Autor Wątek: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne  (Przeczytany 367911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:54:42 pm »
Nowy konkurs:

KONKURS DLA AUTORÓW „SCIENCE FICTION po polsku” 
 
 
  Antologia polskiej fantastyki, oczywiście po polsku… Konkurs wydawnictwa Paperback. 
  Wydawnictwo daje szanse młodym twórcom. Dołącz do grona znanych autorów,   którzy pojawią się w antologii „SCIENCE FICTION po polsku”. Czekamy na   opowiadania w klimatach science fiction. Najlepsze dołączą do antologii,   której wydanie planowane jest na przełom 2012/2013 roku.   
  Tematyka oczywiście w klimatach SF! 
  Na Wasze propozycje czekamy do 20 maja 2012 roku. 
  Czekamy na opowiadania dotąd niepublikowane. 
  Opowiadania konkursowe prosimy wysyłać na adres mailowy – debiuty@poczta.fm z dopiskiem KONKURS ANTOLOGIA. 
  W treści maila prosimy o podanie danych kontaktowych.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:19:45 pm »
Za mr. marasem:


Wielki Przedwieczny konkurs Wydawnictwa Dobre Historie   
   
  Dobre Historie – to zupełnie nowa wrocławska oficyna, stworzona przez   pisarza - Łukasza Śmigla, dziennikarza – Sebastiana Zakrzewskiego i   tłumacza – Jakuba Wiśniewskiego. Chcemy wydawać książki tradycyjne,   ebooki, audiobooki oraz czasopisma, zwracając szczególną uwagę na nowe   technologie, które odgrywają coraz większą rolę na rynku książki. 
   
  Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wydawane przez nas teksty były arcyciekawymi i porywającymi historiami. 
   
  Pierwszą publikacją papierową Wydawnictwa Dobre Historie będzie   antologia grozy, poświęcona twórczości H. P. Lovecrafta, pt. „Cienie   spoza czasu” (przewidywana data premiery: luty/marzec 2012). Kilkunastu   zagranicznych autorów (m.in. Graham Masterton, Kim Newman, Ramsey   Campbell, Mort Castle, Edward Lee) wprowadzi Czytelnika w mroczny świat   mitologii mistrza z Providence. 
   
  Książka ukazuje się w związku ze zbliżającą się 75 rocznicą śmierci   pisarza. Chcąc szczególnie uczcić to wydarzenie, ogłaszamy także Wielki   Przedwieczny konkurs na opowiadanie inspirowane twórczością H. P.   Lovecrafta. 
   
  Zwycięzca otrzyma honorarium autorskie, a jego tekst zostanie opublikowany w antologii, obok współczesnych mistrzów grozy. 
   
  Regulamin konkursu znajduje się na profilu Facebook Wydawnictwa Dobre Historie: 
  http://www.facebook.com/Dobre.Historie 
   
  Zapraszamy także do obejrzenia teasera informującego o konkursie: 
  Wielki Przedwieczny konkurs Wydawnictwa Dobre Historie 
   
  Regulamin: 
   
  Regulamin otwartego konkursu literackiego na opowiadanie nawiązujące do   mitologii stworzonej przez H. P. Lovecrafta. (Napisz opowiadanie –   dołącz do współczesnych mistrzów grozy) 
   
     
  I. ORGANIZATOR 
   
     
  1. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Dobre Historie Śmigiel,   Wiśniewski, Zakrzewski sp. j. z siedzibą we Wrocławiu przy ul.   Harcerskiej 19a, 52-404 Wrocław. Organizacja konkursu związana jest z   wydaniem antologii opowiadań zainspirowanych twórczością H. P.   Lovecrafta. Napisz opowiadanie i dołącz do współczesnych mistrzów grozy! 
   
     
  II. ZASADY UCZESTNICTWA 
   
     
  1. Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadanie nawiązującego do   mitologii stworzonej przez H. P. Lovecrafta. Zwycięskie opowiadanie   zostanie opublikowane w antologii wydanej w 75 rocznicę śmierci pisarza,   obok współczesnych mistrzów grozy, m.in: Graham Masterton, Ramsey   Campbell, Mort Castle, Kim Newman, Brian Lumley, Edward Lee, Brian   Stableford, Guy N. Smith. 
   
     
  2. W konkursie nie istnieją ograniczenia gatunkowe co do wyboru   określonego gatunku literackiego (przykładowe gatunki: groza, horror,   kryminał, kryminał noir, fantastyka naukowa, steampunk, cyberpunk,   fantasy). Opowiadanie musi jednak nawiązywać do twórczości H. P.   Lovecrafta. 
   
     
  3. Opowiadanie nie może przekraczać 50000 znaków, bez spacji. 
   
     
  4. Podstawowym kryterium oceny będzie pomysłowość, kreatywność oraz jakość nadesłanych prac. 
   
     
  5. Opowiadania oceniane będą przez specjalnie powołane do tego celu jury. 
   
     
  6. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne. 
   
     
  7. Do udziału w Konkursie nie będą dopuszczone prace: 
   
     
  a) publikowane wcześniej (także w formie elektronicznej) 
   
     
  b) wykonane na odpłatne zlecenie 
   
     
  c) realizowane przy udziale członków jury 
   
     
  d) do których prawa autorskie zostały przekazane osobom trzecim 
   
   
  III. PRAWA AUTORSKIE 
   
     
  1. Zgłaszając opowiadanie, twórcy oświadczają, że przysługuje im autorskie prawo majątkowe i osobiste do nadesłanego utworu. 
   
     
  2. Twórcy zgadzają się na publikowanie zwycięskich opowiadań przez organizatorów Konkursu na wszelkich polach eksploatacji. 
   
     
  3. Twórcy oświadczają, że nie będą rościć praw do wynagrodzenia z tytułu   wykorzystania nadesłanych przez nich opowiadań na wszelkich polach   eksploatacji. 
   
     
  IV. ZGŁOSZENIA 
   
     
  1. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres mailowy: dobrehistorie.konkurs@gmail.com   wyłącznie jako załącznik w formacie *rtf, z dopiskiem „Dobre Historie z   Lovecraftem”. Sugerujemy wysłanie e-maili ze zgłoszeniem do konkursu z   opcją „potwierdzenie odbioru”. 
   
     
  2. Format prac: czcionka Times New Roman, wielkość 12, odstępy 1.5, format pliku *rtf. 
   
     
  3. W treści maila należy podać dokładne dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy). 
   
     
  4. Jedna osoba może nadesłać na konkurs jedno opowiadanie 
   
     
  5. Prace nie spełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę. 
   
     
  6. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija o północy 31 stycznia 2012 roku. 
   
   
  V. NAGRODY 
   
     
  1. Główną nagrodą w konkursie jest podpisanie umowy wydawniczej na mocy   której, zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w antologii   przygotowywanej przez Wydawnictwo Dobre Historie sp. j. 
   
