Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 02, 2013, 01:47:04 pm »
Przede mną teraz najtrudniejsze zadanie czyli zdobycie tomów 2 i 3 :smile:

Fakt, że dzisiaj to spory wyczyn, pamiętam jak "Czerwoną duszę" kupiłem najzwyczajniej w świecie na MFK 2008 na stoisku Incala (Ystad, pamiętasz jak w niedzielny poranek na pustej jeszcze wówczas giełdzie kupiłeś za moją namową ostatni egzemplarz? :smile: ) .

Ma ktoś już Amarillo ? Jak się prezentuje na tle wcześniejszych ? O grafikę się nie boję (wiadomo), ale czwarty podobał mi się jednak najmniej (Moja bardzo subiektywna kolejność wg "fajności" to 2-3-1-4, choć różnice są minimalne), chciałbym, żeby najnowszy go także zdystansował... 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 01:52:13 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline janjedlikowski

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 02, 2013, 02:08:56 pm »
Dla mnie z kolei 1,2 i 4 tom są świetne, a 3 i 5 trochę słabsze

Offline adro

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:34:34 pm »
akurat 3 najbardziej mi podeszla. O czym w ogole jest 5 czesc kota?
pzdr i dzieki za odp
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 02, 2013, 11:16:30 pm »
2kę już mam. Jeszcze 3ka i będę miał komplet :smile: .

Jeśli ktoś chce kupić jedynkę, to jest też w niskiej cenie na allegro. Żeby było śmieszniej, sprzedaje Incal
http://allegro.pl/blacksad-posrod-cieni-guarnido-nowy-wyprzedaz-i3758268279.html

Offline Koro

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 03, 2013, 12:02:40 pm »
Ja właśnie wczoraj zamówiłem i czekam na paczkę  :biggrin:

Offline gogiel

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:18:20 pm »
Czy jest sens kupować dwie najnowsze części bez znajomości dwójki i trójki?

ramirez82

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:23:12 pm »
Czy jest sens kupować dwie najnowsze części bez znajomości dwójki i trójki?

Jest. Każdy tom Blacksada to zupełnie inna historia. A biorąc pod uwagę jak dobry jest to komiks, to warto zapoznać się choćby z dwoma częściami.

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 06, 2013, 02:59:08 pm »
Przeczytałem Amarillo. Znowu trzy lata czekania i niewiele ponad pół godziny lektury. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale wzbudził on we mnie najmniej emocji spośród wszystkich albumów z serii. Najbardziej rzucił mi się w oczy brak detali w dalszych planach, aż się zacząłem zastanawiać czy w poprzednich częściach też tak było? Sama historia dość przeciętna, zakończenie Blacksada zawsze miażdżyło - tym razem niestety nie. Ciekaw jestem innych opinii.   
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline pyetya

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 06, 2013, 03:17:31 pm »
Niestety muszę się zgodzić - album jest wciąż ok, ale znacznie mniej "soczysty" niż poprzednie, zarówno graficznie jak i pod względem scenariusza. Nie budzi takich emocji jak pierwsze 4 albumy, zakończenie faktycznie słabe (choć super jest pomysł ze zdjęciami z aparatu na ostatniej stronie / okładce.

Offline adro

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 06, 2013, 07:44:47 pm »
hmmmmm szkoda. No nic juz 4 blacksada srednio mi podeszla. Mimo wszystko trzeba kupic i samemu sie przekonac, czy ten kot jest tak slaby, jak go maluja.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline freshmaker

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 06, 2013, 09:07:04 pm »
ja trafiłem amarillo w którym od strony 32 teks jest po fińsku. sprawdźcie swoje egzemplarze.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 10, 2013, 01:06:54 pm »
ja trafiłem amarillo w którym od strony 32 teks jest po fińsku. sprawdźcie swoje egzemplarze.

Tekst to ja mam dobry, ale czy tytuł na grzbiecie macie symetrycznie na środku między obiema jego krawędziami? Bo ja niestety nie i cholernie mnie to drażni :/
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

ramirez82

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 10, 2013, 02:23:59 pm »
ja trafiłem amarillo w którym od strony 32 teks jest po fińsku. sprawdźcie swoje egzemplarze.

Najpierw Trybunał sów, później chyba coś jeszcze było, teraz Blacksad. Jak tak dalej pójdzie, to do czytania komiksów Egmontu, będzie wymagana znajomość fińskiego.

Offline peta18

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 10, 2013, 06:51:13 pm »
Tekst to ja mam dobry, ale czy tytuł na grzbiecie macie symetrycznie na środku między obiema jego krawędziami? Bo ja niestety nie i cholernie mnie to drażni :/
Mam podobnie jak Ty z tym grzbietem. Tekst cale szczescie mam po polsku :) Ale mnie to az tak nie drazni, poza tym to nie pierwszy komiks, ktory mam z takim defektem np. Kajko i kokosz w kosmosie, Jednorozec, Wieze Bois-Maury i pewnie jeszcze by sie cos znalazlo.
Niestety jak w drukarni sie nie przyloza to czasem jest (kilku)milimetrowe przesuniecie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline radef

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:30:49 pm »
ja trafiłem amarillo w którym od strony 32 teks jest po fińsku. sprawdźcie swoje egzemplarze.
Kto to drukuje? Takie "Giganty" są wydawane od dziesiątek lat w koprodukcji (i to jeszcze drukowane jednocześnie nie dla dwóch, tylko na kilku-kilkunastu krajów) i nigdy nie słyszałem o sytuacji, żeby ktoś miał jakiejś strony po innym języku. A tu praktycznie przy każdym komiks tak drukowanym (choć trudno mi stwierdzić jaka część komiksów jest wspólnie drukowana, ale na pewno dużo, spójrzcie na stronę fińskiego Egmontu - połowa komiksów ta sama co u nas) ktoś trafia na wadliwe egzemplarze. Dobrze, że nie jest jak z "Trybunałem sów", kiedy tych egzemplarzy było sporo.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja