Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 93788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 20, 2003, 10:33:31 pm »
:D Czeski film :D
...

Offline Reenold

Eden
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 21, 2003, 12:35:37 am »
Wczoraj wpadłem sobie tak, na chwileczkę, do Empiku. Wyszedłem po kilku godzinach z dwoma tomami Edenu - przeczytałem na miejscu wszystkie cztery, ale fundusze mi sie skończyły.
To jest pierwsza manga jaką przeczytałem (no dobra, przeczytałem też kilkanascie tomów Dragon Ball ale to sie nie liczy:) i uważam że jest naprawdę świetna. Martwią mnie tylko opinie, że jest to jedna z najlepszych mang - przez to że od niej zacząłem, to teraz pewnie żadna inna mi się nie będzie podobać:( Jeśli ktoś mógłby mi podać tytuły, które są albo mają być wydane na polskim rynku, a są równie świetne, to byłbym bardzo wdzięczny.
Jeśli chodzi o mangę, jako gatunek i kwestię jaka ona jest i dlaczego be, to należy pamiętać że jest to tylko środek przekazu - mozna za jego pomocą przedstawić zarówno bajkę dla dzieci, jak i dzieła zebrane Platona. Tak jak za pomocą książki czy tradycyjnego filmu fabularnego. Dlatego szufladkowanie mangi nie ma sensu. To samo tyczy się komiksów w ogóle.

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 21, 2003, 12:44:13 am »
Moim zdaniem nie ma na naszym rynku mangi, ktora bylaby na tym samym poziomie co Eden, ale podobno Lone Wolf and the cub jest spox i ma sie pokazac u nas.
...

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 21, 2003, 12:53:46 am »
Cytat: "Reenold"

 Jeśli ktoś mógłby mi podać tytuły, które są albo mają być wydane na polskim rynku, a są równie świetne, to byłbym bardzo wdzięczny.
Jeśli chodzi o mangę, jako gatunek i kwestię jaka ona jest i dlaczego be, to należy pamiętać że jest to tylko środek przekazu - mozna za jego pomocą przedstawić zarówno bajkę dla dzieci, jak i dzieła zebrane Platona. Tak jak za pomocą książki czy tradycyjnego filmu fabularnego. Dlatego szufladkowanie mangi nie ma sensu. To samo tyczy się komiksów w ogóle.

Co do pierwszej kwestii to polecam "Akirę" (rozmach na maxa, powalające szczegółowością rysunki, niesamowicie dynamiczna akcja, każdy tom czymś zaskakuje- co wcale łatwe nie jest, wziąwszy pod uwagę skalę wydarzeń. Polecam gorąco, bo to jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem wogóle, nie tylko mang), "Evangeliona"( patrz wyżej plus  podchodząca pod wirtuozerię  umiejętność przeplatania scen poważnych i dramatycznych z lekkimi i humorystycznymi. Przepiękny komiks, tak biorąc pod uwagę wykonanie jak i zmuszającą do namysłu treść i niesamowite dialogi/monologi. Ten komks wstrząsa- uwierz mi.) i....no nie wiem. Tak z czystym sumieniem to nie polecę niczego więcej- wszystko ma swoje wady i zalety. Ale dwa powyższe tytuły można łykać bez zmrużenia oka.

A co do " nie szufladkowania mangi" to zgadzam się całkowicie i uważam takie wymysły jak oddzielanie mangi od reszty komiksów za głupotę totalną i błędny tok rozumowania prowadzący tylko i wyłącznie do dalszego alienowania mangi.

Jeśli macie wyrobione zdanie na ten temat to zapraszam na stronę www.katedra.net.pl gdzie właśnie puściliśmy ankietę z pytaniem "czy dział Manga połaczyć z działem Komiks". Wypowiedzcie się!
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Reenold

Eden
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 21, 2003, 01:17:16 am »
Dzięki za instant feedback. Naprawdę doceniam, jak ludzie siedzą po nocy specjalnie po to żeby mi natychmiast odpowiedziec;)
Skoro juz wspomniales Evangeliona - jak to sie ma do anime, bo całą serię obejrzałem i nie powiem, wrazenie na mnie wywarła.

