23/3 71-020 Szczecin, z dopiskiem "Galeria Fantastyki Baśniowej" lub na adres szafa2004@o2.pl z tym samym dopiskiem.

Nie zauważyłem nigdzie terminu nadsyłania prac, być może upływa z rozpoczęciem konwentu, który odbędzie się w dniach 23-25.07 w Szczecinie. mr.maras
Spalić po przeczytaniu.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2004, 02:09:14 pm »
Mr. maras jak zawsze czujny   :mrgreen:

Offline mr.maras

Próbować trzeba
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2004, 10:56:15 am »
Hmm nie wiem. Konkurs ZNP to chyba nie to, co tygrysy lubią najbardziej ale... Po pierwsze tematyka jest dowolna, po drugie zaintrygowało mnie ;]
hasło konkursu. Hasło jest bowiem jak najbardziej fantastyczne, i to na wielu płaszczyznach.
Raz, że fikcja, dwa, że brzmi jak z horroru klasy "C". A poza tym próbować trzeba i jeżeli organizatorzy na pierwszym miejscu stawiają promocję talentów, to te telenty powinny dać im szansę na promowanie. Pozdrawiam literatów.

REGULAMIN VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
POD HASŁEM: "NIE POCHŁONIE NAS EKRAN"

Organizatorzy: Koło Literackie Klubu Nauczycieli Miasta Poznania
Cele: promowanie talentów literackich, tworzenie alternatywy wobec kultury obrazkowej, wymiana doświadczeń twórczych
Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs ma charakter otwarty (niezależnie od wieku i przynależności do grup twórczych)
2. Tematyka utworów oraz formy literackie są całkowicie dowolne.
3. Osobną kategorię stanowią utwory dla dzieci. Prosimy na kopercie oznaczyć je literą D
4. Nadesłane utwory nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane ani nagradzane w innych konkursach
5. Uczestnik konkursu może nadesłać po jednym zestawie utworów w każdej kategorii. Objętość zestawu do 4 stron znormalizowanego maszynopisu w 4 egzemplarzach opatrzonych godłem słownym. Utwory nie spełniające powyższych warunków, nie będą przedmiotem oceny jury.
6. Do prac konkursowych należy dołączyć w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem, kartkę z danymi osobowymi autora (imię, nazwisko, wiek, zawód, adres, telefon) krótka notka biograficzna jeszcze raz godło.
7. Prace należy nadesłać w terminie do 31 sierpnia 2004r. Na adres:
Zarząd Okręgu Wielkopolskiego ZNP ul. Mickiewicza 32; 60-836 Poznań
z dopiskiem na kopercie: KONKURS LUB KONKURS D
8. Charakter nagród będzie zależał od wysokości środków finansowych uzyskanych od mecenasów konkursu.
9. Przewidujemy również specjalne nagrody dla laureatów w wieku szkolnym.
10. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2004r. O dokładnym terminie uroczystości powiadomimy laureatów listownie.
11. Nie zwracamy nadesłanych prac i zastrzegamy sobie prawo ich druku.
Spalić po przeczytaniu.

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2004, 11:10:11 am »
A tak poza tym postanowiłem przykleić ten temat.
Wiele osób poszukuje szansy na debiut, szansy na pokazanie swojej twórczości szerszemy gronu odbiorców. Ten temat założony przez Marę miał na celu informowanie tychże osób o konkursach, które mogłyby stać się taką szansą.
Ale był nieco niewidoczny w natłoku innych tematów i swojej roli nie spełniał.
Jeżeli uważacie, że postąpiłem niewłaściwie napiszcie.
Jednak przeglądając inne fora zauważyłem masę tematów doklejonych, które raczej nikomu nie przeszkadzają. Myślę, że dopóki takie tamaty nie przysłonią nam całego okna  :)  afery nie będzie.

Przypominam jednocześnie, że nadal trwa Konkurs literacki "Rubierze Chaosu" - integralna część Konwentu Miłośników Fantastyki SzAFa2004. - szczegóły w tym temacie.
Spalić po przeczytaniu.

