trawa

Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 93178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

Eden
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2003, 03:24:37 pm »
Cytat: "An-Nah"
Neee, Waneko robi... wydaje romansidła  :?


dla mnie jest równe temu ,że nic nie robi...a kiedyś takie fajne rzeczy wydawała....
mmmm....

Offline waste

Eden
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2003, 07:33:03 pm »
Cytat: "An-Nah"
Neee, Waneko robi... wydaje romansidła  :?

i jeszcze badziewne artbook'i. ^_^;

Offline JANKE'S

Eden
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2003, 10:59:02 pm »
I znowu cała nadzieja w wydawnictwie Egmont, może znowu zaskoczy mnie jakąś dobrą pozycją... ?

Offline Błendny Komboj

Eden
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 08, 2003, 10:48:52 am »
Cytat: "konradkonrad"
Cytat: "Błendny Komboj"
Niechęć komiksiarzy do mangi bierze się chyba po prostu stąd, że mamy bardzo mało dobrych pozycji tego rodzaju na rynku. Jest wspaniały "Eden", jest "Akira", może jeszcze "Detektyw Jeż", "GITS" - i to właściwie wszystko, bo reszta prezentuje się na ogół infantylnie. Nadal nie ma "Domu" ani "Lone Wolf and Cub", a to przecież żelazne arcydzieła gatunku.


Nie zapominałbym też o "Cześć Michael", bo to naprawdę świetny komiks, choc dość niszowy. Sam bardzo długo podchodziłem do niego jak do jeża (ale nie detektywa), a potem jak się przekonałem, kupiłem wszystkie częsci w wydawnictwie. Pomysł jest prosty, bo chodzi o ośmiostronicowe historie o kotach i ich właścicielach, ale liczy sie wykonanie. Niektóre historie prezentują abstrakcyjny albo groteskowy, dość Montypythonowski humor i pewnie nie każdemu przypadną do gustu, ale jak ktoś lubi te klimaty, to polecam. Poza tym autor świetnie uwiecznia kocie zachowania i potrafi poświęcić cały epizod temu jak koty chodzą bokiem, albo ich skłonności do kładzenia się na środku stołu.
To taki rodzaj komiksu, który w pełni zasługuje na miano kultowego  :)
Widziałem np. serwis francuski, poświęcony ambitniejszym komiksom i jedyną mangą uwzględnioną tam był właśnie "Michael", zresztą chyba Dark Horse wydaje to w Stanach.

Dzięki za rekomendację. Nie czytuję wszystkiego i "Michaela" pominąłem, ale skoro polecasz to nie wypada nie przekonać się na własnej skórze :)
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline konradkonrad

Eden
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 08, 2003, 12:39:31 pm »
Ale ostrzegam uczciwie, że dla kogoś kto na kotach się nie zna, atrakcja może być ze dwa razy mnejsza... Sporo frajdy sprawia, przkonanie się na własne oczy, że kot japoński nawet w drobnych odruchach to to samo co kot polski i jego właściciele też są dość podobni. Nie zaobserwowałem tylko "odruchu Flemena" u moich kotów, czy ktoś wie o co chodzi?

Offline Błendny Komboj

Eden
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 09, 2003, 09:43:50 am »
Spoko, znam się na kotach; dzięki. :)
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 03, 2003, 11:27:30 pm »
Cytat: "JANKE'S"
I znowu cała nadzieja w wydawnictwie Egmont, może znowu zaskoczy mnie jakąś dobrą pozycją... ?


Sądzę, że to tylko kwestia czasu, zanim na rynek rzucone zostaną nowe mangi- nawet szef Mandragory coś tam przebąkiwał o wydaniu "Lone Wolf and Cub" (w wywiadzie w najnowszym "AQQ")- przeszkodą było tylko dogadanie się z japońskim wydawcą, i to niestety przeszkodą nie do pokonania. JPF poszerza ofertę, a i pewnie Egmont rzuci coś nowego. Będzie dobrze.
A wracając do głównego tematu, to przyznać muszę, że "Eden" to jeden z najlepszych komiksów, z jakimi miałem do czynienia (a trochę się ich przeczytało): już nie mówię nawet o rysunkach (masakra i czysta przyjemność) ani o scenariuszu (conajmniej ciekawy), ale też o sposobie prowadzenia akcji- kurczę, momentami przypomina mi się "Eva" (to jeden z niewielu komiksów, które uważam za dzieła skończone i absolutną perfekcję).
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline perro

Eden
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 04, 2003, 07:53:03 pm »
Dla mnie to jedna z lepszych serii wydawanych cyklicznie przez Egmont, po prostu swietny komiks. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
NSICHTBAR

Offline Petrov

Eden
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 05, 2003, 06:14:20 pm »
dla mnie "Eden" to coś na co od dawna czekałem. Jest jeszcze lepszy niż się spodziewałem! Rysunek i fabuła są perfekcyjne! I jest to co uwielbiam w tego rodzaju mandze - nieziemsko dokładne i czaderskie pojazdy, mechy (właściwie pancerze podobne do moich ukochanych landmejtów z Appleseeda), broń i wszelaki sprzęt.
Dotychczas pożyczyłem tę mangę wielu osobom i wszystkim się podobała! - to o czymś świadczy.

czekam na wielki come back jednej z najlepszych serii komiksowych (właściwie to trochę nieadekwatna nazwa) w postaci "tomowej" - mowa oczywiście o "Neon Genesis Evangelion". Niestety pewnie nigdy się nie doczekam :cry:
ar... war never changes...

Offline pookie

Eden
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 05, 2003, 06:24:04 pm »
Muszę przyznać, że jak na mangę to Eden jest niezły.
 for Pookie

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 05, 2003, 06:26:12 pm »
Co do "Evy", to trochę cierpliwości- prędzej lub później JPF wyda tę mangę. To tylko kwestia czasu. Ja też czekam na "Evę" z utęsknieniem.
A ty pookie, co ta znaczyć "jak na mangę"? dyskryminujesz ? Nieładnie, nieładnie....
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 05, 2003, 07:32:32 pm »
Przyznam sie od razu- mangi nie cierpie. Nie podobal mi sie zaden tytul. Probowalem czytac troche, ale nawet ubostwiany GiTS mnie zawiodl, a poza nim tylko OMG z tych znanych na polskim rynku zainteresowal mnie na dluzej niz 10 minut... Manga SUCKS!!!

Ale...tydzien temu skuszony tym calym zamieszaniem z Edenem i tym Waszym chwaleniem pozyczylem sobie ze sklepu 3 pierwsze tomy Edenu i... dzis mam na wlasnosc wszystkie 4 i uwazam, ze to naprawde niezla seria- wlasciwie gdyby nie to, ze jest to manga, to... nie powiem- nie moge muwic dobrze o mandze :) Zartuje- naprawde spoko seria, choc wcale nie tak liryczna i gleboka jak sie nalezy spodziewac po 1 tomie.
...

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 05, 2003, 08:48:24 pm »
Cytat: "pookie"
Muszę przyznać, że jak na mangę to Eden jest niezły.


muszę przyznać, że jak na komiks to jest całkiem niezły - to brzmi mniej więcej tak :)
opyright by mykupyku

Anonymous

  • Gość
Eden
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 05, 2003, 09:03:44 pm »
manga to jak sushi ("nie moge cale zycie wpie****ac sushi" - Poranek Kojota)  :o

Offline pookie

Eden
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 05, 2003, 09:50:03 pm »
Ja od mangi po prostu mniej wymagam.  :P
 for Pookie

 

anything