Autor Wątek: Zasadniczo zasady...  (Przeczytany 72422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #915 dnia: Grudzień 10, 2004, 12:57:48 pm »
Oj widze że mały bałagan się zrobił!!!

Co do szarż...
W jednej turze swojego ruchu maożesz albo szarżować, albo wykonywać zwykły ruch... ABSOLUTNIE NIE DWIE ZECZY NA RAZ!!

W wypadku kiedy nie widzisz przeciwnika ( np. przysłania ci ściana) możesz szarzować po udanym teście incjatywy pod warunkiemże jesteś bliżej niż 4 cale ( 4 lub nmniej)..
Natomiast modele ukryte należy jeszcze w dodatku wykryć..
Wykrywa się na zasięg I.. tz. mnożycz swoją incjatywę przez odległość w calach (krasnoludy przykładowo 2 cale) i z takiej odległości możemy wykryć znów przehodząc udany test incjatywy..

Podsumowywując.. Człowiek który chce zaszarżować na przeciwnika schowanego i ukrytego (tz hiden) musi byc 3 cale od niego i przejść dwa udane testy incjtywy..
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #916 dnia: Grudzień 10, 2004, 01:15:59 pm »
Drachu - zajdź w głowę... najpierw osłabiacie dagger, a potem az tak dopakerzacie tarczę?! Oka kosztuje 5,nie 25 jak lekka zbroja;]... a save ma dawac taki jak H.Armour;/?... cos mi tu ni egra dood...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline skolo

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #917 dnia: Grudzień 10, 2004, 01:35:28 pm »
a ja tam tarcza na -1 bede dawal. a sztylet tez normalnie. nie wiem po co na sile zmieniac zasady

Offline drachenfeles

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #918 dnia: Grudzień 10, 2004, 02:12:15 pm »
bo widzisz naz, tarcza to taki kawałek drewna, który jest skuteczniejszy od najlepszego pancerza, jak chcesz się przekonać do poproś Kamila o test.

Offline skolo

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #919 dnia: Grudzień 10, 2004, 02:34:18 pm »
z drugiej strony drachu tarcza sie nie zawsze zdazysz zaslonic, a zbroja kryje cie caly czas.

Offline Nazroth

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #920 dnia: Grudzień 10, 2004, 06:17:36 pm »
NO tos mi drachu przygadał - ni epotrzebuję kamila, w bractwach rycerskich obracałem się, kiedy on nie wiedział co to mordheim;]...

Doskonale wiem, czym różni się tarcza od zbroi - ale powiem, ze tarczą np mozna sparowac cios dużo skuteczniej niz mieczem (zbic itd) a jakoś w mordheim tego nie ma... 2 save'a za 5pkt to przesada (pamiętaj, ze mój vampir z takową biega...i kłuce sie bo top głupie, choć mi by się przydało;/)...

Nie ma sensu zmienaić zasad aż tak drastycznie... dajmy tej tarczy parowanie na -1 bo jest mniej poręczna od puklerza i po kłopocie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline drachenfeles

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #921 dnia: Grudzień 10, 2004, 07:00:39 pm »
w piwrwszym swoim poście napisałem już, że dyskusja toczy się trochę po fakcie, więc dajmy spokuj

Offline Motorek

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #922 dnia: Grudzień 11, 2004, 09:16:49 am »
Mam pytanie odnośnie tarcz :arrow: Czy można  trzymać dwie tarcze w czasie fazy strzeleckiej przeciwnika, dalej Possessed/Mutant z kilkoma rękami np 4- 4 tarcze, Night Runner albo Verminkin (po awansie na bohatera) ze specjalną umiejętnością tail fighting 3 tarcze. Zwiększa to save, a później w mojej fazie walcze bez tarcz tzn urzywam ich tylko do obrony przed strzelaniem. (Jak dla mnie nie można ale skoro inni praktykują , to ja też 8) )
2 pytanie, które nasuneło się mnie i kolegom podczas wczorajszej gry i mieliśmy kłopot :arrow: po 10 minutach kłótni spór rozstrzygnął rzut kością. Czy Possessed/Mutant z dwiema mackami i ręką(reka mniej ważna) po odebraniu szarżującemu przeciwnkowi(kom)  ataków mackami, może użyć ich do ataku tzn do oddania.

Offline Wercyngetoryks

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #923 dnia: Grudzień 11, 2004, 10:12:49 am »
Cytat: "Kretek"
Mam pytanie odnośnie tarcz :arrow: Czy można  trzymać dwie tarcze w czasie fazy strzeleckiej przeciwnika, dalej Possessed/Mutant z kilkoma rękami np 4- 4 tarcze, Night Runner albo Verminkin (po awansie na bohatera) ze specjalną umiejętnością tail fighting 3 tarcze. Zwiększa to save, a później w mojej fazie walcze bez tarcz tzn urzywam ich tylko do obrony przed strzelaniem. (Jak dla mnie nie można ale skoro inni praktykują , to ja też 8) )


Wiesz, zasada podręcznikowa jest prosta każdy wojownik może być uzbrojony w dwie bronie do walki wręcz, dwie strzeleckie i jakąś zbroje... jak masz tarcze to nie mozesz uzywać dwóch broni, dalej jak masz dwie tarcze to nie możesz używaż już żadnej broni...co prawda gdyby figurka miała w ekipunku 2 miecze i tarcze, to na początku swojej tury walki możesz zadekalrować, że teraz używasz dwóch broni, albo bijesz się mieczem i tarczą....tyle, że później jest runda przeciwnki i zostajesz z tym co miałeś w swojej turze, nie mozesz nagle powiedzieć że masz 2-3 tarcze... :lol:

Cytat: "Kretek"
2 pytanie, które nasuneło się mnie i kolegom podczas wczorajszej gry i mieliśmy kłopot :arrow: po 10 minutach kłótni spór rozstrzygnął rzut kością. Czy Possessed/Mutant z dwiema mackami i ręką(reka mniej ważna) po odebraniu szarżującemu przeciwnkowi(kom)  ataków mackami, może użyć ich do ataku tzn do oddania.


Po pierwsze dawanie dwóch macek jest bez sensu, bo i tak obcinasz ataki do minimum 1!!!...
Po drugie mutacje dla Possessed`a i Mutantów kupuje sie tylko raz na początku, oczywiście można kupić ich kilka, ale każda kolejna jest DWA RAZY droższa...czyli idąc Twoim tokiem myślenia wystawisz possessed`a za 270gc (i jest to najtańsza możliwośc z podanymi przez Ciebie mutacjami)...raz że plewne mutacje, dwa a za co reszta bandy???

A odpowiadajac na pytanie macek nie używa się do oddawania, bo ich zdolnością jest odbieranie ataków, a wyglada to tak ze oplatasz nią ręke wroga, więc jak masz mu później nią oddać...

Offline drachenfeles

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #924 dnia: Grudzień 11, 2004, 02:16:44 pm »
Seba, a gdzie masz napisane, że to oni na ramionach mają te macki?
oddaja normalnie, nie czaruj.

Offline Wercyngetoryks

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #925 dnia: Grudzień 11, 2004, 02:29:50 pm »
Cytat: "drachenfeles"
Seba, a gdzie masz napisane, że to oni na ramionach mają te macki?...


W podręczniku, przy opisie tej mutacji jest wyraźnie napisane, ze jedna z rąk mutanta jest zakończona macką. :!:  To nie dodatkowa ręka, która moze nawet z głowy wyrastać, tylko macka...

Offline MiSiO

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #926 dnia: Grudzień 11, 2004, 02:35:01 pm »
tak to wyglada.. zamiast ataku... wrog traci swoj!

Offline drachenfeles

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #927 dnia: Grudzień 11, 2004, 02:45:10 pm »
mylicie się obaj

Offline Motorek

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #928 dnia: Grudzień 11, 2004, 04:16:10 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"

Wiesz, zasada podręcznikowa jest prosta każdy wojownik może być uzbrojony w dwie bronie do walki wręcz, dwie strzeleckie i jakąś zbroje... jak masz tarcze to nie mozesz uzywać dwóch broni, dalej jak masz dwie tarcze to nie możesz używaż już żadnej broni...co prawda gdyby figurka miała w ekipunku 2 miecze i tarcze, to na początku swojej tury walki możesz zadekalrować, że teraz używasz dwóch broni, albo bijesz się mieczem i tarczą....tyle, że później jest runda przeciwnki i zostajesz z tym co miałeś w swojej turze, nie mozesz nagle powiedzieć że masz 2-3 tarcze... :lol:
Chodziło mi o sytuację kiedy ktos do mnie strzela, a ja wtedy wyciągam zza pazuchy 2-3 tarcze, czyli pytanie jest proste mogę do obrony przed strzelaniem urzywać kilku tarcz :?:


Cytat: "Wercyngetoryks"
Po pierwsze dawanie dwóch macek jest bez sensu, bo i tak obcinasz ataki do minimum 1!!!...
Po drugie mutacje dla Possessed`a i Mutantów kupuje sie tylko raz na początku, oczywiście można kupić ich kilka, ale każda kolejna jest DWA RAZY droższa...czyli idąc Twoim tokiem myślenia wystawisz possessed`a za 270gc (i jest to najtańsza możliwośc z podanymi przez Ciebie mutacjami)...raz że plewne mutacje, dwa a za co reszta bandy???
To nie była banda sprzed 1 bitwy tylko po kilkunastu(po przejściach) i nie moja, więc jak byś mógł to nie oceniaj jak ktoś sobie bande montuje bo to jego prywatna sprawa, poza tym jest jeszcze coś takiego jak nagrody Pana Cieni czy jak mu tam. Ja montując nową bandę stawiam na ilość.
Cytat: "Wercyngetoryks"
A odpowiadajac na pytanie macek nie używa się do oddawania, bo ich zdolnością jest odbieranie ataków, a wyglada to tak ze oplatasz nią ręke wroga, więc jak masz mu później nią oddać...
ok, już wiem jak jest z mackami ;)

Offline Wercyngetoryks

Zasadniczo zasady...
« Odpowiedź #929 dnia: Grudzień 11, 2004, 05:28:02 pm »
Cytat: "Kretek"
Chodziło mi o sytuację kiedy ktos do mnie strzela, a ja wtedy wyciągam zza pazuchy 2-3 tarcze, czyli pytanie jest proste mogę do obrony przed strzelaniem urzywać kilku tarcz :?:


Oczywiście ,że nie można :!:  
Jak ktoś do Ciebie strzela to nic nie mozna robić...no może modlić sie żeby przeciwnki nie trafił ;)  
Poza tym niby jak gość ma taszczyć za pazuchą trzy tarcze, czego to ludzie nie wymyślą... :lol:

Cytat: "Kretek"
To nie była banda sprzed 1 bitwy tylko po kilkunastu(po przejściach) i nie moja, więc jak byś mógł to nie oceniaj jak ktoś sobie bande montuje bo to jego prywatna sprawa, poza tym jest jeszcze coś takiego jak nagrody Pana Cieni czy jak mu tam. Ja montując nową bandę stawiam na ilość.


Nie oceniam, tylko zauważam, że nie jest to najlepsze combo jeśli chodzi o mutacje, a tym bardziej skoro to nie pierwsza gra to można by sie spodziewać czegoś lepszego... :D

 

anything