Autor Wątek: Malowanie  (Przeczytany 87072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 21, 2006, 08:01:07 am »
Mam takie pytanko...czy warto by bylo kupic figsa wh 40k i na nim sobie pocwiczyc?Bo np figsy warhammera maja duze powierzchnie do pomalowania  nie sa takie jednolite no i duzo cieniowania jest -.- Odpowiedzcie jaki figs na poczatek kupic zeby sobie pocwiczyc ;P

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 21, 2006, 10:10:55 am »
taki KoDA jest dobry, bo metalowy, jak zapaciasz to zmyjesz i tak do skutku

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 21, 2006, 10:15:52 am »
Drachu doradz co zrobic zeby go naprawic bo nie wiem w koncu czy te niebieskie fragmnty dobrze wygladaja czy nie...a ta btw to w kodach nmm powinien byc a ja sobie nie radze cos :[

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 21, 2006, 10:25:51 am »
po nałożeniu podkładu pomaluj go kolorami tak o dwa tony ciemniejszymi niż  miałby być, potem rozjaśnij właściwymi, a krawędzie potraktuj jaśniejszym
i pilnuj ręki, by nie "wyjeżdżać za linie", a nawet jak wyjedziesz to potem to popraw (zamaluj), a nie zostawiaj

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 21, 2006, 09:05:28 pm »
Jako ze jestem noobem w tej dziedzinie pozwole sobie na to pytanko:
Co mam rozumiec po pojeciem "rozjasniac"...przemywac czy drybrushem?

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 21, 2006, 09:30:49 pm »
Cytat: "kamlik"
Jako ze jestem noobem w tej dziedzinie pozwole sobie na to pytanko:
Co mam rozumiec po pojeciem "rozjasniac"...przemywac czy drybrushem?


rozjaśnić - na aktualny kolor nałożyć warstwę jaśniejszego tak, by w nowa warstwa pokrywała wszystkie wypukłości i ogólną powierzchnię, ale nie pokrywała zakamarków, marszczeń itp

przemywać - pokryć element modelu tzw washem czyli mocno rozwodnioną farbą, która jest ciemniejsza od kolorów na modelu, jej zadaniem jest wpłynięcie do cakamarków i zaciemnienie ich, wymaga długotrwałego suszenia

drybrush - czyli inaczej suchy pędzel to technika polegająca na rozjaśnianiu krawędzi modelu za pomocą pędza zamoczonego w farbie a następnie osuszonego poprzez pocieranie o kartkę, tak przygotowanym pędzlem traktuje się model przez co farba kryje tylko wystające elementy figurki

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 21, 2006, 09:36:41 pm »
W koncu jakajs konkretna odpowiedz...dzieki ci drach postaram sie stosowac do twoich wskazowek :)

Offline Maximus from Rome

Malowanie
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 22, 2006, 01:50:39 pm »
nie zaczynaj odrazu od NMM, bo to trudniejsze mi sie wydaje;/...
poczwic najpierw  z metlicami
pozdroł
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Kalins

Malowanie
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 23, 2006, 10:08:50 am »
Witam,

Zabieram się do porządnego pomalowania mojej pierwszej armii Dobra  8) , czyli Numenoru. Stąd moje pytanie – czy możecie służyć radę w kwestii cieniowania czarnego koloru (płaszcze Numeryjczyków)? Kiedyś kolega Drachenfeles mówił o malowaniu krawędzi na biało i nakładaniu czerni, ale może jeszcze ktoś ma doświadczenia z rozjaśnianiem czarnego?
Sam zamierzam użyć do rozjaśnienia mieszanki chaos black i codex grey i stopniowo (ale bez przesady) rozjaśniać taką mieszankę.

Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź".

Offline KędzioR_vo

Malowanie
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 23, 2006, 10:28:05 am »
Radziłbym malować płaszcze na kolor ciemnoszary, a nie czarny ;) Zauważ, że czerń praktycznie nigdy nie jest naprawdę czernią, a zazwyczaj przedstawia się jako szarość.
Dlatego też czystej czerni używałbym tylko do najgłębszych cieni, resztę traktując szarawymi kolorami.

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 23, 2006, 10:30:39 am »
tak, ta metoda jest niezła ale nie na tyle, by porządnie pomalować armię, także jak chcesz, by wyglądało to naprawdę dobrze spytaj Lostorpedosa, jemu cieniowanie czarnych płaszczy dobrze wychodzi

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 06, 2006, 01:04:31 pm »
Mam takie pytania zwiazane z pedzlami...
1.Jak czyscicie pedzle
2.Co robicie by wam sie nie niszczyly pedzle??(czyli zeby wlosy nie rozchodzily na wszystkie strony?)

Zadalem te pytania gdyz miallem problemy z czyszczeniem pedzli i utrzymaniem ich własciwego ksztalu...

Offline Maximus from Rome

Malowanie
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 06, 2006, 06:56:03 pm »
Cytat: "kamlik"
Mam takie pytania zwiazane z pedzlami...
1.Jak czyscicie pedzle
2.Co robicie by wam sie nie niszczyly pedzle??(czyli zeby wlosy nie rozchodzily na wszystkie strony?)

Zadalem te pytania gdyz miallem problemy z czyszczeniem pedzli i utrzymaniem ich własciwego ksztalu...


1.Wypluskaj je w wodzie po każdym malowaniu, a jak to nie pomoże to włóż je do rozpuszczalnika :badgrin:  :evil:  i poczekaj, ażfarba odejdzie ;)

2.Jak płuczesz pendzelki w wodzie to machaj na boki, nie uderzając o ścianki, oraz PŁUCZĄC NIE UDEŻAJ W DONO, ponieważ sie rozejdzie włosie 8)

I tyle 8)

pzdr MaX
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 07, 2006, 09:17:09 am »
dopuszczalne jest pocieranie wypłukanego pędzla o chusteczkę ale tylko delikatnie "do siebie" tak by włosie się nie rozłaziło, pozwala to lepiej czyścić z farby, a czas w jakim się rozwali jest porównywalny.

Offline gokish

Malowanie
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 07, 2006, 07:03:12 pm »
witam ja mam takie pytanie ile farbek będę potrzebować do pomalowania Saruman'a mam narazie chaos black i skull white

 

anything