trawa

Autor Wątek: 1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow  (Przeczytany 7321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rav-SD

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2004, 09:10:53 pm »
Tak naprawde kusze wyparły łuki z jednego zasadniczego powodu.
Każdy praktycznie mógł kuszy używać wystarczyło tylko naciągnąc cięciwe  wsadzić bełt i wycelować w przeciwnika! :)  
Natomiast łucznika szkoliło się latami!  Był to drogi i czsochłony proces a przedewszystkim nie dla każdego...
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline pc1

Re: Trochę teorii latania czyli dlaczego kusza ma krótszy za
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2004, 09:14:26 pm »
Cytat: "Herudaio"
Natomiast strzelanie lotem parabolicznym jest z kuszy niemożliwe. (Ze względu na budowe bełta który jest krótki o w miarę równym rozkładzie masy i małe lotki (nie mogą być duże bo bełt jest mały).
No to myśle że chyba wyczerpałem temat :)


Nie zgodzę się w kwestii niemożliwości strzelania "lotem parabolicznym".
Bełt jest obciążony grotem, więc przy spadaniu ta część spada pierwsza. W innym razie bełt leciałby bokiem, niezależnie czy krótki czy długi dystans.

Oczywiście mogę się mylić.

Offline pc1

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2004, 09:16:34 pm »
Cytat: "Rav-SD"
Tak naprawde kusze wyparły łuki z jednego zasadniczego powodu.
Każdy praktycznie mógł kuszy używać wystarczyło tylko naciągnąc cięciwe  wsadzić bełt i wycelować w przeciwnika! :)  
Natomiast łucznika szkoliło się latami!  Był to drogi i czsochłony proces a przedewszystkim nie dla każdego...


Czyżbym wyczuwał czytelnika "Ostatniego władcy pierścienia" K.J.Yeskova ???

Offline drachenfeles

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 31, 2004, 09:50:20 pm »
Cytuj

Tak naprawde kusze wyparły łuki z jednego zasadniczego powodu.
Każdy praktycznie mógł kuszy używać wystarczyło tylko naciągnąc cięciwe wsadzić bełt i wycelować w przeciwnika!  
Natomiast łucznika szkoliło się latami! Był to drogi i czsochłony proces a przedewszystkim nie dla każdego...


tak naprawdę, to łucznicy podczas bitwy strzelali prawie na ślepo, a że strzał było sporo i wroga gęsto to siali spustoszenie wśród lekkozbrojnych.
dlatego też jedyne czego się uczyli to strzelanie na szybkość mniej więcej na określoną odległość.

Co innego strzelcy zawodowi, o których mówisz.
Tylko oni nie stawali do bitew jako 'szeregowi' łucznicy, właśnie dlatego że byli zbyt cenni.

Cytuj

Nie zgodzę się w kwestii niemożliwości strzelania "lotem parabolicznym".
Bełt jest obciążony grotem, więc przy spadaniu ta część spada pierwsza. W innym razie bełt leciałby bokiem, niezależnie czy krótki czy długi dystans.

Oczywiście mogę się mylić.


Herudaio ma w tym wypadku całkowitą rację.

Offline Rav-SD

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 31, 2004, 10:20:33 pm »
Jasne,  masz racje w bitwie tak było.

Jednak i tak kuszy łatwiej użyć i za przeproszeniem taki chłop oderwany co dopiero od pługa co go się łuczyło marszu na zasadzie słoma siano :)  W najlepszym wypadku dostawał kusze bo z łuku choć by na ślepo strzelać nie umiał. Oraz nie nauczył by się tej sztuki  nawet w małym stopniu powiedzmy przez 2 tygodnie.

Najlepszym przykładem zawodowych łuczniką jest Japonia gdzie strzelania z łuku uczył sie każdy i było to bardzo zrytualizowane jak wszystko zresztą w Japoni.

Co do parabolicznego lotu bełtu to bzdura i rzecz awykonalna niestety. Najlepszym dowodem na to jest historia bo jakby można było używać kusz jak łuków to by używali kusz jako łuków :)
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline szymek4000

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2004, 06:42:35 am »
Oklądałem program na discavery o łukach łucznikach i tam mówili że łucznicy mieli bardzo krzywe kręgosłupy :(
Byłem tam dniu klęski ludzi" Elrond

http://members.lycos.co.uk/dimithil/
Odzielne forum dla LOTRa

Offline Lemartes

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2004, 10:03:49 am »
heh ciekawe czemu ale naszczescie to niewplywa w LOTRZE na figurki

Offline pc1

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2004, 07:49:50 am »
W numerze gazetki z Lurtzem są zdjęcia uzbrojenia. Jest też kusza URUK-HAI - w sumie wygląda normalnie.

Acha kusznicy URUK-HAI nie mogą się ruszać, gdy chcą strzelać. To trochę ich ogranicza.

Kolejnym moim odkryciem jest to, że Volley Fire nie działa na odległości mniejsze niż 42 cm - troche więc naginałem zasady :)

Offline LordThom

1. Heroic action a czary 2. Kilka atakow 3. crossbow
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2004, 06:43:49 pm »
i mi sie wszystko popieprzylo...  :wall:
ile bohater (1-en) moze zrobic heroicznych akcji w jednej turze? wylaczajac heroic combat, bo ta to wiem ze tylko jedna...
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

 

anything