Autor Wątek: Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?  (Przeczytany 39575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuvery

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2003, 08:41:28 am »
Trojaczki Benetta to było coś!! Jeśli porównymać to tylko LL do BB a nie na odwrót. Figurki i Skradziony też były pierwsza klasa, monumentalny, swobodny klimat.
...Egmont! do dzieła :x

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2003, 11:59:13 am »
A tak - klasyka. Pamietam jak wylewali na siebie piane z piwa. Trzeba to wznowic - koniecznie w HC.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kuvery

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2003, 01:43:22 pm »
Ze "stalowym rumakiem" też była niezła jazda  :D  z efektownym dużym PLUM!!
To były czasy  :)

Offline krytyk

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:01:37 am »
Widze że prawie wszyscy kochamy "Binio Billa".
A wiec pytanie brzmi które odcinki najbardziej was bawił?
Odłożcie te cieżkie przedmioty :wink: ! Wiem, pytanie jest bardzo trudne w końcu to już tyle laty, ale moze komuś zechce sie potrenowac szare komórki i pamieć  :wink:  A wiec o ile pamieć mnie nie myli były:
"Binio Bill ...i skarb Pajutów"
 "Rio Klawo"
 "Na szlaku bezprawia"
 "Binio Bill i 100 karabinów" - "Binio Bill i trojaczki Benneta"
-  nie moge sie zdecydowac ale właśnie którś z tych dwóch komiksów bawił mnie najbardziej
 "Binio Bill kręci western i... w kosmos"  
"Binio Bill i ciocia Patty"
 "Śladami Kida Walkera"
 "Binio Bill i Szalony Heronimo"

Offline graves

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:33:13 am »
Cytat: "krytyk"
"Binio Bill i Szalony Heronimo"

Czy to nie jest tytuł tego nigdy nieukończonego i nieopublikowanego :?:
Gdzieś widziałem jakąś stronę czy dwie -chyba w formie szkicu, ale to za mało, żeby mówić o tym czy było zabawne :wink:
Chociaż było chyba jakieś wydanie klubowe, znalazłem przed chwilą takie info w necie. No cóż nie było mi dane widzieć :(
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 03, 2003, 12:36:18 pm »
...western i... w kosmos

Offline nori

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 04, 2003, 09:34:46 am »
Binio Bill kręci western i... w kosmos - Wroblewski wprost idealnie polaczyl tak rozne tematy - oscar za calosc !
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

N.N.

  • Gość
Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 04, 2003, 05:05:24 pm »
Cytat: "2dope"
nawet Olaf Lubaszenko oddaje hold Zbikowi i zapalniczce z pozytywka w "Chlopakach.."  :)

"Zapalniczkę z pozytywką" robił Rosiński i to on rysował najlepsze Żbiki. W tych robionych przez Wróblewskiego to już za dużo lopatologii było - tych dzieci, co listy piszą do kapitana i kapitana, ktory wygłasza mi pogadanki (sceny jakby żywcem z "Robocopa 2", kiedy to Robocopa przestrajają, żeby pouczał dzieci, co to być praworządnym. Moim zdaniem najlepsze były "Czarna róża" i "Figurki z Tilos". Mam też sentyment do "Podziemnego frontu", chociaż tam też propagandy było od zachlastu...

Offline Błendny Komboj

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 04, 2003, 05:34:26 pm »
Ale przyznać trzeba, że Żbiki Wróblewskiego były najlepiej rysowane i już to było atrakcją, "Wodorosty i pasożyty", albo nawalanka z gitami, albo walka z kłusownikami (kadr z "W potrzasku" na którym Żbik jednym strzałem rozbija reflektor kłusowników to najdalsze wspomnienie jakie mam w związku z komiksem  :) ).
Lord of the Rings" is a piece of crap.

N.N.

  • Gość
Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 04, 2003, 06:13:45 pm »
W czasie jednej z poprzednich wizyt Rosińskiego w Polsce Orliński (w "Wyborczej") napisał, że Rosiński rysował w "Żbiku" prawdziwą polską rzeczywistość z tamtch czasów - srtroje, samochody, wnętrza mieszkań itd. Po przeczytaniu tego komiksu  popatrzyłem na te komiksy raz jeszcze, popatrzyłem na filmy z tamtych lat i na zdjęcia rodzinne i wyszło mi, że to prawda. A Wróblewski upiększał świat - dworzec w Bydgoszczy do dziś nie wygląda tak dobrze, jak wyglądał w "Kryptonim Walizka"... Gdzieś przeczytałem nawet, że Żbik powinien zamknąć leśniczego z "Kto zabił Jacka?", bo jego dom jest tak wyposażony, że na pewno współpracował z kłusownikami, gdyż z pensji by sobie tego całego dobra nie kupił.

Offline sqty

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 05, 2003, 09:02:17 am »
Binio Bill i Trojaczki Benneta zrobił na mnie niezapomniane wrażenie w dzieciństwie,tak jak i 100 Karabinów.nie ma co nawet porównywać z Lucky Luke.Binio miał specyficzny klimat,bo był polski!
Mniej lubiłem historyczne komiksy Wróblewskiego,zbytnio mi pachniały polityczną poprawnością tamtych czasów.Czytałem je bo były wszędzie.Kryminały za to znali chyba wszyscy.Wróblewski w PRL-u to był nasz chleb powszedni- było pełno,ale wielkim rysownikiem był i basta.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

N.N.

  • Gość
Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 06, 2003, 09:13:07 am »
Dawno, dawno temu (nie mam pojęcia jak dawno) Wróblewski rysował dla jakiejś gazety w Bydgoszczy historyjki obrazkowe (nie były to komiksy - obrazki z tekstem pod spodem). Zrobił tego mnóstwo - widziałem u jakiegoś kolesia na giełdzie. Były tam kryminałki, western i jakieś science fiction...Nikt tego potem nie wydał, nie wznowił. Pewnie też mało kto o tym pamięta.

Offline nori

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 06, 2003, 03:02:24 pm »
Kiedys byla proba wydania tych historyjek - ukazal sie pierwszy album o tytule "Leworeki" (A4 układ poziomy) - skupiajacy trzy historie. Niestety wicej sie nie ukazalo.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline krytyk

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 10, 2004, 11:21:46 am »
Panowie czapki z głów i minuta ciszy. To już 13 lat jak odszedł od nas mistrz Wróblewski. Wielka to szkoda i strata dla polskiego komiksu.
Oby jak najszybciej powróciły do nas jego prace w nowym wydaniu, no i oby doczekał sie nasladowców/kontynuatorów na dobrym poziomie.
Szacunek dla pana, panie Jerzy. Pamietamy.

Offline Borys

Jaki jest Wasz ulubiony komiks Wróblewskiego?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2004, 02:42:13 pm »
"Czarna róża" to chyba pierwszy w pełni sensacyjny komiks jaki widziałem. Tam po raz pierwszy zobaczyłem narysowanych komandosów w akcji. Rewelka, G.I Joe się chowa  :lol:
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman