trawa

Autor Wątek: LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004  (Przeczytany 3425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« dnia: Marzec 11, 2004, 08:03:03 am »
Chcialbym serdecznie wszystkich zaprosic na turniej Wladcy Pierscieni, ktory odbedzie sie na konwencie MISFIRE. Oto regulamin:

- Wystawiamy armie na 400 punktów, nie wolno wystawiać Saurona, Goldberry ani Toma Bombadila.
- Wystarczy jedna strona
- Nie więcej niż jedna trzecia modeli może byc wyposazona w broń strzelecką (throwing weapon nie jest traktowana jako strzelecka), w przypadku wystawiania większej ilości kawalerii Rohanu przyjmuje się, że łuki posiadają jedynie jeźdźcy trzymający je w rękach
- Scenariusze są tajne aż do rozpoczęcia turnieju (nie będą jakoś drastycznie wpływały na wynik bitwy)
- Zwycięzcą zostaje osoba, która po zakończeniu turnieju posiada największą ilość punktów zwycięstwa
- Punkty będą liczone w nastepujący sposób:
 
Totalne zwycięstwo

Za różnicę w stratach powyżej 250 punktów zwycięzca otrzymuje 6 Punkty Turniejowe, przegrany gracz 0


Częściowe zwycięstwo

Za znaczącą (101-250) przewagę nad wrogiem w momencie końca gry zwycięzca otrzymuje 4 Punkty Turniejowe, przegrany 1 honorowy Punkt Turniejowy


Remis

Różnica w zniszczonych jednostkach nie przekracza 100 punktów; każdy z graczy otrzymuje po 2 punkty Turniejowe.


Premia za Waleczność

Za złamanie (wybicie 50% modeli wroga), bez względu na wynik meczu +1 Punkt Turniejowy
 
Dodatkowe punkty przyznane będą
- 2 punkty za czytelną i pełną rozpiskę (zawiera ilość modeli, sprzęt, wartość punktową)
- 2 punkty za pomalowanie całej armii
- 1 punkt za staranne pomalowanie modeli (figurki mają zrobione podstawki, są ładnie wykończone i wycieniowane)
- 1 punkt za adekwatność - wszystkie figurki mają dokładnie ten sam ekwipunek, co w rozpisce (tyczy się to zbroi, tarczy, łuku itp.)
- 2 punkty za klimat - armia reprezentuje jedną z sił w Śródziemiu, a nie jest zbieraniną różnorakich modeli (jeżeli ktoś np. gra armią Rohanu, nie używa w niej modeli Gondorczyków czy elfich bohaterów)
 
Na zakończenie turnieju, każdy gracz może przyznać jednemu (i tylko jednemu) przeciwnikowi 1 punkt za wyjątkowo miłą i sympatyczną grę

Offline Lu-trz

LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2004, 02:15:04 pm »
Jankiel gratuluję fajnych jasnych zasad :).
Proponowałbym tylko uścislenie dotyczące armi klimatycznych :
1. Wprowadzić kilka takich armi (mordor, moria, isengard, gondor, rohan, lorien, wysokie elfy, krasnoludy) i stworzyć listy co może wchodzić w ich skład (np. zgodnie z książka tolkiena i podręcznikiem ROTK orki są na usługach zarówno mordoru jak i isengardu - pytanie czy jest to akceptowalne ?)
2. Co z Radagastem i drużyną pierścienia ? Których bohaterów można wprowadzać do której armi ?

uniknie sie w ten sposób wertowania wzelkich dzieł tolkiena celem uzasadnianai składu swojej armii i rozczarowania niektórych tym co zobaczą jako klimatyczne po przeciwnej stronie stołu (np. umarli + rangerzy, krasnoludy + radagast, lorien + elrond, berserkerzy + orki, gobliny + wargi)

warto by też podac wymiary stołów do gry :).
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Jankiel

  • Gość
LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2004, 04:48:24 pm »
Ocenianie bedzie bardzo uznaniowe - zaleznie od mojego odczucia :) .
Listy armii to pomysl raczej na przyszlosc, za jakies pol roku. Najpierw LotR powinien okrzepnac jako system turniejowy, zgromadzic jakas grupke graczy i wtedy mozna dalej kombinowac.
A stoly beda 48x48

Offline Gaweł

LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2004, 08:15:00 pm »
Moze nie uwierzycie ale akurat 20 marca ma urodziny moja babcia która mieszka w Opolu :) Na turnieju będę na 100%!! Dajcie jakiś dokładny adres i ile będzie wstęp kosztował :)
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline szymek4000

LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2004, 07:17:35 am »
Gaweł fajnie że masz babcie w opolu  :)  ja takiego szczęścia nie mam   :(
Byłem tam dniu klęski ludzi" Elrond

http://members.lycos.co.uk/dimithil/
Odzielne forum dla LOTRa

Offline CHam-solo

LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2004, 09:45:44 pm »
Szymek, nie mam babki w opolu a na turniej lorda przyjadę...  :wall:
url=http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=70877]klik[/url]

Jankiel

  • Gość
LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2004, 05:35:17 pm »
To już jutro, zapraszam wszystkich serdecznie!
Aktualny regulamin dostpny jest na stronie konwentu, polecam sprawdzi, czy armia speBnia wszystkie kryteria :)

Offline CHam-solo

LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2004, 02:39:12 pm »
Tak się odgrażli a nie przyjechali. :cry:
Na turnieju lorda były 4 osoby + sędzia. Porażka. :cry:
I przy okazji cały turniej nie był w opolu tylko w jakiejś wsi 14 kilosów od opola.  :x  
A na turnieju batla było mniej osób niż na turnieju batla w katowickim bardzie. A to miał być "master" :wall:
Panowie organizatorzy - "Misfire" to rzeczywiście niewypał.
url=http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=70877]klik[/url]

Offline Gaweł

LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2004, 06:40:30 pm »
Miałem zamiar przyjść, ale siedząc u babci pod rygorem nie miałem większych szans... Prywatka i wogóle  :x Figurki wziąłem i jedyne co mogłem zrobić to sobie je pooglądać...
Jankiel: Co zrobili z naszą wywieszką z ligi?? Właśnie dzisiaj dostałem smsa od kolesia z którym gram w lidze :D
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Jankiel

  • Gość
LotR na MISFIRE - Opole 20 III 2004
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2004, 07:04:43 am »
Próbujemy jeszcze raz. Ostatnio bitw rozegrala jedna para i to i tak tydzien po czasie...

Offline Lu-trz

Liga ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2004, 08:34:44 am »
Zrozumiałem że piszecie coś o lidze - możecie dać linka z opisem albo skrobnąc słówko ?
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

 

anything