Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 94722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 05, 2003, 11:07:33 pm »
Cytat: "pookie"
Ja od mangi po prostu mniej wymagam.  :P

"Mniej wymagam". Dobre sobie. a to niby czemu? Ja np. uważam takiego "Evangeliona" za jeden z najlepszych komiksów, jakie czytałem, podobnie "Akirę", ale obok tych komiksów stawiam też "Rorka" czy genialne "100 naboi". Nie mów mi, że mniej od mangi wymagasz, bo to tak jakbyś mówił, że od komiksu amerykańskiego czy europejskiego mniej wymagasz.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 05, 2003, 11:19:30 pm »
No coz, ja sie zgodze z pookim- mi tez trudno zaakceptowac mange- taka alergia  :wink:
...

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 05, 2003, 11:23:54 pm »
Może zwyczajnie nie trafiłeś na coś, co przyciągnęłoby twoją uwagę? Ja przekonałem się właśnie po lekturze "Akiry" i "Evy"
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline pookie

Eden
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 05, 2003, 11:41:37 pm »
Yaqza wypuszczam Cię tak troszeczkę ... Tak poważnie, to ani Akira, ani GitS mnie nie urzekły. GitS to mnie nawet obraża Kudzo ;) Evangeliona miałem kilka zeszytów i sformułowanie "jedna z najlepszych serii komiksowych" wydaje mi się mocno przesadzone.
Poczytałbym Lone Wolfa i Domu (w 1 numerze Kawaii o tym pisali).
 for Pookie

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 06, 2003, 05:29:55 am »
...."GiTS" to i mnie jakoś specjalnie nie urzekł- film lepszy jest zdaniem moim. A co do reszty...no cóż...o gustach się nie dyskutuje, jak to mawiali już Rzymianie...
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline graves

Eden
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 06, 2003, 06:35:52 am »
Rocznie w Japonii wychodzi więcej mang niż amerykańskich komiksów w Stanach lub Europejskich z Zach. Europie. To co dostajemy do niewielki odprysk. Nie jesteśmy w stanie ocenić różnorodności mangi i jej złożoności po tak niewielkim kawałku. Ktoś twierdzi że dany tytuł jest super i dlatego idzie to na nasz rynek. Waneko na początku swojej działalności pokazało, że jest to rynek mocno zróżnicowany (Locke, Tu detektyw Jeż itd). Dlatego znając tylko spider-mana trudno mówić, że Bilal jest kiepski. Nie można mówić o całej mandze że jest do kitu. Dla każdego znajdzie się tam coś dobrego, tylko na razie nie jest nam jeszcze dane samemu to znaleźć.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 06, 2003, 06:45:58 am »
Dobrze powiedziane. Nic dodać, nic ująć.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 06, 2003, 08:20:47 am »
Ok, ale wez do reki 100 roznych mang, 100 roznych komiksow frakfonskich i 100 amerykanskich- gdzie prawie wszyscy tworcy rysuja tak samo?
...

Offline graves

Eden
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 06, 2003, 08:31:42 am »
Nigdzie. Duże oczy nie są domeną mangi (np Tu detektyw Jeż).
Można wybrać po 100 podobnych lub 100 niepodobnych zależy od ilości z jakiej wybieramy.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline An-Nah

Eden
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 06, 2003, 02:00:11 pm »
Pozatym, niestety, porboblemem sa gusta niektórych fanów mangi. Znam takich, którzy będą sieę zachwycać grafiką w kazdym "dziełku", które ma na rysunkach oczy na pół twarzy, nogi na pół ciała, dużo kwiatuszków i różowego... i, o zgrozo, takie gusta miewają nie tylko dziewczyny...

Po prostu ręce opadają. Gdybyśmy nmieli na rynku wyłacznie to, czego domagaja się "typowi fani mangi" to takiego na przykła d Edenu byśmy nie mieli... Proponuje wziaść do ręki pierwszy z brzegu numer Kawaii - to zachwycanie się wszystkimi seriami... żenada.

Tak, fani Gundam Winga też istnieją. Fani mangi o tym tytule też.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 06, 2003, 04:36:59 pm »
No oki, ale to nie zmieni faktu, ze mangi nie lubie- ogolnie nie lubie jej i tyle. Mam prawo. Eden podoba mi sie i jest to jedyny przyslowiowy wyjatek, ktory potwierdza regule. Moze kiedys sie to zmieni, ale watpie, zeby bylo w najblizszym czasie. Musialoby troche jednak dobrych pozycji wyjsc, a nie zapowiada sie na to.
...

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 06, 2003, 11:23:55 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
No oki, ale to nie zmieni faktu, ze mangi nie lubie- ogolnie nie lubie jej i tyle. Mam prawo. Eden podoba mi sie i jest to jedyny przyslowiowy wyjatek, ktory potwierdza regule. Moze kiedys sie to zmieni, ale watpie, zeby bylo w najblizszym czasie. Musialoby troche jednak dobrych pozycji wyjsc, a nie zapowiada sie na to.


Motyla noga, pewnie że masz prawo. Nikt cię na siłę nie zmusi do czytania "Czarodziejki z księżyca" czy takich tam kosmosów. Ale poczekajmy trochę, może zmienisz zdanie? Niech wyjdzie jeszcze pare tytułów, może "Lone Wolf and Cub" czy "Domu- Dreams of Children"....Ja na takie rzeczy czekam z utęsknieniem, a nóż widelec sam kiedyś będziesz namawiał do czytania mangi?...
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 20, 2003, 09:56:48 pm »
Kurcze nie moge sie doczekac na nastepny tom Edenu, ktos wie w ilu tomach ma sie docelowo zamknac seria? Na razie jest ich chyba 6 (chlip- tzn, ze wkrotce koniec takiego szybkiego ukazywania sie ) :cry:
...

Offline JANKE'S

Eden
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 20, 2003, 10:13:13 pm »
na zachodzie ukazało się juz siedem

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 20, 2003, 10:31:56 pm »
Cytat: "JANKE'S"
na zachodzie ukazało się juz siedem



no włąsnie tu jest problem, bo słyszałęm info że w japonii jest juz 10 czy 11, z drugiej strony czytałem krótkie noty o 6 tomikach z zachodu, i jednocześnie ponoc tomik #7 jest drugą częścią podzielonego tomiku #6

a do tego niektórzy twierdzą że seria jest zamknięta, a inni że nie

czyli wszystko jasne: nic nie wiadomo
opyright by mykupyku

 

anything