Autor Wątek: Jajko, czy kura?  (Przeczytany 24593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubususul

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2004, 10:04:17 pm »
Jajko z prakury jest prakurze,a z tego jajko moze powstac KURA.
I jak napisal Swingu doszlimy do wniosku ze kogut tez kura,poza tym to prakura musiala dac jajko (kogucie czy prakogucie bez roznicy bo dala je PRAKURA -dala PRAKURZE jajko z ktorego mogla wykluc sie KURA.
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Anonymous

  • Gość
Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2004, 10:04:48 pm »
eyyy gdzie?....
... pod wzgledem genetycznym na pewno nie. i pod wzgledem miejsca mutacji i mozliwosci mutacji przekazywanego materialu genetycznego tez nie.
poza tym jajo prakurze jest prakurze pod wzgledem wlasnosciowym, a KURZE pod wzgledem genetycznym.

Genetycznie pierwsze musialo byc jajko, nie ma innej mozliwosci.

Q.E.D.

A'G'R

Offline Swingu

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2004, 10:06:12 pm »
Ale mi własnie o własności chodzi... no ale dobra.. niech będzie - remis :)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline kubususul

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2004, 10:11:36 pm »
Ad A'G'R

A pod wzgledem logicznym prakurze- remis jak dobrze powiedzial Swingu
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Offline Gollum

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 10, 2004, 10:53:20 pm »
Cytat: "Swingu"
Gollum - entymemat pytania to właśnie - co było pierwsze - KURZE jajko, czy kur

Tej kwestii, jak mawiają mądrzy Rosjanie, biez wodki nie razbieriosz :)

Anonymous

  • Gość
Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 11, 2004, 12:07:40 pm »
Ale ja wlasnie bez wodki udowodnilam, ze pierszwsze musialobyc kurze jajko... pod wzgledem genetycznym...

Offline kubususul

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 11, 2004, 12:22:56 pm »
A pod wzgledem logicznym -kura :)
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Anonymous

  • Gość
Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 11, 2004, 12:30:56 pm »
Z tym sie nie zgodze, ale to moja prywatna opinia.

Offline biolog

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 22, 2004, 07:28:37 am »
Troszkę bałaganu się tu wdało w dyskusję.Po pierwsze trzeba uściślić : które konkretnie jajo i która konkretnie kura, potem pójdzie jak po maśle.Zresztą nie jestem taki znowu pewien z zasady nieoznaczoności wynika,że nie można okraślić jednocześnie , októr jajo nam chodzi i uszeregować go w linii następstwa kura jajokura jajo itd. i na odwrót.Znowu się skomplikowało, może nie ważne co było piewrsze, ale czy kończy się to jajecznicą na przykład?

Offline Przykuta

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 22, 2004, 10:28:47 am »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Ale ja wlasnie bez wodki udowodnilam, ze pierszwsze musialobyc kurze jajko... pod wzgledem genetycznym...


Ale to jest niedopowiedziane, a wystarczy napisać, że zanim były kury, były już jaja (i nie chodzi o komórki jajowe) - są ewolucyjnie starsze od kur. Więc w czem problem. Pojawiła się mutacja genotypu i z pierwszego jaja przodka kury wykłuła się kura. Wszak jajo jest pierwszym stadium rozwoju, a potem dopiero wychodzi z niego osobnik. Takiego pierwszego jaja - mutanta nie złozyła kura, bo kur wszak nie było.
eni vidi wiki

Offline Przykuta

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2004, 10:31:59 am »
No a teraz mogę napisać prawdę, na początku był Wielki Ziemniak i zrobił buu i się rozpadł i wysypała sie zeń mąka ziemniaczana  :P
eni vidi wiki

Offline Muminek

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2004, 08:38:59 pm »
Cytuj
Ale to jest niedopowiedziane, a wystarczy napisać, że zanim były kury, były już jaja (i nie chodzi o komórki jajowe) - są ewolucyjnie starsze od kur.

Chodzi o kurze jajko (nie podwzględem właśności, tylko organizmu znjadującego się tam).
Ja raczej skłaniam się do teorii Ad'Ghe'Rheiy- i pod względem logicznym i genetycznym.  
Kubusul-  z tego co piszesz wynika, że to w jajku zachodzi nagle dziwna mutacja, bo kurze tak się podobało, tj.  w naszym przypadku tu podanym, zapragnęła mieć grzebień.. :|
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Anonymous

  • Gość
Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 06, 2004, 11:51:16 pm »
dziękuję.

Offline Christof

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2004, 10:03:39 am »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
...a ja mam dowod na to, ze pierwsza msuialaby byc kura...
.....bo jakby pierwsze bylo jajko, to by sie z jajka mogl wylegnac kogut, i wtedy kogut nie moglby sniesc wiecej jajek - wiec gatunek by umarl.
Wiem, ze ten dowod niczemu nie sluzy, ale wymyslilam go jak mialam niecale 5 lat, i bylam z siebie strasznie dumna...


Musze przyznac ze na ten wiek to imponujacy przyklad geniuszu :)

Offline Puchiko0007

Jajko, czy kura?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 08, 2004, 04:39:52 pm »
pierwsza byla kura, a jajko bylo tylko wynikiem dostosowania sie do panujacych warunkow. warto przypomniec ze ptaki pochodza od gadow, ktore jak wiadomo sa jajorodne.