Autor Wątek: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne  (Przeczytany 361834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:39:12 pm »
Z niewiadomych mi bliżej powodów zamknięto Centrum Informacyjne na stronie Gildii Literatury. No, cóż, nie to nie :-) Skoncentruję się za to bardziej na forum. Oto dane dotyczące kolejnego konkursu:

Napisz kryminał i wygraj.
Związek Literatów Polskich i Wydawnictwo TWINS ogłaszają konkurs otwarty na krótkie opowiadanie kryminalne. Przedmiotem konkursu są krótkie opowiadania kryminalne wcześniej nie publikowane. Maksymalna objętość opowiadania nie może przekraczać 33 str. znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie), czyli w sumie 60 tys. znaków. Jeden autor może przesłać dowolną ilość utworów.

Prace należy przesyłać do 30 września 2008r. albo w formie elektronicznej na adres: konkurs@pal-twins.pl albo w formie maszynopisu lub wydruku (wówczas w 2 egz.) na adres Związku Literatów Polskich Krakowskie Przedmieście 87/89; 00–079 Warszawa z dopiskiem „konkurs KOK”.

Pięcioosobowe jury składające się z pisarzy i krytyków literackich przyzna następujące nagrody:
I – w wysokości 2 000,- zł
II – w wysokości 1 500,- zł
III – w wysokości 1 000,- zł
oraz 2 wyróżnień po 500,- zł.

Informacje o konkursie dostępne na stronie http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:41:35 pm »
A tu coś z innej beczki:

Konkurs na napisanie tekstu komediowego…

…ogłaszają Teatr Powszechny w Łodzi, "Gazeta Wyborcza" i TVP Kultura.

Konkurs ma charakter otwarty i zamknięty. Uczestnikiem części otwartej konkursu może być każdy, kto ukończył osiemnaście lat. Część zamknięta adresowana jest do wybranych dramatopisarzy polskich i zagranicznych.

Przedmiotem konkursu jest utwór dramatyczny o charakterze komediowym nigdzie wcześniej nie publikowany, nie wystawiany, nie będący adaptacją, lecz oryginalnym dziełem autora.

Prace należy nadsyłać w formie wydruku komputerowego (3 egzemplarze, format A4) oraz zapisu elektronicznego (CD, dyskietka). Prosimy o dołączenie w osobnej kopercie danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia, telefon kontaktowy, adres korespondencyjny, e-mail) i krótkiej noty biograficznej (wykształcenie, zawód, osiągnięcia, itp.).

Oceny nadsyłanych prac dokonuje jury powołane przez organizatorów konkursu. Jury przyzna główną nagrodę Grand Prix w wysokości dwadzieścia tysięcy złotych. Pula nagród do rozdysponowania wynosi czterdzieści tysięcy złotych; jej podział leży w gestii jury. Przewidywane jest specjalne wyróżnienie dla utworu mówiącego o Łodzi. Teatr Powszechny zastrzega sobie prawo do prapremiery nagrodzonych tekstów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do inscenizacji i publikacji (w celu promocji konkursu) tekstów utworów nadesłanych bez honorarium dla autora.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.

Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z przyjęciem wszystkich warunków regulaminu.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w grudniu 2009.

Termin: do 28 lutego 2009 roku
Adres: Teatr Powszechny, 91-069 Łódź, ul. Legionów 21, z dopiskiem: KOMEDIOPISANIE.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:48:00 pm »
Ciekawa i wszechstronna propozycja:

Konkurs na powieść i opowiadanie w trzech kategoriach

data dodania: 2008-09-06

data zakończenia: 2008-12-31

organizator: Wydawnictwo RED HORSE

mail: igrzyska@redhorse.pl

Drodzy Piszący,

W organizacji tych swoistych Igrzysk Literackich przyświeca nam pewne proste założenie - wyłonić spośród Was najlepszych autorów, a następnie wydać ich drukiem w profesjonalnej formie, atrakcyjnej oprawie, popartej solidną promocją.

Aby każdy z Was miał szansę wybrać konwencję tematyczną, w której czuje się najmocniejszy, przygotowaliśmy TRZY odrębne "dyscypliny" w naszym konkursie. Każda z nich dzieli się na DWIE odrębne konkurencje dla krótko- i długodystansowców. Ci, którzy czuć się będą lepiej w krótszej formie mogą zaprezentować swoje opowiadania, skłonni zaś do epickiego rozmachu mogą nadesłać nam swoje propozycje powieści w danej konwencji.

Każde szanujące się zawody powinny mieć swoje reguły i sędziów. W tym przypadku sędziami poszczególnych dyscyplin będą odpowiednio:

- Zofia Staniszewska (dla opowiadań) i Kamila Michałowska (dla powieści) KOBIECYCH (seria Myśli Kobiet),

- Łukasz Orbitowski i Łukasz Śmigiel dla opowiadań i powieści HORROR/THRILLER (seria Po Zmroku),

- Mateusz Kurmanow dla opowiadań i powieści w kategorii KRYMINAŁ (seria Tajna Strefa).

