trawa

Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 16, 2007, 10:42:53 pm »
Cytat: "ramirez82"
właśnie dostałem info z merlina, że wydawca przełozył wydanie Blacksad na połowe czerwca... słodko:)


Pozostaje zarzucić nogi na biurko w zaciemnionym gabinecie, siegnąć do szuflady po ciepłą resztę żytniówki i czekać, w smugach dymu ignorując zepsuty neon, nerwowo migocący za żaluzjami... ;)

Albo wyjechać do El Paso  :D
Chrzań się, Smirnov

Offline Raf Fariszta

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 16, 2007, 11:23:53 pm »
Cytat: "Blacksad"
Cytat: "ramirez82"
właśnie dostałem info z merlina, że wydawca przełozył wydanie Blacksad na połowe czerwca... słodko:)

Pozostaje zarzucić nogi na biurko w zaciemnionym gabinecie, siegnąć do szuflady po ciepłą resztę żytniówki i czekać, w smugach dymu ignorując zepsuty neon, nerwowo migocący za żaluzjami... ;)
Albo wyjechać do El Paso  :D

Po Tobie kolego spodziewałem się bardziej nerwowej reakcji....... ;)
Nocy Matko Dnia

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 27, 2007, 07:44:58 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"
Cytat: "Blacksad"
Cytat: "ramirez82"
właśnie dostałem info z merlina, że wydawca przełozył wydanie Blacksad na połowe czerwca... słodko:)

Pozostaje zarzucić nogi na biurko w zaciemnionym gabinecie, siegnąć do szuflady po ciepłą resztę żytniówki i czekać, w smugach dymu ignorując zepsuty neon, nerwowo migocący za żaluzjami... ;)
Albo wyjechać do El Paso  :D

Po Tobie kolego spodziewałem się bardziej nerwowej reakcji....... ;)


No coś Ty, wyobrażasz sobie Blacksada jak napi*****a z colta w obrazy przodków i szuka dymu na mieście bo nie ukazał się jego ulubiony KOMIKS :?:  :D

A tak bardziej serio - strasznie żałuję tej obsuwy, tym bardziej, że czytałem już trzecią część ( a raczej miałem dość niezręcznie tłumaczoną podczas czytania oryginału) i wiem, że wspaniale się kompunuje z pierwszymi dwiema.
Chrzań się, Smirnov

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 19, 2007, 11:31:47 pm »
Jeszcze nikt nie kupił/dostał/czytał?
Co jest?
Czy aż tak kiepsko, że bez potrzeby komentarzy?  :D
Chrzań się, Smirnov

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:49:44 am »
A co już jest?

Od tego poniedziałku miało być czy od przyszłego?

OLABOGA!

ramirez82

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 20, 2007, 09:33:02 am »
Podobno juz jest, dostałem wczoraj info z merlina że paczkę z Blacksad wysłali....

Offline l_d

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 20, 2007, 09:54:39 am »
Mam nadzieje że jakość wydania będzie taka sama jak z Siedmiorogu... w końcu komiks troche kosztuje :/ dlatego chyba będę musiał trochę poczekać z jego kupnem :( a szkoda bo komiks jest rewelacyjny ... 1 cześć wydaje mi się lepsza - więcej klimatu - druga za to nadrabia fabułą.

N.N.

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:22:12 am »
Jakość wydania jest bez zarzutu.
Fabuła też fajna -

Offline Julek_

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:58:45 am »
Tak po prawdzie to pierwszych wrażeń z lektury oczekiwałem właśnie od Blacksada. Jeszcze nie mam.

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 21, 2007, 10:52:19 am »
Opisałem pierwsze wrażenia jakiś czas temu w tym temacie, tuż po lekturze oryginału. A paczka dotarła dziś i jestem już po lekturze egmontowskiej edycji.
Pierwsze wrażenie vol. 2 zatem, bardzo skrótowo  :) Dużo się mówi - znaczy narracja rozbudowana o wiele bardziej niż wcześniej. Ciekawe tło społeczno polityczne (Allen Ginsberg, McCarthy, etc.). Rysunki mistrzowskie. Fabuła stosunkowo prosta, ale przez osadzenie w historycznym kontekście i sporą liczbę "cytatów" sprawia ambitniejsze wrażenie. Edycja w niczym się nie różni od tej z Siedmiorogu.

Więcej wkrótce, bo czytałem na porannym kacu.

Zastanawiam się tylko, kto zawinił. Ponadstandardowy format, Poczta Polska czy Imago, bo prawy górny róg mam zmasakrowany.
Chrzań się, Smirnov

Offline l_d

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 21, 2007, 10:38:11 pm »
Cytuj

Więcej wkrótce, bo czytałem na porannym kacu.


 :lol:
Cytuj

Ponadstandardowy format, Poczta Polska czy Imago, bo prawy górny róg mam zmasakrowany.


łe bieda - to reklamuj ;/

Cytuj
Edycja w niczym się nie różni od tej z Siedmiorogu.


To cieszy.

Ciekawe jaki będzie kolor następnej okładki ... biały , czarny, czerwony ... ? niebieski ?

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 21, 2007, 11:43:50 pm »
Typuję żółty. A dlaczego - uzasadnię niedługo:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 23, 2007, 11:18:01 am »
Przeczytałem parę chwil temu.

Naprawdę spoko rzecz. Klimat może nieco mniej noirowy niż w przypadku pierwszej części, intryga może mniej zaskakująca niż w przypadku drugiej, chociaż też bardzo sprawnie skonstruowana.

No i okładka najładniejsza jak do tej pory.

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 24, 2007, 10:13:16 am »
Cytat: "Robweiller"
Klimat może nieco mniej noirowy niż w przypadku pierwszej części.


To zależy, co przez to rozumiesz. Kolorystycznie nie koresponduje z "klasycznym", filmowym noir z lat 40-tych, tym najbardziej oczywistym i najszerzej kojarzonym. Natomiast w sferze zagubienia bohatera, dwuznaczności motywów, intrygi sięgającej bardzo wysoko itp. - to wciąż jest noir. Tak jak kolorowe "Chinatown" Polańskiego. Chociaż - dalej filmowo - "Czerwona dusza" kojarzy mi się najbardziej z altmanowską ekranizacją "Długiego pożegnania" Chandlera, bo czuć tu nadciągające "nowe".
Chrzań się, Smirnov

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 24, 2007, 12:05:14 pm »
Przeczytałem z rana. Wciągnęło mnie tak, ze nie mogłem przestać. Przeleciałem wzdłuż i wszerz, delektując sie każdym kadrem. Wszystko, co zostało powiedziane wcześniej o tym komiksie, jest prawdą (szczególnie post Blacksada  :) ). Fajne, polityczne noir.

Od razu, jak włączyłem internet, zagooglowałem Blacksada i... znalazłem tę oto stronę:

http://dargaud.com/dossiers/site_blacksadt3/

Bardzo klimatyczna animacja. Dokładnie taką muzykę słyszałem, czytając Blacksada.

A że już piszę, to załączę inne fajne strony:

http://www.blacksadmania.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Blacksad

Coś wiadomo o następnym tomie?