trawa

Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:40:40 pm »
Ciekawe, czy Finom trafiają się egzemplarze częściowo wydrukowane po polsku.

Offline radef

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 10, 2013, 08:05:51 pm »
Dobrze, że są to dwa tak różne języki. Bo co byłoby, gdyby Egmont drukował jakiś komiks razem z Czechami. Ileś procent egzemplarzy miałoby błąd, że jakaś strona, gdzie są np. 2 dymki jest w części egzemplarzy po czesku. Na dodatek w tych dwóch dymkach akurat nie ma czeskich znaków i słowa są +/- podobne do tych po polsku. Domyślam się, że nikt nie zauważyłby błędu, tylko zastanawiał się dlaczego tyle literówek jest w tych dwóch dymkach, albo że te zdania są bez sensu.
A co jeżeli ktoś by drukował komiks/książkę jednocześnie po czesku i słowacku - ktoś by się domyślił, że jakieś strony są w niewłaściwym języku. Na pewno nie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline turucorp

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 10, 2013, 08:22:51 pm »

A co jeżeli ktoś by drukował komiks/książkę jednocześnie po czesku i słowacku - ktoś by się domyślił, że jakieś strony są w niewłaściwym języku. Na pewno nie.


Mow za siebie :P
BTW "City stories" wychodza dwujezyczne i jeszcze nigdy nie pomieszali (Czesi i Slowacy czesto wydaja wspolnie komiksy i tez nie slyszalem zeby pomieszali kiedykolwiek)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 10, 2013, 08:29:32 pm »
Tekst to ja mam dobry, ale czy tytuł na grzbiecie macie symetrycznie na środku między obiema jego krawędziami? Bo ja niestety nie i cholernie mnie to drażni :/
Mam podobnie jak Ty z tym grzbietem.
U mnie to samo





Offline adro

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:46:47 am »
no co chcecie, jezyki obce w dzisiejszych czasach to podstawa :razz: :wink:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:02:32 am »
Mam podobnie jak Ty z tym grzbietem.

U mnie to samo
Damn! Nie jestem sam... U mnie napis jest bardziej tytułowej strony okładki niż tylnej.
Ale lepsze to, bo przynajmniej cały grzbiet jest żółciutki jak kurczaczek i nie wchodzi na niego fragment rysunku z okładki.
[ wydawało mi się przez chwilę, że jestem jedynym pier(...)tym kolesiem, któremu przeszkadza źle zrobiony grzbiet :) ]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:36:03 am »
Damn! Nie jestem sam... U mnie napis jest bardziej tytułowej strony okładki niż tylnej....

Zgadza się.

[ wydawało mi się przez chwilę, że jestem jedynym pier(...)tym kolesiem, któremu przeszkadza źle zrobiony grzbiet :smile: ]

Oczywiście, że nie jedynym - zwłaszcza jak 4 poprzednie stoją równo obok. Ta cyferka też nie jest na tej samej wysokości co reszta, zresztą - jak już tak dokładnie opisujemy - to w czwartym tomie ja mam podobnie :smile:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline vision2001

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:56:16 am »
Oczywiście, że nie jedynym - zwłaszcza jak 4 poprzednie stoją równo obok. Ta cyferka też nie jest na tej samej wysokości co reszta, zresztą - jak już tak dokładnie opisujemy - to w czwartym tomie ja mam podobnie :smile:
A wiecie co zauważyła moja dziewczyna! Że "pierwsze dwa tomy mają jakieś małe kwadraciki na dole grzbietu! Skandal!" ;)
Wytłumaczyłem jej o co tutaj kaman :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 11, 2013, 02:35:07 pm »
Że "pierwsze dwa tomy mają jakieś małe kwadraciki na dole grzbietu! Skandal!" :wink:
Idziemy na Dzielna protestowac!!! Chcemy rownych napisow na grzbietach i ukrainskiego odzialu Egmontu! Precz z kwadracikami, precz z Siedmiorogiem!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 12, 2013, 07:46:06 am »
Idziemy na Dzielna protestowac!!! Chcemy rownych napisow na grzbietach i ukrainskiego odzialu Egmontu! Precz z kwadracikami, precz z Siedmiorogiem!

Mówcie co chcecie, ale Siedmioróg nie miał niesymetrycznie rozmieszczonych tytułów na grzbiecie...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 12, 2013, 08:18:21 am »
U mnie w "XIII" tytuły i logo Siedmiorogu jest strasznie rozjechane (w stosunku tom do tomu).

Offline starcek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:06:04 am »
Mówcie co chcecie, ale Siedmioróg nie miał niesymetrycznie rozmieszczonych tytułów na grzbiecie...
Miał, miał - w mojej dwójce jest nierówno tak samo jak w Amarillo.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline peta18

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 12, 2013, 05:37:22 pm »
U mnie tom 2 rowniez lekko "kopniety" i dodatku grubszy niz pozostale.


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 16, 2013, 04:34:38 pm »
Uwielbiam przygody Blacksada i cieszy nie, że najnowszy komiks jest lepszy niż moim zdaniem najsłabszy w serii album nr 4. 

Offline Tomasz 66

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 16, 2013, 06:35:48 pm »
Blacksad ciągle trzyma wysoki poziom, za każdym razem sięgając po kolejny tom serii odczuwam dużą przyjemność - jak zawsze dobrze wydany, rysunki przepiękne (w tomie 5 może ciut mniej), sprawny, płynny i ciekawy scenariusz z wyważoną ilością humoru i ciągle nowymi pomysłami, absolutnie nie odnosi się wrażenia, że autor ciągnie serie tylko ze względu na jej popularność (jak to niestety ma miejsce w wielu innych komiksowych seriach).
/czy tom 4 był słabszy ? - nie odniosłem takiego wrażenia/