Chcąc ułatwić Wam przygotowanie się do pracy i spełnienie naszych oczekiwań przedstawiamy poniżej założenia konkursu.

Uczestnicy mają do wyboru trzy grupy tematyczne:

- fabułę należącą do szeroko rozumianej literatury KOBIECEJ - a więc powieści obyczajowej czy też romansu. Interesuje nas wszystko od Jane Austen do Elfride Jelinek, więc ramy są naprawdę szerokie,

- powieść lub opowiadanie w klimacie HORRORU lub thrillera. Przy czym nie wnikamy tu czy osią intrygi będzie bestia tkwiąca w człowieku czy jakaś zupełnie inna bestia. Ważne żeby tekst był dobry, oryginalny i wciągający,

- KRYMINAŁ. Pozornie sprawa jest prosta i wiele tłumaczyć nie trzeba, ale nie lekceważcie go, bo ten temat daje prawie nieograniczone możliwości. Pamiętajcie, że "Hamlet" to także kryminał.

Każdy Uczestnik może nadesłać opowiadanie lub powieść w wybranej przez siebie, jednej z trzech konwencji.

Aby nie pozostawiać zbędnych wątpliwości piszącym, dodajmy, że opowiadanie ma liczyć od 20 do 60 stron (sformatowanych w układzie 1500 znaków ze spacjami na stronę), powieść zaś - minimum 220 stron wg tego samego schematu. Reguły są więc proste.
Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2008 r.

Teksty należy wysyłać na adres igrzyska@redhorse.pl
Wiadomość prosimy zatytułować odpowiednio:
Myśli Kobiet - opowiadanie
Myśli Kobiet - powieść
Po Zmroku - opowiadanie
Po Zmroku - powieść
Tajna Strefa - opowiadanie
Tajna Strefa - powieść

Teksty muszą być podpisane! Niepodpisanych nie czytamy. Konieczne jest też zamieszczenie adresu i telefonu kontaktowego.

Pamiętajcie, że walczycie o uznanie czytelników, podziw bliskich i zaspokojenie własnych ambicji. Kto wie być może udział w Igrzyskach otworzy Wam drogę do literackiej kariery.

Zapraszamy do współpracy!
Wydawnictwo Red Horse

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:51:41 pm »
II Ogólnopolski Konkurs - Świdnica 2009
Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania zgłoszonej do konkursu. autorskiej książki literackiej w oryginalnej, atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie .
REGULAMIN

Założeniem konkursu jest napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku autorskiej książki literackiej /np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań itp./ w zgodnym z oczekiwaniami twórcy, atrakcyjnym graficznie i edytorsko opracowaniu. Efektem ma być dzieło w postaci autorskiej książki literackiej przygotowanej zgodnie z wizją autora, atrakcyjnej zarówno pod względem wartości literackiej, jak i opracowania graficznego.

   1.

      Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.
   2.

      W konkursie mogą brać udział wszyscy autorzy.
   3.

      Na konkurs jeden autor może nadesłać jedną zaprojektowaną i przygotowaną do druku autorską książkę literacką, dotychczas nie publikowaną w zwartej formie drukarskiej /np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań itp./ w dowolnym opracowaniu graficznym wykonanym samodzielnie przez autora tekstu lub z udziałem innych osób.
   4.

      Gatunek literacki i tematyka prac są dowolne.
   5.

      Projekty należy przygotować w formacie PDF z rozbarwieniem w profilu kolorystycznym CMYK. Należy zachować bezpieczny margines – teksty nie powinny być bliżej niż 6 mm od linii cięcia formatu A 5. Wewnętrzny margines minimum 15 mm. Mapy bitowe powinny mieć rozdzielczość 300 dpi. Format A-5, objętość do 120 stron razem ze stronami redakcyjnymi+okładka ( w tym co najmniej 15% ilustracji) nagrane na płyty CD oraz 3 egz. wydruku.
   6.

      W osobnej kopercie należy podać imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail, krótka notę biograficzną autora oraz oświadczenie iż nadesłane prace są pracami autorskimi, dotychczas nie publikowanymi w zwartej formie drukarskiej oraz że autor uregulował z osobami współpracującymi przy opracowaniu projektu książki wszelkie sprawy związane z ich prawami autorskimi zgodnie z USTAWĄ O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH z dnia 4 lutego 1994r.
   7.

      Jury przyzna tylko jedną nagrodę.
   8.

