trawa

Autor Wątek: Bestie 2000  (Przeczytany 1293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kelior

Bestie 2000
« dnia: Kwiecień 11, 2004, 10:20:07 am »
taka oto rozpiska podana do oceny.. czekam na sugestie i rady...(moze pochwaly ? :P )

Unnamed2000 Pts  -  Beast Army

1 * Beastlord @ 196 Pts
     Mark of Chaos Undivided; General; Heavy Armour
     Horn of the Great Hunt
     Slaughterer's Blade
     Pelt of the Dark Young

1 Wargor @ 93 Pts
     Mark of Chaos Undivided; Great Weapon; Heavy Armour
     The Dark Heart

1 Bray Shaman @ 166 Pts
     Mark of Chaos Undivided; Magic Level 2; Braystaff
     Dispel Scroll
     The Goretooth

1 Bray Shaman @ 160 Pts
     Mark of Chaos Undivided; Magic Level 2
     Dispel Scroll [25]
     Staff of Darkoth [25]

1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts

1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts

1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts
 


4 Minotaurs @ 184 Pts
     Great Weapon

4 Minotaurs @ 184 Pts
     Great Weapon

7 Beast Herd (Gors) @ 147 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     14 Ungors
          Spear

7 Beast Herd (Gors) @ 147 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     14 Ungors
          Spear

6 Beast Herd (Gors) @ 132 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     12 Ungors
          Spear

6 Beast Herd (Gors) @ 128 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     11 Ungors
          Spear

1 Chaos Giant @ 205 Pts

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 97


Total Army Cost: 1997
Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchill

Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy.

"Każdy nazywa swoje błędy doświadczeniem."
Oscar Wilde

Offline Fuczak

Bestie 2000
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2004, 10:31:15 am »
Witam niezla rozpiska ale ja bym tam wrzucil Doombulla
here is no escape from Chaos ...

Offline Kelior

Bestie 2000
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2004, 10:46:31 am »
na poczatku mialem taki zamiar ale... kiedy wrzucam doombulka to trace ambush, musze wystawic takze wiekszy oddzial minotaurow aby koles nie zostal odstrzelony odrazu no i to na to wszystko szybko punkty leca i nie ma juz miejsca na cala reszte...
Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchill

Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy.

"Każdy nazywa swoje błędy doświadczeniem."
Oscar Wilde

Offline Barek

Bestie 2000
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2004, 11:14:19 am »
Rozpiska jest w miarę fajna, ale pomyśl sobie ile takich samych figurek będziesz musiał pomalować. Ja bym na twoim miejscu ją bardziej zróżnicował, wszak w chaosie, a nawet w samych bestiach jest tyle fajnych możliwości...

Mam tylko jedną uwagę. Otóż wargor jest bez sensu. Chodzi mi o to, że za mniejszą ilość punktów dostaje się np. takiego minotaura, który jest lepszy, albo jeszcze jeden rydwan, który jest lepszy, albo za 6 punktów więcej 3 screamery, które są lepsze...
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline Kelior

Bestie 2000
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2004, 11:44:40 am »
okey a to wersja rozpiski z doombullem jako generalem...



1 * Doombull @ 226 Pts
     Mark of Chaos Undivided; General; Heavy Armour
     Slaughterer's Blade

1 Bray Shaman @ 160 Pts
     Mark of Chaos Undivided; Magic Level 2
     Staff of Darkoth
     Dispel Scroll

1 Bray Shaman @ 166 Pts
     Mark of Chaos Undivided; Magic Level 2; Braystaff
     Dispel Scroll
     The Goretooth

4 Minotaurs @ 204 Pts
     Great Weapon; Standard

4 Minotaurs @ 184 Pts
     Great Weapon

4 Minotaurs @ 184 Pts
     Great Weapon

1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts
   
1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts
   
1 Tuskgor Chariot @ 85 Pts
   

7 Beast Herd (Gors) @ 143 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     13 Ungors
          Spear

6 Beast Herd (Gors) @ 136 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     13 Ungors
          Spear

6 Beast Herd (Gors) @ 136 Pts
     2ndWeapon; Standard; Musician

     1 Foe-Render

     13 Ungors
          Spear

1 Chaos Giant @ 205 Pts

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 80


Total Army Cost: 1999



w sumie sam nie wiem ktora jest lepsza... prosze o jakies komentarze i ocene...
Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchill

Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy.

"Każdy nazywa swoje błędy doświadczeniem."
Oscar Wilde

Offline Saise

Bestie 2000
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2004, 02:26:52 pm »
Hmm. Czy ja wiem? Mam mieszane uczucia. W zasadzie, jako ambush (Rozpa nr.1) mogła by być ciekawa. Ale brakuje mi tu czegoś... Sam nie wiem... może Bestigory? Coś pomiędzy lekkimi gorasami a ciężkimi minosami? No, i ten Bistlord jest według mnie ochydny. Kiepskie sejvy, nieduża siła uderzeniowa. (to tylko moje skromne zdanie)