     
  2. Honorarium z tytułu podpisanej umowy wydawniczej wyniesie 500 zł netto. 
   
     
  3. W zależności od poziomu i atrakcyjności prac, jury może przyznać dwa   wyróżnienia. Wyróżnione teksty zostaną opublikowane w czasopiśmie grozy   wydanym przez Wydawnictwo Dobre Historie sp.j. 
   
     
  4. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie internetowej 
   
  www.dobrehistorie.com.pl w dniu 20.02.2012 r. 
   
     
  5. Laureaci zostaną powiadomieni o wyniku konkursu mailowo i telefonicznie.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 30, 2011, 02:36:15 pm »
Kolejny konkurs. Zakończenie 29.02.2012.

Szanowni Autorzy,
W imieniu Organizatorów, chcielibyśmy   powitać Państwa na oficjalnej stronie internetowej ogólnopolskiego   konkursu literackiego Secretum Caligo.
Konkurs został powołany w szczytnym i   szlachetnym celu, jakim jest promowanie młodych i ukrytych talentów   literackich i zagwarantowanie im ich pierwszej publikacji.
Gdy pierwszy raz w naszych głowach   narodził się pomysł na konkurs, nie namyślaliśmy się długo gdy przyszło   do rozmów o jego tematyce. Od razu wybór padł na literaturę grozy i dark   fantasy.
Jako ludzie całkowicie oddani   literaturze, kierując się pasją i wielkim zaangażowaniem włożyliśmy   wiele wysiłku w to, aby Secretum Caligo mogło powstać i służyć przyszłym   autorom jako pomoc na drodze wydawniczej, stanowiąc tym samym pierwszą   poważną przygodę z literaturą.
Główny organizator – Secretum.pl – to   przede wszystkim ludzie, którzy od wielu lat stanowią trzon zespołu   jednego z najbardziej znanych serwisów, poświeconych szeroko rozumianej   fantastyce w Polsce i na świecie.
Jesteśmy szczególnie dumni, z grona   naszych Jurorów, które składa się ze znanych w całym kraju   profesjonalistów, docenianych przez krytyków i szerokie rzesze   czytelników. Gwarantujemy, że są oni do Państwa dyspozycji i z wielką   uwagą podejdą do swego zadania, które będzie miało na celu wyłonienie   kilku najlepszych prac z gatunku literatury grozy i dark fantasy.
Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody, a także największe marzenie każdego debiutanta – pierwsza publikacja! Szczegóły odnośnie wszelkich zasad, nagród czy składu jury znajdą Państwo w odpowiednich działach strony konkursowej.
Na sam koniec nie pozostaje nam nic   innego jak serdecznie zaprosić Państwa do udziału w zmaganiach   konkursowych i życzyć wszystkim połamania pióra!
Szanowni Państwo wasz sukces literacki jest na wyciągnięcie ręki…


Regulamin i szczegóły tutaj.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 06, 2012, 06:31:02 pm »
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza II   edycję otwartego konkursu literackiego FANTAZJE ZIELONOGÓRSKIE na   opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub   przyszłością Zielonej Góry. 
  Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki   (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.)   splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności.   Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii. 
   
  Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można   upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta   można budować także w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy aby co roku o   kolejny tom rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń   i koszmarów. 
   
  Konkurs towarzyszy tegorocznym 26. Bachanaliom Fantastycznym, które   odbędą się w dniach 14-16 września 2012 roku w Zielonej Górze. Wtedy też   planujemy wydanie antologii z najlepszymi tekstami. 
  Zwycięzca naszego konkursu prócz publikacji i chwały otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 300 zł. 
  Teksty należy nadsyłać do 1 czerwca 2012 r. na adres fantazje@adastra.zgora.pl. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków. 
  Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl 
  Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 22, 2012, 04:23:43 pm »
Przedstawiamy Efantastyczny Konkurs Literacki, w którym głównym jurorem oceniającym nadesłane teksty będzie sam Andrzej Pilipiuk.
Z nieskrywaną dumą odsłaniamy konkurs, nad którym pracowaliśmy od   początku tego roku. Przygotowania trwały blisko trzy miesiące, mamy   nadzieję, że efekt naszej wytężonej pracy przypadnie Wam do gustu.
EFKL daje młodym autorom okazję do pokazania się światu,   ponieważ oprócz nagród rzeczowych oferujemy publikację zwycięskich   opowiadań na łamach naszego serwisu. Nie wykluczamy też późniejszej   współpracy z nagrodzonymi autorami.
Jednym z warunków uczestnictwa w EFKL-u jest:
Napisanie opowiadania na temat: W głąb ziemi, w głąb czasu.   Tekst nie może przekraczać 18 tys. znaków, ze spacjami włącznie.   Pozostałe warunki znajdziecie w regulaminie, w rozwinięciu newsa.
Teksty należy wysłać na adres: efkl@efantastyka.pl, termin nadsyłania prac mija 25 maja.
Nagrody:
Pierwsze miejsce - publikacja na łamach portalu + trzy wybrane książki z puli, oraz nagroda specjalna w postaci pióra z kałamarzem
Drugie miejsce - publikacja na łamach portalu + dwie wybrane książki z puli 
Trzecie miejsce - publikacja na łamach portalu + jedna wybrana książka z puli   
W puli znajdują się następujące tytuły: (Stephen King - Cujo; Piotr Rowicki - Fatum; David C. Downing - W poszukiwaniu króla; Jesus Callejo - Historia czarów i czarownic; Ernest Abel - Encyklopedia duchów i demonów; Miroslav Zamboch - Wylęgarnia; E.A. Poe, R.L. Stevenson, S. Grabińsk - Tryptyk z dreszczykiem).


Link do strony konkursu.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 05, 2012, 09:44:40 pm »
Regulamin konkursu literackiego na opowiadanie fantastyczneKonkurs organizowany jest przez wydawnictwo Paperback.           
    1. Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Paperback
    2. Konkurs rozpoczyna się 8 grudnia 2011 r. i trwać będzie do 20 maja 2012 r.
    3. Tematyka prac dotyczy szeroko pojętej fantastyki naukowej.

    Warunki uczestnictwa w konkursie     


    1. Opowiadania konkursowe należy przesłać w postaci elektronicznej na  adres mailowy debiuty@poczta.fm w formacie *rtf lub *doc z dopiskiem  „Antologia konkurs”.     

    2. Opowiadania nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi.
    3. Objętość opowiadania nie powinna przekraczać 40 tys. znaków.
    4. Autor wysyłając opowiadanie oświadcza, że przysługuje mu prawo majątkowe i osobiste do nadsyłanego utworu.
    5. Uczestnik konkursu powinien wraz z nadesłanym opowiadaniem przesłać  w mailu swoje dane: imię i nazwisko, adres oraz telefon. Dane te będą  służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace nie  podpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
    6. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z  warunków konkursu oznaczać będzie nie zakwalifikowanie utworu do  konkursu lub utratę prawa do nagrody (publikacji w antologii).

