trawa

Autor Wątek: Różnice pomiędzy Fotr a ROTK  (Przeczytany 2142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lemartes

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« dnia: Czerwiec 27, 2004, 09:28:58 am »
Witam otoz chyba bede jechal na turniej i tam beda zapewne zasady z rotk ja niemam zamiaru kupywac ROTK (raz- mistrzem nie jestem w angielskim {mam only13 lat}) i tutaj mam do was prosbe moglibyscie wymienic mi kilka najwazniejszych roznic pomiedz tymi podrecznikami

Co do tematow prosze moderow zeby go nie banowali

Offline MiszkA

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2004, 10:02:26 am »
Wiesz, Lemartesie, różnic jest tyle, że ich wymienianie raczej nie ma sensu... Mam jednak chwilke, wiec podam Ci te najwazneijsze ktore akurat przychodza mi do glowy:

- Statystyki; eg w fotrze orkowie poruszaja sie 12, a w rotku 14 cm... Podobnych zmian w statsach jest sporo.

- Brak salwy wprowadzonej dopiero w RotK - jest to wazna zasada i warto, zebys ja znal.

- Brak broni takich jak np. Lanca.

- no i oczywiscie brak wielu profili...


Nigdy dluzej nie obcowalem z fotrem, wiec wiecej roznic na ten moment wymienic Ci nie moge.... krotko mowiac radze zdobyc rulebook do lotra i szlifowac angielski ;]
G: 3248856

Offline drachenfeles

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2004, 10:59:49 am »
FotR został poprawiony w TTT, a to czego brakowało w TTT ukazało się w RotK, jednak w RotK nie dano zasad do oblężeń (w TTT były), za to pojawiły się w SoG. Jak mówił MiszkA różnice są subtelne i znajdują się głównie w statystykach, cenach i dostępnym wyposarzeniu.
Listy, opisy broni i zaklęć z RotK znajdziesz w AB.

Offline Trigeron

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2004, 03:28:19 pm »
Mu chodziło o zasady.
Imo najważniejsza. Włocznicy nie biorą udziału w walce, ale tylko dają atak modelowi z przodu. Druga - łuki mogą zrobić Salwę - trafiają wtedy na 6+, nie mogą strzelić bliżej niż: orkowe i krasnoludzkiie - 42 cm, Ludzkie, długie i elfie - 56, a dalej niż: orkowe i krasnoludzkiie - 84 cm, Ludzkie, długie i elfie - 112 cm. Kusze nie mogą jej zrobić.

Offline Herudaio

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2004, 04:33:04 pm »
Zmiany w broniach:
Lanca przy szarży dodaje +1 w rzucie na zranienie (tylko dla konnicy)
co do salwy to musi to być co najmniej 6 modeli stykających się podstawkami i wszystkie muszą mieć łuki o takim samym typie, co do zasięgu minimalnego zawsze on wynosi 42 cm, a maxymalny 2x podstawowy.
Trafienia w jeźdźców lokuje się losowo 50%/50% w jeźdźca/konia, elf za 9 pkt nie ma broni ręcznej, łuk elfów kosztuje 2 p, ale to wszystko znajdziej w ABuilderze
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Draugdin

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2004, 06:11:57 am »
Róznic jest rzeczywiście zbyt dużo aby je tu natym forum zamieścić. Przypuszczam że nie sa to zbyt optymistyczne wieści dla zadającego pytanie ale cóż na to poradzić.
here is no better Magic than Steel...

Offline Lemartes

Różnice pomiędzy Fotr a ROTK
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2004, 07:47:58 am »
uff jak na razie niznalem tylko lancy i to z orkami 12\14 dzieki wam za odp