trawa

Autor Wątek: Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.  (Przeczytany 53850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dinki

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 27, 2003, 07:04:52 pm »
Cytat: "Szarak"
Pamiętacie może film Robot Jox ?

Tak, tak teraz sobie przypominam.Oglądałem go jak byłem bardzo mały, zapomniałem o nim , ale teraz wraca mi pamieć.Szczególnie zafascynowany byłem kiedy jeden z robotów zaczał ciąć drugiego piłą mechaniczną :shock: .
Chyba nie chciałbym go teraz oglądąć , przeraziłbym się i śmiertelnie zawiódł. :D

Offline Mysza

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2003, 02:31:38 am »
A to ja jeszcze dorzucę tutaj francuskie "Delicatessen"... chociaż film jest bardzo kameralny to jednak ma potwornie Fallowy klimat... kto ogladał ten wie dlaczego... :) m. in. stary dobry Doc Morbid się kłania... :)
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...

Offline Azel

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2003, 10:55:12 am »
Jelsi ktoś jest zainteresowany to mam oryginalne Robot Jox na video do sprzedaży za 15 zł.
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline darksphere

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 08, 2003, 06:22:19 pm »
Z pewnym niepokojem mogę podsunąć Final Fantasy , co prawda nie jest to typowo falloutowe kino lecz klimatem naprawde może przypominac postnukowe historie... :shock:

Offline dune

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 04, 2003, 02:23:35 pm »
Cytat: "Kabuto"
"kantyczka" owszem była, jednakże w Forgotten Realms :) natomiast am pewność co do tych tytułów, bo mam obie książki a tylko dwie sie ukazały (było jedno tłumaczenie)

Mam tę książkę i to pod tytułem :Kantyczka dla Leibowitza. Autor: W.M.Miller Jr. Wydawnictwo CiaBooks-Svaro 1991 rok.
Co do filmów w tym klimacie polecam całkowicie nieznany ( przynajmniej dla mnie) film pt. Lodowe piekło ( ang. tyt. Ice)- plamu na Słońcu , epoka lodowcowa ,grupa bohaterów próbuje dostać się na wybrzeże gdzie ma się zjawić okręt podwodny po znanego naukowca itd. Obrazy pokrytych śniegiem Stanów - cool...

Offline Silencer

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 15, 2003, 09:17:02 pm »
A co myslicie o "Deus Irae" Dicka i Żelaznego? Bardzo falloutowe, moim zdaniem, bo zagłada dokonała się dokładnie w takim zakresie, zeby zycie było ciężkie i znojne, poszczególne społeczności odizolowane, a jednak zeby samotni podróżnicy po tym świecie... no właśnie podróżowali... No i jeszcze te mutanty.. W ogóle te klimaty często pojawiaja sie w opowiadaniach Dicka (Zimna wojna!)
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline wastelander

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 10, 2004, 06:39:42 pm »
Z książek w realiach postapokaliptycznych to mi się kojarzy seria "Krąg Walki" Anthony'ego Piers'a. Całkiem niezłe.
ozdrawiam
            Wastelander

"There should be a science of discontent.
People need hard times and oppression to develop psychic muscles."
  from "Collected Sayings of Muad'Dib" by the Princess Irulan

Offline Przykuta

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 12, 2004, 12:06:35 pm »
Co do filmow, to z pewnoscia pare takich skrecil Szulkin - chociazby "GaGa Chwala Bohaterow" czy "Obi Oba koniec cywilizacji"
eni vidi wiki

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 12, 2004, 08:28:32 am »
Z komiksów, oprócz "Pielgrzyma" Ennisa (jest osobny topic) polecam jeszcze mangę "Eden", też klimaty postapo, wymarła część ludzkości itp. Jeszcze całego nie przeczytałem (wyszło z 10 części).
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Czarnooki

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 19, 2004, 01:50:01 pm »
Z książek: wspomniana tu już "Apokalipsa według Pana Jana" - rewelacja! I te polskie klimaty - chodząc po Wrocławiu może się człowiekowi zrobić dziwnie :)
Polecam też "Dziki Brzeg" K.M.Robinsona (http://www.zysk.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=39). Bardzo fajny i też klimatyczny. Jest to podobno jedna z trzech części. W Polsce wyszły dwie (drugiej "Złote Wybrzeże" już nie polecam - fatalne tłumaczenie i nie wiem co ma wspólnego z pierwszą częścią).
Filmy: poza wcześniej wymienionymi nic mi na razie do głowy nie przychodzi. Nadmienię tylko, że były dwie części "RobotJox", ale druga była fatalna... "Sam przeciw bandzie złych chłopców" - straszna klapa. Pierwszy też nie był zbyt ambitny, ale miał klimat i ciekawy pomysł.
Dosyć fajny klimet ma film na podstawie Dick'a ("Model nr 12") "Tajemnice Syriusza" - ciekawy mimo, że nie po wojnie atomowej (o ile dobrze pamietam), ale taki apokaliptyczny wyraz :)
Pozdrawiam.

Offline Czarnooki

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 21, 2004, 08:05:30 pm »
I jeszcze jedno...
Co powiecie na serię "Planeta małp"? Tą klasyczną z lat '60-'70? Filmy jak to filmy z tamtego okresu, wywołują usmiech na twarzy, ale klimat dosyć ciekawy muszę przyznać. Posiadam na DVD, ale właśnie przed chwilą obejrzałem na TV4 "Wymarłe Miasto Planety Małp". Jest to wersja telewizyjna - inna niż kinowa. Miał być serial - zrobili chyba tylko 6 odcinków. Te dwa nazywały się "The Hunters" i 'The Lagacy". Nasi dali ten beznadziejny tytuł z przodu. Do kinowych im daleko, ale może być. W filmie pada nawet słowo "Vault" ;) Ale tam valuty pełnią rolę schronów dla komputerów z informacjami.
Pozdrawiam.

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 23, 2004, 09:09:29 am »
Planeta Małp z Hestonem jest rewelacyjna. Reszta, IMHO, kiszkowata (ale widziałem może ze trzy części, więc nie mam pełnego oglądu). Rzeczywiście, klimaty postapo. Książki nie czytałem, więc się nie wypowiadam...
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Czarnooki

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 26, 2004, 05:06:05 pm »
Witam,
Kolejna rzecz: 4-tomowa "książka/gra" WOJOWNIK AUTOSTRADY. Kto to pamięta? Ja jeszcze mam i chyba sobie właśnie poczytam/zagram. Tam klimat jest wybitnie postapokaliptyczny :)
Pozdrawiam.

Offline wastelander

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 02, 2004, 11:41:25 am »
Cytat: "Czarnooki"
Witam,
Kolejna rzecz: 4-tomowa "książka/gra" WOJOWNIK AUTOSTRADY. Kto to pamięta? Ja jeszcze mam i chyba sobie właśnie poczytam/zagram. Tam klimat jest wybitnie postapokaliptyczny :)
Pozdrawiam.


Taaa :) Leży mi gdzieś pierwszy tom z tego cyklu. Zawsze to jakaś rozrywka na nudny wieczór.  :lol:
ozdrawiam
            Wastelander

"There should be a science of discontent.
People need hard times and oppression to develop psychic muscles."
  from "Collected Sayings of Muad'Dib" by the Princess Irulan

Offline Jacek

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 03, 2004, 08:38:31 pm »
Ja cenię sobie film "Wodny świat". Co prawda fabuła i główny wątek były patetyczne i kiczowate do bólu, ale za to sposób przedstawienia świata...

 

anything