    Wyniki konkursu i nagrody   

     
    1. Jury powołane przez organizatora, spośród nadesłanych opowiadań wyłoni laureatów konkursu.
    2. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez zamieszczenie na  stronie internetowej www.paperback.com.pl informacji o rozstrzygnięciu  konkursu, zawierającej tytuły nagrodzonych opowiadań oraz imiona i  nazwiska zwycięzców.
    3. Ilość nagród (publikacji w antologii) będzie ustalona przez organizatora i podana do wiadomości po 20 maja 2012.
    4. Jury ma również prawo do nieprzyznania nagród.
    5. Organizator nie recenzuje prac, które zostaną nadesłane na konkurs.
    6. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

    Postanowienia końcowe     


    1. Nadsyłając pracę na konkurs,  uczestnik zgadza się na niezbędne  poprawki redaktorskie w tekście oraz na publikację nagrodzonego  opowiadania w antologii wydawanej przez wydawnictwo Paperback.   

    2. Autorzy zgadzają się na publikowanie zwycięskich opowiadań na wszelkich polach eksploatacji.
    3.  Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
    4. Regulamin niniejszego konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.paperback.com.pl
    5. Przesyłając opowiadanie na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża  zgodę na zasady konkursu zawarte w niniejszym regulaminie. Wysyłając  zgłoszenie na konkurs, uczestnik wyraża zgodę na wykorzystywanie swoich  danych osobowych do celów konkursu, ma jednocześnie prawo wglądu  do nich i ich poprawiania.
    6. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

   

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 10, 2012, 03:46:04 pm »
Kolejny konkurs:

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji oraz   Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu w związku z ósmą edycją   Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłaszają konkurs na najlepsze   polskie opowiadanie roku 2012. Hasło przewodnie tej edycji brzmi: NIKT   NIGDY.
Opowiadania można przesyłać do 15 czerwca 2012 pod adresem konkurs@opowiadanie.org.
 
   Uczestnikiem konkursu może być każdy, bez względu na wiek, płeć,    przynależność narodową, wyznawane poglądy polityczne i wierzenia    religijne.
 
 Główną nagrodę w konkursie stanowi: 2.500,- zł   brutto. Nagrodą dodatkową  jest zaproszenie do udziału w 8. finale   Międzynarodowego Festiwalu  Opowiadania w dniach 4-6 października 2012.   we Wrocławiu.
 
 Jury przyzna także wyróżnienia, które będą uprawniały do bezpłatnego udziału w zajęciach creative writing odbywających się podczas festiwalu. Najciekawsze prace będą mogły zostać opublikowane w serwisie www.opowiadanie.org lub w festiwalowej antologii. 
 
   Ogłoszenie nazwiska laureata nagrody głównej i wręczenie pozostałych    nagród nastąpi w październiku 2012 podczas finału MFO we Wrocławiu.   
Regulamin:  
 
  • Towarzystwo    Aktywnej Komunikacji oraz Centrum   Kultury „Zamek” we Wrocławiu    w związku z ósmą edycją Międzynarodowego   Festiwalu Opowiadania    ogłaszają niniejszym konkurs na najlepsze polskie   opowiadanie roku    2012. Hasło przewodnie tej edycji brzmi: NIKT NIGDY.
  • Nieprzekraczające      piętnastu stron znormalizowanego maszynopisu (jedna strona to    tysiąc   osiemset znaków ze spacjami) opowiadania w plikach .doc,    .docx, .rtf,   .odt, .txt można przesyłać do 15 czerwca 2012 pod    adresem konkurs@opowiadanie.org        
  • Uczestnikiem      konkursu może być każdy, bez względu na wiek, płeć,    przynależność   narodową, wyznawane poglądy polityczne i    wierzenia religijne. Nadesłany   utwór powinien mieć charakter    autorski; musi być również napisany (z   grubsza) po polsku (nie    przyjmujemy tłumaczeń).       
  • Teksty      należy podpisać imieniem i nazwiskiem, a do przesyłki prosimy      dołączyć informacje kontaktowe (adresy e-mail i pocztowy, numer      telefonu kontaktowego).
  • Zgłoszenie      pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej    autora   regulaminu konkursu oraz z przekazaniem na rzecz    organizatorów   festiwalu (Towarzystwa Aktywnej Komunikacji i     Centrum Kultury „Zamek”   we Wrocławiu) autorskich praw    majątkowych (licencji niewyłącznej, bez   ograniczeń czasowych i    terytorialnych) do przysłanego tekstu,  co   oznacza zgodę na jego    publikację w drukach festiwalowych (katalog,   antologia) i na    stronach internetowych festiwalu bez dodatkowego   wynagrodzenia.    Przysyłając pracę uczestniczka/uczestnik konkursu   oświadcza, że    nadesłany utwór jest jej/jego autorstwa i nie zawiera wad   prawnych    oraz że autor odpowiada finansowo za wszelkie potencjalne      roszczenia z tytułu naruszenia praw osób trzecich.
  • Prace    niespełniające powyższych wymagań formalnych nie będą brane    pod uwagę.     
  • Oceniając      nadesłane prace jury weźmie pod uwagę ich oryginalność i poziom      artystyczny, szczególnie przy tym zwróci uwagę na autorskie    ujęcie   tematu przewodniego, rozumianego jako inspiracja do rozważań    o   (zapomnianym) awangardowym źródle literatury, o pisarzu jako      odkrywającym nowe pespektywy egzystencjalne, testującym możliwości      formalne języka i struktury narracyjnej. Chcielibyśmy otrzymać      opowiadania, których nikt nigdy wcześniej nie napisał, których    bohater   lub podmiot jest pewien, że nikt nigdy nie był w podobnej    sytuacji,   nikt nigdy nie miał do opowiedzenia tej jednej jedynej    historii w ten   jeden jedyny, niepowtarzalny sposób. Lub inne,    których nawet sobie nie   wyobrażamy.       
  • Główną    nagrodę w konkursie stanowi: 2.500,-    zł      brutto. Nagrodą dodatkową jest zaproszenie do udziału w 8. finale      Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania w dniach 4-6 października    2012.   we Wrocławiu. Podatek dochodowy wynikający z przyznanej    nagrody głównej   CK „Zamek” we Wrocławiu naliczy, potrąci z    nagrody i odprowadzi do   odpowiedniego Urzędu Skarbowego zgodnie z    obowiązującymi przepisami.
  • Jury    przyzna także wyróżnienia, które będą uprawniały do    bezpłatnego udziału w zajęciach creative    writing    odbywających się podczas festiwalu. Najciekawsze prace będą    mogły zostać opublikowane w serwisie www.opowiadanie.org    lub w festiwalowej antologii
  • Ogłoszenie      nazwiska laureata nagrody głównej i wręczenie pozostałych nagród      nastąpi w październiku 2012 podczas finału MFO we Wrocławiu.    Zwycięzcy   zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą    elektroniczną. Lista   nazwisk zostanie również opublikowana na    stronie www.opowiadanie.org         
  • Organizator    nie zapewnia wyżywienia ani zakwaterowania w trakcie warsztatów.
  • Organizator      rezerwuje sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia puli    wyróżnień   konkursowych, a także do nieprzyznania lub innego    podziału nagród.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 12, 2012, 03:34:09 pm »
   Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłasza konkurs literacki "Poznań Fantastyczny"
  Konkurs ma charakter otwarty, ogólnopolski i może w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 18 rok życia.
Warunkiem   uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do 31 sierpnia 2012 r.   opowiadania prozatorskiego o charakterze fantastycznym (fantasy/sf).
Miejscem opowiadania musi być Poznań, a objętość tekstu nie może przekroczyć 30 tys. znaków ze spacjami.
Prace konkursowe należy przesyłać na adres konkurs.fantastyczny@wm.poznan.pl, w formacie doc., rtf. lub pdf.
Wyboru najlepszych opowiadań dokona jury w składzie:
  • Przemysław   Czapliński, przewodniczący jury - historyk literatury, krytyk   literacki, eseista, tłumacz; pracuje w Instytucie Filologii Polskiej   Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.
  • Marcin Mortka - autor książek o tematyce fantasy m.in.: Miecz i Kwiaty, Ragnarok 1940, Martwe Jezioro, Druga Burza i Miasteczko Nonstead, autor wielu artykułów o tematyce RPG.
  • Piotr Bojarski - dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej, autor powieści Kryptonim Posen oraz zbioru reportaży Cztery twarze Prusaka.
  • Magdalena   Surma-Konwinska - przedstawiciel organizatora konkursu Wydawnictwa   Miejskiego Posnania, redaktor z wieloletnim doświadczeniem, znawca   literatury SF.
  • Borys Fromberg - zastępca dyrektora Biura Promocji Miasta, fundatora nagród.
W konkursie przewidziano następujące nagrody
  • I nagroda - 1500 zł,
  • II nagroda - 1000 zł,
  • III nagroda - 700 zł,
  • sześć wyróżnień po 200 zł.
Wyłonione opowiadania zostaną opublikowane w formie antologii nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.
Szczegóły konkursu określa regulamin konkursu dostępny na stronie Wydawnictwa Miejskiego Posnania www.wm.poznan.pl oraz na portalach www.kulturapoznan.pl i www.poznan.pl/bm.
Patronat medialny:
Drodzy autorzy nie traćcie czasu, chwytajcie za pióra i klawiatury!
Niech moc słowa pisanego będzie z wami!