Co do drugiej - To bezsens dawać tyle gorasów, jak nie masz ambusha - zero sejvów - nie dojdą ;-) (owszem, screen to wyśmienity, bo jak one nie dojdą, to minosy dojdą na pewno! Ale wiesz, tracisz na wstępie sporo punktów, a minosie, nie zawsze wszystko odrobią.) (to również IMHO...) :)
lt;b>Batllecry of the Tzaangors:
'We'ree Change yourr life!'</b>

Offline Kelior

Bestie 2000
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2004, 07:54:45 pm »
Cytat: "Saise"
No, i ten Bistlord jest według mnie ochydny. Kiepskie sejvy, nieduża siła uderzeniowa. (to tylko moje skromne zdanie)


prawde powiedzawszy to nie mam troche pomyslu jak wyposazyc beastlorda ale... Slaughterer's Blade count as great weapon wiec koles uderza z S7 a to nie jest jakas marna sila uderzeniowa , poza tym miecz jesli koles zada wounda to oddnawia na 4+ Wo wlasciciela ( mozna toliczyc jako pewna ochrone) poza tym u beastmenow ciezkom o jakas naprawde dobrze broniaca kombinacje ;/
Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchill

Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy.

"Każdy nazywa swoje błędy doświadczeniem."
Oscar Wilde

Offline Saise

Bestie 2000
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2004, 10:43:07 am »
:)  - - widzisz, mi sie udało wykombinowac Bistlorda, który ma i dobry sejv, i wmiare staty. Jest kilka kombinacji i już ci je podaje:

1. Beastlord + Mark of Nurgle | Enchanted Shield, Armour of Tortured Souls, Crowns of Horns, Sword Of Might.

Ten pan ma Ws:6 oraz S:6... To nieźle przeciwko zwykłym unitom. Na dodatek ma 4 łondy (mark of Nurgle) oraz causuje Fear. Ma też 5 T przeciwko niemagicznym atakom (czyli przeciwko zacnej większości!). Ma więc +2 ArSV, +5 WSV i unit w którym się znajduje ma +1 do Rally...! ;-) Można go oczywiście wyposażyć w inne marki, albo osadzić w czarjocie (wtedy będzie miał +1 ASV)...

2. Beastlord + Mark of Slaneesh or Khorne | Chaos Armour, Enchanted Shield, Crown of Horns (albo Gaze of the Gods), Great Fang.

To jest coś na ciężej opancerzonego wroga. za 20 pkt. (Ench. Shield i Chaos Arm.) masz sejva +2 (!). Crown daje ci WSV +5, (Gaze of the Gods daje +4, ale jest ryzyko że zamienisz się w spawna ;-) ) oraz +1 dla unitu do Rally. Great Fang daje ci no armour sejvs, co z markiem khorna daje 5 ataków z siłą 5 bez armour sejvów. Dobre na opancerzoną kawalerie, albo na black orasy ;-) . A mark slannesza, daje ItP... Ewentualnie, możesz osadzić zioma w charjocie, i bedzie miał ASV +1.

3. Beastlord + Mark jaki tam chcesz ;-) (byle nie Tzeentch.) | Pelt of the Dark Young, Enchanted Shield, Dowolny Talizman za 30 pkt (polecam Crown of Horns), Sword of Might - oraz normalny Heavy Armour.

Ten bistlord jest najlepszy na piechote, wciśnięty w jakiś unit ze sztandarowym ;-). Daje unitowi MR(1) oraz (jeżeli masz Crown Of Horns) +1 do Rally. Ponadto, ma sejva +2, Warda zależnego co weźmiesz (GotG tp +4, a Crown +5) oraz siłe 6. Z markiem Slaanesza daje jesze ITP. Jeżeli włożysz go do unitu Slaangorów, z Wargorem który ma Raptorus Standar, War banner, albo Banner of the Wrath, powstanie unit który jest:

- Immune to Psychology
- MR(1)
- Ma +2 do rally attempt jeżeli unit ma Muzykanta. (Crown i Muzyk)
- No i jeszcze działanie sztandaru...
lt;b>Batllecry of the Tzaangors:
'We'ree Change yourr life!'</b>

szafa@poznań

  • Gość
Bestie 2000
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2004, 07:07:02 pm »
czy nie za malo ambusza w tych rozpach? ja sie przezwyczaliem by walic ich ile wlezie np. 8 unitow na 2000 wchodzi, a i pts zostaje na 4 szamanow (w tym great. iczywiscei lore of Slaanesh), ze 2 rydwany, minosy, giganta, furie, psy i pare innych rzeczy

co do uzbrojenia beastlorda - no a gdzie u niego horn of the great huntT? czyzby sie nie sprawdzal?

ogolnie sie zastanawiam czemu fuczasci generalowie ignoruja magie Slaanesha skoro wiadomo wszem i wobec ze jest NAJLEPSZA? no i warta swej ceny w przeciwienstwie do cinczowej

Offline Saise

Bestie 2000
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2004, 08:34:59 pm »
Horn się sprawdza... ale zalezy czy ktoś bierze, czy nie bierze Ambusha. I jescze, Horn nie daje WARD SEJVA ... i nie zawsze bonud +1 do LD ratuje ambusza...  :P
lt;b>Batllecry of the Tzaangors:
'We'ree Change yourr life!'</b>

 

anything