      Nagrodę stanowić będzie profesjonalne wydanie zgłoszonej i nagrodzonej autorskiej książki literackiej w nakładzie 1000 egz. / w tym 300 egz. otrzyma autor/ oraz nagroda pieniężna w wysokości 3000 złotych.
   9.

      Autor nagrodzonej książki nie otrzyma żadnego dodatkowego honorarium związanego z publikacją książki.
  10.

      Organizator zastrzega sobie prawo ingerencji w nagrodzony projekt książki związany ze stronami redakcyjnymi.
  11.

      Jury zastrzega sobie prawo do niewyłonienia zwycięzcy i tym samym niezakwalifikowania książki do druku i nieprzyznania nagrody.
  12.

      Zgłoszenie do udziału w konkursie przez nadesłanie pracy traktowane jest jako akceptacja wszystkich warunków regulaminu.
  13.

      Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
  14.

      Prace należy przesyłać listem poleconym lub dostarczać osobiście do dnia 15 listopada 2008 roku na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy ul. Franciszkańska 18, 58-100 ŚWIDNICA z dopiskiem ''KONKURS - ŚWIDNICA 2009''.
  15.

      Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagrody i promocja nagrodzonej książki nastąpi w marcu 2009 roku. Wszyscy uczestnicy zostaną o dokładnej dacie powiadomieni listownie oraz zostaną zaproszeni na biesiadę literacką podsumowującą konkurs.
  16.

      Zwrot prac nadesłanych na konkurs /oprócz zapisu pracy nadesłanego w formie elektronicznej/oraz wysyłka nagrodzonej książki nastąpi do 30 maja 2009r.
  17.

      Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji dowolnie wybranych fragmentów nagrodzonej pracy w prasie i innych mediach w celach reklamowych związanych z konkursem bez powiadamiania autora.
  18.

      Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. /074/6400941, 603577651 oraz e-mail: reklama@mbp.swidnica.pl

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:53:36 pm »
Regulamin konkursu
1. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie Autorzy, którzy nie przekroczą 35 roku życia przed 31 grudnia 2008 roku, niezależnie od dotychczasowego dorobku literackiego, publikacji prasowych i książkowych, przynależności do związków i stowarzyszeń czy kraju zamieszkania.
2. Na konkurs mogą być zgłaszane wyłącznie napisane w języku polskim i niepublikowane wcześniej opowiadania, nowele i inne krótkie formy prozatorskie, które stanowią zamkniętą, spójną całość. Fragmenty obszerniejszych utworów (na przykład powieści) będą odrzucane, podobnie jak teksty sztuk teatralnych oraz scenariuszy filmowych, a także wiersze.
3. Prace nie mogą brać jednocześnie udziału w innych konkursach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany werdyktu i odebrania nagrody lub wyróżnienia, jeśli praca zgłoszona na Konkurs Literacki otrzyma laury w innym konkursie także w terminie późniejszym, czyli po ogłoszeniu werdyktu Jury.
4. Prace konkursowe w postaci wydruku komputerowego (nie więcej niż 25 stron tekstu, przeciętnie 1800 znaków na pojedynczej stronie, wyłącznie arkusze formatu A4) powinny być przesłane w 4 egzemplarzach na adres podany w komunikacie. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo odmowy przyjmowania rękopisów oraz prac dostarczonych w mniejszej niż wymagana liczbie kopii. Ponadto Organizatorzy nie powielają nadesłanych prac (dyskietki i inne nośniki elektroniczne nie będą przyjmowane, prac nie można przesyłać mailem).
5. Prace konkursowe należy podpisać słownym godłem, czyli dowolnym hasłem (na przykład pojedynczym słowem), które ma zastąpić prawdziwe imię i nazwisko. Tym samym godłem powinna być podpisana osobna koperta zawierająca dane osobowe (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon, mail) oraz krótką notą biograficzną (data urodzenia, publikacje i inne istotne informacje). Koperta powinna być zaklejona i przesłana w 1 egzemplarzu wraz z kopiami prac konkursowych.
6. Koperta zewnętrzna - zawierająca kopie prac konkursowych i kopertę z danymi - może zawierać dane adresata (ważne w przypadku przesyłek poleconych lub kurierskich). Prace przed przekazaniem Jurorom będą rozpakowane oraz sprawdzone pod kątem zastosowania się adresata (Autora) do wymogów formalnych.
8. Prace można zgłaszać na konkurs do listopada 2008 roku (liczy się moment wpłynięcia prac do biura Organizatorów!) pod adresem: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator", ul. Wita Stwosza 58 pok. 109, 80-952 Gdańsk; z dopiskiem „Konkurs Literacki".
9. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu 2009 roku. Uczestnicy zostaną poinformowani o werdykcie za pośrednictwem poczty elektronicznej, ponadto zostanie on opublikowany w ogólnopolskiej prasie literackiej i lokalnych gazetach codziennych. Organizatorzy skontaktują się z Laureatami oraz Autorami prac wyróżnionych telefonicznie.
10. Zostaną przyznane następujące nagrody: Grand Prix, Pierwsza Nagroda, Druga Nagroda, Trzecia Nagroda, Nagroda Specjalna dla Studenta UG, a także trzy równorzędne wyróżnienia.