Offline bachanaliafantastyczne

Konkurs literacki "Fantazje Zielonogórskie"
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 16, 2012, 08:34:14 pm »
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza II   edycję otwartego konkursu literackiego FANTAZJE ZIELONOGÓRSKIE na   opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub   przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji   szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy   miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej   historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane   zostaną w postaci antologii. 
   
Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można   upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta   można budować także w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy aby co roku o   kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji,   marzeń i koszmarów. 
   
Konkurs towarzyszy tegorocznym 26. Bachanaliom Fantastycznym, które   odbędą się w dniach 14-16 września 2012 roku w Zielonej Górze. Wtedy też   planujemy wydanie antologii z najlepszymi tekstami.   
   
Zwycięzca naszego konkursu prócz publikacji i chwały otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 300 zł. 
Teksty należy nadsyłać do 1 czerwca 2012 r. na adres fantazje@adastra.zgora.pl. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków. 

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl 

Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego. 

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 11, 2012, 11:57:24 am »
Piszesz do szuflady? A może masz już na swoim koncie kilka
  opublikowanych tekstów? Koniecznie weź udział w konkursie literackim
  „Bytomskie opowiadania” organizowanym przez Urząd Miejski w Bytomiu.
  Czekają atrakcyjne nagrody – 1000 złotych za najlepsze opowiadanie,
  którego akcja toczy się w Bytomiu!
 
  Do 30 czerwca czekamy na literackie talenty! Oto kilka warunków, które
  trzeba spełnić, aby opowiadanie zostało dopuszczone do konkursu:
  1) akcja musi toczyć się w Bytomiu (współczesnym, dawnym lub w przyszłości),
  2) tekst nie był nigdzie wcześniej publikowany,
  3) tekst nie może przekraczać 20 stron znormalizowanego maszynopisu
  (czcionka Times New Roman - rozmiar: 12; maksimum 40 000 znaków ze
  spacjami; język - polski).
 
  Oceny prac konkursowych dokona specjalna komisja powołana przez
  organizatora, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:
  1 000 zł - za zajęcie I miejsca
  750 zł - za zajęcie II miejsca
  500 zł - za zajęcie III miejsca
  100 zł - za opublikowanie tekstu w zbiorze „Bytomskie opowiadania".
 
  Prace należy dostarczyć w zaklejonej kopercie do 30 czerwca 2012 roku do
  Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7 (o dopuszczeniu prac do konkursu nie
  decyduje data stempla pocztowego). Do maszynopisu należy dołączyć drugą,
  zaklejoną kopertę zawierającą imię, nazwisko i adres zamieszkania
  uczestnika konkursu oraz kopię opowiadania na nośniku elektronicznym.
  Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na
  początku września 2012 roku w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.
 
  W konkursie mogą wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby, bez względu
  na miejsce zamieszkania. Przed przystąpieniem do pisania, koniecznie
  zapoznaj się z regulaminem.
 
 
  REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO
  „Bytomskie opowiadania”
 
  I. Cel konkursu
 
  Promocja Bytomia, tradycji i historii miasta oraz jego dziedzictwa   kulturowego wśród jego mieszkańców. Popularyzacja piśmiennictwa i   czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań i wyobraźni.
 
  II. Organizator
 
  Urząd Miejski w Bytomiu.
 
  III. Uczestnictwo i zasady konkursu
 
  1.   W konkursie mogą wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby, bez względu na miejsce zamieszkania.
  2.   Uczestnikami konkursu nie mogą być pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu
  i miejskich jednostek organizacyjnych oraz członkowie ich rodzin (w linii prostej i bocznej pokrewieństwa).
  3.   Uczestnicy konkursu przygotowują dowolne opowiadanie, którego:
  a)   akcja musi toczyć się w Bytomiu (współczesnym, dawnym lub w przyszłości),
  smiley   tekst nie był nigdzie wcześniej publikowany,
  c)   tekst nie może przekraczać 20 stron znormalizowanego maszynopisu   (czcionka Times New Roman – rozmiar: 12; maksimum 40 000 znaków ze   spacjami; język – polski).
  4.   Konkurs rozpoczyna się 4 kwietnia 2012 roku.
  5.   Termin składania i nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2012 roku.
  6.   Prace można dostarczyć osobiście (w kopercie) lub wysłać pocztą (o   przyjęciu prac do konkursu nie decyduje data stempla pocztowego) na   adres:
  Biuro Promocji Bytomia, Rynek 7, 41-902 Bytom
  Z dopiskiem: KONKURS LITERACKI „BYTOMSKIE OPOWIADANIA”
  7.   Do maszynopisu należy dołączyć drugą zaklejoną kopertę zawierającą następujące informacje:
  a)   imię i nazwisko Uczestnika konkursu, numer telefonu oraz adres zamieszkania,
  smiley     podpisane klauzule: „Zgadzam się na publikację i przetwarzanie moich   danych osobowych w celach związanych z konkursem literackim „Bytomskie   opowiadania”, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych” oraz   „Wyrażam zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie mojego wizerunku przez   Organizatora”,
  c)   kopię opowiadania na nośniku elektronicznym.
  8.   Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedno opowiadanie. Organizator konkursu nie dopuszcza współautorstwa.
  9.   Udział w konkursie jest bezpłatny.
 
