Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 93442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Eden
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 22, 2008, 04:13:40 pm »
Ja polecam Blade of the Immortal i moze jeszcze Vagabonda.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Eden
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 22, 2008, 05:29:31 pm »
Oczywiście "Akira" Katsuhiro Otomo.
A z nie wydanych w Polsce to szczególnie "Golgo13", "Dagger of Kamui", "Sanctuary", "Kumomaru Chronicles" i inne prace Otomo.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Eden
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 22, 2008, 09:39:50 pm »
To z niewydanych w Polsce jeszcze polecam Nouvelles (short stories) Hiroki Endo.


link
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Eden
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 22, 2008, 10:12:42 pm »
Cytat: "xionc"
To z niewydanych w Polsce jeszcze polecam Nouvelles (short stories) Hiroki Endo.


link


Dark Horse wydał to jako "Tanpenshu"
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Qraq

Eden
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 02, 2008, 06:14:13 pm »
21 kwietnia następny tom wychodzi :D

godai

  • Gość
Eden
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 02, 2008, 07:18:09 pm »
No, czas najwyższy... Ślimaczy się ta seria niemiłosiernie. Przed każdym tomem muszę czytać ponownie poprzednie, żeby przypomnieć sobie, o co chodzi :D

Offline Qraq

Odp: Eden
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 29, 2008, 12:34:14 pm »
...nie podoba mi się kierunek, w który zmierza ta seria. Ten cały koloid to jakieś takie dziwne jest. Nie wiem co o tym myśleć.
Spoiler: pokaż
kundel zginął - i dobrze, to był debilny pomysł. Kenji dostał uczuć i już popelnia głupie błedy, fajnie :) Autor dalej lubi zabijac postacie :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2008, 12:52:41 pm wysłana przez Qraq »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Eden
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 23, 2009, 07:43:08 pm »
Z wielką przyjemnością przeczytałem tomy 15. i 16. Może ostatnio za dużo w serii melodramatu, łopatologii, a nawet przekombinowania, ale z drugiej strony chyba nie można było pokazać pewnych rzeczy inaczej... Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Eden
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:15:32 pm »
Czytałem co nieco japońszczyzny przez te ostatnie lata, te wszystkie GiTSy, Ality, Akiry, Kozure Okami, GTO, Death Noty, Taniguchiego, etc., ale żaden z tych tytułów nie podobał mi się tak bardzo jak "Eden".
Świetne realistyczne rysunki o mało "mangowej" stylistyce. Wciągające, sensacyjnie fabuły wyśmienicie realizujące hasło "high tech low life".

Rzadko kiedy jestem usatysfakcjonowany zakończeniami, dlatego już dawno przestałem wiele po nich oczekiwać. W 18 tomie wypada to całkiem nieźle, zgromadzono większość istotnych bohaterów i rozwiązano większość wątków. Nigdy specjalnie nie przepadałem za głównym wątkiem z choroba i koloidem, choć wypadł nie najgorzej, to zawsze wolałem oblicze sensacyjno-dramatyczne Edenu.Też w przeciwieństwie do wielu komiksów, w których śmierć bohaterów w ogóle mnie ni obeszła, tutaj w 18 tomach, wielokrotnie to mną wstrząsnęło.

"Eden" to też jedna z trzech najbardziej pochopnie skreślonych przeze mnie serii, na podstawie przeczytanych fragmentów. To mnie nauczyło, iż nie tylko przekartkowanie, ale czasem i kilka tomów to za mało by skreślić serię na dobre.

Mam nadzieje jeszcze kiedyś znaleźć coś z japońszczyzny co równie mocno mnie zainteresuję.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Eden
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 21, 2010, 10:12:45 pm »
Mi tez sie sensacyjne watki podobaly, a Kenji to po prostu wymiata. Scenka z Ionami w ostatnim tomie, kiedy Endo nawet nie narysowal rozwalki - bardzo wymowana.

Ale na samym koncu, ten komiks po cos nazywa sie "Eden"...

Znakomity final rewelacyjnej serii. W moim Top10 za 2009 - drugie miejsce...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Eden
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 21, 2010, 11:45:42 pm »
Mi tez sie sensacyjne watki podobaly, a Kenji to po prostu wymiata. Scenka z Ionami w ostatnim tomie, kiedy Endo nawet nie narysowal rozwalki - bardzo wymowana.

Kenji to jedyna postać o którą byłem spokojny przez całą serię, byłem pewien, że autor jej nie zabije.
Zawsze żałowałem, iż pułkownik przez większość tomów był na bocznym torze.

Cytat: xionc
Znakomity final rewelacyjnej serii. W moim Top10 za 2009 - drugie miejsce...
Który tom(-y), uważasz za najlepsze?
Osobiście preferuje 9 i 10.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Eden
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:11:27 am »
Poza ostatnim, ktory mnie osobiscie dotknal ta scena na okladce, najlepsze moim zdaniem tomy to te poczatkowe klimaty akcji, powiedzialbym od 2 do 5 ze szczegolnym wskazaniem na ten, w ktorym opowiedziana jest hostoria Kenjiego i jego brata.

Od 6 tomu b. sie zmienil klimat, potem jeszcze wielokrotnie i choc sledzilem te serie na biezaco, to juz nigdy nie do tego stopnia. Byc moze to kwestia tego, ze musialem czekac na egmontowy cykl wydawniczy, a wczesniej kupowalem zalegle tomy w odstepach tygodniowych, ale np. w Mieczu Niesmiertelnego w ogole mi to nie przeszkadza.

Kurcze, az szkoda ze sie Vagabond tak ucial, bo tez bym to chetnie pociagnal. Kiedys sie zbuntuje i kupie nastepne tomy we Francji...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Eden
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:06:12 pm »
Poza ostatnim, ktory mnie osobiscie dotknal ta scena na okladce, najlepsze moim zdaniem tomy to te poczatkowe klimaty akcji, powiedzialbym od 2 do 5 ze szczegolnym wskazaniem na ten, w ktorym opowiedziana jest hostoria Kenjiego i jego brata.


Początkowe tomy były świetne, ten z Kenjim i Ionami albo finał 3 tomu wgniatały w fotel.
Choć dla mnie to co się działo w 9 i 10 tomie (nieco) je przebijają.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Eden
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 27, 2010, 06:17:12 pm »
Nasza nowa recenzentka napisała recenzję "Eden, It's an Endless World!" #17.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Eden
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 27, 2010, 06:39:16 pm »
Cytuj
Dwadzieścia dwa złote nie są kwotą, które każdy chce wydać na tomik mangi, której zakończenia nie widać.

A ja bym powiedzial, ze calkiem wyraznie widac. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.