Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 16, 2013, 07:47:57 pm »
Każdy ma swój gust, ale moim zdaniem nawet ten słabszy Blacksad jest lepszy od bardzo wielu innych komiksów.

Offline adro

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:13:59 pm »
Kurcze, a mnie ten nowy blacksad przypadl do gustu. Mam takie zdanie jak krytyk i Tomasz 66. Naprawde nie zaluje zakupu :biggrin: .
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline krytyk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 16, 2013, 09:40:25 pm »
Szkoda że ankiety się nie da reaktywować, tylko tym razem już z 5 tytułami i oczywiście odpowiedzią nr 6 - wszystkie są tak dobre, że kazanie bym wybierał jeden to sadyzm  :wink: 
Zaraz, zaraz chyba się jednak da!
.... A jednak nie  :sad:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 09:53:04 pm wysłana przez krytyk »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 25, 2013, 05:15:43 pm »
"Amarillo" świetne - znowu otrzymujemy profesjonalnie wykonany komiks i to przez twórców, z których co najmniej jeden jest geniuszem. :) Po prawdzie trochę trudno mi zaakceptować, że Blacksad tak po prostu przechodzi do porządku dziennego nad tym, iż
Spoiler: pokaż
Chad zamordował Greenberga (a potem nawet nie próbuje wyjaśnić okoliczności, w jakich Neal Beato wpadł pod autobus, mimo że ktoś z tłumu krzyknął "Ten facet go popchnął!")
, niemniej jestem w stanie złożyć to na karb jego intuicji oraz znajomości dusz zwierząt wszelkiego sortu. :)

Offline Yaseck

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:03:11 pm »
Jestem świeżo po lekturze pierwszej części Blacksada i zupełnie nie rozumiem słów zachwytów nad tym komiksem. Bardzo przeciętna historyjka kryminalna i do tego zwierzątka... jak dla mnie irytujące.
Jedyne co mi się podobało to rysunki, które są całkiem fajnie wykonane.

Offline Death

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:27:59 pm »
To taka niewymagająca rozrywka. Głównie za malunki ją lubią, wiadomo. To żaden genialny kryminał.
W dwójce jest już lepsza intryga.
Raz na kilka lat takiego Blacksada warto kupić.

Offline marceli

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:10:24 pm »
...Bardzo przeciętna historyjka kryminalna i do tego zwierzątka... jak dla mnie irytujące.
A mi się właśnie podoba, że zamiast ludzi są zwierzątka.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline kenji

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:11:05 pm »
Właśnie skończyłem.
Od początku do końca.

Nie nazwałbym tego komiksu genialnym - ale... dobrze go się czytało i super oglądało.

Rysunki są naprawdę dobre, a postaci w charakterze zwierząt - super.

Jestem natomiast zdziwiony, ze ostatni album tak mocno jest krytykowany. Dla mnie był jednym z lepszych z serii.

Tak czy inaczej - jeśli ktoś się zastanawia, to nie powinien.
( tom pierwszy bez problemu jeszcze do kupienia - incal)

Offline Thiago

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:20:43 pm »
Jestem świeżo po lekturze pierwszej części Blacksada i zupełnie nie rozumiem słów zachwytów nad tym komiksem. Bardzo przeciętna historyjka kryminalna i do tego zwierzątka... jak dla mnie irytujące.
Jedyne co mi się podobało to rysunki, które są całkiem fajnie wykonane.


Kup se Usagi Yojimbo tam nie ma zwierzątek  :wink:

N.N.

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:34:52 pm »
Jestem świeżo po lekturze pierwszej części Blacksada i zupełnie nie rozumiem słów zachwytów nad tym komiksem. Bardzo przeciętna historyjka kryminalna i do tego zwierzątka... jak dla mnie irytujące.
Jedyne co mi się podobało to rysunki, które są całkiem fajnie wykonane.
W "Mausie" też są zwierzątka.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 01, 2014, 05:11:49 pm »
Pewnie, Blacksad może mieć dla kogoś banalną intrygę, mogą razić zwierzątka, nie każdemu musi odpowiadać ta konwencja. Ale mnie dziwią opinie czytelników, którzy doceniają serię, ale 5 tom uznają za nieudany. Coś w tym musi być, bo to nie tylko pojedyncze opinie na forum, ale nawet na http://www.bedetheque.com/serie-500-BD-Blacksad.html Amarillo dostał najniższą średnią. Nie rozumiem tego, bo dla mnie najnowszy tom w niczym nie ustępuje poprzednim. Uwielbiam tego kota, sprawy w które się wplątuje, tragicznych bohaterów którym stara się pomóc i klimat lat 50-ych.

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 01, 2014, 06:54:53 pm »
Coś w tym musi być, bo to nie tylko pojedyncze opinie na forum, ale nawet na http://www.bedetheque.com/serie-500-BD-Blacksad.html Amarillo dostał najniższą średnią.

Ja bym dał identyczne oceny i kolejność z tymi na tej stronie.

Nie rozumiem tego, bo dla mnie najnowszy tom w niczym nie ustępuje poprzednim. Uwielbiam tego kota, sprawy w które się wplątuje, tragicznych bohaterów którym stara się pomóc i klimat lat 50-ych.

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Tylko, że rysunki są jakby deko słabsze - zwłaszcza ten wspomniany już przeze mnie "niewyraźny" drugi plan bardzo mi się rzucił w oczy - a i zakończenie nie było już takim "elektrowstrząsem" jak wcześniejsze (w tym punkcie moim ulubionym pozostaje na razie wymieniony przez wielu jako najsłabszy album nr 3).
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Yaseck

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:38:57 am »
Cytat: Thiago
Kup se Usagi Yojimbo tam nie ma zwierzątek  :wink:
???

Cytat: N.N.
W "Mausie" też są zwierzątka.
I też nie trawię.


Gadające zwierzątka są w bajkach, które ogląda moja mała córeczka. ;)  No, ale co kto lubi, jak komuś to odpowiada to spoko, niech czyta. Dam komiksowi jeszcze jedną szansę, przeczytam drugą część i zobaczę jak mi to weszło.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:49:03 am »
Gadające zwierzątka są w bajkach, które ogląda moja mała córeczka. ;) 

Spróbuj się przełamać w kwestii tego uprzedzenia ze zwierzątkami, bo jeśli z takiego powodu skreślasz Blacksada, czy Mausa (???), to brak słów.

fragsel

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 02, 2014, 06:10:11 am »
Gadające zwierzątka są w bajkach, które ogląda moja mała córeczka. :wink:

Są też w Folwarku Zwierzęcym i w serialu Family Guy. Daj znać jak się podobały twojej małej córeczce :wink:

A tak poważnie i bez sarkazmu to są też w moich ukochanych Opowieściach z Narnii (choć słowo "ukochane" odnosi się bardziej do serialu BBC niż książki), Alicji w Krainie Czarów i u Tolkiena

Rezygnować z Mausa czy Blacksada bo są w nich gadające zwierzęta? Pocieszne...

“Fiction is the lie through which we tell the truth.” — Albert Camus

 

anything