trawa

Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 92213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grze.hu

Eden
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2002, 10:39:38 am »
no to ja czekam  :)
ralala

Offline axel

Eden
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2002, 05:04:16 pm »
Jeżeli paczki juz krążą...
Świetnie!
Boże, już mi się marzy ... :D
Najlepiej samemu sobie robić takie prezenty gwiazdkowe ...

Offline Cujo

Eden
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2002, 05:22:07 pm »
Ha! Tez sobie zamowilem. Podobno kazdy zeszyt ma miec nr. seryjny. Napewno bede mial bardzo niski, gdyz zamowilem od razu, kiedy pojawila sie taka mozliwosc. Ciekawe czy nie pierwszy ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2002, 06:10:04 pm »
GitS dotarł do mnie wczoraj - czyli w piatek - i to listonosz zostawił mi go w skrzynce bez opłaty - to sie nazywa zaufanie do klienta pocztowego :)

wydany jest bardzo dobrze - gruby i nie podzielony, obwoluta, lekko utwardzone okładki, dobre kolory i edycja i papier
ale mam pytanie - czy w waszych egzemplarzach tez niektóre strony nie są rozcięte od góry? bo to cholera niedoróbka drukarska i sam musze rozcinać
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2002, 06:13:22 pm »
Cytat: "Cujo"
Ha! Tez sobie zamowilem. Podobno kazdy zeszyt ma miec nr. seryjny. Napewno bede mial bardzo niski, gdyz zamowilem od razu, kiedy pojawila sie taka mozliwosc. Ciekawe czy nie pierwszy ;)


oj nie wiem czy masz szanse, bo mój egzemplarz ma numer trzysta cos tam a zamówiłem pierwszego dnia
opyright by mykupyku

Offline fjtk

Eden
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 01, 2003, 12:19:16 pm »
Czytałem pierwszy tom i jak dla mnie rewelacja. To już jest literatura.. Oprócz tematyki bardzo podoba mi się kompozycja scenariusza- np powtarzający się motyw tańca- takie kinowe wstawki. Poza tym czyściutkie rysunki - takie jakie lubie. Fajne rysowane ciuchy i maszyny. Nie czytałem za dużo mangi - . Akira mnie jakoś nie wciągnąl (w tym momencie następuje krótka, urywana seria z broni maszynowej...) Bardzo podobało mi się natomias "Battle Angel Alita" niezły świat i bohaterka i akcja. Chociaż widać ze japońcy jadą na pewnych schematach- (piesek ratuje życie dziecku, Dzieciak i robot, transformacje)

pzdrw
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Błendny Komboj

Eden
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2003, 03:32:34 pm »
Choć do mangi odnoszę się z baardzo dużym dystansem, to "Eden" jest jednym z najpiękniejszych komiksów jakie czytałem. I napewno najlepszą mangą.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline An-Nah

Eden
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2003, 04:54:14 pm »
fjtk: za miłość do Gunnm (tak to się nazywa w oryginale) masz u mnie duuuuuuużego plusa. Moja ulubiona manga :)
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Abito_Galou

Eden
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2003, 06:00:24 pm »
Ja tam ogólnie rzecz biorąc cały podział manga-reszta świata czy komiks euro , komiks us i manga uważam za troche debilne... ja lubie komiks jako forme a ch... mnie obchodzi skąd  on pochodzi. Oczywście pozostaje rónież tematyka która różni Stary Kontynent od Stanów ,czy kreska która odóżnia mange od reszty ,ale mi to nie przeszkadza.

Ekhem ,przejdźmy do rzezy :)
Na Eden czekałem długo (ostatnio we wrocku strasznie się obijają z dostawami komiksów -np. Usagi Yojimbo 3 w oógle nie dotarł do empiku albo ja ślepy jestem) ,po recenzji Komboj - mojego ulubionego polskiego recenzenta  (mam nadzieje ,że teog nie preczyta bo pomyśli ,że mu w dupe właże ;) )  , któy piał za zachwytu ,a sam Eden dostał 6/6 spodziewałem się wiele. No i troche sie zawiodłem.
Myślałem ,że będzie wiecej nawiązań do Biblii ,a bohaterami będą wspomniani nastolatkowie i na ziemi naprawde nie będzie nikogo poza nimi a co otrzymałem? Otóż Ziemia wcale nie jest taka pusta jak zapowiadano -_-
Na dodatek historia jest pocieta - teraźniejszośc miesza sie z "dwoma przeszlościami" - rysunki rzeczywiście miodzio... historia niezła ,no ale nie tego się spodziwałem ...
Czekam na następne tomy ,może będzie lepiej. Plus to napewno cena i rysunki.
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2003, 07:27:37 pm »
Cytat: "Abito_Galou"

Czekam na następne tomy ,może będzie lepiej. Plus to napewno cena i rysunki.


tom 2 jest już od kilku tygodni - historia bardziej spójna, nie gorsza
opyright by mykupyku

Offline axel

Eden
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2003, 10:30:02 am »
Gdzie w Poznaniu mozna dostac ten drugi tom Edenu? Bo mi ktos swignal z polki w Empiku sprzed nosa...
Dodam tylko, ze tez troche zaluje tak jak abito_galou, ze bohaterowie nie sa jedynymi na ziemi i ze nie ma tylu nawiazan biblijnych, jak mozna by sadzic po owej recenzji... Wtedy byloby to moze bardziej "mitotworcze" czy cos w tym rodzaju. Mimo to podoba mi sie i wciaga, ma klimat. Tylko skad wziac drugi tom?

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2003, 11:27:57 am »
Cytat: "axel"
Gdzie w Poznaniu mozna dostac ten drugi tom Edenu?


W sklepie EPIK (nie EmPIK) na Ogrodowej- w tzw ACID SHOPIE. Idziesz polwiejska od bema do rynku i skrecasz w lewo przy big starze :)
...

Offline axel

Eden
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2003, 03:26:29 pm »
Dzięki Kurczaczku! :D

Offline grifter

Eden
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2003, 08:13:32 pm »
Ja kupiłem sobie dwa tomy Eden-a tak trochęw ciemno, w sumie nie wiedziałem czego się spodziewać. Ale po ich przecztaniu jestem very happy  :D  z doknanego zakupu i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Bo historia jest niesamowita, nie jakieś pitolenie o dupie maryni  :wink:  , tylko naprawdę poważne rzeczy są w nim poruszane.

Taką Mangę to ja lubię....
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2003, 10:36:41 pm »
Eden #3 - totalna jatka o bardzo antywojennej wymowie, przerywana retrospekcjami pogłębiającymi jeszcze przesłanie: na wojnie nie ma zwycięzców, nie ma wolności, wszyscy są mordercami, nawet ci "dobrzy"

dobre
opyright by mykupyku