Autor Wątek: One Piece  (Przeczytany 14595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

One Piece
« dnia: Marzec 15, 2004, 07:27:51 pm »
Są tu jacyś fani tej serii? Widziałem kilkanaście odcinków i momentami można umrzeć ze śmiechu... zdębiałem jak zobaczyłem, że odcinków jest ponad 190 !

Offline lucass

One Piece
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2004, 01:15:12 pm »
Dawno mnie tu nie było, ale takie pytanie nie moze pozostać bez odpowiedzi. One Piece rządzi!

Stan na dzień dzisiejszy:
- Kaizoku-Fansubs (www.kaizoku-fansubs.com / #kaizoku-fansubs@irc.rizon.com)
  odcinków serii TV: 86
  filmów: 2
  odcinków specjalnych: 1
- [P-X] (trzeba szukać torrentów)
  3 film kinowy (jeszcze go nie widziałem)
  'futbolowy' odcinek specjalny

Nie polecam sciągania odcinków ponizej 150 megabajtów, przeważnie są to ripy z chińskich dvd, których angielskie tłumaczenie jest... mało angielskie a imiona bohaterów straszliwie poprzekręcane (Sanji = Sunkist o_O)
url=http://www.seelecouncil.com/msi][/url]
NOWY TELEDYSK!!
moja lista AMV

Offline Kormak

One Piece
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2004, 09:16:50 am »
A czy w najnowszych odcinkach Luffy i spolka dotarli juz przynajmniej na miejsce? Czy jak to maja w zwyczaju na kazdym postoju niemilosiernie marudza i walcza przez gazylion odcinkow z nowym przeciwnikiem? :D

Offline RainMan

One Piece
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2004, 11:30:02 pm »
masz racje, na pokonanie jednej bandy potrzebują ponad 6 odcinków...
ja zaczołem to ściągać/oglądać 5 dni temu i jestem dopiero na 40 odcinku... a końca nie widze





(BIT TORRENT RULE)
G 5088897 - zwykle ukryty

Offline Kormak

One Piece
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2004, 09:23:02 am »
Ja już obejrzałem 95 :D  Pojawił się nowy członek załogi! I mimo zbliżania się do setki seria nie traci zupełnie nic na uroku.

Offline Puchiko0007

Re: One Piece
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2004, 06:44:05 pm »
Cytat: "Kormak"
zdębiałem jak zobaczyłem, że odcinków jest ponad 190 !

a DB jest ponad 500 i nikt nie narzeka :D
One Piece jest świetne :D Super oglada sie w wiekszym gronie :) i jest swietnym poprawiaczem humorku  8)

Offline soldier

One Piece
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2004, 08:54:37 am »
Luffy Rulezzzzz

Jaki odcinek wam się podobał ?najbardziej jest z czego wybierać...
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Kormak

One Piece
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2004, 10:55:58 pm »
Jeden z lepszych jak Zoro przypomina sobie dzieciństwo, ucząć się walki mieczem bierze całe naręcze.
Albo kiedy są w brzuchu wieloryba.
Albo kiedy Zoro przecina mieczem kozę z nosa...
Albo kiedy do załogi dołącza renifer (7 TRANSFORMACJI!)


trudno wybrać....


a widzieliscie filmy kinowe?

Offline soldier

One Piece
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2004, 11:44:06 pm »
Kinówek niestety niewidziałem,ale chyba jest ich 3 ?
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline lucass

One Piece
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2004, 09:00:01 am »
Kinówek jest w tej chwili już 5, Kaizoku Fansubs wydało 1 i 2, w przyszłym tygodniu powinna się ukazać 3 (bo została wyemitowana po 102 odcinku serii, a właśnie w tej fazie jest tłumaczenie). 3 i 4 przetłumaczyło PX, ale niestety nie ma ich już na trackerze bo zostały licencjonowane. Pozostaje eMule. Jeśli chodzi o poziom to jest przyzwoity. Kinówki nie wnoszą nic do serii, ale ogląda się je z przyjemnością.
A w serii nareszcie skończyły się fillery i zaczyna właściwa akcja na podstawie mangi.
url=http://www.seelecouncil.com/msi][/url]
NOWY TELEDYSK!!
moja lista AMV

