Autor Wątek: Kot Rabina  (Przeczytany 111666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 13, 2014, 09:27:30 pm »
W Kocie Rabina Sfar ma genialne wyczucie. Świetne, inteligentne poczucie humoru, bardzo dobrze grające z rysunkami. Odnoszę wrażenie, że nic tam nie jest przypadkowe. Mam pierwsze wydanie i dopóki się nie przyjrzałem, trochę narzekałem, że druga okładka jest lepsza. Tylko na miniaturach nie widać dokładnie, że w tle mamy piękną panoramę nocą. To tak jak cały komiks, na pierwszy rzut oka prostota, ale jak się w niego zagłębić, całość ma kilka planów. Powtarzam jeszcze raz - Kot Rabina to świetny komiks.

Offline Itachi

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 07, 2014, 04:29:42 pm »
Patrząc po dostępności, to chyba drugie wydanie Kota powolutku ponownie staje się niedostępne. Oczywiście kupić jeszcze można, ale w większości sklepów już nie.

Offline Thiago

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 09, 2014, 12:36:27 am »
Zrobisz duży błąd, bo Klezmerzy są super.


Pełna zgoda Klezmerzy są genialni. Może by ktoś zabrał ten komiks niemrawej Kulturze i wydał w integralu?   

Offline Death

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 09, 2014, 01:02:58 pm »
Pełna zgoda Klezmerzy są genialni. Może by ktoś zabrał ten komiks niemrawej Kulturze i wydał w integralu?
No niestety, ale niemrawi to są czytelnicy, bo to jeden z najgorzej sprzedających się komiksów w historii Kultury Gniewu. A że jest też jednym z absolutnie najlepszych, to sprawa jest tak tajemnicza, iż tylko Sherlock Holmes na spółę z Herkulesem Poirotem daliby radę ją rozwiązać.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 09, 2014, 02:20:33 pm »

No niestety, ale niemrawi to są czytelnicy, bo to jeden z najgorzej sprzedających się komiksów w historii Kultury Gniewu. A że jest też jednym z absolutnie najlepszych, to sprawa jest tak tajemnicza, iż tylko Sherlock Holmes na spółę z Herkulesem Poirotem daliby radę ją rozwiązać.

Powody są analogiczne do tych, leżących u podłoża słabej sprzedaży "Nokturno" z Taurusa.

Sincerely Yours,
Sh. H.

- Pure genius!!!
- Elementary, my dear Watson.

Offline maximumcarnage

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 09, 2014, 04:46:23 pm »
Patrząc po dostępności, to chyba drugie wydanie Kota powolutku ponownie staje się niedostępne. Oczywiście kupić jeszcze można, ale w większości sklepów już nie.

Nie ma strachu. Będzie nowe wydanie w przyszłym roku.

Offline Komediant

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 09, 2014, 07:34:36 pm »
Klezmerzy nie tylko u nas się nie przyjęli, w Stanach też stanęło na 1 tomie, a we Francji ma sie ukazać (albo właśnie sie ukazał, nie chce mi sie sprawdzać) piąty tom, który kończy serię. Sfar wspominał że sprzedało się kilkadziesiąt tys egzemplarzy, przy ok. milionie Kota Rabina to jednak marnie i zamyka serią głównie z powodu małej popularności, dodatkowo tomy 3 i 4 zostały chłodno przyjęte przez czytelników.

Offline Death

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 09, 2014, 07:37:37 pm »
Klezmerzy nie tylko u nas się nie przyjęli, w Stanach też stanęło na 1 tomie
No popatrz, mamy coś wspólnego z USA. Majtki na spodnie co tydzień w kioskach za 4 dychy, a Klezmerzy ni chu chu.

Offline Itachi

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:48:07 pm »
Nie wiedziałem, gdzie wkleić ten link: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/262832-maly-ksiaze-wyd-ii

Kolejny komiks Sfara!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:14:36 pm »

Nie wiedziałem, gdzie wkleić ten link: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/262832-maly-ksiaze-wyd-ii

Kolejny komiks Sfara!
Jaki kolejny? U mnie stoi na półce od 5 lat. I na dodatek nie końca Sfara, bo też (a raczej nawet bardziej) Saint-Exupery'ego.

Offline Death

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:47:14 pm »
Jestem zaskoczony tym II wydaniem. Przecież ten komiks leżał swego czasu w taniej książce za 15 zł...

Offline stupidbadugly

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 16, 2015, 09:52:00 pm »
Jedna z postaci w Wampirze lubi "trash metal", miałem już chwytać za widły, zapalać pochodnie i lecieć pod siedzibę tłumaczy, ale się okazuje, że taki babol to chyba wina Sfara (a do niego to mnie nie stać żeby lecieć, poza tym pochodnia by mi zgasła). A okładka cudowna  :razz: (powiedział poprawiając zerowe okulary i zarzucając fikuśny szaliczek :wink: ), zresztą całe to wydanie jest bardzo fajne. Co do komiksu to zdążyłem pierwszy album przeczytać i jest dobrze ale mam nadzieję, że dalej będzie jeszcze lepiej.

Offline badday

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 17, 2015, 11:49:55 pm »
Jestem zaskoczony tym II wydaniem. Przecież ten komiks leżał swego czasu w taniej książce za 15 zł...
Moze dlatego?
"1 stycznia to rokrocznie symboliczny Dzień Domeny Publicznej. Wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego własnością publiczną stają się dzieła twórców, od śmierci których upłynęło właśnie 70 lat. (...) 1 stycznia nowego roku do domeny publicznej wejdzie twórczość osób, które zmarły w 1944 roku.(...)
W gronie zagranicznych twórców znajdziemy takie nazwiska, jak autor "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery (...)" (http://www.legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/wspolne-sprawy/news/1548,dzien-domeny-publicznej-2015)

Offline spence

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 17, 2015, 11:58:01 pm »
Zajebisty link badday, szanuję.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 12:13:47 am wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline peta18

Odp: Kot Rabina
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 18, 2015, 06:47:27 am »
Jedna z postaci w Wampirze lubi "trash metal", miałem już chwytać za widły, zapalać pochodnie i lecieć pod siedzibę tłumaczy, ale się okazuje, że taki babol to chyba wina Sfara
A jaki ma byc metal gothic? death? black? Trash metal jest smieszniejszy w tym kontekscie :) A w sumie taki Slayer pasuje :)
Buk, Hodor i Dziczyzna