Autor Wątek: Jednostki z Silmarillion!!!  (Przeczytany 6103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CHam-solo

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2004, 07:22:50 pm »
Nie ma się co szczypać, to są nieoficjalne zasady i jak nie chcemy (nie chcę?) ich używać to ich nie używajmy.
-> Ribald jak raz wyślesz wiadomość to w zupełności wystarczy :bored:
url=http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=70877]klik[/url]

Offline Ribald

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 18, 2004, 07:50:17 pm »
Dziwnym trafem przeciw tym zasadom protestują tylko przedstawiciela złych sił, a dobrzy jakoś niezbyt. Ciekawe czemu  :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Isembold

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2004, 07:54:21 pm »
No wlasnie to troche dziwne jest...Ktos sobie napisal staty, bo moze komus sie przydadza. Jak bede chcial jakis scenariusz zagrac z dawnych lat, to na bank wsadze dwoch panow na F :). Ale to tylko dla urozmaicenia rozgrywki. Ciekawe jak kawaleria sie bedzie spisywala.

Poczekamy do tego 2006 i zobaczymy wtedy jak GW uszczesliwy graczy ;)))). Ja obstawiam, ze staty beda takie same, a koszt w pkt. o 100 mniejszy ;pppp. W koncu to GW :D
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ribald

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2004, 09:20:39 pm »
GW...i wszystko jasne :D
Kawaleria już Ci teraz mogę powiedzieć, jak się będzie spisywała :P
Ktoś w końcu gonił tych orków po równinach Middle-Earth :D
A panów na F to było w h i trochę, popatrz na końcowe tabele Silmarilliona, w czasie bitwy by Ci się pokiełbasiło, czy chcesz użyć Finroda Falegunda, Fingona, Fingolfina, Finwego, Feanora czy może Finarfina :P
Dobrze, że w późniejszych erach Elfy chyba zraziły sie do litery F :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Isembold

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2004, 09:25:31 pm »
Nie martw sie, nie raz przegladalem te tabele podczas pierwszego czytania Silmarillionu. Tolkien IMHO troche przesadzil z tymi imionami (Fingon - Fingolfin...kto takie imiona nadaje ;)) .

A ten argument co do kawalerii to raczej mnie nie przekonuje. Kto pogonil Urukow spod Helms Deep? Jazda Rohanu...a ona az tak wymiatajaca w grze (niestety :twisted: ) nie jest...
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ribald

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2004, 09:37:24 pm »
Heh, ale weź pod uwagę, że Rohirrimowie jeśli nawet nie mieli przewagi liczebnej to stosunek sił był bardzo zbliżony. Poza tym mieli Gandalfa na Szarogrzywym :P
I atakowali ze wzgórza, uruki miały ciężkie zbroje od deszczu, były zmęczone...wymieniać dalej? :D
A nasze szlachetne elfy z Silmarilliona broń boże przewagi liczebnej nie miały, a zapewne czasem stawały coś 100 przeciw kilku tysiącom. I zwyciężały. Nie tłumacze tego tylko bojowym duchem zesłanym przez Oromego...chociaż taka zdolność by się przydała :D :D :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline GICO

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2004, 09:53:49 pm »
Zatsanawiałem się dlaczego dobitniej nie ciązy klątwa na członkach eldarskich lordów. ja gram złem i zasady mi się podobają. Chciał bym zobaczyć jak GW wyobraża sobie tą figurke. Ale bardziej zależało by mi na morghotcie. Jak czytałem silmalirion to miałem przed oczami czarnoksiężnika z agmaru :D
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Isembold

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 18, 2004, 10:01:49 pm »
Wiedzialem ze ktos zaraz sie o to upomni. Juz mialem posta o tym pisac - a tu patrze uprzedzili mnie ;)

Wprowadzanie tej klatwy w grze IMHO nie mialoby wiekszego sensu. Wiem ze kazdy gracz zla chce elfy udupic, a drudzy ich bronia zaciekle (i nie dziwie sie). Ale jak Wy to sobie wyobrazacie? Ze bedzie rzut koscia w kazdej turze i na 6 Elf idzie w slady przodkow z przystani u Valarow? Dolacza sie do urukow, orkow czy czegokolwiek z kim sie efy bija, zeby zabrac silimarill niewiadomo komu i niewiadomo skad?? Mysle ze wprowadzanie tej zasady u zwyklych wojakow jest bezsensem, ale u Feanora i Fingolfina jestem jak najbardziej za. I to nawet w takiej postaci jak bylo przedstawione na tej stronie.
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ribald

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 18, 2004, 10:13:56 pm »
Klątwa Manwego skończyła się wraz z Wojną Gniewu, więc nie mamy o czym rozmawiać. Potem ciążyła jedynie na synach Feanora..chociaż qrde, Ci z Elfów którzy nie wrócili do Valinoru....nie. Nie mieli juz na sobie klątwy. Valarowie po prostu oświadczyli, że w żaden sposób nie będą już ingerować w ich los. Trochę zresztą pokłamali(Gandalf :D :D :D ) Myślę, że Morgoth byłby większy od Saurona, ale ogólny zarys postaci taki sam. Tyle, że z młotem :D :D :D
Miło sobie pomarzyć...
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Glorfindel

