trawa

Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andruth

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:10:35 pm »
Cytuj
l_d napisał:
Ciekawe jaki będzie kolor następnej okładki ... biały , czarny, czerwony ... ? niebieski ?

Blacksad napisał:
Typuję żółty. A dlaczego - uzasadnię niedługo:)


Żółty? Czyżbyś spodziewał się akcji na pustyni?


Raczej nawiązań do konfliktu koreańskiego.Ale to przecież tylko spekulacje

Offline Gashu

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 03, 2007, 07:24:06 pm »
Dyskusja na temat praw autorskich została przeniesiona do osobnego tematu:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=27025
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 25, 2007, 05:54:19 pm »
Bardzo cenię dwie poprzednie części, ale wydaje mi się, że "Czerwona dusza" winduje serię jeszcze wyżej. Z tomu na tom "Blacksad" staje się coraz bardziej "makro", rozszerza granice świata przedstawionego i zwiększa liczbę postaci istotnych dla fabuły, a to ma z kolei korzystny wpływ na dramaturgię komiksu. Odnoszę też wrażenie, że w "Czerwonej duszy" autorzy dodali do serii następny odcień melancholii, który dosyć mocno wpływa na czytelnika w trakcie lektury. No i ta komiksowość w stanie czystym - do osobnego podziwiania, chociaż najpotężniej działa wespół w zespół z pozostałymi atutami.

Chciałbym również pogratulować Blacksadowi – bo dopiero teraz przeczytałem – bardzo fajnego tekstu o trzech kolorach czerni na Below Radars.

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 26, 2007, 02:30:11 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Chciałbym również pogratulować Blacksadowi.


A dziękuję bardzo :D Fajnie, że ktoś czyta teksty nawet po kilku miesiącach :)
Chrzań się, Smirnov

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 06, 2008, 01:32:40 pm »
Kupiłem dzisiaj wszystkie 3 tomy za łączną sumę 55 złociszy.
Przeczytałem na razie tylko 1 tom i jestem oczarowany. TO JEST ZAJEBIŚCIE GENIALNE!
Rysunki miażdżą system. Rysownik świetnie ukazuje mimikę bohaterów. Jednak i tak myślę, że scenarzysta wykazał się jeszcze lepiej. Niektore teksty zapadły mi głęboko w pamięć (mówi się, że koty mają dziewięć żyć. Mi jednak nie śpieszno było to sprawdzać). Scenariusz - świetny kryminał po prostu.
Tyle na razie. Jakoś nie mam weny by składnie pisać... :roll:

Offline Grim Knight

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 06, 2008, 04:09:18 pm »
Tom pierwszy, spoglądając przez pryzmat dwóch kolejnych, jest raczej zabawą z formą "a co by było, gdyby klasyczny chadlerowski kryminał przedstawić w realiach zwierząt" niż popisem scenariuszowej wirtuozerii, ale im dalej, tym lepiej- seria zyskuje swój charakterystyczny sznyt, Blacksad staje się postacią reprezentującą coś więcej, niż tylko zlepek Bogarta i Marlowe'a.

O stronie graficznej nie ma co pisać, bo tylko bym się źle przyczynił. Tego nie można opisać słowami, nie ujmując piękna tych przecudnych akwarel.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 06, 2008, 05:18:56 pm »
Przeczytałem dwa nastepne tomy. Patrzac z tej perspektywy to rzeczywiście - 1 tom to taka rozgrzewka. Najlepszy w moim odczuciu jest tom 2. Najlepsza intryga i fajne rozwiązanie. Dobry kryminał. 3 tom też trzyma poziom ale jest średni (między 1 a 2).

Pozdrawiam

Offline Mefisto76

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 12, 2008, 02:37:36 pm »
 
 Byłem ostatnio w Paryżu i znalazłem figurkę Johna za jedyne 200 euro...
 Porozglądałem się trochę po francuskim e-bayu i pod hasłem Blacksad mozna znaleźć naprawdę
 extra gadżety - naszego dzielnego detektywa w czerwonym "buicku", popiersia poszczególnych
 bohaterów (jak Jake, czy Smirnov: http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/6387_1.jpg )
 ale największym obiektem pożądania jest chyba to:

 http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/HPIM1106.jpg

 ... czyli wszystkie niezbędne elementy z bezwzględnie najlepszego kadru ever!

 Dodatkowo zestaw zawiera "zobrazowany" fragment, pozwalający na całkowite odtworzenie
 tej odlotowej scenki... http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/img2202dd7.jpg

 CZAD!   
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 12, 2008, 06:18:33 pm »

 http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/HPIM1106.jpg
 CZAD!   

Widziałem to w jednym ze sklepów na Rue Dante - chyba około 160 ojro... A figurka Blacksada za 199 naprawdę robi wrażenie:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Trreker

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 28, 2008, 02:05:43 am »
Hm.. Przeczytałem przed chwilą trzeci dom Blacksada. Po dwoch genailnych spodziewalem się, iż trzeci również taki będzie... Jest fajnie, ale dużo gorzej... Narracja, narracja, narracja, malo "noir" ... A i jakos mi się wydawało, że z 4 czy 5 kadrow gorzej niż zwykle wyszło... Chociaż moze to pozna pora i rano powinienem przeczytać:P. Na tą godzinę - zawód, lekki bo lekki, ale zawod... Czekam na Blacksad - the movie...

Offline holcman

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 27, 2010, 02:37:51 pm »
Pora chyba odświeżyć temat:
 
http://www.entrecomics.com/?p=46261

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 27, 2010, 05:01:20 pm »
Szykuje sie Blacksad zbliżony (wreszcie!) do "Harry Angel" - Nowy Orlean, Voodoo, jazz... Może i duch Roberta Johnson'a? Widać, że chłopaki eksplorują Amerykę z pełną świadomością tematu.
Chrzań się, Smirnov

Offline starcek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 23, 2010, 06:36:46 pm »
17 wrzesnia calkiem blisko - tylko ten jezyk etranzerski.. :evil:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 29, 2010, 02:26:44 pm »

Offline Robbie

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 29, 2010, 06:55:25 pm »
Komiks dobry, ale nie genialny. Przecież gdyby odjąć cały ten zwierzęcy sztafaż to by została jedynie schematyczna do bólu detektywistyczna opowiastka, swoją drogą, wszystkie zwierzęta, koń, kot, tygrys itd są tego samego wzrostu.
Również co jakiś czas pojawiają się bzdurne "dopowiadające" dialogi, mniej więcej takie: "Ten facet co tutaj był i pytał, czy zadzwoniłem do tej suczki, Karen, i któremu powiedziałem, że nie a wtedy on zwyczajnie dał mi w pysk. To jego szukasz? No, to już go nie ma".
Na plus oczywiście piękne rysunki. I to tyle.