Autor Wątek: HIROSHIMA 1945  (Przeczytany 44886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 09, 2004, 03:35:41 pm »
Japończycy potrafią zajebiście dbać o szczegóły, zwłaszcza techniczne i architektoniczne. Sprawdź sobie jak jest narysowane miasto w Akirze, zreszta nie tylko w tym komiksie. Co do postaci, czasem upraszczają i udziecinniają, ale 1. nie zawsze, 2. takie bardziej kreskówkowe postacie są bardziej wyraziste i człowiek bardziej się ponoć identyfikuje z mniej szczegółowo narysowaną postacią.

Tak czy owak, jak się zacznie czytac, przestajesz zwykle to zauważać.

N.N.

• Gość
HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2004, 05:47:07 pm »
Cytat: "Czarnooki"
Absolutnie nie powiedziałem czegoś takiego co sugerujesz.

Turucorp już Ci napisał to, co ja sam mógłbym w tym miejscu powiedzieć.

W mandze nie lubię kreski, jest dla mnie zbyt prosta, zbyt krągła i generalnie większość bohaterów przypomina mi dzieci. Janowi Matejce często zarzuca się to, że zbytnio dbał o szczegóły. A ja uwielbiam jego malarstwo i ciekaw jestem jakie komiksy wychodziłby spod Mistrza ręki.

Gdyby wszystkie komiksy w Japonii robił jeden człowiek, to może ten argument miałby sens. Ale tylko wtedy.
Widziałeś może mangę "Kozure Okami" (po angielsku "Lone Wolf and Cub") - polecam na początek przygody z komiksem japońskim (czyli z mangą). Jak zobaczysz rysunki, zrozumiesz, że manga to trochę więcej niż Ci się wydaje.

Offline pitupit

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2004, 05:57:07 pm »
wczrj zarekomdowałem hiroshime jakiemus brylarzowi  w gdynskim empiku....no i se kupił ją ....zaproponowałem coby tez kupił ją mi ale ne był juz taki hetny do tego....no to skonczylo sie na tym ze przeczytałem sobie koljne 15 str w salonie .... ale w pazdz kupie
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Czarnooki

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 10, 2004, 01:31:09 pm »
Cytat: "turucorp"

Absolutnie nie powiedziałem czegoś takiego co sugerujesz. Wskaż mi proszę, w którym miejscu mojej wypowiedzi widzisz, że piszę iż nie lubię mangi bo jest z Japonii?? Nigdzie czegoś takiego nie napisałem.

W mandze nie lubię kreski, jest dla mnie zbyt prosta, zbyt krągła i generalnie większość bohaterów przypomina mi dzieci.

specjalnie musialem rozbic na czesci, teraz jest szansa, ze zauwazysz, ze jednak napisales. :roll:
slowo "manga" jest japonskim odpowiednikiem slowa "komiks"
jesli piszesz, ze nie lubisz mangi, to jednoznacznie piszesz, ze nie lubisz komiksow japonskich, czyli wszystkich, ktore powstaly w Japonii.
gdybys napisal, ze nie lubisz komiksow stylizowanych na cos co powszechnie jest nazywane manga, to bylo by to do przyjecia.
a tak po prostu skreslasz komiksy ze wzgledu na kraj ich pochodzenia.
co ciekawe, jednoczesnie stwierdzasz, ze jestes laikiem, jesli chodzi o "mange".
to tak jabys napisal, ze nie lubisz kawioru chociaz go nigdy nie probowales.
troche to dziwne :bored:

Witam,
Dzięki za opinię i muszę napisać, że się z Tobą zgadzam. Wyszło tu jakim laikiem jestem... Nie miałem pojęcia, że "Manga"="Komiks" jeżeli chodzi o słowo. Myślałem, że to sztuka ogólnie. Mogę podpisać się pod Twoim stwierdzeniem, że nie lubię komiksów "stylizowanych" na mangę. Więc czekam aż odkryję mangę i zobaczymy co wtedy będzie.
A w kwestii mojego niedoświadczenia w kwestii mangi. Hmmm... No nie zgodzę się. Można spróbować kawioru i stwierdzić, że się go nie lubi. Ale kawioru tak jak mangi są zapewne różne rodzaje, a po spróbowaniu jednego jest się laikiem w danej kwestii. Ale jeżeli zrazisz się na początku nie masz ochoty poznać szerszego spektrum - do czego ja dążę w przypadku mangi. Gdybym spróbował wszystkich odmian kawioru w końcu trafiłbym na tą, która mi smakuje - i sądzę, że tak będzie w przypadku Mangi.
(A kawior bardzo lubię :) ).
Pozdrawiam.

