Autor Wątek: Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.  (Przeczytany 54360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Waśkiewicz

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2002, 02:59:36 pm »
"Salute for the Jagger" (Krew bohaterów), z Hauerem i Chan. Fajny film, tylko szkoda, że dali wersję z obciętym zakończeniem - w wersji, którą kiedyś widziałem na pirackiej kasecie, do Ligi przyjęci zostają tylko Quick, koleś z łańcuchem i Murzyn (ach, ta polityczna poprawność), a kiedy dowódca miastowej drużyny pyta swojego bossa, dlaczego nie przyjmą Hauera, skoro przeciez jest najlepszy, ten mu odpowiada, że to właśnie będzie dla niego najdotkliwszą karą - grać po jakichś pipidówach za marne grosze, mając jednocześnie świadomość, że jest najlepszy.
 Jakiś czas temu pojawiły sie pogłoski, że ma powstać druga część filmu, ale chyba nic z tego.  

 Pozdrawiam,
 Adam

Anonymous

  • Gość
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2002, 04:17:05 pm »
"omega doom" z rutgerem hauerem

Offline Szarak

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2002, 10:59:29 pm »
Z książek Polecam Kantyk Dla Leibowitza i Leibowitz i Dzikokonna. Akcja książek rozgrywa sie na zniszczonej wojną nuklearną ziemi i ma niepowtarzalny klimat. Powstały co prawda w latach 60-tych, lecz nie dorównują im nawet dzisiejsze książki. Gdy je czytałem miałem zaskakujące wrażenie, jakbym był bohaterem gry Fallout.

Obie książki sprzedaje, link poniżej...

http://www.forum.gildia.com/viewtopic.php?t=462

Z filmów polecam Dzień w którym księzyć uderzył w Ziemie. Był to co prawda film klasy C robiony dla telewizji, jednakże miał specyficzny klimat i wart go obejrzeć. Poza tym WasteLand był świetny oraz największa chała jaką w życiu widziałem, ale traktuje o życiu na planecie wypalonej wojną nuklearną i groźbą kolejnej wojny -  C'mon, let's NUKE again...
Życie to iluzja, dlaczego więc wciąż sie łudzisz że ma jakiś sens ?"

Offline Rust

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2003, 05:43:09 am »
Ej, zapomnieliscie o jednym filmie z rolą Dona Johnsona (tego z Miami Vice) gdy jeszcze byl mlody. "Chlopiec i jego pies" na podstawie opowiadania..yyy...pewnej osoby (bylo kiedys dawno temu w Fenixie).
Coprawda nie ogladalem, ale wiem kto ma na kasecie i moze kiedys wycyganie :)
Obecnie klimaty postapokalitpyczne sa exploatowane komiksowo i ksiazkowo, a nawet RPGowo, wiec troche jest do wyboru. Np w newsach na głownej stronie Gildii ukazala sie pierwsza plansza komiksu na podstawie "Autobahn nach Poznan". Graficznie zajebiste, ale juz na tej pierwszej planszy widac ze tresc i stylizacja troche sie kupy nie trzymaja.

Osobiscie do klimatów postapokaliptycznych zaliczyl bym też w pewnien sposob druga polowe "Apokalipse Now". Tylko ze to bardziej apokalipsa ludzkosci w sensie duchowo/moralnym, a nie "doslowna" z bombami i tykajacymi licznikami G. Wystatrczy sobie wkręcić ze to bo wojnie atomowej i wlaczyc film od polowy - wszystko w miare bedzie sie trzymalo kupy (tak mniej wiecej od wizyty w kolonii francuskiej)

Był tez kiedys taki film o rodzinie, a wlasciwie kobiecie z dwojka dzieci na przedmiesciach LA do ktorych nie doszedl wybuch, a umierali powoli z powodu napromieniowania. Nie pamietam tytulu.

Kantyk dla Liebowitza rzeczywiscie jest extra. Tylko w pewnych momentach trąci lekko fantasy (przynajmniej mi "zatrącił"). Ale to wszystko logiczne wiec jest OK.

I na koniec: z MadMaxow najlepszy jest IMO 2,  a kto nie ogladal Dr.Strangelova niech żałuje :)
Yeah, and I'm a chineese jet pilot..."

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:16:34 am »
Widzę, że temat umarł był (prawie). Dziwię się, że nikt tu nie wspomniał o wydanej w styczniu '03 książki Apokalipsa według Pana Jana.
Świetny klimat a najważniejszy plus jest taki, że akcja dzieje się w Polsce.
Był tkaże Świt 2215 (chyba taki był tytuł) Andre Norton.

