Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 92210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline An-Nah

Eden
« dnia: Grudzień 13, 2002, 07:18:25 am »
No dobrze, może przetestujemy wrażliwość forumowiczów ;) A moderatora uprzejmie proszę o NIE PRZENOSZENIE tematu.

Co myślicie o wydanym przez Egmont japońskim komiksie "Eden"?
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Kurczaczek

Eden
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2002, 10:05:29 am »
Nie czytam mangi z zalozenia- po prostu nie trawie jej- ale podobno jest spox- ja raczej nigdy sie tego nie dowiem
...

Offline Clayman_

Eden
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2002, 12:19:39 pm »
przeciez mangi maja swoja oddzielna tablice,prosze mi tu nie mieszac:))))))))))
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline ponury_jay

Eden
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2002, 01:14:36 pm »
Czy jest tu moderator?

Offline Cujo

Eden
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2002, 01:32:25 pm »
Jest. Temat nie zostanie zkasowany ze wzgledu na fakt, ze dotyczy komiksu. Nie macie obowiazku sie wypowiadac na jego temat.
Jest oddzielne forum mangi - zgadza sie. Ale jako, ze znam kulisy dyskusji na temat "manga a komiks" - nie skasuje tego tematu. Dyskryminacji nie bedzie. Mam nadzieje, ze przeciwnikow takiego podejscia nie bedzie bardzo razil taki topic na naszym forum.
Aha i przypominam o kwestii off-topicow. EOT
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2002, 10:58:21 pm »
to dobrze że Egmont wydał Eden, bo warto go przeczytac - ma ciekawy klimat, tomik 1 emanuje opuszczeniem, tęsknota, toczą się rozmowy wręcz egzystencjonalne, tomik 2 jest bardziej nawalanka s-f, ale wciąż trzyma dobry poziom - rysunkowo oba dobre


dobrej mangii jest w Polsce jak na lekarstwo, a osób, które znaja się na niej (no najlepiej znać japoński) jest jeszcze mniej - ja się nie znam, ale mange czytam i nie uważam żeby trądem raziła :) - no może oprócz niektórych tytułów :)

poza Edenem polecić mogę Zapiski detektywa Kindaichi - nie dość że tomik ma ponad 360 stron, to do tego historie bija klimatem Agate Christie (a zwłaszcza czadowa opowieść o poodcinanych członkach - różnych członkach :)
opyright by mykupyku

Offline An-Nah

Eden
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2002, 08:10:37 am »
Zauwarz, że w drugim tome Edenu nadal przewijają się wątki filozoficzne. Przez cały czs pojawia się pytanie o Boga. Nie znalazłam czegoś takiego dotychczas w żadnym komiksie.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline dasst

Eden
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2002, 09:44:30 am »
 Nie będę się powtażał po raz trzeci, powiem tylko, że póki co Eden jest najlepszą mangą na naszym rynku i jedym z lepszych komiksów jakie się wogóle ukazały.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2002, 11:01:38 pm »
Cytat: "An-Nah"
Zauwarz, że w drugim tome Edenu nadal przewijają się wątki filozoficzne. Przez cały czs pojawia się pytanie o Boga. Nie znalazłam czegoś takiego dotychczas w żadnym komiksie.


to prawda,
Endo potrafi bardzo dobrze prowadzic narrację - bardzo lubię gdy nagle przerywa akcję, zwalnia, i tworzy specyficzną atmosferę - tam gdzieś w tle wybuchaja bomby, czai się zagrozenie - a tu dwójka bohaterów rozmawia o Bogu, winie - i wszystko trzyma się kupy, nie jest wydumane czy infantylne

ciekawe ile tomików liczy sobie ten komiks w oryginale? i czy gdzies sie dowiem co się stało z siostrą Eliaha?
opyright by mykupyku

Offline dasst

Eden
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2002, 09:37:05 am »
 Póki co seria liczy 6 tomów.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2002, 12:45:35 pm »
Cytat: "dasst"
 Póki co seria liczy 6 tomów.


tak własnie
poszperałem i sprawdziłem że ostatni ukazał się we wrzesniu 2001 i był historią gangsterską! oczywiście to nadal Eden :)
opyright by mykupyku

Offline dnaoro

Eden
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2002, 11:04:21 pm »
tylko znowu mi nie mowcie, ze trzeba to przeczytac, wszedzie to slysze i mnie to strasznie kusi... zaraz nie wy3mam i sobie qpie......  :x dnaoro... oszczedzaj kase na prezenty... dnaoro... ! dnaoro!  



:evil: kiedy indziej!

Offline An-Nah

Eden
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2002, 09:15:10 am »
A od czego są Empiki???

Rany boskie, ja kupuę raptem 4 serie, mój brat dwie... nie miałabym zielonego pojęcia o komiksie, gdybym nie poczytywała w księgarnaich...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline grze.hu

Eden
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2002, 01:49:23 pm »
jedyna mange jaka kupie jest Ghost in the shell (widzialem anime) i wiecej nie kupie...nie kupie...    dnaro-musisz byc silny !!!
ralala

Offline mykupyku

Eden
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2002, 11:20:56 pm »
Cytat: "grze.hu"
jedyna mange jaka kupie jest Ghost in the shell (widzialem anime) i wiecej nie kupie...nie kupie...    dnaro-musisz byc silny !!!


GitS'a kupić już można, a kto zamówił ten lada dzień dostanie, bo paczki już wędrują
opyright by mykupyku

 

anything