Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 26, 2007, 11:23:32 am »
Przydałoby sie chyba zmienić ankiete, choć i tak pierwszy tom jest i będzie moim faworytem.
Super że sie ukazła bo przynam że straciłem nadzieje jak Siedmioróg przerwał wydawanie komiksów.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 26, 2007, 11:56:36 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."


Coś wiadomo o następnym tomie?


Cytuj
¿Habrá un ‘Blacksad 4’?

-Sí. La serie va a seguir mientras nosotros sigamos difrutando al hacerla.Nos lo pasamos muy bien, pese a la cantidad de trabajo que supone. Además, intentamos que los números sean autoconclusivos, que se puedan leer de manera independiente.


Nie wiem o co biega, ale pytanie i odpowiedź dotyczą Blacksad 4 8) W pierwszym zdaniu jest chyba napisane ze będzie taki komiks... Si. :)

Cały wywiad(czy co to jest) :
http://servicios.elcorreodigital.com/evasion/tendencias/tendencias_13012006/t13012006_0.html

Offline littleninja

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 26, 2007, 12:07:32 pm »
z tego co rzucilem okiem to tak :)
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline littleninja

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 26, 2007, 02:28:09 pm »
-¿Habrá un ‘Blacksad 4’?
-Sí. La serie va a seguir mientras nosotros sigamos difrutando al hacerla.Nos lo pasamos muy bien, pese a la cantidad de trabajo que supone. Además, intentamos que los números sean autoconclusivos, que se puedan leer de manera independiente.

-Bedzie blaksad 4 ?
- tak, seria bedzie kontynuowana poniewaz jej tworzenie nadal sprawia nam duza przyjemnosc.  Mamy sie dobrze, przynioslo nam to rozglos i prace ...jak przypuszczam. Pozatym zamierzamy zeby te numery(albumy chyba) byly zamknieciem(Kazde w sobie), które beda mogly byc czytane osobno.

To tyle jesli chodzi o mój hiszpanski musicie mi wybaczyc jestem poczatkujacy heh 
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline l_d

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 02, 2007, 08:53:30 pm »
Uff, wczoraj przeczytałem :)

+Bardzo dobry klimat tworzony przez sprawną narrację (której brakowało w 2 części)
+Rysunki trzymają poziom poprzednich części (chociaż czasami mam wrażenie że pan Rysownik czasami po prostu niepotrzebnie się popisuje)

Też macie wrażenie, że autorzy w jednym kadrze chcieli nawiązać do Mausa czy to przypadek ? :>

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 03, 2007, 07:56:22 pm »
No nareszcie dotarł, przeczytałem (pochłonełem) i ...słabszy niż sie spdziewałem (podobnie jak dwójka), ale dla jasności nawet ten słabszy poziom to coś co zdecydowanie przeczytać warto.

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 04, 2007, 09:06:44 am »
Jedyny zarzut, jaki mogę mieć do trzeciej części to zbytnie "napakowanie" narracją. Dużo dzieje się poza kadrem, w wypowiedziach "z offu", używając filmowego nazewnictwa. Tak jakby autorów przerosła treść, jaką chcieli wcisnąć w ramy albumu. Nie cierpi na tym fabuła, a jedynie język komiksu, gdzie momentami zachwiana zostaje równowaga między słowem a obrazem.
Chrzań się, Smirnov

Offline Sayka

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 13, 2007, 06:22:09 pm »
jak dla mnie blacksad jest świetny, rysunki poprostu powalające (szczególnie w 1 cz.) ostatnio przeczytałam 3 tom, ale troche mnie rozczarował. jak dla mnie 1 jest najlepsza.

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 13, 2007, 07:59:14 pm »
Tak pierwszy tom był najlepszy. Ciekawe czy w czwartym odejdą od polityki w strone "czystego" czarnego kryminału?

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 19, 2007, 07:41:30 pm »
Kurczę, marzy mi się jakaś rozsądna polemika z dwoma powyższymi stwierdzeniami. Może ich autorzy się skuszą i rzucą jakimiś argumentami?  :badgrin:
Chrzań się, Smirnov

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 21, 2007, 09:01:59 am »
Argumenty? W moim przypadku nie jest to łatwe, poprostu podoba mi sie i już. Może czarny kryminał jest bardziej uniwersalny (można by chyba opowiedzieć podobną historie w każdych czasach) niż kawałki "polityczne". Cóż a może po prostu chodzi o to że ta cześć była pierwsza i zachwyciła. Efekt czegoś takiego jest oczywisty: bardzo wysokie wymagania wobec kolejnych. Bardzo wysokie a może nawet nie osiagalne? W sumie nie mam poważniejszych zastrzeżeń* do kolejnych tomów. Jednak gdy kończe je czytać pozostaje mały niedosyt.  Być może nie jest to kwestia ich poziomu, ale mojego podejścia (psychologi?) do tematu?
* zastanawiam sie jak "Czerwoną dusze" przyjmują ludzie któży niezbyt rozumieją historyczne realia tej opowieści. Przecież tzw. polowanie na czarownice nie dla każdego będzie zrozumiałe.

Offline l_d

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:33:29 am »
Poza tym urok pierwszej części kryje się w prostocie ;) 2 i 3 trochę są przekombinowane jak dla mnie.  W 2 poza tym było mniej narracji która przyczyniała się do tworzenia świetnego klimatu w 1.

Offline kerte

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 14, 2007, 04:25:00 pm »
Z tomu na tom widać że autorzy idą w inną stone, pewnie nie chcą być już porównywani do Chandlera i Hammetta. I niech tak trzymają, ale dla mnie tom 1 będzie najlepszym kryminałem komiksowym.

Offline ljc

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:58:12 am »
3 słabsza - dla mnie - ze wzgledu na zbyt wyraźnie zaczepienie w rzeczywistości, w historii - poprzednie części były aluzyjne (2 najlepsza dla mnie za ciekawe, wciągające i nietuzinkowe pokazanie oklepanego schematu) w 3 wszystko jest podane jak na dłoni - patenty z kadrowaniem też się powtarzały i wogóle jakoś graficznie mnie nie powaliło - oczywiście Blacksad 3 to ciągle bardzo dobry komiks pod każdym względem (ale już nie tak genialny jak 2 wcześniejsze jego części)
tamtam!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 27, 2007, 11:53:15 am »
"Czerwona Dusza" wypada równie dobrze co poprzednie tomy, graficznie jak zwykle bez zarzutu, wciąż świetnie dopasowane zwierzęce fizjonomie, sporo smaczków w tle ( najbardziej spodobały mi się korytarz uniwersytecki i leming cult  ), kolejna wciągająca fabuła, czegoż chcieć więcej?

Przy okazji miałem możliwość przekonania się ile znaczy dobre tłumaczenie. Jakiś czas temu zwątpiłem, iż "Blacksad" ukaże się jeszcze w Polsce i sięgnąłem po skan z polskim tłumaczeniem ( co oczywiście jest niezgodne z prawem i wątpliwe moralnie ), które w żaden sposób nie wytrzymuje porównania z tym z Egmontu. Dialogi były dość pokraczne i bardziej zaciemniały fabułę niż pomagały ją zrozumieć. Tak więc nie polecam korzystania z "polskich tłumaczeń" nawet jeśli ktoś nie ma wątpliwości moralnych i oporów przed łamaniem prawa.


Cytat: "l_d"
Ciekawe jaki będzie kolor następnej okładki ... biały , czarny, czerwony ... ? niebieski ?

Cytat: "Blacksad"
Typuję żółty. A dlaczego - uzasadnię niedługo:)


Żółty? Czyżbyś spodziewał się akcji na pustyni?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything