Autor Wątek: Uzbrojenie w II wojnie światowej  (Przeczytany 23308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczur

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2005, 10:17:12 pm »
Cytat: "Gołąb"
Duża siła ognia(przebijał każdy hełm z II wojny)


Gwoli ścisłości to zdecydowana większość broni używanej wówczas przebijała hełm.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Scharp

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2005, 11:37:19 am »
Co do internetu to też wojskowi. pierwowzorem obecnejh sieci był system bodajrze US NAVY. Admirałowie poprostu chcieli wiedzieć gdzie ich cudeńka się właściwie znajdują i to jak najszybciej i jak najbezpieczniej.
Co do broni ręcznej z okresu II WŚ to proponuje PARABELLUM oraz MG 42

Offline Szczur

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2005, 07:00:42 pm »
Cytat: "Scharp"
Co do broni ręcznej z okresu II WŚ to proponuje PARABELLUM


Tylko że to amunicja :roll:
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Gołąb

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2005, 08:17:57 pm »
Niektorzy nazywali lugera parabellum ale to oczywiscie ammo (9 mm).A czy mg 42 to na pewno bron reczna,bo mam wątpliwosci...
So long as there are men there will be wars"

Offline Nocturno_Culto

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2005, 05:46:41 pm »
No więc obsługiwany był za pomocą rąk i mógłbyć przenoszony i obsługiwany przez jednego żołnierza  ;) co prawda mógł być montowany na pojazdach ale to nie wyklucza jego ręczności...

Pzdr.

Offline Gołąb

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2005, 07:22:51 pm »
Z broni II wojny to jescze bym wspomnial STV-40,tez ciekawa bron,udana, a niemcy wzorowali na niej swoj karabin samopowtarzalny,bodajze g 43 ,bo wczesniejsze im za bardzo nie wychodzily.
Poza tym podoba mi sie T-T i Colt,choc slyszalem opinie ze najlepszym pistoletem II wojny byl luger- btw straszne brzydactwo,jakies takie kanciaste,chyba tylko niemcy mogli cos takiego zrobic.
So long as there are men there will be wars"

Offline Deytonus

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2005, 08:24:46 pm »
Chyba SVT ? A jeśli nawet, to chyba chodzi ci o Tokarieva  - ten karabin można spotkać m.in w CoD : UO.
SVT 40 AFAIR wszedł na uzbrojenie po wojnie.

Co do Urugwaja - miał on kaliber chyba 14mm, więc nie był to zwykły kaliber  ;)
Ja bym jeszcze dodał legendarny polski pistolet Vis - słynny z powiedzenia "Na Tygrysy mają Visy" - dotyczącego powstańców warszawskich.

A widzieliście polski peem Mors ? W ogóle, polecam stronę http://www.kampania.digimer.pl/

Offline FRED THE KILLAH

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2005, 12:59:55 am »
Ja jako zagorzały fan Armii Czerwonej mówie Mosin, i PPSz...
Nie wiedzieć czemu uważam, że to 'pepesza' była najlepszym karabinem WWII po mimo iż miała skuteczny zasięg do ok. 150-300m ale te 71 naboi i szybkostrzelnaść, a przedewszystkim wygląg....
Jednym słowem w 'pepeszy' się zakochałem  ;)



PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Gołąb

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2005, 09:08:32 am »
Oj cienko-pepesza to pistolet maszynowy a poza tym byly do niej magazynki po 71 i po 35 naboi i armia forsowala te drugie podobnie jak amerykanska w swych thompsonach uzywala prostokatnych magow zamiast okraglych bo byly bardziej niezawodne i nie trzeszcaly.Wiekszy mag to nie powod do radosci bo kolesie od zaopatrzenia nie byliby zadowoleni widzac wieksze zuzycie ammo.Oj chyba za duzy wplyw gier.Sam mosin w porownaniu z mauserem jest slabszy bo mial troche wad konstrukcyjnych(miedzy innymi).
So long as there are men there will be wars"

Offline FRED THE KILLAH

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2005, 08:12:06 pm »
Co do mosina to nie wiem, ale i tak mi sie podoba.
PPSz z tego co widziałem w programach typu 'Pola Bitew' najczęściej był z magazynkiem 71 naboi oczywiście nie zaprzeczam, że były prostokątne magazynki. Były także  wersje PPsz przerobione - na magazynki z MP40 czy ze Stena i podobno działały...
A powracając do wielkości magazynka, jak była pepesza z bębnowym magazynkiem to najczęściej żołnierz mający takie coś miał w zapasie tylko 1 góra 2 magazynki...




PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Gołąb

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2005, 08:16:10 pm »
no mzoe mial ale raczej mial wiecej pudelkowych i wogole teraz sobie przypomialem ze nie prostokatne tylko takei zakrzywione te magi byly.Sie zapedzilem.A mosin jest ladny ale z osiagami jusz troche gorzej.
So long as there are men there will be wars"

Offline Szczur

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 09, 2005, 02:05:31 pm »
Cytat: "Deytonus"
Chyba SVT ? A jeśli nawet, to chyba chodzi ci o Tokarieva  - ten karabin można spotkać m.in w CoD : UO.
SVT 40 AFAIR wszedł na uzbrojenie po wojnie.


SVT to jest Tokarev. I chyba nie wszedł na uzbrojenie po wojnie - SVT-38 wszedł jeszcze przed nią, zaś zmodernizowana wersja znana jako SVT-40 została do końca wojny wyprodukowana w ~1,1 mln egzemplarzy.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline KOLEŚ Z WAWY

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 22, 2006, 12:55:49 pm »
Nie mam ulubionej broni.Zależy,na jaką okazję.
Do walki w pomieszczeniach Pepesza.Na dystans G-41 z lunetą.
W czasie szturmu Mp 44.
Wojny będą się toczyć doputy,dopuki istnieje człowiek"

Offline Sir Arte

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 30, 2006, 05:42:56 pm »
Ale wy tu niektórzy głupoty piszecie!!
1.co do garanda i odgłosu wyskakiwania łudki na naboje: Niemy nie wiedzieli od czego to dżwięk i żadko który się dowiadywał!Napewno nie myśleli czy ten dzwiek to nie jest odgłos przeładowania bo to nie COD i jak oberwiesz to nie zbierzesz apteczki;p;p
2.ktoś tu napisał że parabellum to nie broń tylko amunicja??????bravo!!!!!!
niestety tu cie zadziwie!! to jest proń inaczej nazywana Luger;p;p
wpisz sobie w google grafika parabellum
3. MP 44ahaahhaahah. karabin ręczny!!!ahahahah.no dobre! pozostawiam bez komentaża!

ok! dosyć opierniczania!
moje ulubione to: Luger, i niezastąpiony M1 garand

Offline Gietki

Uzbrojenie w II wojnie światowej
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2007, 10:12:51 am »
Czy mi się zdaje, czy nikt tam u góry nie wspomniał o wspaniałym MP 44...  w dóżej mierze to przez niemcy tak wszystkich kosili (chyba  że mowa tylko o pistoletach i pistoletach masynowych).W zasadzie to od niego rozpoczęła się kałachowa rewolucja. A tak po za tematem... to kto ma do sprzedania mundur niemiecki... polowy? Nie oficerski  oczywiście.
oczuj to człowieku. Poczuj to.

 

anything