Offline Puchiko0007

One Piece
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2004, 08:08:49 pm »
widzialam odc. do 70 i to tylko raz kazdy, wiec trudno mi powiedziec ktory jest najfajniejszy :) podobaly mi sie wszystkie te ktore nie byly zrobione w mysl "lania wody" :)

Offline Lina

One Piece
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2004, 08:16:48 am »
skany mang to zadne piractwo

Offline graves

One Piece
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2004, 09:13:14 am »
Cytat: "Lina"
One Piece rządzi.
Podam wam kilka stron z których można dostać skany mangi ( po angielsku )
- http://www.arlongpark.com/index2.php ( tu tylko różne infa )
- http://www.gumgum.org/main.html

u, nie ładnie. Taka młoda i już kradnie  :wall:

a poważnie, nie wiesz aniołku, że na forumnie wolno zamieszczać linków do stron ze skanami, bo ściąganie skanów -jest piractwem, a umieszczanie do nich linków to namawianie do piractwa. W zaciszu domowym możesz sobie to czytać, ale namawianie innych, to już inna inszość ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Shin Ryu

One Piece
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2007, 11:26:40 pm »
To ja z grubej rury przyfasole :D

Już na samym początku wspomnę że dla mnie, jest to NAJLEPSZA manga pod słońcem, którą miałem kiedykolwiek przyjemność przeczytać :D. Komiks ten po prostu powala ilością i "jakością" postaci, humorem, zdolnościami bohaterów oraz miejscówkami które odwiedza ekipa Luffy'ego "Słomianego Kapelusza". Kreska autora (Wielki Mistrz Eichiro Oda - dzięki Ci za tą historię :!: :D) na początku troszkę zniechęca (taka infantylna jakaś) ale z czasem się zmienia, staje się "zjadliwa". Po kilkunastu tomach grafika się zmienia na dobre i po prostu już inaczej sobie nie wyobrażasz by mogła by być inna :).
Tytułowe 'One Piece' to nazwa skarbu pirackiego, który to zdobył i ukrył gdzieś największy pirat wszechczasów: Gold D. Roger - Król Piratów.
Akcja mangi dzieje się na ziemi pokrytej w wiekszości wodą. Równik to tzw Grand Line – tworzy go wielka liczba wysp i wysepek. Bez specjalnego kompasu nie sposób się tam przemieszczać, gdyż wiry i wiatry na GL są nieprzewidywalne. Ziemię przecina pas lądu o nazwie Red Line. Ziemią ‘rządzi’ Światowy Rząd któremu podlega ‘morska policja – wojsko’ Marines. Marines strzegą prawa oraz ‘polują’ na piratów.
Piracką bandę Luffiego tworzą:
Ronoroa Zoro (Mr. Bushido) – Zielonowłosy koleś, który włada 3 katanami. Dwie trzyma w rękach trzecią w ustach. Jego techniki są zabójcze i widowiskowe zarazem. Zoro jest bardzo silny (ręce) i lubić sobie wypić. Kiedyś był Łowcą Piratów, teraz sam jest piratem. Jego celem jest zostanie najlepszym szermierzem na świecie
Nami – Ta rudowłosa dziewczyna jest nawigatorem i kartografem. Ponad wszystko na świecie kocha klejnoty i pieniądze Beli (taka waluta). Nami używa ‘sepecjalnego pogodowego kija’ a jej życiowym celem jest zrobienie mapy świata.
Usopp (Sogeking) jest snajperem i ‘naprawiaczem’ statuku ekipy. Używa procy i róznego rodzaju pocisków m.in. zgniłych jaj i palących pocisków. Jego cechą charakterystyczną jest długi nos (jak u Pinokia) oraz to że wciska ludziom kity (jest strasznym kłamczuchem).
Sanji – ten blond włosy kuk ponad wszystko kocha kobiety. W ustach prawie cały czas trzyma papierosa, a jego bronią są jego nogi, którymi to po prostu masakruje wrogów. Celem kucharza jest odnalezienie oceanu 'AllBlue' gdzie żyją ryby i stwory z wszystkich mórz i oceanów.