  IV. Komisja Konkursowa i nagrody
 
  1.   Oceny prac konkursowych dokona specjalna komisja powołana przez Organizatora, według następujących kryteriów:
  –   twórczy charakter utworu,
  –   poprawność stylistyczna i językowa,
  –   oryginalność, pomysłowość ujęcia tematu,
  –   walory artystyczne i intelektualne,
  –   warsztat literacki,
  –   zgodność pracy z tematem,
  –   walory promocyjne.
  2.   Komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu opowiadania do 31 sierpnia 2012 roku.
  3.   Spośród zgłoszonych prac komisja wybierze laureata I, II i III   miejsca (Komisja nie musi przyznać wszystkich przewidzianych nagród).
  4.   Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na   początku września 2012 roku w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.
  5.   Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Bytomiu:
  1 000 zł – za zajęcie I miejsca
     750 zł – za zajęcie II miejsca
     500 zł – za zajęcie III miejsca
     100 zł za opublikowanie tekstu w zbiorze „Bytomskie opowiadania”
  (z wyłączeniem osób nagrodzonych za zajęcie miejsc: I, II i III).
  6.   Wybrane opowiadania zostaną opublikowane w książce, która zostanie wydana przez Urząd Miejski w Bytomiu.
  7.   Organizator zawrze odrębną umowę o nieodpłatne przeniesienie praw   autorskich majątkowych do zgłoszonych opowiadań z wybranymi przez siebie   Uczestnikami konkursu. Umowa przenosić będzie autorskie prawa majątkowe   wraz z wyłącznym prawem do zezwalania na wykonywanie praw zależnych do   dzieła na następujących polach eksploatacji:
  a)   publicznego prezentowania,
  smiley   wykorzystania na nośnikach komputerowych CD-ROM, DVD, itp.,
  c)   rozpowszechniania w sieciach informatycznych (w tym w Internecie),
  d)   wykorzystania w utworach audiowizualnych, multimedialnych,
  e)   wprowadzenia do pamięci komputera,
  f)   wprowadzenia do obrotu,
  g)   zwielokrotnienia technikami poligraficznymi, informatycznymi, fotograficznymi, cyfrowymi niezależnie od ilości egzemplarzy,
  h)   utrwalenia technikami poligraficznymi, informatycznymi, fotograficznymi, cyfrowymi.
  i)   wydania w wydawnictwach książkowych i innych wydawnictwach   drukowanych (np. albumy, katalogi, leksykony, kalendarze), wydawnictwach   multimedialnych, samodzielnie lub w wydaniach z utworami innych   podmiotów.
  Przeniesienie praw, o których mowa powyżej, nie będzie ograniczone ani   czasowo, ani terytorialnie, a prawa te mogą być przenoszone przez   Organizatora na inne podmioty bez żadnych ograniczeń. W umowie Uczestnik   konkursu upoważni Organizatora do wykonywania w jego imieniu autorskich   praw osobistych do opowiadania, w tym prawa do decydowania o pierwszym   udostępnieniu dzieła publiczności, prawa do nadzoru autorskiego i   integralności. Uczestnik konkursu zezwoli Organizatorowi na   rozporządzanie i korzystanie z opracowania utworu pierwotnego (prawo   zależne).
  8.   Autorzy opowiadań przystępujący do konkursu zobowiązują się wyrazić   zgodę na zawarcie umowy, o której stanowi punkt IV.7 Regulaminu na   prośbę Organizatora.
 
  V. Kontakt z Organizatorem
 
  Urząd Miejski w Bytomiu
  Wydział Promocji i Informacji
  Biuro Promocji Bytomia
  ul. Rynek 7
  41-902 Bytom
  Tel.: 32 386 36 69, 32 386 36 74
  E-mail: promo@um.bytom.pl
 
  VI. Postanowienia końcowe
  1.   Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  2.   W przypadku naruszenia przez Uczestnika postanowień niniejszego   regulaminu, Organizator dopuszcza możliwość jego wykluczenia z konkursu.
  3.   Niniejszy konkurs, którego warunki zostały określone przez   organizatora nie jest "grą losową", "loterią fantową", "zakładem   wzajemnym" ani "loterią promocyjną", których wynik zależy od przypadku   (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 29 lipca   1992 o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach (Dz.   U. Nr 1998 r. Nr 102 poz. 650).
  4.   Uczestnik zgłaszając opowiadanie do konkursu oświadcza, że napisał je   samodzielnie, posiada do niego wyłączne prawa autorskie i nie jest ono   obciążone żadnymi prawami ani roszczeniami osób trzecich.
  5.   Organizator nie ponosi odpowiedzialności za działalność osób   trzecich. Nie ponosi również odpowiedzialności w przypadku ewentualnych   roszczeń osób trzecich.
  6.   Organizator konkursu zastrzegają sobie prawo skrócenia lub   przedłużenia czasu trwania konkursu, zmiany nagród i terminów   rozstrzygnięcia konkursu, a nawet odwołania w przypadku zdarzeń losowych   lub działania siły wyższej, co zostanie ogłoszone na stronie   internetowej: www.bytom.pl
  7.   Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji danych personalnych oraz zdjęć uczestników konkursu.
  8.   Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie internetowej: www.bytom.pl

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 11, 2012, 12:04:33 pm »
REGULAMIN
  X  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
  im. Marii Komornickiej
  KOZIENICE 2012
 