Offline Yaqza

Eden
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 21, 2003, 06:34:24 am »
Manga od anime różni się nieco- jest przede wszystkim krótsza, pomija część wątków obecnych w serialu. Zapewniam jednak, że nie psuje to wcale zabawy, a wręcz przedciwnie. Ja osobiście najpierw czytałem mangę, później obejrzałem serial i uważam że komiks jest zwyczajnie lepszy od swego pierwowzoru, poważniejszy przy okazji, głębszy...
A co siedzenia po nocy to i tak przygotowywałem właśnie potężne zaklęcie na mojego promotora, więc...
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline graves

Eden
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 21, 2003, 09:13:49 am »
Cytat: "Reenold"
:( Jeśli ktoś mógłby mi podać tytuły, które są albo mają być wydane na polskim rynku, a są równie świetne, to byłbym bardzo wdzięczny.


Polecam te same mangi co Yaqza oraz z innej beczki (obyczajowo/sensacyjna) to "Tu detektyw Jeż" -bardziej obyczajowa niż sensacyjna (dobrze ukazuje stosunki społeczne w Japonii) oraz "Zapiski detektywa kindaichi" -bardzo krwawy kryminał z morderstwami popełnianymi równie wymyślnie jak w Sherlocku Holmsie.
Jeśli chodzi o to co się ma dopiero ukazać z JPF to myślę, że Cowboy bebop -anime było super, mangi niestety nie czytałem.
(Naruto jest bardzo dobry -ale bardziej zbliżony do Dragon Ball)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Błendny Komboj

Eden
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 26, 2003, 01:44:58 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Moim zdaniem nie ma na naszym rynku mangi, ktora bylaby na tym samym poziomie co Eden, ale podobno Lone Wolf and the cub jest spox i ma sie pokazac u nas.

Jesteś pewien? Gdzie słyszałeś, że się ukaże i kto wyda?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 26, 2003, 03:40:00 pm »
Slyszalem, ze Mandra, ale to raczej odleglejsze plany.
...

Offline pookie

Eden
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 26, 2003, 04:21:20 pm »
Przemek chciałby wydać Lone Wolfa, o czym zresztą mówił w wywiadzie udzelonym AQQ, ale na razie to tylko marzenia. Dogadanie się z kontrahentem z Japonii nie jest rzeczą prostą. Na razie Samotnego Wilka nie będzie, chyba że ...
 for Pookie

Offline graves

Eden
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 26, 2003, 05:13:28 pm »
...chyba, że WANEKO (mają lepsze kontakty). Można im "podpowiedzieć" kilkudziesięcioma e-mailami :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Błendny Komboj

Eden
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 26, 2003, 07:47:00 pm »
Właśnie, też czytałem, że Przemek Wróbel przeczytał "Lone Wolfa", którego egzemplarze "zprezentowali" mu Dark Horses, że mu się spodobało i chętnie by wydał, ale to mało realne bo Japończycy nie chcą mu odpowiadać na maile. A jeśli weźmiemy pod uwagę, ile problemów dostarczają negocjacje z Manarą w sprawie Bergmana, to z "Wolfem" z Mandry możemy się chyba pożegnać, przynajmniej na razie :cry:  (swoją drogą zastanawiam się, czy nie byłoby możliwe kupienie licencji od Dark Horse).
Co do Waneko i JPF-u to nadzieja jest, tylko że oni nie wiedzą co dobre i wolą wydawać "Dragon Balla" i inne takie. A może Egmont w ramach klubu mangi? "Lone Wolf" to jeden z komiksów-kamieni milowych, które bezwarunkowo powinny ukazać się na naszym rynku. Jest bardzo dużo tomów, więc gdyby wydał Egmont, to ukazywałyby się ona - jak inne mangi z tego wydawnictwa - regularnie co dwa miesiące. W wypadku Mandry czy JPF-u nie wiadomo ile przyszłoby nam czekać na kolejne odcinki.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 26, 2003, 09:06:35 pm »
Problemem tej mangi jest wlasnie gigantyczna wrecz ilosc tomow. To tym bardziej zwieksza ryzyko wydania.
...

Offline JANKE'S

Eden
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 26, 2003, 09:13:43 pm »
Myślę że Egmont przekonał sie juz do wydawania mangi jak i do wydawania długich serii. Specjalnie w tym celu porozbijał wybrane Batmany na cienkie zeszyty aby wydawać je jako cykliczną serię.
Ma  tez doświadczenie w zdobywaniu licencji.

Offline Błendny Komboj

Eden
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 26, 2003, 09:22:02 pm »
Pozostaje przekonać Kołodziejczaka do zainteresowanie się "Lone Wolfem"...
Lord of the Rings" is a piece of crap.

 

anything