Offline mr.maras

I jeszcze jeden otwarty konkurs
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2004, 01:02:00 pm »
I jeszcze jeden konkurs. Informacja nieco spóźniona (może macie coś gotowego w szufladzie?) ale spróbować warto. Oczywiście można zmierzyć się z całkiem "niefantastycznym" tematem ale można też spróbować przemycić swoje fantastyczne dzieła kształconemu, akademickiemu jury  :)


Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego. Edycja trzecia, 2004

Akademickie Centrum Kultury UG ogłasza w roku 2004 trzecią edycję Konkursu Literackiego Uniwersytetu Gdańskiego na prozę. W konkursie bez ograniczeń wiekowych mogą wziąć udział profesjonalni i nieprofesjonalni autorzy z kraju i z całego świata piszący w języku polskim.
Termin nadsyłania niepublikowanych prac prozatorskich o dowolnej tematyce i objętości w maszynopisie lub wydruku komputerowym formatu A4 upływa 30 czerwca 2004 roku. Do zestawów konkursowych w czterech kopiach opatrzonych słownym godłem należy dołączyć małą kopertę podpisaną tym samym godłem z imieniem i nazwiskiem, adresem korespondencyjnym, numerem telefonu, e-mailem i krótką notą biograficzną.
Jury w niezmiennym składzie Aleksander Jurewicz, Adam Majewski, Tomasz Maliszewski (kierownik ACK UG), Daniel Odija, Zbigniew Żakiewicz (przewodniczący) przyzna we wrześniu 2004 roku trzy nagrody i pięć równorzędnych wyróżnień, a także nagrodę specjalną dla studenta Uniwersytetu Gdańskiego. Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2004 roku, a nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w antologii.
Adres: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Wita Stwosza 58
80-952 Gdańsk-Oliwa
(z dopiskiem "Konkurs Literacki")
Informacje:
(++48 58) 55 29 300, 55 29 450.
Spalić po przeczytaniu.

Offline mr.maras

Zaspałem?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2004, 01:30:17 pm »
Jak to nam umknęło? Kiedy organizatorzy ogłosili ten konkurs na stronach Gildii? Ponownie szansę mają ci, którzy wygrzebią coś z szuflady. Chyba, że piszecie w tempie expresowym.


POLCON 2004: Otwarty konkurs na opowiadanie

- Konkurs jest otwarty dla wszystkich.

- Tematyka opowiadań: szeroko pojęta fantastyka.

- W konkursie mogą wziąć udział jedynie opowiadania nigdzie dotąd niepublikowane.

- Prace nadesłane na konkurs nie powinny przekraczać ilości 10 stron maszynopisu i nie powinny być krótsze niż 2 strony.

- Plansze wyłącznie w formie maszynopisu lub wydruku, powinny na odwrocie posiadać czytelnie napisany tytuł pracy i numer strony oraz tzw. "godło" czyli hasło oznaczające autora. Dane autora: imię, nazwisko i dokładny adres; powinny być dołączone w osobnej kopercie, również podpisanej godłem.

- Prace przysłane drogą elektroniczną nie będą brały udziału w konkursie.

- Prace należy przesłać do końca lipca 2004 roku na adres:
ZKF AD ASTRA
ul. Kazimierza Wielkiego 21
65 047 Zielona Gora

ale jak podkreślaja organizatorzy prace najlepiej wysyłać na adres: Waldemar Gruszczyński, ul. Lisia 49/11, 65-093, Zielona Góra.

Do udziału w konkursie dopuszczone będą wyłącznie prace spełniające warunki regulaminu.

O wynikach konkursu zadecyduje głosowanie jury.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości zamknięcia XIX Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2004 w Zielonej Górze.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji wybranych fragmentów prac w informatorze imprezy oraz w materiałach prasowych i internecie jako formę promocji autora i konwentu.

Organizator nie zwraca przysłanych maszynopisów i wydruków
Spalić po przeczytaniu.

