Autor Wątek: Eden  (Przeczytany 93437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Eden
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 01, 2006, 11:49:27 pm »
Porawka, nie w maju a czerwiec/lipiec.

Okładka tomu 14, całkiem ciekawa, jak by usunąć napisy, to miałbym problemy ze zorientowaniem się co to za komiks ( choć nóż wyglada dość charakterystycznie )

Inne okładki:
tom 12
tom 13
tomu 11
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Qraq

Eden
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 20, 2006, 09:32:15 am »
a czy Eden jest wydawany w jakimś angielskojęzycznym kraju?

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Eden
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 20, 2006, 10:13:48 am »
Cytat: "Qraq"
a czy Eden jest wydawany w jakimś angielskojęzycznym kraju?


Jest wydawany w kraju amerykańskojęzycznym, mianowicie USA przez Dark Horse Comics, ale my jesteśmy do przodu, jeśli chodzi o ilość tomów.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline 4-staczterdzieściicztery

Eden
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 20, 2006, 12:41:09 pm »
Dark Horse w sierpniu wyda 4 tom, cenowo też nie są konkurencyjni ( 12, 95 $ za tom ).
http://www.darkhorse.com/profile/profile.php?sku=10-990
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Aviona

Eden
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:04:59 am »
Mi osobiscie "Eden" sie bardzo podobał, z def. jest to shonen komiks :) ale co tam. chetnie porównałabym wydanie amerykańskie z polskim ..  :p Sprawdziłabym czy bardzo rażące sa błedy amerykańskiego tłumacza.
a tak w ogule to co sadzicie o cenzurze w komksie "Eden" ? :?:

Offline 4-staczterdzieściicztery

Eden
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 09, 2006, 01:56:40 pm »
Cytat: "Aviona"

a tak w ogule to co sadzicie o cenzurze w komksie "Eden" ? :?:

A co konkretnie masz na myśli w związku z tą cenzurą?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Ktoś

Eden
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:57:23 pm »
Cytat: "Aviona"
Mi osobiscie "Eden" sie bardzo podobał, z def. jest to shonen komiks :) ale co tam. chetnie porównałabym wydanie amerykańskie z polskim ..  :p Sprawdziłabym czy bardzo rażące sa błedy amerykańskiego tłumacza.

Zupelnie się z toba zgadzam i takze chętnie porównał bym obei wersjexP
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline cahir7

Eden
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 25, 2007, 02:07:02 pm »
Ja dopiero czekam na przesyłke 12 tomu. To najlepszy bez watpienia dla mnie w tej chwili wydawany komiks mangowy( no bo NGE w zawieszeniu :roll: ). jedyne do czego bym sie przyczepił to dosc duza rotacja bohaterów drugoplanowych, przenoszenie akcji coraz to do nowych miejsc i czasem trudno to wszytsko ogarnąc " kto zacz"
Kreska jednak wspaniała i scenariusz co namniej trzyma dobry poziom, cieszy, ze tak szybko sa wyadawane kolejne tomiki. Za ten komiks jestem wstanie nawet płacić na miejscu w empiku, nie czekając na okazje na allegro :)
GOD`S IN HIS HEAVEN. ALL`S RIGHT WITH THE WORLD"

Offline misio141

Eden
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:23:04 pm »
Cytat: "cahir7"
Ja dopiero czekam na przesyłke 12 tomu. To najlepszy bez watpienia dla mnie w tej chwili wydawany komiks mangowy( no bo NGE w zawieszeniu :roll: )

NGE nie jest w zawieszeniu gdyż dopiero niedawno w Japonii wydali 10 tomik, który bodajże za miesiąc będzie u nas wydany

Cytat: "cahir7"
jedyne do czego bym sie przyczepił to dosc duza rotacja bohaterów drugoplanowych, przenoszenie akcji coraz to do nowych miejsc i czasem trudno to wszytsko ogarnąc " kto zacz"

mnie nigdy nie sprawiało większych problemów połapanie sie "who is who"
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline 4-staczterdzieściicztery

Eden
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:25:06 pm »
Po 14 tomie, wreszcie widzę ten stary dobry "Eden" z mnóstwem akcji i problemami obecnymi również we współczesnym nam świecie ( np. bezsilność żołnierzy ONZ-u ), bez tego całego technobełkotu który niebezpiecznie zbliżał  serię do GITS 2.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Eden
« Odpowiedź #265 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:30:29 pm »
A w Japonii ukazal sie juz tom 17...

Ciekawe kiedy u nas?

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Eden
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 21, 2008, 05:59:09 pm »
Przeczytałem 14 tom i znowu z wielką siłą uderzyło mnie, jakim komiksowym geniuszem jest Hiroki Endo. Rzadko się zdarza, żeby komiks "hipnotyzował" mnie aż do tego stopnia. To połączenie precyzyjnego, niesłychanie sprawnego rysunku i pomysłowego, konsekwentnego scenariusza z bardzo wiarygodnym ukazaniem relacji między bohaterami i wnikliwym przesłaniem dotyczącym współczesnego świata czyni z "Edenu" komiks totalny.
Martwi mnie, że w najbliższych planach Egmontu nie znalazły się kolejne części serii...

Offline Raf Fariszta

Eden
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 22, 2008, 09:05:09 am »
Ja dopiero wchodzę do Edenu.....jestem po 4-tym tomie.....
Jazda niezła, zwłaszcza akcja w Ameryce Płd......świetnie prowadzona akcja, zwroty zrobione w odpowiednim momencie, postaci różnorodne i precyzyjna aż do bólu kreska....
PS. Czym warto jeszcze z mangi się zająć, bo raczej tak z doskoku atakuję tę dziedzinę....czytam i bardzo podobają mi się: Eden, Heat, Wilka, Crying Freeman, Suppli....W co warto się się jeszcze zagłębić?
Z góry dzięki.....
EDIT: GitS i Death note znam.....
Nocy Matko Dnia

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Eden
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 22, 2008, 10:07:58 am »
Myślę, że spodobałaby Ci się "Battle Angel Alita". W Polsce ukazało się 9 tomów. Poleciłbym Ci również "Ghost in the Shell", ale wiem, że ludzie różnie reagują na ten tytuł...

Offline Raf Fariszta

Eden
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 22, 2008, 10:30:34 am »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Myślę, że spodobałaby Ci się "Battle Angel Alita". W Polsce ukazało się 9 tomów. Poleciłbym Ci również "Ghost in the Shell", ale wiem, że ludzie różnie reagują na ten tytuł...

Sorry, Ghosta mam i czytałem (klasyka), ale sięgnę w takim razie po "BTA"..... dzięki...
Nocy Matko Dnia