Chopper – Chciałeś wiedzieć jak wygląda krzyżówka człowieka i renifera (z niebieskim noskiem)? Możesz się tego dowiedzieć zerkając na obrazek ponizej. Chopper jest doktorem i zanim nim został, zjadł Diabelski Owoc dzięki któremu zyskał zdolność mowy i przybierania humnoidalnych kształtów. Chopper jest bardzo miły i opiekuńczy, ale przede wszystkim jest bardzo naiwny (łyka kity Usoppa) i poprostu przezabawny (moja druga ulubiona postać zaraz za kapitanem Luffym :D )
Nico Robin - ta wysoka, czarnowłosa i pełna gracji kobieta jest archeologiem. Jest dość skryta i tajemnicza, ale ma w sobie to "coś". Robin zjadła Diabelski Owoc i ma zdolność "wystawiania" dłoni z dłoni, lub dłoni z ciała. Jej popisowy numer to "lina z dłoni" lub wyrośnięcie dłoni z wroga, które to dłonie łąpią usta, nogi i kark (trach! wróg unieruchomiony).
Na koniec zostawiłem kapitana Monkey'a D. Luffy. Luffy to wieczny optymista, jest trochę "gupi" i uwielbia jeść oraz walczyć. Luffy także zjadł Diabelski Owoc, a jego mocą jest to że jego ciało jest z gumy. Ludzie, co Luffy wyprawia ze swoim ciałem to jest po prostu masakra :!:, gościu powymyślał takie techniki walki że bania mała :D, a jak pierze Marines i innych Bossów to jest po prostu poezja :!: A propo Bossów. Autor powymyślał taką plejadę przeciwników że każda walka z nimi jest inna, unikalna i ma zaskakujące zakończenie. Do głównych wrogów Słomianego Kapelusza należy klaun Buggy, rybolud Arlong, Mr. Crocodile i kilku innych ciekawych (i oryginalnych) łotrów. Dodam tylko że każdy Boss ma jeszcze swoich przydupasów i jak to wszystko się spotyka naprzeciw siebie to jest taka młócka że brak słów :!: :D Dragon Ball i Naruto się chowaja po prostu ;). Luffy ma trzy cele w życiu - ma zamiar zebrać piracką ekipę (muzykanta przede wszystkim :D), zdobyć skarb One Piece oraz rzecz jasna najważniejsze - zostać Królem Piratów.
Czym jest Diabelski Owoc ? To taki owoc który po zjedzeniu daje nadludzkie możliwości. Są 3 rodzaje tych owoców: jedne daja właścicielowi moce elementalne (ogień, lód), drugie zmieniają ciało właściciela lub dają mu dodatkowe moce, trzecie pozwala człowiekowi przemienić się w zwierze, zwierzęciu w inne zwierze lub pół człowieka, pół zwierze (dzięki Vivi ;) ). Zjadacz Diabelskiego Owocu ma jednak pecha - traci zdolność pływania i staje sie ciężki jak metalowa bela (idzie na dno po prostu :P).
Każda postać z ekipy Słomianego Kapelusza ma swoją własną tragiczną przeszłość, dzięki której bliżej poznajemy naszych bohaterów oraz cele ku którym dążą.
Jeśli szukasz komiksu pełnego akcji, przygody, walk na broń i na pięści, emocjonującego i wzruszającego (OP to pierwsza manga przy której popłynęły mi łzy... ;) ze wzruszenia ofkoz) to jest to manga właśnie dla Ciebie.
Dodam jeszcze że OP jest w Japonii szalenie popularny (jeden z tomów sprzedał sie w kilkumilionowym nakładzie). Aktualnie manga przebiła 'ilościowo' Dragon Balla - OP ma już 45 tomów (według mnie to dopiero połowa opowieści czyli jak dobrze pójdzie to może i 90 tomów będzie :D ) a DB miał 'tylko' 42.
Moja ocena nie może być inna - "tylko" 10 na 10.
Shin Ryu poleca jak nie wiem co :!: :!: :!:

Od lewej: Nico Robin, Sogeking (Usopp), Ronoroa Zoro, Monkey D. Luffy, Sanji, Chopper, Nami, Franky
img]http://i104.photobucket.com/albums/m184/Shin_Ryu_PL/Forum/w1.jpg[/img]


Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
One Piece
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2007, 11:31:29 pm »
matko, ale gruba rura...

ja One Piece oglądnęłam jedynie na niemieckim parę razy i przyznam, zarykiwałam się z bratem ze śmiechu. Jednak jakos mnie nie ciągnie - kreska faktycznie odrzuca. jakoś kiedyś może... ale razczej manga niż animiec. Tegu typu historie wolę w formie karteczek, bo zdecydowanie szybciej czytam niż oglądam :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything