Autor Wątek: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne  (Przeczytany 356794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2004, 11:54:40 am »
Cytat: "Koniokrad"

Coś długo leczą tego kaca.


Też mi się tak wydaje. Zaczynam odnosić wrażenie, że konkurs literacki POLCON 2004 odszedł w niepamięć   :x

Offline mr.maras

Per aspera
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2004, 12:51:28 pm »
I rzeczywiście. Sam nie uczestniczyłem (czyżby tknięcie Anioła Stróża?) - ponad napinanie się z pisaniem krótkiego tekstu w ostatnich dniach przed terminem wysyłania prac przedłożyłem szacunek dla "pomysłu".

Ale na wyniki oczekiwałem z zainteresowaniem, chociażby ze względu na udział znajomych (w tym Mary). Tymczasem... Postawa organizatorów konkursu jest godna potępienia. To zwykłe chamstwo. Wiem jaki niepokój, męczarnie, przeżywa początkujący autor (artysta) w oczekiwaniu na wyniki podobnych konkursów. A olewanie jego pracy, uczuć i zaangażowania jest strasznym ....... .

Nie mam pojęcie czy zgodnie z obietnicami najlepsze prace konkursowe zostały umieszczone w informatorze, bo w POLCONIE nie uczestniczyłem i nie widziałem na oczy owej publikacji. Jak się okazuje podobnie jest z autorami konkursowych prac. Być może Ad Astra informowała wyłącznie zwycięzców, prywatnymi kanałami. Ale ogłoszenie wyników, jeśli nie w serwisach sieciowych to przynajmniej na stronie polconowej lub klubowej z szacunku dla grupy osób, które odpowiedziały na apel organizatorów zielonogórskiego Polconu (bo przecież mieliby niezłą kichę gdyby nikt nie odpowiedział) to absolutne minimum przyzwoitości.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2004, 06:29:06 pm »
Wysłałam maila do AdAdstry. Ciekawe, co mi odpiszą i czy w ogóle mi odpiszą?

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2004, 01:27:38 pm »
Zaczynam się zastanawiać nad formułą Centrum Informacyjnego.
Jak uważacie: czy pozostać przy ogłaszaniu informacji wyłącznie o konkursach związanych z fantastyką, czy też chcielibyście wiedzieć o różnych innych konkursach literackich?

Anonymous

  • Gość
Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2004, 01:38:58 pm »
Chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich (:

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2004, 12:17:12 pm »
OK. W takim razie będę umieszczać w tym temacie wszystkie konkursy, które wpadną mi w oko  :twisted:

Na przykład ten:

 "Wydawnictwo Świat Książki i Klub Świat Książki ogłaszają konkurs na powieść. Udział w nim może wziąć każdy, kto do 30 listopada 2004 roku nadeśle wcześniej niepublikowaną powieść własnego autorstwa. Prace oceni jury, w którego skład wchodzą prof. Andrzej Z. Makowiecki (przewodniczący jury), Jerzy Pilch, krytycy literaccy: prof. Leszek Szaruga, Przemysław Czapliński, Krzysztof Masłoń, oraz przedstawiciele wydawnictwa. Werdykt zostanie ogłoszony do 31 stycznia 2005. Patronat medialny nad konkursem objęła Rzeczpospolita.

Nagrodą główną będzie wydanie powieści przez organizatora w nakładzie nie mniejszym niż 3000 egzemplarzy w maju 2005 roku i dystrybucja powieści w ramach Klubu Świat Książki i na rynku księgarskim. Zwycięzca otrzyma nagrodę wysokości 25 tysięcy złotych.

"Objętość prac powinna wynosić od 180 do 330 stron znormalizowanego maszynopisu, czyli 1800 znaków na stronie łącznie ze spacjami" - wyjaśnia Paweł Szwed, wydawca literatury polskiej w Świecie Książki i członek jury.

Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny w siedzibie Świata Książki oraz pod internetowym adresem Klubu Świat Książki - www.swiatksiazki.pl.

Teksty należy nadsyłać w pliku Word wyłącznie na dyskietkach opatrzonych godłem (godło na dyskietce i na kopercie, która powinna zawierać imię i nazwisko autora tekstu, adres, telefon stacjonarny, telefon komórkowy, e-mail) na adres: Klub Świat Książki ul. Rosoła 10 02-786 Warszawa (z dopiskiem "Konkurs na Powieść")."

Offline Dragonseal

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 15, 2004, 10:58:22 am »
Cytat: "Mara"
Cytat: "Koniokrad"

Coś długo leczą tego kaca.


