Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 30, 2017, 05:53:49 pm »
Ok, w końcu kupiłem 1 tom i porównałem sobie ze starym wydaniem. Na plus dla nowego: czerń na okładce (no chyba, że akurat mój egzemplarz nieco wyblakł przez te lata), zdecydowanie na plus liternictwo, które jest teraz jednolite z pozostałymi tomami. W starym wydaniu kolory wydają się być ciut bardzie nasycone, no ale to niuans i widać jak się mocniej przyjrzeć. Pozostaje też kwestia tłumaczenia, niestety mocno zirytowały mnie dwie rzeczy w nowym tłumaczeniu, ale o tym więcej napisałem w wątku o tłumaczeniach.

Offline juras9

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 03, 2018, 03:01:46 pm »
Czy coś już śpiewali na temat tomów 3 i 5? W zapowiedziach na styczeń i luty brak tych pozycji.

Offline misiokles

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 03, 2018, 03:21:44 pm »
Śpiewali. Mają drukować z Francuzami, więc sprawdzaj także strony francuskojęzycze, gdyż w tym przypadku to oni narzucają terminy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 05, 2018, 03:44:37 pm »
Na stronie Dargaud widzę jakiegoś integrala z listopada 2016. Ktoś inny to tam teraz wydaje czy daty się nie zgadzają?

Offline TePe

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 10, 2018, 08:40:37 am »
Proszę o pomoc, mam problem ze zrozumiem. Zaznaczam wszystko jako spoiler.
Spoiler: pokaż

W tomie Piekło, spokój Gdy Blacksad wpada do wody nagle zaczyna zamieniać się w małego kotka, garnitur staje się na niego sporo za duży, potem jest przerażająca wizja przeobrażająca się w marzenie Sebastiana, w końcu Blacksada ratuje kot marynarz...
Mam takie pytania do tych, którzy czytali i zrozumieli to:
1. Czy to, że Blacksad młodnieje w wodzie oznacza, że w obliczu śmierci przypomina sobie swoje życie?
2. Czy dobrze wnioskuję, że ta wizja z umęczonymi zwierzakami jest wizją Blacksada (kadr wcześniej są jego wystraszone oczy), czy widzi on już piekło?
3. Czy dobrze rozumiem, że wizja Blacksada przeobraża się w marzenie Sebastiana (jest on tam szczęśliwy, ma zdrową rękę)... to że jedna wizja przeobraża się w drugą sugeruje identyczna kolorystyka i wyjątkowa wielkość rysunku... Jak wy to interpretujecie?
4. Czy kot marynarz jest tym wspomnianym aniołem stróżem?... mówi Blackasadowi że ten ma skłonność do wpadania do wody, na tylnej rozkładówce widzimy, że kiedyś uratował już Blacksada jak ten był mały (chwileczkę przecież mały to on się zrobił tonąc), miał wtedy tylko dwie syreny wytatuowane na piersi, teraz te dwie są wyblaknięte i jest też trzecia świeża z wieńcem kwiatów, jakie mają uczestnicy zabawy... Czy symbol ten oznacza, że trzeci już raz uratował Blacksadowi życie czy, że Blacksad żyje już po raz trzeci???

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline LoganOldschool

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 11, 2018, 04:56:10 pm »
Jak to jest z tym Blacksadem obecnie? Widzę że w tej chwili nie ma do zdobycia w normalnej dystrybucji sklepowej tomu 5. Informacje z sierpnia 2017 mówiące o ponownym wydaniu serii mówią o tym, że najpierw zostaną wydane tomy 1,2,4 a reszta później. Z kolei ze strony gildii wynika, że to tomy 1,2 i 3 mają drugie wydania:
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/blacksad
Na stronie egmontu można jednak kupić tomy 1-4. Pytanie - co z tomem numer 5? Wiadomo, kiedy Egmont to wyda? W zapowiedziach na ten rok nic nie znalazłem.
 

Amer

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 02, 2018, 07:18:46 am »
Piąty tom jest dostępny, ale chodzi o wydanie z 2013. Czy można to kupić i postawić obok drugiego wydania tomów 1-4? Będzie znać różnicę w wydaniach? Bo czekać na drugie wydanie piątki chce mi się coraz mniej.

Amer

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 02, 2018, 08:13:32 am »
Okej, dzięki.

A samą piątkę (z datą 2013) widzę dostępną i w Gildii, i w Fantastycznych Światach (nie sprawdzałem w innych miejscach).

Offline radef

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 02, 2018, 10:20:18 am »
Czyli mieliśmy cichy dodruk!
Obstawiam, że choć na stronach widnieje info o 2013, to w stopce będzie "2013, 2018".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline TePe

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 02, 2018, 03:54:54 pm »
W Gildii format 5 tomu: 220x295, a 3 pierwsze tomy drugiego wydania: 240x320.
Chyba jakaś pomyłka...

???

Amer

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 02, 2018, 07:12:21 pm »
Czwarty tom w Gildii też inny format niż trzy pierwsze tomy drugiego wydania, a to na pewno pomyłka. W Fantastycznych Światach każdy tom inaczej. Nie ma co się strachać, trzeba brać.

Offline robbirob

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 04, 2018, 07:11:49 am »
Czwarty tom w Gildii też inny format niż trzy pierwsze tomy drugiego wydania, a to na pewno pomyłka. W Fantastycznych Światach każdy tom inaczej. Nie ma co się strachać, trzeba brać.
Dokładnie. Amarillo ma te same rozmiary, co pozostałe tomy wydane w ostatnim roku. Dziś odebrałem paczkę z Fantastycznych, rozpakowałem i z bagażnika podsyłam fotkę (2018 - czyli jednak dodruk po cichaczu):
https://zapodaj.net/96f374f7c6d75.jpg.html

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 04, 2018, 02:50:53 pm »
Dzięki za info, też mogę spokojnie zamówić. Tylko po co takie podchody z tymi dodrukami ?
The darkness will swallow everything

Offline misiokles

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 04, 2018, 03:39:31 pm »
Co rozumiesz przez podchody? Większość dodruków Egmont wprowadza po cichu. Po prostu się pojawiają.

Offline radef

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 04, 2018, 04:37:51 pm »
Dzięki za info, też mogę spokojnie zamówić. Tylko po co takie podchody z tymi dodrukami ?
Tak jak było to wspominane nie raz i nie dwa, "Blacksada" drukują w międzynarodowej koprodukcji i czekali aż jakieś inne wydawnictwo będzie zainteresowane dodrukiem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything