Autor Wątek: ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - PRZECZYTAJ  (Przeczytany 6508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cujo

ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - PRZECZYTAJ
« dnia: Grudzień 10, 2002, 04:21:30 pm »
Sporo ludzi na naszym forum zaczyna narzekac na niepotrzebne, nie zwiazane z tematem klotnie. Dyskusje gasna, ludziom sie nie chce pisac, sytuacja staje sie coraz gorsza.

Normalne, ze na forum klotni uniknac sie nie da. Zawsze beda sprzeczne opinie i scysje przy okazji ich roztrzasania.

Mozna, natomiast, klotnie ograniczyc. Ich lwia czesc rodzi sie poprzez odbieganie od tematu - nie zawsze od poczatku, ale z biegiem "dyskusji" temat tejze nic nie ma wspolnego z topiciem. To powoduje nie tylko zasmiecanie, pogorszanie sie atmosfery, ale co najwazniejsze - wymieranie danego tematu, gdzie nikomu sie nie chce pisac "bo dwoch kolesi toczy niekonczaca sie klotnie".

Oglaszam, ze bede kasowal ewidentnie off-topicowe posty. O co bym prosil takze pozostala dwojke moderatorow - Piotra i Jacka.

Oczywiscie sa wyjatkowe sytuacje, gdzie post off-topicowy nie powinien byc kasowany. Na przyklad lekkie, jednorazowe dygresje i zaznaczenie, ze jest to "off-topic". Wiem o tym i postaram sie podejsc do tego z rozsadkiem. Tym samym - jezeli ktos uzna, ze jego post zostal wykasowany niesprawiedliwie - pretensje  prosze kierowac na moj mail - cujo@cyber.pl
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Re: OGŁOSZENIE (w kwestii off-topców)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2002, 10:36:07 pm »
Cytat: "Cujo"
Oglaszam, ze bede kasowal ewidentnie off-topicowe posty. O co bym prosil takze pozostala dwojke moderatorow - Piotra i Jacka.

Oczywiscie sa wyjatkowe sytuacje, gdzie post off-topicowy nie powinien byc kasowany. Na przyklad lekkie, jednorazowe dygresje i zaznaczenie, ze jest to "off-topic". Wiem o tym i postaram sie podejsc do tego z rozsadkiem. Tym samym - jezeli ktos uzna, ze jego post zostal wykasowany niesprawiedliwie - pretensje  prosze kierowac na moj mail - cujo@cyber.pl


Oczywiście i ja, jako odpowiedzialny za dobro nas wszystkich, będę podobnie postępował jak powyżej wzmiankowany Cujo. Ostatnimi czasy obowiązki zewnętrzne nie pozwalały na tak częste wizyty i "kontrole" na forum ale teraz postarm się zwrócić na to szczególną uwagę. Tym bardziej, że bardzo zaniepokoiły mnie głosy niektórych z forumowiczów o gęstej, męczącej atmosferze.

Pozdrawiam
CD Jack
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline pookie

ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - PRZECZYTAJ
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2003, 08:29:08 pm »
I jeszcze ja krótko o off-topicu. Nie będę usuwał krótkich dygresji, które mają sens. Sam często łapię się na OT i byłoby hipokryzją, gdybym gnębił wszystkie jego przejawy. Jednakże wypowiedzi obraźliwe, pozbawione "jakiejkolwiek myśli przewodniej" będą kasowane. Aha, jeżeli zdarzy mi się otworzyć nowy temat i przenieść do niego część postów z innego topicu, będę informował o tym fakcie "autora" tak powstałego tematu przez pw. Ufff...
 for Pookie

Offline pookie

ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - PRZECZYTAJ
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2003, 04:20:03 pm »
Kilka zasad :

1. Off topic - Staramy się pisać na temat, nie zaśmiecać forum ircowymi pogawędkami i bezowocnymi dyskusjami. Nie spieramy się tylko po to, żeby udowodnić wszystkim dookoła, jacy to jesteśmy niesamowicie błyskotliwi. Piszemy wtedy, kiedy faktycznie mamy coś do dodania. Posty w stylu "Transmet rulez !!!!", "Hell Yeah" itp. będą usuwane.

2. Tematy -  Nie otwieramy nowego tematu bez upewnienia się, czy takowy, bądź bardzo podobny już nie funkcjonuje. Jeżeli chcesz założyć nowy wątek, najpierw sprawdź przy pomocy opcji "Szukaj", czy nie zdublujesz już istniejącego topicu.

3. Nikt nie ma monopolu na prawdę. Tym bardziej ja, czy Cujo. Jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia, piszcie w "Uwagach". Uprzedzam jednak, że nasza cierpliwość ma swoje granice. Prowadzenie absurdalnych dyskusji i udowadnianie za wszelką cenę moderowi, że nie ma racji potrafi zmęczyć. My to robimy dla Was, nie dla siebie. Staramy się być elastyczni, dbając jednocześnie o porządek. A nie jest to takie łatwe.

Dziękuję za uwagę.
 for Pookie

Offline wilk

ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - PRZECZYTAJ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2004, 07:31:53 pm »
I jeszcze pare slow ode mnie.

Na nieszczescie dla niektorych zamierzam powrocic do czasow moderatury Cujo. Kto pamieta ten wie o co chodzi. Kto nie pamieta - dwie podstawowe zasady, ktorymi bede sie staral bezwzglednie kierowac:

1. Forum to nie SPAM. Tak jak napisal pookie, rozsadny off topic jest dopuszczalny ale dywagacje nie zwiazane z tematyka komiksowa, lub tylko pozornie z nia zwiazane, beda usuwane bez ostrzezenia. Takie rozmowy prosze kierowac na komunikatory typu gg.

2. Nie dublujemy tematow juz istniejacych. Takie tematy beda usuwane, tylko wyjatkowo blokowane.

Wszelkie uwagi prosze kierowac na moje gg, priv lub odpowiedni temat na forum.