Co do filmów, mógłbym wspomnieć o Terminatorach, Judge Dredd, Klasa 1999 (straszna chała) - wiem, że to oczywiste, ale...
Pamiętam jeszcze angielski film, niestety nie pamiętam tytułu. Było tam o jakichś zbieraczach złomu (z pól bitewnych), którzy przytachali jakiegoś rozwalonego androida do domu...

Offline Szarak

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 15, 2003, 12:22:27 pm »
Nie wiem czy ktoś już o tym wcześniej wspomniał - jeśli tak - sorki za flooda :)

Pamiętacie może film Robot Jox ? rzecz sie działa w przyszłości, kiedy to Ziemia po licznych wojnach, w których używano ogromnych, człekokształtnych maszyn została zredukowana do pyłu, a jedyna zieleń istniała jedynie w wielkich, zamkniętych pod kopułami miastach ? Otóż był to film w miare ciekawy z dobrą obsadą i wnikliwą fabułą. W filmie tym by nie doprowadzić do kolejnych wyniszczających wojen spory rozwiązywano poprzez walki owych "Jox'ów" na ogromnych arenach. Fabuła tego filmu została powielona w pewien swoisty sposób w filmie Sport Przyszłości z Wesleyem Snipes'em,

Film ten doczekał sie również kontynuacji, która jednak okazała sie wielkim niewypałem.

Jeśli ktoś widział ten film, bądź jego kontynuacje, niech sie wypowie - bo jest o czym pogadac ;)

PZDr. Szarak
Życie to iluzja, dlaczego więc wciąż sie łudzisz że ma jakiś sens ?"

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 15, 2003, 01:36:11 pm »
Hej Szarak

Nie widziałem tego filmu, ale wiem kto był jego scenarzystą. Joe Haldeman jest znanym i popularnym pisarzem s-f (Wieczna Wojna!).
To nazwisko myślę, że jest wystarczającą rekomandacją dla tego filmu.

Offline Adam Waśkiewicz

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 16, 2003, 07:34:59 am »
Cytat: "Brother_Bethor"
Pamiętam jeszcze angielski film, niestety nie pamiętam tytułu. Było tam o jakichś zbieraczach złomu (z pól bitewnych), którzy przytachali jakiegoś rozwalonego androida do domu...


 Prawdopodobnie masz na myśli "Hardware" - bardzo dobry film, trochę niedoceniany. Ja lubię go przede wszystkim za Iggy Popa w roli Angry Boba (prezenter radiowy, którego komentarze słychać czasem zza kadru).

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Kabuto

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 16, 2003, 03:14:38 pm »
Hmm.. z książek w tym klimacie moge polecić Kantyk dla Leibowitza.. bardzo klimatyczna książka traktująca o perypetiach pewnego mnicha, który żyjąc na post-nuklearnej pustyni Arizony odnajduje szczątki starego schronu... więcej fabuły nie zdradze, by nie psuć zabawy z czytania, jednakże wspomnę iż książka jest warta przeczytania.
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1614540

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 17, 2003, 06:12:06 am »
Teraz mam niezłą zagwozdkę: książka, o której cały czas mówicie to Kantyk dla Leibowitza czy Kantyczka dla Leibowitza - kiedyś widziałem w bibliotece knigę z tym drugim tytułem.

Offline Kabuto

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 17, 2003, 09:13:49 am »
Brother --> mam obie książki. pomyliłeś się. pierwsza część ma tytuł "Kantyk dla Leibowitza" natomiast druga "Dzikokonna i św. Leibowitz" :)

co wygrałem ? :D
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1614540

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 17, 2003, 01:47:45 pm »
Na pewno nie chodziło mi o tą drugą. Może ten tytuł (kantyczka) pochodzi z innego tłumaczenia?
Zresztą, z tymi tytułami bywa dziwnie: film, o którym wspominał Pan Redaktor widziałem kiedyś w tv pod innym szyldem (Pokłon dla zawodnika).

wygrałeś? ZONK!!!

Offline Kabuto

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 17, 2003, 01:55:49 pm »
"kantyczka" owszem była, jednakże w Forgotten Realms :) natomiast am pewność co do tych tytułów, bo mam obie książki a tylko dwie sie ukazały (było jedno tłumaczenie)
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1614540

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 18, 2003, 06:24:04 am »
Dzięki Kabuto, za wyjaśnienie tej kwestii.

Anonymous

  • Gość
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 18, 2003, 06:34:28 am »
ten film z Donem Johnsonem "A Boy and His Dog" jest na podstawie opowiadan Ellisona "Vic and Blood"; jest tez bardzo fajny komiks stworzony przez Ellisona i Richarda Corbena (poklon!) pod tym tytulem

 

anything