Pula nagród wynosi 10750 zł.

11. Uroczyste wręczenie nagród w tej edycji, a także spotkanie z Autorami nagrodzonych i wyróżnionych prac odbędzie się w marcu 2009 roku podczas obchodów święta Uniwersytetu Gdańskiego.
12. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione w konkursie prace, w tym teksty wytypowane przez Jury do druku zostaną nieodpłatnie i jednorazowo wykorzystane przez Organizatorów w celu opracowania i opublikowania w antologii konkursowej.
13. Przesłanie prac na Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego na Prozę, Edycja Szósta 2009 jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa oraz postanowień regulaminu konkursu.

Pytania i uwagi uczestników można zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkurs.literacki@ug.gda.pl

Offline mr.maras

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 15, 2008, 06:34:18 pm »
Mara jak zawykle na czasie i w temacie. Malutkie ale... W ostatnim poscie zabraklo informacji o tematyce konkursu. Domyslam sie jedynie, ze Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego na Prozę, Edycja Szósta 2009, jest konkursem prozaicznym na opowiadanie. Reszte, jak rozumiem, znajde w internecie;)
Spalić po przeczytaniu.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 16, 2008, 11:21:24 am »
Mr Maras jak zwykle ma rację ;-) Gdzieś mi się ten nagłówek zgubił :-D

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 21, 2008, 04:58:35 pm »
I proszę, oto kolejny konkurs:


Konkurs Literacki "O słowicze piórko"

Ogłaszamy Konkurs Literacki na powieść przygodową dla dzieci i młodzieży:

"O słowicze piórko"

Regulamin konkursu:

   1. Celem Konkursu Literackiego "O słowicze piórko" (zwanego dalej Konkursem) jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz znajdowanie i promowanie talentów pisarskich.
   2. Konkurs jest skierowany do pisarzy - profesjonalistów lub amatorów - bez względu na wiek. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekunów prawnych.
   3. Konkurs trwa od 15.09.2008 do 31.07.2009 (decyduje data stempla pocztowego).
   4. Przedmiotem Konkursu jest powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży. Powieść ta musi być napisana w języku polskim, stanowić dzieło własne uczestnika Konkursu oraz nigdy wcześniej nie być nagradzaną czy publikowaną w całości lub fragmentach.
   5. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie pracy w dwóch egzemplarzach w formie wydrukowanej (format A4, czcionka Times New Roman, 12, interlinia 1.5) oraz tej samej pracy na nośniku elektronicznym na adres, który zostanie podany w styczniu 2009 roku. Objętość pracy powinna wynosić minimum 200 tys. znaków. Każda praca powinna być opatrzona godłem (pseudonimem literackim).
   6. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą dane Autora (godło, imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy lub e-mail).
   7. Każdy uczestnik może złożyć dowolną ilość prac, o ile spełnione zostaną warunki uczestnictwa.
   8. Na zwycięzcę czekają nagrody: publikacja książki oraz nagroda pieniężna.
   9. Prace oceniać będzie Jury - powołane przez organizatora Konkursu. Decyzja Jury jest ostateczna.
  10. Roztrzygnięcie Konkursu nastąpi w październiku 2009 roku.
  11. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac. Praca nagrodzona staje się własnością organizatora i zostanie opublikowana bez uiszczania dodatkowego honorarium.
  12. Koszty przygotowania i dostarczenia pracy na Konkurs ponosi uczestnik Konkursu.
  13. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.
  14. Szczegółowe informacje: konkurs@uguisu.pl



Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 29, 2008, 01:25:41 pm »
Oto kolejny konkurs. Tym razem wydawnictwa TELBIT.

Konkurs literacki na powieść dla młodzieży - III EDYCJA

Literacka rakieta znowu wystartowała!

Ogłaszamy rozpoczęcie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży!

Wszystkich autorów - znanych, mniej znanych, debiutantów zapraszamy do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 10 000 złotych oraz publikacja książki!

Prace konkursowe należy przesyłać na adres Wydawnictwa TELBIT, ul. Żegańska 36, 04-736 Warszawa do 30 czerwca 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego), w formie wydruku oraz dołączonego nośnika z wersją elektroniczną utworu, z którego wydruk został wykonany.

Prace powinny być opatrzone godłem (w oddzielnej, zamkniętej i również opatrzonej godłem kopercie powinny znajdować się dane Autora).

