trawa

Autor Wątek: jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?  (Przeczytany 8105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2004, 01:26:15 pm »
Cytat: "Josef Knecht"
ale czy to znaczy ze mam zdyskryminowac caly gatunek ? Bez przesadyzmu

A kto mowi o dyskryminacji? Z racji zawodowych bylem na paru imprezach hip hopowych, a z racji interesowania sie muzyka przesluchalem troche plyt i jest tak, ze ten gatunek nie wywoluje u mnie dreszczka emocji. Zapewne jest w hip hopie sporo wartosciowych rzeczy i pewnie nie brakuje slabizny, tak jak zreszta chyba w kazdym nurcie. Mnie jednak taki styl nie rusza.

Offline Josef Knecht

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2004, 08:50:44 pm »
Ja za to cenię wykonawcó, którzy poza ten styl wydobyli się o własnych siłach
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2004, 10:05:34 pm »
W najnowszej "Polityce" jest artykuł o Jeden Osiem L. Padaja tam m.in. słowa "hiphopolo" - ponoć środowisko na chłopakach psy wiesza. Cytują np. DJ 600V, inni wolą się anonimowo wypowiadać. No i dowalili też właśnie za samplowanie kawałka, który ma 3 lata - żenada!

Anonymous

  • Gość
jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2004, 10:11:55 pm »
Przepraszam, a czy to po prostu nie może _mi_ się podobać?

Offline Kormak

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2004, 10:31:19 pm »
A czy to nie może _nam_ się nie podobać?
Idę o zakład, że gdyby nie ten sampel, nikt by nie chciał słuchać tego szitu.

Anonymous

  • Gość
jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 21, 2004, 10:32:16 pm »
No, to juz przegrales.
urzekla mnie melodyka refrenu.

nie o to chodzi, ze wam sie nei podoba - akceptuje to i rozumiem, a raczej, ze zakladacie, ze nikomu pzry zdrowych zmyslach nie ma prawwa sie podobac... a przynajmneij ja tak odczuwam.

Offline login

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2004, 09:14:59 am »
oj, nikt tu nie odbiera tego przyrodzonego prawa wszystkim słuchaczom. a co do 'melodyki' to naprawdę ciężko ją ocenić w oderwaniu od sampla. bo on przecież w dużym stopmiu wpływa na odbiór refrenu.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Anonymous

  • Gość
jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2004, 08:57:36 pm »
a ja umiem i mnei urzeka melodyka refrenu oderwana od sampla.

Offline wróbl józef

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2004, 08:54:42 pm »
Moja stara ostatnio usłyszała kawałek 18l z płyty, którą zostawił u mnie w domu 10-letni kuzyn, który słucha tego namiętnie. Stwierdziła, że mają inteligentne teksty. Tak a propo, kiedyś słuchała radia maryja. To chyba wszystko :)
ou may be a lover but you ain't no dancer

Offline Kormak

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2004, 01:13:58 am »
Taaaak... członek 18L dowiódł swojej inteligencji na rozdaniu nagród Radia Eska, kiedy pobił dziennikarza "Przekroju", który ośmielił się skrytykować jego twórczość. Nie wątpię, że zrehabilitował się w środowisku swoich kolesiów - żałosne.

Offline Ogoo1

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2004, 10:36:28 am »
Co do 18L i ich hiciora. Samplowanie jest bardzo fajne. Nie mylcie pojęć. Samplowanie jako takie polega na wkręcenie w np. refren kilkusekundowego kawałka. Często nabiera on innego znaczenia. Zaś robienie całej płyty na czyimś podkładzie to najzwyklejsze lamerstwo. Dochodzi do tego fakt że piosenka w oryginale nie jest specjalnie znana, więc ludzie często przypisują autorstwo tym burakom. No chyba że melodia jest baaaaardzo znana i nikt nie ma wątpliwości co do tego kto ją stworzył. Np. Nas - New World, na serio fajny kawałek :D.

A kaliber po psychodeli nie wydał nic porywającego. Dowodzi to faktu że scena hiphopowa z południowej Polski leży na plecach.

Pozdrawiam

Offline Kormak

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 06, 2004, 11:56:15 am »
Nie, 18L stosują ten sam proceder co P.Diddy (vel Puff Daddy), który nie zmieniając nic opiera cały kawałek na czyjejś melodii. To nie jest samplowanie, tylko żerowanie na czyimś dorobku i najzwyklejsze wieśniactwo. Nie mówię już o tym, że ten kawałek Live "Overcome" jest sprzed niecałych 3 lat - i jest baaardzo znana. Dlatego to jest lamerstwo i buractwo. I jeszcze żenujące tłumaczenie "no co, Eminem też tak robi".

Nie ma nic złego w samplowaniu, sam to robię, ale sztuka polega na tym, żeby tak obrobić materiał dźwiękowy, żeby powstało coś nowego.

Offline eska crew

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 06, 2004, 01:16:46 pm »
Ja K44 nawet lubię lae 18L to padaka. Facio myśli ze  jak ukradnie komuś muzyke i napisze pod nia debilne słowa to jest super.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Ogoo1

jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 06, 2004, 03:21:07 pm »
Hmmm źle mnie zrozumiałeś :). Chodziło mi dokładnie o to samo co Tobie tylko nie trafiłem ze słowami ;).

Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
jeden osiem el i kaliber czterdzieści cztery - HH?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 06, 2004, 03:33:07 pm »
A moje pytanie brzmiało - czy takie rzeczy podobają mi się dlatego, ze są daleko od HipHopu, czy po prostu są jakieś wyjątkowe w swojej klasie? Znam już Waszą opinię co do 18L, więc załóżmy, że pytam o k44.