Offline Czarnooki

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 10, 2004, 01:34:56 pm »
Cytat: "N.N."

Gdyby wszystkie komiksy w Japonii robił jeden człowiek, to może ten argument miałby sens. Ale tylko wtedy.
Widziałeś może mangę "Kozure Okami" (po angielsku "Lone Wolf and Cub") - polecam na początek przygody z komiksem japońskim (czyli z mangą). Jak zobaczysz rysunki, zrozumiesz, że manga to trochę więcej niż Ci się wydaje.

Witam,
Dziękuję za polecenie pozycji - jak tylko na nią trafię - zapoznam się z nią.
I o to mi właśnie chodziło - żebyście polecili mi coś co pokaże mi, że Manga to coś więcej niż mi się wydaje.
Dzięki wielkie!
Pozdrawiam.

Offline turucorp

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 10, 2004, 01:49:52 pm »
hmm...zastanowmy sie, zanim zakonczysz poszukiwania "Lone Wolfa" to w tzw. miedzyczasie; "Domu", "Gon", "Memories", "Sanctuary", "Uzumaki", "Gyo" itd.itp.
udanych poszukiwan "kawioru"

Offline syfon

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 10, 2004, 03:43:07 pm »
A z polskich dobrze zacząć Edenem albo Akira. Genialne komiksy i "dość amerykańskie"

"Uzumaki"

Uzumaki miażdzy. Horror najwyższej klasy. Od jego przeczytania znosze jajo jak tylko widze ślimaka. :) Domu też melasa, twórcy Akiry zresztą. Polecam także mangi GANTZ i Battle Royale, a jak komu przypadł do gustu Uzumaki to tego samego autora jest komiks "Tomie".
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

N.N.

• Gość
HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 10, 2004, 09:00:13 pm »
zanim zakonczysz poszukiwania "Lone Wolfa" ....

"Lone Wolf" ma tę przewagę, że w żadnym calu nie przypomina w warstwie graficznej tego, co zwykło się nazywać mangą. A jest nią przecież...

Offline Czarnooki

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 11, 2004, 06:05:21 pm »
Witam,
Kupiłem H.1945 :) Zabieram się do czytania - wrażenia później:)
Pozdrawiam.

Offline graves

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 12, 2004, 12:05:20 pm »
Cytat: "graves"
I drugie pytanie - w ilu tomach ten komiks zostanie wydany w Polsce??

w 3.

a jednak w dwóch (jak podaje Wrak) :roll:
kajam się -moja wina ;) miałem złe informacje.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Czarnooki

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 29, 2004, 12:36:28 pm »
Witam,
Kupiłem, przeczytałem i... Bardzo mi się podoba :)
Zabieram się za EDEN :)
Pozdrawiam.

Offline Dretwiak

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 01, 2005, 03:01:11 pm »
I drugie pytanie - w ilu tomach ten komiks zostanie wydany w Polsce??

w 3.

a jednak w dwóch (jak podaje Wrak) :roll:
kajam się -moja wina ;) miałem złe informacje.

A jednak będzie w co najmniej czterech! Jeee!
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Kokos22wdh

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 08, 2005, 07:32:45 am »
jak narazie przeczytałem H1945 tylko pierwszy tom ale jak narazie mi sie podoba niemoge się doczekać aż dorwe do rąk drugi.

Pozdrawiam wszystkich
Szczęście nie zależy od liczby przyjaciół, ale od ich właściwego doboru"
"Gdyby się było zawsze szczęśliwym, nie sprawiałoby to żadnej przyjemnosci"

Offline pitupit

• watchmen's time
HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 08, 2005, 10:56:18 am »
nie tobie jednemu w wejrowie H1945 sie podobalo.....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Kokos22wdh

HIROSHIMA 1945
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 14, 2005, 08:22:23 am »
wiem o tym i ciągle czekam aż pewna osoba mi pozyczy drugi tom :D
jestem bardzo ciekaw kiedy to bedzie  :D
Szczęście nie zależy od liczby przyjaciół, ale od ich właściwego doboru"
"Gdyby się było zawsze szczęśliwym, nie sprawiałoby to żadnej przyjemnosci"

anything