trawa

Autor Wątek: Manifest nowego redaktora Gildii WFRP  (Przeczytany 7092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« dnia: Marzec 11, 2004, 06:06:43 pm »
Witam wszystkich miłośników WFRP. Chciałbym Was poinformować o tym, jak widzę przyszłość działu WFRP i co zamierzam tam zamieszczać. A Was chciałbym poprosić o opinię na ten temat i ewentualne życzenia, co do treści merytorycznej działu.

Na początku w kilku artykułach chcę wyrazić moją opinię, o niektórych materiałach będących obecnie na stronie WFRP. Chcę stworzyć dwa nowe poddziały: "Stary Świat" oraz "Z biblioteki MG". W pierwszym zamierzam zamieszczać przede wszystkim materiały opisujące świat, które MG może wdrożyć w swe przygody lub na ich podstawie napisać własne. Będą to np: opisy miast, zakonów rycerskich, tajemnych kultów, zamków, krasnoludzkich klanów itp. W drugim miałyby znajdować się opisy książek, które polecam MG i nie tylko! Nie będe tam przedstawiał ich fabuły, tylko pisał w czym mogą się przydać na sesji!

Chciałbym aby przeważały materiały, które będą opisywać Stary Świat, z punktu widzenia mieszkańców tego uniwersum, a nie mechaniczne opisy dla grających. Zamiast schematycznego opisu jakiegoś boga (tak jak w podręczniku), chciałbym aby zastąpiła to historia jakiegoś podróżnika o napotkanym kulcie. Dopiero na jej podstawie MG zrobiłby schematyczny i podręcznikowy opis. Mam nadzieję, iż wyraziłem się jasno.

Czekam na odpowiedzi oraz Wasze prace...
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2004, 10:35:12 am »
Witam.

Skoro nie ma żadnych głosów sprzeciwu, to odbieram to jako akceptację moich założeń. Z drugiej strony dziękuje za nieme poparcie.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Anonymous

  • Gość
Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2004, 11:03:08 pm »
...ciekawe tylko kto będzie pisał te prace...

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2004, 08:12:08 am »
Ave

Te prace będe pisał ja - wiedziałem, że bycie redaktorem, to nie jest sielanka :) Poza tym czekam na teksty od innych fanów WFRP. Teraz piszę tekst o klasztorze Białej Gołębicy. Za kilka dni będzie na stronie. To pierwszy tekst do działu "Stary Świat". Niedługo także premiera "Z biblioteki MG".

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline sarathor

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2004, 08:36:14 am »
Hmm zwolnij bo nie nadążam !: P To będzie na jakieś stronie czy jak ? Wydawane w formie gazetki ? Może ja też bym cuś cuś napisał :).
Kill them with swords and spears. Kill their warriors, their women  and their children. Kill their hounds and their livestick.
But above all, kill with the pleasure.

Offline Tadeus

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2004, 05:14:02 pm »
Ja to bym z checia poczytal o tym co dzieje sie wlasciwie za
Gorami Kranca Swiata - ino moze nie koniecznie w wersji z bitewniaka..
Mysle ze to bylby ciekawy tekst do pierwszego dzialu..

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2004, 09:34:24 pm »
Witam

Cytat: "sarathor"
Hmm zwolnij bo nie nadążam !: P To będzie na jakieś stronie czy jak ? Wydawane w formie gazetki ? Może ja też bym cuś cuś napisał :).


Materiały są w dziale Warhammera na Gildii. Jestem redaktorem tego działu: http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2004, 09:36:59 pm »
Witam

Cytat: "Tadeus"
Ja to bym z checia poczytal o tym co dzieje sie wlasciwie za Gorami Kranca Swiata - ino moze nie koniecznie w wersji z bitewniaka..
Mysle ze to bylby ciekawy tekst do pierwszego dzialu..


Postaram się napisać coś o tym. Sesja letnia się zaczyna, ale gdy już wszystkie egzaminy będe miał za sobą...