Tematyka powieści powinna obejmować problemy współczesnej młodzieży od 13 do 20 roku życia, z różnych środowisk i grup społecznych. Fabuła powinna być osadzona w dzisiejszych realiach.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 24 grudnia 2009 r.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody pieniężne za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca - odpowiednio 7000 i 5000 złotych, oraz trzy wyróżnienia po 2000 złotych każde. Wszystkie nagrodzone w Konkursie książki zostaną wydane.

Utwory, które wzbudzą zainteresowanie redakcji, jednak nie zostaną nagrodzone, mają również szansę na publikację! Uwaga: Organizatorzy nie recenzują pisemnie ani ustnie prac, które nie zostały nagrodzone ani wyróżnione w Konkursie.

Pełna wersja regulaminu znajduje się na stronie: regulamin.

Informacji o Konkursie udziela również Katarzyna Gargol, tel.: 22 331 84 90 (w.71)

Dlaczego warto?

Faktu, że książka jest najbardziej uniwersalnym nośnikiem zaświadczającym o naszym istnieniu od najdawniejszych czasów nikt chyba nie musi udowadniać (nikt też nie spróbuje tego podważyć).

Piszecie do szuflady, na blogach, spisujecie opasłe tomy pamiętników... Konkurs jest szansą zaistnienia na większym forum.

Jeśli napisałeś lub planujesz napisać powieść o młodych dla młodych i czujesz, że poza rodziną jest ktoś, kogo mogłoby to zainteresować, wyślij swoją pracę na Konkurs! Być może już niedługo zobaczysz swoje dzieło na drugim końcu autobusu w rękach młodej, zaczytanej po uszy osóbki.

Zastanawiacie się, jak zdobyć nagrodę?

Zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego PWN, powieść to "utwór epicki, opisujący dzieje i przeżycia bohaterów przedstawionych na tle środowiska, epoki". Nie przesyłajcie więc krótkich nowel, lub pozbawionych fabuły opisów przyrody. Regulamin Konkursu wyraźnie wskazuje, aby tematyka dotyczyła współczesnych problemów współczesnej młodzieży - dlatego powieści fantastyczne nie spełniają wymogów zasad Konkursu.

Nie unikamy polszczyzny "eksperymentalnej", jednak bardziej cenimy sobie utwory napisane poprawną polszczyzną: gramatycznie, z zachowaniem prawidłowej składni i interpunkcji. Prosimy o staranność i zachowanie logicznej spójności, która w przypadku powieści jest - naszym zdaniem - wyrazem szacunku dla Czytelnika.

Pamiętaj, że nawet jeżeli Twoja powieść nie zostanie nagrodzona, ale będzie spełniała warunki Konkursu i zyska sobie uznanie Organizatora, również ma szansę na wydanie!

Niech twórcza moc będzie z Wami!

Powodzenia!

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 09, 2008, 07:51:47 pm »
Tym razem Fabryka Słów ogłosiła bardzo interesujący konkurs:

Wydawnictwo Fabryka Słów ma przyjemność zaprosić do udziału w nowym projekcie – corocznej antologii nietematycznej „Mistrzowie i Adepci”.
Naszym celem jest cykliczne prezentowanie najlepszych opowiadań fantastycznych jakie powstały w danym roku, zarówno autorów uznanych, jak i takich, o których nikt jeszcze nie słyszał. Nie narzucamy żadnych ograniczeń tematycznych. Jedyne kryteria jakimi będziemy się kierować to„fantastyczność” utworu i jego poziom.
Poprzeczkę ustawiamy wysoko, dla wszystkich, Mistrzowie też będą musieli ją przeskoczyć.
Mamy nadzieję, że otrzymamy utwory naprawdę wartościowe, dlatego prosimy, nie przysyłajcie nam wszystkiego, co znajdziecie w szufladzie. Wybierzcie jedno opowiadanie, takie, za które dalibyście sobie rękę uciąć.
Teksty (załącznik w formacie doc lub rtf) prosimy nadsyłać drogą elektroniczną. Nie czytamy prac anonimowych, czy podpisanych nickiem, dlatego nie zapomnijcie podać swoich danych. Na majle zatytułowane "Mistrzowie i Adepci" oczekujemy do końca marca pod adresem: mistrzowieiadepci@fabryka.pl.
Teksty nadesłane w majlach bez podanego wyżej tematu, bez danych adresowych uczestnika konkursu oraz wysłane na inny adres wylądują w koszu, choćby były genialne.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 08, 2009, 07:21:10 pm »
Hej, hej! To znowu ja :-) Pochwalę się wam, że nasze Centrum Informacyjne przy wpisie "konkurs opowiadanie 2009" wyskoczyło w Googlach na pierwszej pozycji :-)
No, dobra, a teraz do ważniejszych spraw :-)

