Autor Wątek: Telepatia  (Przeczytany 14968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R3615

Bo ja z przeklętych jestem tego świata...
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2006, 10:17:19 pm »
Natknąłem się na opracowania jakiegoś niemieckiego instytutu, zajmującego się mózgiem i świadomością, strasznie krytykujące książkę Rogera Penrose'a "Nowy umysł cesarza". W książce tej zawarta jest myśl, jakoby ludzki mózg (może w ogóle mózg) był czymś wyjątkowym z powodu możliwości zachodzenia procesów nie tylko chemicznych i elektrycznych, lecz także kwantowych. Taki kwantowy nadajnik-odbiornik (komputer kwantowy?) miałby ogromne możliwości, być może też telepatyczne, a jednocześnie odsuwałby problem świadomości w jakieś nieokreślone zaświaty. Można zatem zgodzić się z pewnymi punktami owej krytyki, ale sam problem pozostaje. Dlaczego mamy wrażenie własnej osobowej odrębności, skoro mózg składa się z wymiennych części składowych (atomów), które tworzyły w przeszłości kapustę, grzyby, kotlet schabowy i wodę z kranu, a jeszcze wcześniej były innymi ludźmi, włóczyły się w ogonach dinozaurów, parowały z wulkanów lub spadły z kosmosu? Jeśli ktoś za tym stoi, żądam natychmiastowego ujawnienia teczki!  :badgrin:
lteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
Docendo discimus.

Offline solaris1

zjawiska kwantowe w mozgu
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2006, 01:13:05 pm »
W książce "Sztuczny mozg" jest opisane w jaki sposób w zywym mozgu mogą zachodzić procesy kwantowe.Polecam.

Możesz wejść tez na moja strone http://teoriapsi.webpark.pl

w rozdziale "Teoria zjawisk paranormalnych" opiszę o mozgu j zjawiskach kwantowych oraz otyn jak moga powstawac takie zjawiska jak np.telepatia.
Wszystko co tam napisane zostało wpietw dobrze przemyslane co nie znaczy że nie mogą być jakies bledy w mojej teorii , ale raczej kosmetyczne.
*******************************************************
Bez zjawisk kwantowych w mozgu nie da się wyjasnić zjawisk paranormalnych, chyba że odwolamy sie do czarów ale to  inna bajka.

PS.
pisze tez na forum psychotronika.pl pod nickiem "jurek".
Kogo interesują te tematy może tam wpaść.
olaris1

Offline R3615

Telepatia
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:49:02 pm »
To może nie będzie ściśle związane z tematem, ale może być ciekawym urozmaiceniem tego wątku. Podobno pracownicy Microsoftu od początku dużą wagę przykładają do kształtowania zdolności twórczych, form pozytywnego myślenia itp. Niejaki Richard Brodie, który niegdyś stworzył aplikację Word, po latach napisał książkę pod znamiennym tytułem "Wirus umysłu" (eng. "Virus of the Mind: The New Science of the Meme"). Ta szara eminencja Microsoftu (zajmował się też bodaj kadrami) coś musiała przewąchiwać, oto bowiem w tym roku, gdy nastąpiła eskalacja konfliktu pomiędzy rzeczoną firmą a Googlami, do których uciekają masowo tabuny programistów Microsoftu, obecny szef Microsoftu, Steve Ballmer, zareagował na to następującymi słowami:

Cytuj
"I'm going to f***ing bury that guy, I have done it before, and I will do it again. I'm going to f***ing kill Google."

Google CEO Eric Schmidt previously worked for Sun Microsystems and was the CEO of Novell.
 :oops:

Przeglądając kiedyś katalog filmów Google natrafiłem na pewien film, w którym Ballmer skacze jak małpa wokół stołu, poci się i wykrzykuje rozmaite hasła, przy jednoczesnym wykonywaniu dziwnych gestów rękoma. Ten materiał posłużył też do zrobienia miksu techno.
Szok. Może warto wrócić do korzeni i jeszcze raz dokładnie przeczytać "Wirusa...". Może coś jeszcze kryje się między wierszami. W każdym razie zanotowałem ten przypadek na stronie z cyberpunkową wizją technokracji globalnych koncernów. Na wszelki wypadek zacznę gromadzić zapasy, założę na stałe hełm, okopię się i będę czekał na ratunek.  :lol:

---== Jest w tym coś paranormalnego. ==--- :badgrin:
lteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
Docendo discimus.

Offline solaris1

parapsychologia
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2006, 03:35:20 pm »
Kogo interesuje tematyka psi może wejść na stronę

http://arena.igniezno.pl/index.php?f=5
*************************************
toczę tam, myślę że ciekawy, intelektualny spór o zjawiska paranormalne.

Zapraszam tez na swoją stronę:
http://teoriapsi.webpark.pl
solaris1
olaris1

Offline Hrackus

Telepatia
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 21, 2006, 11:50:13 am »
wg. mnie to moze to przesylac nawet za pomoca fal elektromechanicznych. tyle ze wymyslilismy mowe i pismo przez co telepatia stala sie zbedna.  
poza tym pary czesto mowia ze rozumieja sie bez slow;)
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline rysia15

Telepatia
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2006, 12:49:49 pm »
Cytuj
tyle ze wymyslilismy mowe i pismo przez co telepatia stala sie zbedna.

tzn. jaskiniowcy uzywali telepatii?? Trochę to paradoksalne, bo gdyby porozumiewali się telepatycznie, to po co by było im wymyślanie komunikacji werbalnej... [/quote]
róg Cię kusi Coca-Colą

Offline Hrackus

Telepatia
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 25, 2006, 08:46:10 am »
zeby cos utrwalic zapisac ale jak i wynalezli obrazki i pismo ale jak to odczytac wielu sie glowilo wiec niektorzy mowiac nauczali pisma
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline 8jakis

Telepatia
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 25, 2006, 11:47:10 am »
Pismo wymyslono 7000 lat temu. Wczesniej powszechna była telepatia?
 skąd wiadomo, że świat istnieje?