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Tadeus

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2004, 02:02:52 pm »
Moze sam cosik napisze po sesji, aktualnie na stronie jest raczej malo materialow.. czytania na jakas godzine.. trza by to bylo jakos porzadnie rozwinac zeby ludzie mieli po co tam zagladac :)  Ja na przyklad moge napisac od groma recenzji do dodatkow do WFRP..
Bo jesli faktycznie tylko jedna osoba bedzie to prowadzila to boje sie ze gildia WFRP niedlugo umrze.. a przeciez na forum jest tylu fanow tego wspanialego systemu..
Moze tez jakis kącik grajacych w WFRP PBEM/przez Chata/forum..
Moznaby wreszcie postarac sie tez stworzyc jakis w miare oficjalny kanal IRCowy WFRP bo z tego co wiem to takie cos od jakiegos czasu nie istnieje..

Ale ostrzegam do tej pory wszystkie takie projekty , w ktorych bralem udzial upadaly.. :twisted:

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2004, 04:13:43 pm »
Witam

Dział przejęłem w swoje ręce dopiero 1 marca tego roku. Ale staram się pisać tak dużo, jak pozwala mi na to czas. Materiałów i pomysłów nie brakuje, ale trzeba to jeszcze wklepać na kompa  :bored:

Fanów Warhammera jest dużo, to fakt. Lecz jak widać - aż tak bardzo się nie biorą za klawiaturę :P Materiałów jest dużo w sieci. Ale nie zamierzam robić tu zbiorowiska opisów bogów oraz jakiegoś bestariusza. Staram się umieszczać rzeczy na kształt almanachów dla MG i Graczy. Wszelkie informację staram się serwować w postaci opisu. Ale o tym pisałem już w pierwszym poście do tego tematu.

Co do grania przez sieci, to raczej jestem sceptykiem w tym temacie. Jeśli ktoś chce to organizować, to proszę bardzo. Co do sesji - to jestem tradycjonalistą. Ludzie się spotykają normalnie i grają.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2004, 07:32:47 pm »
Witam

Już niedługo otwarcie nowego działu Stary Świat :) Pierwszym tekstem będzie Klasztor Gołębiego Serca pod wezwaniem bogini leczenie i miłosierdzia.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Nowy poddział
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2004, 11:02:00 am »
Ave

W dziale Warhammera jest już zapowiadany wcześniej opis klasztoru. Tym samym rozpoczął swoją działalność nowy poddział, o którym pisałem tu w swoim pierwszym poscie, a mianowice Stary Świat. Zapraszam do lektury:
http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer/stary_swiat/klasztor_bialej_golebicy

W podobny sposób zamierzam prezentować Stary Świat i różnego jego miejsca, historie i tajemnice. Mają one na celu pobudzić MG i dać mu pomysły do stworzenia własnego scenariusza. Dlatego też nie podaje tu żadnych map, ani schematów.

Czekam na Wasze opinie i mam nadzieję, iż Klasztor Białej Gołębicy, jak i przyszłe tekty będą dla Was inspiracją do wspaniałych przygód i postaci.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2004, 10:49:22 pm »
Ave

Dział Stary Świat stale się powiękrza :) Zapraszam do lektury kolejnego materiału. Przed Wami faktoria Kaiserhammer:
http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer/stary_swiat/kaiserhammer

Poza tym przypominam o dziale Kufer Rozmaitości i w tym miejscu dziękuje osobom, które już przysłały materiały na kolejną porcje :cheers:

Dziękuje wogóle wszystkim osobom, które przesłały swoje prace i mniemam, że nadal będą to czynić. To dzięki Wam Gildia Warhammera doczekała się bezpośredniego skrótu na stronie głównej Nowej Gildii.

Zachęcam oczywiście wszystkich fanów WFRP do nadsyłania prac :) Czekam także na uwagi i sugestie.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Skaggir

Manifest nowego redaktora Gildii WFRP
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2005, 12:53:28 pm »
Nadesłałem własnie trochę poezyj w tematyce warhammerowskiej. Mam nadzieję, że coś takiego będzie także miało szansę zaistnieć. Chociaż z drugiej strony mam świadomość, że wiersze, czy pieśni rzadko pojawiają się na sesjach :( a szkoda. Jednak, jeśli pafnucy miałbyś ochotę zrobić z nich użytek lub interesowały by Cię następne to proszę pisz na maila/pw. Moje teksty czekają w twojej skrzynce odbiorczej :) Pozdrawiam.
drobnostek nie nalezy lekcewazyc, bo one sa podstawa doskonalosci... a doskonalosc to nie drobnostka.