Też mi się tak wydaje. Zaczynam odnosić wrażenie, że konkurs literacki POLCON 2004 odszedł w niepamięć   :x


Tak to już jest z tymi konkursami. Na trzy, w których ostatnio próbowałem sił, wszystkie trzy zostały przez organizatorów zaniechane albo terminy przedłużono ad calendas graecas, co jest jeszcze gorsze niż wiadomość o odwołaniu, bo nie bardzo wiadomo, co wtedy z fantem zrobić (ja wycofuję wtedy teksty). Faktem jest, że dla młodego, mało znanego lub zupełnie nieznanego twórcy konkursy są jakąś szansą na zaistnienie. Dla bardziej znanych zresztą też, bo na polskim rynku wydawniczym tylko tuzowie tacy jak Sapkowski czy Ziemiański mogą się czuć w miarę bezpiecznie.
Można, oczywiście, pluć na niegodziwą niesolidność organizatorów, na olewanie twórcy, a czasem nawet praktyki wręcz oszukańcze (jak kradzież pomysłów - tak, tak! Zdarza się, i to wcale nie tak rzadko). Ale uczestniczyć jednak koniec końców warto. I trzeba. Bo może się udać. Czego wam i sobie szczerze życzę. Nie zrażajcie się.
Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych
Rafał Dębski

Offline Koniokrad

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 16, 2004, 10:15:27 am »
Dzieki za słowa pocieszenia. Ale i tak przykro być olanym. Tym bardziej, że po organizatorach Polconu można się chyba było spodziewać większej odpowiedzialności.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2004, 08:17:57 am »
Dla zainteresowanych konkursem literackim Ploconu - AdAdstra nadal milczy.  :x
Dragonseal - nawet nie ma jak tekstu wycofać, skoro maile trafiają w pustkę :bite:

Offline Dragonseal

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 21, 2004, 08:45:06 am »
Cytat: "Mara"
Dla zainteresowanych konkursem literackim Ploconu - AdAdstra nadal milczy.  :x
Dragonseal - nawet nie ma jak tekstu wycofać, skoro maile trafiają w pustkę :bite:


Napisz mail o wycofaniu tekstu i, na w razie czego, zachowaj w poczcie na potwierdzenie. Można też, co ja stosuję, równolegle wysłać papierowe pismo do organizatorów. Nigdy nie licz na odpowiedź. Gdyby była, to by znaczyło, że cię nie olewają. A gdyby nie olewali, na pewno byłaby jakaś informacja o wynikach albo przynajmniej odwołaniu konkursu. A skoro jej nie ma, to cię ole... kółeczko się zamyka. Możesz też bez obawy wysłać tekst na inny konkurs. Jeszcze się nie spotkałem z regulaminem, który by tego zabraniał. Głowa do góry.
Rafał Dębski

Offline mr.maras

Ad Astra nie odpowiada*
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 22, 2004, 01:04:01 pm »
Naprawdę żaden forumowicz nie był na POLCONIE w Zielonej Górze? Nikt nie widział informatora konwentowego (gdzie ukazać się miały wyróżnione prace) na oczy? A może któryś z forumowiczów mieszka w w grodzie Bachusa?

Ad Astra powinna się uczyć od GGFF i Drugiej Ery (poznański klub miał pewne opóźnienia z ogłoszeniem wyników, a dokładnej punktacji konkursowych prac, mimo obietnic, nie zamieścił na swojej stronie do dzisiaj, ale dla Ad Astry może być wzorem profesjonalizmu).
Jeśli AA kiedykolwiek zachce ogłosić jakiś konkurs "okołoliteracki", na tymże forum ostrzegać będę, że to niepoważni ludzie. Chyba, że doczekamy się jakichkolwiek wyjaśnień.

* Skojarzenia z beznadziejną powieścią "Adara nie odpowiada" są właściwe.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 07, 2004, 06:25:29 am »
Hej!

Znalazłam kolejny konkurs. Konkurs im. Andrzeja Adamusa

Wydawnictwo Dolnośląskie ogłosiło konkurs na polską powieść współczesną. Konkurs nosi imię Andrzeja Adamusa, wydawcy, współtwórcy i prezesa Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Konkursowe prace, powieści prezentujących wszelkie aspekty polskiej rzeczywistości po 1980 roku, należy nadsyłać na adres wydawnictwa do 31 lipca 2005 roku.

Prace oceniało będzie jury, w skład którego wchodzą znani pisarze i krytycy: Jacek Łukasiewicz, Karol Maliszewski, Krzysztof Masłoń, a organizatora reprezentuje Jan Stolarczyk. Honorowym członkiem jury jest Barbara Adamus.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czasie Wrocławskich Promocji Dobrych Książek w grudniu 2005 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 12 tys. złotych.

Wydawnictwo Dolnośląskie Sp. z o.o.
ul. Podwale 62
50-010 Wrocław

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 15, 2004, 06:41:29 pm »
To znowu ja. Mam kolejny konkurs. Troche mało czasu, ale...

Specjalizujące się w wydawaniu fantastyki wydawnictwo Fabryka Słów postanowiło odszukać tych, którzy piszą do szuflady i ogłosiło konkurs na opowiadanie fantastyczne o tematyce wojennej.

Wskazane jest, by akcja opowiadania rozgrywała się w latach 1938-48. Niespełnienie tego warunku nie dyskwalifikuje maszynopisu, ale może decydować o przyznaniu nagrody. W konkursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba fizyczna, która amatorsko zajmuje się pisaniem tekstów.

Konkurs trwać będzie do 30 listopada 2004 roku. Laureaci zostaną wyłonieni do dnia 31 grudnia 2004 roku. Nagrodą będzie zamieszczenie opowiadania w antologii Deszcze niespokojne, która będzie wydana przez Fabrykę Słów w 2005 roku.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres Organizatora (w 2 egzemplarzach) maszynopisu opowiadania, opatrzonego godłem lub pseudonimem, dotąd niepublikowanego. Dane personalne autora powinny zawierać jego imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu (jeśli posiada) i adres e-mail (jeśli posiada). Należy je umieścić w oddzielnej kopercie, oznaczonej tym samym godłem lub pseudonimem co maszynopis.

Maszynopis należy przesłać na adres:

Wydawnictwo Fabryka Słów
Mateusz Kurmanow
skrytka pocztowa nr 3
02-792 Warszawa,
z dopiskiem: "Konkurs – opowiadanie wojenne”

Jedna osoba może przysłać maksymalnie trzy maszynopisy.
Dodatkowych informacji szukajcie na stronie internetowej wydawnictwa.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 22, 2004, 07:11:36 pm »
Oto wielka nowina! Odezwał się głos zza grobu! Dostałam maila w sprawie konkursu Polcon 2004. Odebrawszy go zatkało mnie ze zdziwienia, bo na nic już nie liczyłam  :bite: Zgodnie z radą Rafała Dębskiego napisałam maila o wycofanie mojego opowiadania z konkursu i po tygodniu nadeszła odpowiedź - wytłumaczenie organizatora z tego skandalicznego zastoju. Myślę, że wiele osób chciałoby wiedzieć, jakie były tego przyczyny, więc pozwolę sobie przytoczyć ten list. Oto on:

"...serdecznie przepraszam za tak długie milczenie, ale nie dochodziły do mnie
żadne emaile.
Tymczasem sytuacja przedstawia się nastepująco:
- z przyczyn technicznych (upłynał juz czas wykupienia przez nas domeny
www.polcon.zgora.pl) nie możemy nic opublikować na stronie Polconu
- chcieliśmy wiec pewne informacje umiescić na stronie klubowej, ale
zarządca serwea zmieniał platformę PHP
 ten absurdalny zbieg okoliczności spowodował, że nie mogliśmy opublikowac
wyników konkursu, ogłoszonych podczas finału Polconu.
Wiem ze to nas nie usprawiedliwia w Pani oczach, ale proszę o wyrozumiałość.
Klub to stowarzyszenie dobrowolnie przynależnych osób, czasem trzech musi
rozwiazywac sprawy za 50-ciu.
Dlatego wiec w przyszłym tygodniu, juz na nowej platformie, wszelkie
informacje znajdą się na www.adastra.zgora.pl zaś na przełomie listopada i
grunia wyjdzie nume Apeirona z nagrodzonymi tekstami. Własnie rozpoczeliśmy
skład tego numeru oraz pozyskalismy pierwszych sponsorów.
Raz jeszcze serdecznie przepraszam w imieniu ZKF Ad Astra

Zarzad
Waldemarr Gruszczyński
prezes ZKF Ad Astra"

Wygląda na to, że wyniki faktycznie były ogłoszone na Polconie. Cieszy mnie też fakt, że mail z wyjaśnieniami w ogóle nadszedł  :twisted:
Pozdrawiam

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 22, 2004, 09:48:48 pm »
Pierdu pierdu, jakby naprawdę chcieli to znaleźliby sposób na poinformowanie uczestników, chociażby na stronie Gildii - czy to problem wrzucić wyniki konkursu w serwisie?
Plus, że się odezwali.
Spalić po przeczytaniu.