Konkurs i szczegóły:

Konkurs literacki na opowiadanie o Sopocie

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie ogłosiła konkurs literacki dla młodzieży ze szkół średnich i dla dorosłych Dusza Miasta – opowiadanie, którego akcja dzieje się w Sopocie. Opowiadania można dostarczać do 31 marca 2009 r.
Zadaniem uczestników jest napisanie jednego niepublikowanego wcześniej i nienagradzanego opowiadania, którego akcja dzieje się w Sopocie (może to być opowiadanie np. kryminalne, sensacyjne, erotyczne, obyczajowe, fantastyczne itp.).
Utwór powinien mieć objętość nie mniej niż 5 stron i nie więcej niż 20 stron formatu A4. Praca musi być napisana na komputerze czcionką Times New Roman, rozmiar 12.
Pracę należy opatrzyć godłem i wysłać w trzech egzemplarzach oraz na płycie CD pod adresem organizatora. Do koperty należy też włożyć kolejną zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym godłem, w środku trzeba umieścić kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem, adresem, numerem telefonu i adresem e-mail.
Na autorów najlepszych prac czekają nagrody rzeczowe:
I nagroda – aparat cyfrowy
II i III nagroda – odtwarzacze mp4.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 23 kwietnia 2009 r. o godz. 17 w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Obrońców Westerplatte 16 w Sopocie, podczas obchodów Światowego Dnia Książki.

Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji tekstów bez honorariów, jak również prawo do udostępniania ich prasie, radiu i telewizji bez konieczności ubiegania się o zgodę autorów. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

Z udziału w konkursie wyłączeni są organizatorzy i członkowie ich rodzin.
Prace należy przesłać pod adresem:
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Wybickiego
Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży
ul. Obrońców Westerplatte 16
81-706 Sopot

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 01, 2009, 01:34:59 pm »
Wiadomość z Forum Fahrenheita:

"Kwartalnik fantastyczno-kryminalny QFANT wraz z portalami: weryfikatorium.pl, arenahorror.pl, fantasta.pl, bractwocienia.com, piszmy.pl, portal-pisarski.pl, ma przyjemność ogłosić konkurs literacko-graficzny „Horyzonty wyobraźni”.

Celem Konkursu jest popularyzowanie twórczości z dziedziny fantastyki (fantastyki naukowej, fantasy, horroru) i kryminału oraz promocja twórców zajmujących się tymi gatunkami.

Przewodniczącym jury konkursowego jest jeden z najznamienitszych autorów polskiej fantastyki - Andrzej Pilipiuk. Pokłosiem konkursu będzie wydanie zbioru nagrodzonych prac.

Konkurs ma charakter cykliczny, pragniemy corocznie stwarzać szansę zaistnienia nowym, nieznanym autorom, a przez nadanie wysokiej rangi i oprawy całemu przedsięwzięciu, uczynić je ważnym wydarzeniem literackiego kalendarza.

Konkurs rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: „Tekst literacki” i „Grafika”, w terminie od 01.03.2009r. do 30.06.2009r.

Autor zwycięskiej pracy w kategorii „Tekst literacki” otrzyma 500 PLN i nagrody rzeczowe o wartości ponad 300 PLN, a w kategorii "Grafika" nagrody rzeczowe o wartości ponad 300 PLN. Nagrodzone zostaną także drugie i trzecie miejsca, oraz kilka pozostałych dobrych prac.

Prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje.

Oficjalna strona konkursu: www.horyzonty-wyobrazni.pl "

Offline morrigaine

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 17, 2009, 12:03:24 pm »
XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI
"DAĆ ŚWIADECTWO" 2009