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2004, 12:50:39 am »
Cytat: "Ribald"
Heh, ale weź pod uwagę, że Rohirrimowie jeśli nawet nie mieli przewagi liczebnej to stosunek sił był bardzo zbliżony  


bardzo zbliżony...
7000 uruków (zakladam że ze 3000 padlo podczas szturmu a armia Isengardu liczyla 10000) do 2000 rohanczyków
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Ribald

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2004, 05:38:14 pm »
Wobec tego mój błąd. Ale wydawało mi się, że Rohirrimów było 4000... :?
Temat jest o jednostkach z Sillmarilliona, więc może doń wrócimy
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline sonic

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2004, 05:57:21 pm »
ja wogule mam wądpliwości czy wyjdzie największy pan ciemności :crap:
iedy będzie was atakował gumowy potwór...będe tam....gdy okradną starszą babcie...będe tam....gdy dziecko płacze ponieważ nie wymusiło na rodzicach kasy na nową gre...o tak...będe tam....

Offline Herudaio

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2004, 06:47:31 pm »
Podobna dysskusja była właśnie na stronce na której są te statystyki, i podobnie ja uważam aby wyszły naprawdę wszystkie jednostki z Silmarillion (zwłaszcza smoki, balrogi, morgoth) theba by albo obniżyć wszystkim statystyki albo rozszerzyć zakres ponad 10 czyli np siła morgotha byłaby 14-16
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Ribald

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2004, 08:02:15 pm »
Ech...zejdźmy trochę na ziemię i nie twórzmy jakiśch fantasmagorii. Silmarillion(o ile wyjdzie, co jest wątpliwe)będzie w naszych łapkach za kilka ładnych....[tu niech każdy sobie dopisze jednostkę czasu]. Poza tym myślę, że GW wybrnie ze statystyk w ten sposób, iż stworzy osobny system dla Silmarilliona, nam biednym graczom pozostawiając konwertowanie jednostek z niego do obecnego LOTR-a...
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Encaitar

Jednostki z Silmarillion!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2004, 04:04:53 pm »
Jest to moj pierwszy post wiec witam serdecznie wszystkich forumowiczow.
Niech nikt nie mysli ze chce kogos obrazic albo cos w tym rodzaju, ja tylko mowie jak mysle.

Cytat: "Isembold"
Tolkien IMHO troche przesadzil z tymi imionami (Fingon - Fingolfin...kto takie imiona nadaje ;)) .


Przciez imiona w tworczosci Tolkiena to jeden z najwazniejszych elementow. Jak mozna byc milosnikiem Tolkiena i nie podziwiac tej sztuki.
Bo to jest prawdziwa sztuka. Jeden z najtrudniejszych elementow. Wielu ludzi wprost zakoc**je sie w tych imionach, przyjmoje je za wlasne.
A tu jeszcze cos o Fingolfinie. To moj ulubiony bohater. Jego imie jest piekne. Uzywam go jako nicku ale ktos mnie ubiegl na forum.

A to druga sprawa.
Ja jestem milosnikiem Tolkiena i nie mam nic przciwko figurkom i innym hobby. Przeciez sam sie tym zajmuje. Jest tylko jedna sprawa. Peter Jackson nakrcil film na podstawie Wladcy Pierscieni. Ja to doceniam. Film jest powalajacy, niesamowity... ale... Tylko pod wzgledem efektow specjalnych i rozmachu. Nijak nie trzyma sie fabuly.
Ten temat jest jednak o figsach GW. Jak by nie bylo sa na podst. filmu a nie ksiazki. A tu ludzie wymyslaja takie rzeczy jak statystyki Fingolfina...
Niektorzy chcieli by jeszcze Valarow i Melkora.
Czy wy sobie wyobrazacie o co tutaj chodzi!?
W ksiazce jest napisane ze kiedy Noldorowie przybyli do Srodziemia to zastepy orkow wialy przd nimi gdzie pieprz rosnie. Nie mogl nawet spojzec na nich bo z ich oczu bil blask Amanu. To nie jest jak zwykla zdolnosc terror. A co dopiero Valarowie. Przeciez taki Orome ja by chcial to potrafi zmiesc armie orkow jednym ciosem a moze tylko graniem rogow...

No to by bylo na tyle.
Juz mowilem ze to moje zdanie i nie chce sie z nikim klocic.
Ale az cos mnie boli jak patrze na ludzi ktorzy chca sie dobrac do mojego ukochanego Silmariliona. Jeszcze brakoje rzeby sie do niego dobral PJ albo "specjalisci" z GW.

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."