  1.   Organizatorem konkursu jest Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka.
  2.   Zasięg: ogólnopolski.
  3.   Uczestnicy: uczniowie gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli.
  4.   Cel: propagowanie twórczości literackiej, promowanie młodych talentów, wymiana doświadczeń między uczestnikami.
  5.   Kategorie wiekowe:
  ­   młodzież (uczniowie gimnazjów i szkół średnich),
  ­   dorośli.
  6.   Kategorie konkursowe:
  ­   wiersz (tematyka dowolna),
  ­   proza (krótkie opowiadanie do 5 stron , format A4, wielkość czcionki 12), tematyka dowolna.
  7.   Do konkursu zgłaszane są 3 wiersze, jedno opowiadanie. Uczestnik może   zgłosić się do obydwu kategorii konkursowych. Nadsyłane prace   (maszynopis w 4 egzemplarzach) muszą być opatrzone godłem (jednowyrazowy   pseudonim artystyczny) oraz kategorią wiekową
   z dołączoną w zaklejonej oddzielnej kopercie (opatrzonej tym samym   godłem i kategorią wiekową) informacją zawierającą imię i nazwisko,   dokładny adres, telefon, e-mail, nazwę szkoły, ewentualnie nazwisko   opiekuna artystycznego. Prace należy przysyłać
  do 06 lipca 2012 r. włącznie na adres organizatora:
  Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka
  ul. Al. 1 Maja 8, 26-900 Kozienice
  z dopiskiem „Konkurs Literacki”
  (decyduje data stempla pocztowego).
  Nie należy przysyłać utworów wcześniej publikowanych i nagradzanych
  w innych konkursach. Prosimy dołączyć zgłaszane utwory w formie   elektronicznej – płyta CD. Nagrodzone prace będą opublikowane na stronie   internetowej Kozienickiego Domu Kultury, pod adresem:   www.dkkozienice.pl. Zgłoszenia nie zawierające nośników elektronicznych   nie będą publikowane. Prace niezgodne z regulaminem nie będą   przyjmowane. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem   zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz publikacje jego   utworów zgodnie z potrzebami organizacyjnymi konkursu.
  8.   Nagrody:
  ­   w kategorii młodzież nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce, dopuszcza się przyznanie trzech wyróżnień,
  ­   w kategorii dorośli nagrody finansowe za I miejsce 700 zł, II miejsce   500 zł, III miejsce 300 zł, dopuszcza się przyznanie trzech wyróżnień po   100 zł.
  9.   Jury powołuje organizator.
  10.   O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie i drogą elektroniczną.
  11.   Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury do 20 października 2012 r.
  12.   W tym roku zapraszamy laureatów po odbiór nagród i wyróżnień   osobiście dn.26 października na godz. 12.00 do Kozienickiego Domu   Kultury.
  W związku jubileuszem 10-lecia Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego   „Czytamy i piszemy” oraz dużym zainteresowaniem wśród adresatów,
   z zamiarem podniesienia rangi postanowiliśmy nadać konkursowi imię   Marii Komornickiej – poetki pochodzącej z naszego regionu, tworzącej w   okresie Modernizmu i Młodej Polski. Sądzimy, że postać oraz dorobek   literacki warte są przypomnienia i propagowania. Podczas uroczystości   rozstrzygnięcia konkursu odbędzie się prelekcja przybliżająca postać
   i twórczość poetki. Zaproszenie przyjęli krewni Marii Komornickiej –   spadkobiercy spuścizny literackiej. Obecność laureatów X Ogólnopolskiego   Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej podkreśli sens naszej   pracy
   w dziedzinie upowszechniania i promowania twórczości literackiej oraz jej twórców. Zapraszamy!
  13.   Szczegółowych informacji udzielają instruktorzy: Halina Koryńska i Barbara Mrozek-Olechno pod numerem tel. 48 611 07 50.
  14.   Sprawy nie ujęte regulaminem rozstrzyga organizator.

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 11, 2012, 12:10:53 pm »
 
XIV  OGÓLNOPOLSKI  I POLONIJNY
KONKURS  LITERACKI
im. LEOPOLDA  STAFFA
 
  •   Starachowickie    Centrum Kultury wStarachowicach
  •   Miejskie    Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej
  •   Miejskie    Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
   
 
zapraszają do udziału w XIV Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa
 
Leopold   Staff to poeta ściśle związany z regionem świętokrzyskim, również ze   Starachowicami. To właśnie w naszym mieście  znalazł schronienie i   przyjaźń w osobie ks. Antoniego Boratyńskiego, ówczesnego wikariusza   Parafii św. Trójcy w Wierzbniku, który w 1944 roku udzielił Staffowi i   jego żonie Helenie schronienia odstępując im na plebanii jeden z   pokojów. Przyjaźń ta była kontynuowana po wojnie w Skarżysku -   Kamiennej, gdzie ks. Boratyński objął probostwo. Ponadczasowe przesłania   literackie poety klasyka w literaturze polskiej, wymagają przypomnienia   jego postaci oraz twórczości. W pewnej mierze czyni  to nasz Konkurs,   poprzez nawiązanie do Leopolda Staffa jako Patrona. Życzymy radości z   twórczych zmagań oraz sukcesu każdemu z uczestników.
 
 
  •   Konkurs nie ogranicza tematu,    dotyczy   poezji i prozy ogólnie. Jednak mile widziany jest dołączony    do zestawu   wiersz, proza związane z postacią Leopolda Staffa  lub    Starachowicami.
 
 
  •   W Konkursie mogą wziąć    udział   autorzy zrzeszeni i nie zrzeszeni, debiutanci i twórcy                             z określonym dorobkiem artystycznym. WARUNKIEM    UDZIAŁU JEST   NADESŁANIE ZESTAWU PRAC /dotychczas nie    nagradzanych i niepublikowanych/ W JEDNEJ Z DWÓCH KATEGORII, w    3 egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego. / Dopuszczalne   są dwa zestawy, zaprezentowane pod tym samym    godłem/. Nadesłanie   większej ilości zestawów, pod różnymi    godłami, albo prac już   drukowanych lub nagradzanych w innych    konkursach, spowoduje   dyskwalifikację autora.
 
 
  •   Prace powinny być opatrzone    godłem.   Tym samym godłem powinna być opatrzona dodatkowa    koperta zawierająca   dane: imię i nazwisko autora, adres, telefon,    datę urodzenia, adres   e-mailowy, krótką informację o dorobku    artystycznym. Godła nie powinny   powtarzać się z konkursów    poprzednich,  powinny być zaszyfrowane słowem   /niedopuszczalne są    godła cyfrowe i rysunkowe/.
 
 
  •   Kategorie:
  POEZJA - zestaw 5 wierszy (w 3 egzemplarzach) - kategoria bez ograniczeń wiekowych.
PROZA -    jeden lub dwa utwory do 10 stron: opowiadanie, nowela, wspomnienie,   esej, reportaż, fragment dziennika, itp. (w 3 egzemplarzach) - kategoria   bez ograniczeń wiekowych.

 
  •   Organizatorzy przewidują nagrody      pieniężne na łączną kwotę 3 tys. złotych. O rozdziale nagród    zadecyduje   profesjonalne jury. Organizatorzy dopuszczają nagrody    dodatkowe   fundowane przez instytucje i osoby zewnętrzne oraz    atrakcyjne nagrody   rzeczowe.
 
 
  •   Nadesłanie prac oznacza zgodę    autora na nieodpłatne wykorzystanie tekstów w prasie i tomiku -    pokłosiu konkursu.
 
 
  •   Organizatorzy nie przewidują    prowadzenia   indywidualnej korespondencji, odsyłania prac,                        ani   powiadamiania wszystkich uczestników /oprócz    nagrodzonych i   wyróżnionych/.
 
 
  •   Prace należy nadsyłać do dnia 30 czerwca 2012    r. na adres:
  Starachowickie Centrum Kultury, ul. Radomska 21, 27 - 200 Starachowice
z dopiskiem KONKURS LITERACKI.

Uroczystość   finałowa przewidziana jest w listopadzie 2012 roku w Starachowicach   (podczas trwania Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury   Regionalnej). Szczegóły podsumowania -  tj. czas, miejsce, program,   lista laureatów - zostaną umieszczone na stronie Starachowickiego Centrum Kultury www.sck.org.pl[/u][/color]

Nagrody   zostaną wręczone tylko przy osobistym odbiorze, niestawienie się na   uroczystości finałowej równoznaczne będzie z przejściem nagrody do puli   nagród przyszłorocznego Konkursu Literackiego.

Dodatkowych informacji udzielają:
Aleksandra Sarzyńska - Starachowickie Centrum Kultury, tel. (41) 274 65 25 wew. 25, adres e - mail:    sarzynska.ola@wp.pl
oraz
 Bożena Piasta - Komisarz Konkursu, tel. 607 - 106 - 769 ;  adres e - mail: bpiasta@poczta.onet.pl

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 11, 2012, 12:13:43 pm »
undacja dla Somalii we współpracy ze Stowarzyszeniem LiteRacje im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz partnerem firmą Weltbild organizuje   ogólnopolski konkurs literacki na opowiadanie tematycznie związane z   Afryką, inspirowane słowami Grahama Greena. Przedstaw własną wizję   Afryki, kontynentu zamieszkiwanego przez jedną ósmą populacji świata!  Konkurs jest skierowany do osób   pełnoletnich, należących lub nienależących do profesjonalnych związków i   stowarzyszeń twórczych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest   nadesłanie pracy, która nie była dotąd publikowana oraz nagradzana na   innych konkursach.
Oceny nadesłanych prac dokona jury w składzie:
 
  • Abdulcadir Gabeire Farah (prezes Fundacji dla Somalii);
  • Konrad Piskała (dziennikarz i prozaik współpracujący z W. A. B.);
  • dr Iwona Rusek (prezes Stowarzyszenia LiteRacje, redaktor naczelna kwartalnika „LiteRacje”);
  • dr Dariusz Dziurzyński (pracownik Wydziału Polonistyki UW, redaktor „Zeszytów Poetyckich”).
  Organizatorzy przewidują przyznanie nagród i wyróżnień rzeczowych. Do   wygrania zestawy książek, publikacje wygranych prac na naszej stronie i   stronach partnerów.
Prace należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konkurs@fds.org.pl oraz drogą pocztową na adres fundacji: Filtrowa 71A/3, 02-055 Warszawa.
Szczegóły konkursu w załącznikach poniżej.
Prace konkursowe przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2012 r.
Zachęcamy gorąco do udziału w konkursie!
REGULAMIN KONKURSU
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
JAK NADSYŁAĆ PRACE

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 11, 2012, 12:20:42 pm »
Regulamin I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Fundację Gargano „Debiuty na Skróty”

1. Fundację Gargano „Debiuty na Skróty” ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Literacki.
2. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział twórcy, piszący w języku polskim, którzy ukończyli 18 lat.
3. Tematem konkursu są cechy: Męstwo, Sprawiedliwość, Umiarkowanie, Roztropność.
4. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:
- poezja- trzy wiersze,
- proza - opowiadanie do 12 000 znaków liczonych ze spacjami,
- komiks – scenariusz z rysunkami do 30 stron,
- literatura dziecięca - opowiadanie do 12 000 znaków liczonych ze spacjami.
5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie prac własnego autorstwa, o podanej powyżej tematyce (Męstwo, Sprawiedliwość, Umiarkowanie, Roztropność), w 3 egzemplarzach w formie wydruku na papierze w formacie A4 do dnia 20.07.2012 na adres:
Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury
04-984 Warszawa-Falenica
Ul. Olecka 30
Na kopercie z nadesłanymi na konkurs pracami należy umieścić dopisek:
"Konkurs Literacki Fundacji Gargano”.
6. Nadesłane na konkurs prace należy opatrzyć godłem (pseudonimem).
7. W osobnej, zaklejonej kopercie, opatrzonej tym samym godłem, należy umieścić nazwisko i imię autora, adres, numer telefonu kontaktowego, e-mail.
8. Nadesłane na konkurs prace nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
9. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów i zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych prac bez zgody autorów i bez honorarium.
10. Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie jury powołane przez Organizatora.
11. Przewiduje się następujące nagrody w każdej z kategorii: I miejsce – statuetka Michała Archanioła z Gargano, darmowy udział w warsztacie literackim prowadzonym przez Fundację, indywidualne konsultacje z profesjonalnym twórcą (Aniołem Literatury), dwa wyróżnienia – statuetka Michała Archanioła z Gargano oraz nagrody rzeczowe . Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.
12. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem w dniu 20.09.2012 r. Informacja o wynikach konkursu zamieszczona będzie również w portalu internetowym Fundacji Gargano. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w dniu 29.09. 2012 r. w Warszawie.
13. Decyzje podjęte przez Komisję Konkursową są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
14. Nieodebranie nagrody w terminie oznacza wygaśnięcie prawa do nagrody i powoduje wygaśnięcie wszelkich roszczeń z tego tytułu wobec organizatora.
Zgłaszając swój udział w Konkursie i biorąc w nim udział uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu Konkursu.
15. Organizator nie zwraca kosztów podróży laureatom konkursu i nie zapewnia noclegu.
16. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez organizatorów w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r.
Gorąco zapraszamy do udziału w naszym konkursie !!!