organizator: Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Regulamin
1. Cele Konkursu:
·   ukazanie w poetyckiej formie przemijającego czasu, w którym żyjemy;
·   inspirowanie do uprawiania twórczości poetyckiej;
·   popularyzowanie współczesnej poezji.
2. Warunki Konkursu:
·   Konkurs adresowany jest do wszystkich twórców - zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych;
·   warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie na adres Organizatora zestawu prac zawierającego 5-10 utworów poetyckich, które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych, w trzech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego;
·   każdy utwór należy podpisać godłem (pseudonimem). Tym samym godłem należy opatrzyć kopertę zawierającą rozwiązanie godła (kartkę z następującymi danymi: imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem, numerem telefonu stacjonarnego i komórkowego, adresem e-mail, wiekiem oraz dorobkiem twórczym - krótki życiorys zawierający listę posiadanych publikacji książkowych i prasowych, oraz najważniejszych nagrodach literackich, zdjęcie - najlepiej w formie elektronicznej);
·   opłatę konkursową w wysokości 10 zł za zestaw (koszty organizacyjne) należy wpłacić na konto: Bank Pekao S.A 62 1240 4722 1111 0000 4859 2846 (kopię dowodu wpłaty należy załączyć do koperty z wierszami);
·   zestawy nie zawierające kopii dowodu wpłaty konkursowej nie będą rozpatrywane;
·   jurorzy nie mają wglądu w przysłane dowody wpłaty
·   prace konkursowe nadsyłać należy na adres: Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2 31-027 Kraków z dopiskiem OKP "Dać świadectwo" do dnia 30 kwietnia 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego);
·   opłata konkursowa jest warunkiem dopuszczenia prac do konkursu;
·   Organizator nie zwraca prac nadesłanych na Konkurs, ani nie informuje o ich niedopuszczeniu z powodów regulaminowych;
·   nadesłanie prac jest jednocześnie zgodą autora na wykorzystanie ich w formie publikacji pokonkursowych, w przypadku nagrodzenia lub wyróżnienia przez jury, bądź reklamujących kolejne edycje konkursu;
·   prace oceniane będą przez Jury, w skład którego wejdą znani literaci i krytycy oraz przedstawiciel Organizatora;
·   Główną Nagrodę Konkursu stanowi edycja tomiku poetyckiego w 2009 roku;
·   Organizator zastrzega sobie prawo doboru utworów oraz decydowania o objętości, formacie i stronie plastycznej książki;
·   materiały do książki Laureat Głównej Nagrody zobowiązany jest dostarczyć Organizatorowi do 15 września 2009 roku;
·   w przypadku niewywiązania się z powyższego punktu przez Laureata Głównej Nagrody, Organizator może odstąpić od realizacji wydania książki Laureata Głównej Nagrody;
·   pozostali nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy Konkursu otrzymają nagrody pieniężne i wyróżnienia książkowe ufundowane przez Organizatora i sponsorów;
·   autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną wymienieni na stronie internetowej www.lamelli.com.pl najpóźniej 22 maja 2009;
·   Organizator nie ma obowiązku pokrywać kosztów przyjazdu na uroczystość wręczenia nagród ani kosztów wyżywienia i noclegów,
·   ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w Śródmiejskim Ośrodku Kultury (Kraków, ul. Mikołajska 2) 29 maja 2009 roku o godz. 16.00 (Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu ogłoszenia wyników Konkursu).
·   Aktualne informacje o konkursie można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej Śródmiejskiego Ośrodka Kultury www.lamelli.com.pl lub pisząc na adres akosciuszko@lamelli.com.pl;
·   Przesłanie prac konkursowych jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych uczestników do potrzeb konkursowych.
Projekt dofinansowany przez Gminę Kraków.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 18, 2009, 06:54:02 am »
„VI POTYCZKI SATYRYCZNE O ZŁOTY BUCIOR”

I. ORGANIZATORZY
Głogowskie Stowarzyszenie Literackie, Klub Garnizonowy w Głogowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Gmina Miejska

Głogów

II. UCZESTNICY KONKURSU
Konkurs ma formułę otwartą (tzn. organizatorzy nie wprowadzają ograniczeń wiekowych), adresowany jest do wszystkich uprawiających literaturę satyryczną.

III. ZASADY UCZESTNICTWA
1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie na adres organizatorów zestawu wierszy (lub jednego utworu - tekstu prozatorskiego), a nawet krótkich form scenicznych o charakterze satyrycznym (tematyka dowolna). Bez względu na wybraną formę wypowiedzi, objętość nadesłanej pracy nie może przekraczać jednej (1) strony formatu A-4, zapisanej czcionką rozmiar 10.

2. W obecnej edycji wprowadzono dodatkową kategorię. Organizatorzy przygotowali nagrodę specjalną za tematyczny „skecz - żart sceniczny”. Prace zgłoszone w tej kategorii powinny spełniać wszystkie warunki regulaminowe konkursu głównego i być oznaczone dodatkowym dopiskiem „Przychodzi baba do lekarza”. Prace w ten sposób oznaczone nie będą brane pod uwagę w konkursie głównym Potyczek.

3. Prace powinny być opatrzone godłem (pseudonimem), a w osobnej zamkniętej kopercie należy podać imię i nazwisko autora oraz adres zamieszkania i telefon kontaktowy.

4. Prace konkursowe należy przysyłać w czterech egzemplarzach, wyłącznie w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego. Prace nie spełniające niniejszego warunku zostaną odrzucone.

5. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów oraz zastrzegają sobie prawo do ich publikacji bez honorariów dla autorów.

