trawa

Autor Wątek: Gav i jego rozne koncepcje...  (Przeczytany 1299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wosho

Gav i jego rozne koncepcje...
« dnia: Marzec 09, 2004, 09:32:47 am »
hej:)
Wiele razy slyszalem o narzekaniu na Gava i booki wydane przez niego...Jako wielbiciel krasnoludow moge sie z tym zgodzic choc nie wiem co by dalo zrobienie tej ksiego przez kogo innnego:((
Dark Elfy rowniez mimo ze na papierze wygladaja super to w praktyce jest to armia ciezka do grania...
Ale ostatnimi czasy wpadla mi w raczki ksiazka Beastow i ku mojemu zaskoczeniu na poczatku widze Gav Thorpe.No prosze czyli jednak potrafi robic dobre ksiazki...Jakos nie widzialem zeby ktokolwiek (poza Jachem ktoremu nie podoba sie banner :D ) narzekal ze "fuczaki" sa slabe..
Czyzby wzrost formy u naszego miszcza :D

Offline crusader

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2004, 11:00:42 am »
Fuczate wydają się być lepiej zrobioną armią(pod względem siły i łatwości grania) od krasnychludków i mroczniastych. Po prostu wniosek jest jeden:
NIE WIERZE ZE GAV ROBIŁ TE KSIAZKE SAM!!!- proste :-)
Ale jedno trzeba przyznać, te trzy armie mają jedne z najfajniejszych klimatów.
Pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline Shinedredd

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2004, 11:00:43 am »
faktycznie jest to przyrost formy.
Ale póki co to i tak ma kiepską średnią.

Pomijając fakt, że psując 2 army booki zniechęcił mnóstwo ludzi do grania, co dla GW pwoinno być nie do przyjęcia.
Poza tym wina leży nie tylko po stronie Gava. Ktoś przecież przeczytał te książki zanim je wypuszczono do druku i nikt nie zareagował.
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Barbarossa

  • Gość
Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2004, 01:03:27 pm »
Po prostu wszystkie rulebooki powinien robić jeden autor - tak wszyscy mieliby podobne armie. A jak połowę armybooków robi Gav, który jest skąpcem jesli chodzi o specjalne umiejętności itp.; a połowę Alessio, który wydaje się nie móc przestać wymyślać nowych, specjalnych zasad które uczynią daną jednostkę jeszcze silniejszą, to mamy koszmarnie nierówności :(

Szczerze mówiąc bardziej podoba mi się koncepcja warhammera a'la Gav - bez najbardziej chamskich przegięć w rodzaju Steam Tanka - ale faktycznie, upośledza to niektóre armie.

Offline Finfarin

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2004, 04:31:29 pm »
Ostatnio za booki natomiast wziął się Reynolds - on z kolei jest bardzo nierówny, bo słabych lizakach robi bardzo mocną bretonię.

Propozycja-moze zmienię temat tak aby ożna tu było mówić o wszystkich autorach?
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Josef Knecht

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2004, 07:30:48 pm »
Cytuj
Propozycja-moze zmienię temat tak aby ożna tu było mówić o wszystkich autorach?


Mysle, ze autor nie mialby nic przeciwko.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline GoluS

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2004, 08:21:28 pm »
Cytat: "Finfarin"
Ostatnio za booki natomiast wziął się Reynolds - on z kolei jest bardzo nierówny, bo słabych lizakach robi bardzo mocną bretonię.

finfarin, chyba nie wiesz o czym mowisz... grales w ogole z nowymi lizakami albo nowa bretonnia?
alo

Offline Marios

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2004, 08:45:02 pm »
Barbarossa napisał:
Szczerze mówiąc bardziej podoba mi się koncepcja warhammera a'la Gav -

Ja na to:
mi też i to bardzo, ale gorzej to niestety wygląda jak się gra z koncepcjami Alessio
Koncepcja Gav'a obejmuje granie towarzyskie natomiast kodeksy robione przez Alessio uwzględniają granie turniejowe  :|
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Halfing@

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2004, 08:54:15 pm »
Cytat: "Marios"


Ja na to:
mi też i to bardzo, ale gorzej to niestety wygląda jak się gra z koncepcjami Alessio
Koncepcja Gav'a obejmuje granie towarzyskie natomiast kodeksy robione przez Alessio uwzględniają granie turniejowe  :|


A ja na to:

No właśnie też zauważyłem że tak jest natomiast koncepcje przedsawione prze Antka Renoldsa są conajmniej wypośrodkowane
Ale mi natomiast bardziej do gustu przypadły pomysły Alessio(a) ponieważ kodex do Vampów który napisał jest poprostu de beściakiem i to pod względem klimatu (czy też fluffu jak kto woli) czy też grwalnośći 8)
retka Bretka bretka

Offline krzywy

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2004, 09:36:38 pm »
co do gava i jego nowych pomysłów:

Warhammer Scenario Generator: Adding variety to your games of Warhammer - Gav Thorpe reveals his brand new scenario generator. This is a means by which Warhammer players can vary their battle types, and which introduces an element of strategic thinking to the game

wd 292

widać,że Gav to urodzony strateg ;)

btw. każda armia powinna mieć uniwersalny przelicznik 'przegiętości', który panowie z gw niestety muszą prędzej czy później ustalić - pozwalało by to na wprowadzenie bardzo wąskiego przedziału punktowego, w którym kodeks (lub raczej armia) powinien się zmieścić...

No ale to dużo statystycznej roboty i trochę to poroniony pomysł :P
rw,dw,da

Offline dzik1

Gav i jego rozne koncepcje...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2004, 10:01:17 pm »
chamskich przegięć w rodzaju Steam Tanka

j barbarossa przeciez nie jest zle w 5e dwa fruwaly po stole i jeszcze bylo miejsce na cannona, teraz jest jeden czolg :) z hellbym na pokladzie :) haha no dobra to jest chamskie przegiecie, ale czyz nie mile.... dla mnie bardziej chamski jest detachment i dlatego go nie uzywam. Ehh a przy okazji nie jest tragicznie :) nie ma outridersow, zamiast nich jest fussilade dla pistoleciarzy. Przegiety moze jest tez mortar z jego wzornikiem, no ale chyba mortar wiecej moze nic katapulta

Co jak co i tak uwazam ze dobry general poprowadzi armie skazana na porazke do zwyciestwa i dlatego zaczlaem dogs of war kompletowac :) hehehe no dobra zartuje oni tez potrafia byc przegieci :)

 

anything