Offline Nyala

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 22, 2004, 06:56:22 pm »
Zdaje się, że witryna Granice Rzeczywistości również oraganizuje jakiś konkurs literacki. Szczegóły są na stronie:

http://www.granice.pl

A tutaj przytoczę o co chodzi:

"Redakcja witryny internetowej www.granice.pl oraz magazynu artystycznego "Finis Realistatis" ogłasza konkurs na prozę lub fragment prozy. Konkurs skierowany jest do ludzi w wieku od 16 do 35 lat. Chętnych do uczestnictwa prosimy o przesyłanie na adres slk@granice.net w załączniku do e-maila niepublikowanego tekstu (samodzielnego lub fragmentu większej całości) o objętości od 2 do 5 stron maszynopisu (czcionka: Arial Narrow, rozmiar: 12 pkt). Do oceny nadesłanych prac powołane zostanie jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia o łącznej wartości 500 zł. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.granice.pl w dziale "Konkursy"."

Termin składania tekstów upływa 1 października. I dalej:

"Teksty nadesłane na konkurs nie mogą być publikowane lub nagradzane. Dopuszczalne są wszystkie gatunki prozatorskie, także publicystyczne (wyjąwszy reportaż, sprawozdanie i recenzję). Organizator nie definiuje tematyki prozy. Prosimy nie podpisywać prozy imieniem i nazwiskiem, jako identyfikator posłuży adres e-mail, z którego nadesłano dany tekst. Organizator ma prawo do opublikowania nadesłanych tekstów na łamach witryny internetowej bądź pisma "Finis Realistatis". Do oceny prac organizator powoła jury, w którego skład wejdą redaktorzy witryny oraz zaproszeni goście. Jury oceniać będzie oryginalność prac, styl, formę, poprawność gramatyczną i ortograficzną, przesłanie oraz fabułę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie do dwóch tygodni od upłynięcia terminu składania tekstów."
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2004, 07:32:01 am »
Nie wiecie, kto wygrał konkurs literacki Polconu? Jakoś cisza o tym w sieci.

Offline Ezena

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2004, 10:10:30 am »
Pytasz o Zajdla? Przecież jest o nim osobny topic...
 poważaniem

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 24, 2004, 10:27:07 am »
Nie, nie pytam o Zajdla, tylko o konkurs literacki, którego wyniki miały być ogłoszone na Polkonie.

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2004, 01:47:07 pm »
Droga Maro, jak mniemam, posłałaś jednak "Axis Mundi" na konkurs...  To tłumaczyłoby Twoją niecierpliwość  :) . Wydaje sie jednak, że jeszcze za wcześnie na wyniki. Teraz uczestnicy POLCONU leczą kaca  :) i odsypiają nieprzespane noce więc nie w głowie im internet i konkursy literackie.

Ja zastanawiam się skąd wytrzasnąć wyniki konkursu "Rubieże Chaosu" towarzyszącego szczecińskiej SzAFie. Nie uczestniczyłem, ale wypadałoby podać rozstrzygnięcie.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 25, 2004, 05:05:06 pm »
Cytat: "mr.maras"
Droga Maro, jak mniemam, posłałaś jednak "Axis Mundi" na konkurs...  To tłumaczyłoby Twoją niecierpliwość  :)


Drogi mr.marasie, tak mnie zdemaskować, jak mogłeś? ;) Żartuję oczywiście  :twisted:
Bardzo mnie ciekawi kto wygra, bo pomimo wszystko nie sądzę, żeby Axis aż tak wysoko zaszła  :) Ot, taka pseudozawodowa ciekawość :P

Dostałeś maila od MidMad w sprawie Quenta?

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 25, 2004, 07:48:29 pm »
Dostałem, dostałem. Bardzo miło ze strony MidMad. "Axis..." jest zdecydowanie mocniejszy od "Ciężkiego życia", które miało w innym konkursie wyróżnienie. Zatem, kto wie? Kto wie?
Spalić po przeczytaniu.

Offline Koniokrad

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2004, 08:32:19 am »
Cytat: "mr.maras"
Teraz uczestnicy POLCONU leczą kaca  :) i odsypiają nieprzespane noce więc nie w głowie im internet i konkursy literackie.


Coś długo leczą tego kaca. To się nazywa pełne lekceważenie. Nie to, żebym liczył na zwycięstwo (posłałem taki mały tekst), ale chętnie bym się dowiedział czegokolwiek o wynikach. Albo uzyskał informację, kiedy będzie rozstrzygnięcie i czy w ogóle będzie. W końcu to nie był konkurs na powieść, tylko na opowiadania. I to krótkie.

 

anything