6. Do konkursu nie można zgłaszać utworów już nagradzanych lub publikowanych drukiem.

7. Termin nadsyłania prac upływa 11 maja 2009 r.

Należy je nadsyłać pod adres:

KLUB GARNIZONOWY
ul. Wojska Polskiego 58
67-200 Głogów
z dopiskiem: "XV GKL – Złoty Bucior 6”

8. Rozwiązanie konkursu przewidziane jest na 28 maja 2009 r. podczas Wieczoru Satyrycznego XV Głogowskich Konfrontacji Literackich. Osoby wytypowane do nagród zostaną osobiście poinformowane o jego miejscu i godzinie. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży i pobytu w Głogowie.

9. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości:

I miejsce 500 zł (lub nagroda rzeczowa o wartości 500 zł)
II miejsce 300 zł (lub nagroda rzeczowa o wartości 300 zł)
III miejsce 200 zł (lub nagroda rzeczowa o wartości 200 zł)
trzy wyróżnienia po 100 zł (lub nagroda rzeczowa o wartości 100 zł)
oraz nagroda specjalna w kategorii „Skecz - Makabreska” w wysokości 200 zł. (lub nagroda rzeczowa o wartości 200 zł)
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród.

10. Kontakt z organizatorami: grendel1@tlen.pl

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 18, 2009, 06:56:04 am »
I jeszcze to:


Micro Project, właściciel portalu mysli.com.pl, ma przyjemność ogłosić
pierwszy konkurs literacki o Platynowy Kałamarz!
W konkursie nagrodzimy Autorów w dwóch kategoriach: poezji i prozie -
teksty zostaną poddane wnikliwej ocenie powszechnie cenionych pisarzy
i poetów. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe oraz możliwość
publikacji w periodykach literackich.


Regulamin:


I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem konkursu jest Micro Project, właściciel portalu mysli.com.pl.
2. Fundatorami nagród są: periodyk kryminalno-fantastyczny "Qfant",
Wydawnictwo UGUISU oraz Micro Project.
3. Konkurs jest objęty patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków.
4. W konkursie może wziąć udział każdy, z wyjątkiem członków jury konkursu.
5. Każdy Uczestnik konkursu może brać udział w obu kategoriach.
6. Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 maja 2009 roku (decyduje
data wysłania maila). Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 30 czerwca 2009
roku.
7. Tematem konkursu jest: Słowa mają wielkie znaczenie. Zwłaszcza te
wychodzące z boskich ust. - czyli spotkanie z Bogiem lub bóstwem.
8. Prace należy słać w formacie .rtf, .txt lub .pdf.
9. Prace konkursowe należy podpisać godłem (czyli jakimkolwiek słowem;
jednocześnie uprasza się o niestosowanie polskich znaków
diakrytycznych w nazwie dokumentu). W treści maila powinno natomiast
znaleźć się imię i nazwisko Uczestnika konkursu, wiek oraz dane
kontaktowe.
10. Przyjmowane będą jedynie prace własne, w języku polskim, które
nigdy wcześniej nie były publikowane ani nagradzane.

II. REGULAMIN KATEGORII "PROZA"

1. Każdy Autor może nadesłać jedno opowiadanie.
2. Opowiadanie powinno zmieścić się w przedziale 15 tys. - 35 tys.
znaków, liczone ze spacjami.
3. Opowiadanie należy wysłać drogą mailową na adres: a.wolosiak[at]gmail.com

III. REGULAMIN KATEGORII "POEZJA"

1. Każdy Uczestnik konkursu może nadesłać jeden zestaw zawierający do
trzech wierszy (zebranych w jednym dokumencie).
2. Każdy wiersz powinien zmieścić się w limicie 1200 znaków.
3. Wiersze należy wysłać drogą mailową na adres: gwidon_h[at]interia.pl

IV. NAGRADZANIE

1. Jury nagrodzi po trzech Autorów w każdej kategorii.
2. Oceny jurorów pozostaną tajne.
3. Dodatkowo przewidziane jest w każdej kategorii wyróżnienie w
postaci Nagrody Publiczności - do głosowania będą uprawnieni wszyscy
zarejestrowani użytkownicy forum.mysli.com.pl, mający powyżej 10
postów.
4. Nagrody się nie kumulują, czyli Nagrody Publiczności nie otrzyma
tekst wyróżniony już przez jurorów.
5. Prace pretendujące do zdobycia Nagrody Publiczności zostaną
opublikowane na forum.mysli.com.pl 20 czerwca, Czytelnicy będą mogli
wybierać ulubione teksty do dnia 30 czerwca.

V.POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo do niepublikowania zwycięskich
prac, jeśli ich poziom będzie za niski.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do wręczenia dodatkowych wyróżnień.
3. W skład jury wejdą między innymi: Stefan Darda, Konrad T.
Lewandowski, Krzysztof Karwowski, Ela Gargała.
3. Nagrody zostaną wysłane w przeciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.
4. Udział w konkursie oznacza jednoczesną zgodę na publikację
nadesłanych tekstów na forum.mysli.com.pl

 

anything