trawa

Autor Wątek: FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"  (Przeczytany 17141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline boksiu

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2004, 05:26:29 pm »
login nie moge sie z Toba zgodzic - Norton swietnie zagrał, mlody tez nie byl zdecydowanie, mlody to moze był w Larym Flyncie ;-)
size=9]THE WORLD IS YOURS[/size]

Offline ariel97

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2004, 07:49:16 pm »
Cytat: "Gregorius"
a czyż Rutger Hauer w "Autostopowiczu" nie zagral jak really świr, totalny wręcz zakapior?


Oj zagrał, jak najbardziej.


Przypomniało mi się, że nasz szanowny Pan Cezary Pazura
to świruje często w filmach i serialach w których gra.

Offline boksiu

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 20, 2004, 07:59:50 pm »
Przypomnialo mi sie From Hell :-) O kubie Rozpruwaczu :-)
Oraz American Psycho i Psychoza:-P
size=9]THE WORLD IS YOURS[/size]

Gilbaert

  • Gość
FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2004, 06:20:20 pm »
a pamięta ktoś może francuski film "Ósmy dzień" (nie jestem pewien tytułu) z Danielem Auteilem, gdzie pwien poukładany biznesmen nagle musi zaopiekować się mężczyzną z zaspołem Downa, który przewraca jego świat do góry nogami, ale daje mu szczęście?
pzdr

Offline login

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2004, 09:18:33 am »
Cytuj
Hm, no nie wiem czy to sie lapie pod te kategorie. U Lyncha nic nie jest oczywiste i jednoznaczne. W kazdym razie postac odrgywana przez Pullmana nie wygladala mi na chora psychicznie. Bardziej na opetana. W gre wchodzily sily nadprzyrodzone i takie tam

właśnie z tych samych powodów nie można mówić o opętaniu. a czym właściwie jest choroba psychiczna, jak nie opętaniem norlalnej części duszy, przez chorobliwy pierwiastek ; ](nie ważne z jakiego powodu...)
Przecież w średniowieczu najczęściej osoby o różnych dolegliwościach psychicznych uznawane były za opętane i płonęły na stosach inkwizycyj...
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline wilk

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2004, 06:33:02 pm »
Cytat: "login"
Cytuj
Hm, no nie wiem czy to sie lapie pod te kategorie. U Lyncha nic nie jest oczywiste i jednoznaczne. W kazdym razie postac odrgywana przez Pullmana nie wygladala mi na chora psychicznie. Bardziej na opetana. W gre wchodzily sily nadprzyrodzone i takie tam

właśnie z tych samych powodów nie można mówić o opętaniu. a czym właściwie jest choroba psychiczna, jak nie opętaniem norlalnej części duszy, przez chorobliwy pierwiastek ; ](nie ważne z jakiego powodu...)
Przecież w średniowieczu najczęściej osoby o różnych dolegliwościach psychicznych uznawane były za opętane i płonęły na stosach inkwizycyj...

Cos mi to wyglada na mocno naciagany wywod :)

Wszystko sprowadza sie do przyczyn - z jednej strony zwiazanych z samym czlowiekiem, wlasciwosciami jego organizmu, a z drugiej z czynnikiem zewnetrznym o nadnaturalnym, fantastycznym pochodzeniu. Przy Twoim zalozeniu to filmy traktujace wlasnie o roznych duchach czy podobnych istotach ktore wstepuja w czyjes cialo, tez nalezaloby uznac za filmy o chorych psychicznie.  :eek:  Ot np taki filmik "End of days" ze Schwarzeneggerem, w ktorym diabel wstepowal w rozne osoby. Tez sie lapie?

Offline login

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2004, 10:27:11 pm »
przepraszam, mówimy o rzeczywistości czy o filmach i literaturze?
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline wilk

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 23, 2004, 08:17:41 am »
Filmy fabularne, mimo ze oczywiscie maja wymyslona fabule, to moga byc mniej lub bardziej osadzone w rzeczywistosci. Wydawalo mi sie ze mowimy tutaj o tej drugiej kategorii filmow.

P.S.
To nie miejsce na literature. Zreszta takowego nie ma na Gildii

Offline login

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 23, 2004, 09:54:45 am »
w takim razie muszę powiedzieć, że nie wierzę w opętania: gama chorób psychicznych jest tak ogromna, że nie trzeba się uciekać do wplątywania w całą sprawę sztana/demona/rusałki. a co do filmów to dodałbym jeszcze Anger Management. W ogóle choroby psychiczne są chyba najczęstszym tematem filmów. Te tysiące możliwości, z którymi wiąże się utrata poczytalności ; ]
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline boksiu

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2004, 02:07:46 pm »
Heh nie żartuj z tym "Anger management". To ostatni film o którym wypada tu wspomnieć.
size=9]THE WORLD IS YOURS[/size]

Offline adro

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 02, 2004, 12:52:18 pm »
3 najlepsze wg mnie fimy o chorych psychicznie:1 Lot nad kukulczym gniazdem. 2 Forrest Gump. 3 szamanka(cały film jest chory i lekko bezsensowny,ale nie pozostawił mnie obojetnym)
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline piter_m

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2004, 01:11:50 pm »
"nikomu ani słowa" z michaelem douglasem
nawet spoko film z fajnymi zdjęciami w zakładzie psychiatrycznym i dobrą rolą chorej psychicznie dziewczyny. kto nie widział to powinien.
poza tym filmem dobre są filmy: "siedem", "fight club", "octane"
es... New York, New York!
Just in time for the new century!
It's the modern age, Katrina!

Offline wilk

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 03, 2004, 04:34:06 pm »
Cytat: "piter_m"
"nikomu ani słowa" z michaelem douglasem

O wlasnie. A propos Douglasa, jak moglem zapomniec o "Upadku"?! Swietne studium ludzkiej degrengolady.

Offline Veevoirus

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2004, 06:22:28 pm »
Upadek-świetny przykład. Do tego fight club, K-pax i... pojedynek na szosie..choć wariat nie ma ani jednej kwestii :P
ie pozwól,by Cię sprzedali!!
Zrób im na złość i sprzedaj się sam!!
Last.fm

Offline sas

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2004, 01:38:34 pm »
Lśnienie ... Nicholson kapitalny ... muzyka kapitalna ... po prostu wow
K - Pax - chociaż ja cały czas wierzę w tych kosmitów ;)

i największa porażka: Gothika ... o mój boże ... to bolało
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

 

anything