Offline Mara

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 11, 2012, 12:22:32 pm »
Regulamin konkursu fantastyczno-kryminalnego „Horyzonty Wyobraźni”  § 1. Postanowienia ogólne
 
  • Organizatorem    IV   Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Horyzonty Wyobraźni”    (zwanego   dalej KONKURSEM) jest dwumiesięcznik Qfant – zwany dalej    ORGANIZATOREM.
  • AUTOREM    nazywa się osobę lub grupę osób, która stworzyła lub    współtworzyła pracę konkursową.
  • Konkurs    rozpoczyna się 1 kwietnia 2012 r. i trwa do 31 lipca 2012 r.
  § 2. Warunki uczestnictwa w Konkursie
 
  • Uczestnikiem      Konkursu może być każda osoba fizyczna, która w podanym powyżej      terminie prześle tekst własnego autorstwa, spełniający warunki      Konkursu, za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie      Konkursu (www.horyzonty-wyobrazni.pl).
  • W    Konkursie może   wziąć udział każdy autor, niezależnie od    dotychczasowego dorobku   literackiego, publikacji prasowych i    książkowych, przynależności   do związków i stowarzyszeń czy    kraju zamieszkania.
  • W    Konkursie nie mogą brać udziału Organizatorzy oraz osoby z nimi    spokrewnione.
  • Dopuszczalny    format pliku z tekstem to: *.doc, *.docx, *.rtf.
  • Nadesłana    praca   nie może brać jednocześnie udziału w innych konkursach ani    być   wcześniej publikowana w mediach papierowych lub    elektronicznych,   a także na blogach, portalach i stronach    internetowych.
  • Autor    może   nadesłać do trzech prac, stanowiących od początku do końca    oryginalną   twórczość osoby biorącej udział w Konkursie; prace    nie mogą być   obciążone prawami ustanowionymi na rzecz osób    trzecich.
  • Naruszenie    przez   uczestnika Konkursu któregokolwiek z warunków uczestnictwa w    Konkursie   spowoduje dyskwalifikację pracy na każdym etapie    Konkursu i utratę   prawa do otrzymania nagrody. W przypadku    stwierdzenia naruszenia   zapisów niniejszego regulaminu po    zakończeniu Konkursu uczestnik   Konkursu będzie zobowiązany do    zwrotu otrzymanej nagrody.
  § 3. Cel Konkursu i tematyka prac
 
  • Celem    Konkursu   jest propagowanie literatury fantastycznej i kryminalnej    przez   nagradzanie jej autorów oraz promocję zwycięskich tekstów.
  • Temat    Konkursu został ustalony przez Organizatora i brzmi: Piórem    można wygrać wojnę„.
  • Tematyka    prac z gatunków szeroko pojętej fantastyki, horroru i kryminału    musi bezpośrednio nawiązywać do tematu Konkursu.
  § 4. Zasady Konkursu
1. Aby    wziąć   udział w Konkursie, należy do 31 lipca 2012 r. wypełnić    oraz wysłać   drogą elektroniczną formularz dostępny na stronie    Konkursu (www.horyzonty-wyobrazni.pl).
  2. Zgłoszenie    pracy powinno obejmować:
a) wypełniony    formularz zgłoszeniowy,
  b) załącznik    z pracą konkursową spełniającą następujące warunki:
 
  • format    *.doc, *.docx, *.rtf,
  • objętość    tekstu do 72 000 znaków (ok. 40 stron maszynopisu    znormalizowanego),
  • czcionka:    Arial, Times New Roman, Calibri, rozmiar 12.
  3.Praca    nie   powinna zawierać żadnych pozwalających na identyfikację    autora danych   w postaci nagłówka, stopki, danych autora w pliku    itp. Wymagane dane   osobowe należy umieścić tylko w formularzu    zgłoszeniowym.
  4.  Nadesłane    prace nie będą odsyłane do autorów.
  5.  Praca    konkursowa powinna być napisana w języku polskim z poszanowaniem    reguł języka.
§ 5. Kwalifikacja prac i nagrody
1. Kwalifikacja    prac konkursowych odbywa się w dwóch etapach:
 
  • Etap    I – kwalifikacja wstępna, prowadzona przez zespół recenzencki,
  • Etap    II – kwalifikacja finałowa, prowadzona przez Komisję Konkursową.
  2. Skład    osobowy zespołu recenzenckiego ustala Organizator.
  3. Kwalifikację    finałową prowadzi Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą:
 
  • Przewodniczący: Andrzej Pilipiuk
  • Członkowie: Jacek Skowroński,    Kazimierz Kyrcz Jr., Piotr Dresler, Magdalena Zimniak, Stefan Darda.
  4. Szczegółowy    terminarz dostępny jest na stronie Konkursu w zakładce „Terminarz”    (www.horyzonty-wyobrazni.pl/terminarz).
  5. Ogłoszenie    wyników   Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi nie później niż    miesiąc   po zakończeniu Etapu II na uroczystej Gali w miejscu    wyznaczonym przez   Organizatora. O miejscu i godzinie spotkania    finaliści zostaną   poinformowani drogą mailową.
  6. W    konkursie przewidziano następujące nagrody:
 
  • I    miejsce: pula nagród o wartości około 1500 zł
  • II    miejsce: pula nagród o wartości około 750 zł
  • III    miejsce: pula nagród o wartości około 500 zł
  • Nagroda    specjalna Piotra Dreslera
  • Nagroda    specjalna portalu WeryfikatoriuM
  • Pamiątkowe    statuetki dla podium
  • Czytnik Kindla od Organizatora
     
  7. Nagrody      przewidziane w ust. 6 zostaną przyznane w przypadku wyróżnienia      wystarczającej ilości tekstów o odpowiednim poziomie literackim.
  8. Organizator    nie   zapewnia pisemnych ani ustnych recenzji prac, które nie zostały      nagrodzone w Konkursie oraz nie podaje punktacji zdobytej przez    tekst   na żadnym z etapów Konkursu.
§ 6. Odbiór nagród
 
  • Warunkiem      otrzymania nagrody jest jej osobisty odbiór na Gali finałowej    przez   uczestnika Konkursu, którego praca została nagrodzona, bądź    osobę przez   niego upoważnioną.
  • W    przypadku   powstania obowiązku zapłaty podatku w związku z    otrzymaniem nagród   uczestnicy zobowiązani będą do jego pokrycia    we własnym zakresie, na co   przystępując do Konkursu    wyrażają zgodę.
  § 7. Postępowanie reklamacyjne
 
  • Decyzja    Jury   w zakresie rozstrzygnięcia Konkursu oraz przyznania nagród    jest   ostateczna i nie podlega odwołaniu ze strony Autorów.
  § 8. Polityka prywatności
 
  • Warunkiem    uczestnictwa w konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych.
  • Dane    osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i    nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
  • Wysłanie    pracy na Konkurs jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie    danych osobowych przez Organizatora.
  • Organizator    gwarantuje Autorowi możliwość wglądu w zgromadzone dane oraz ich    modyfikację.
  § 9. Postanowienia końcowe
 
  • Regulamin    niniejszego Konkursu dostępny jest na stronie internetowej Konkursu www.horyzonty-wyobrazni.pl.
  • Wszelkie    pytania dotyczące Konkursu należy kierować na adres konkurs@horyzonty-wyobrazni.com lub na oficjalne forum Konkursu www.qfant.pl/forum.
  • Przesłanie    prac na Konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków    uczestnictwa oraz postanowień niniejszego regulaminu.
  • Organizator      zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie Konkursu,      odstąpienia od organizowania Konkursu bez podania przyczyny, innego    niż   ujęty w regulaminie podziału nagród i nierozstrzygnięcia    Konkursu   w przypadku zbyt małej ilości nadesłanych prac.
  • W    sprawach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu kwestie    rozstrzyga Organizator.

 

anything